Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

trixi
17. máj 2009

citala som, vyzera to dobre. Mne sa podaril ten zemiakovy. Ja mam rada chleby s mnozstvom semienok (ako vevericka), tatino zasa biely, takze nasa pekaren sa celkom pouziva. Zo zaciatku ten moj chlieb bol tazky, hutny, mal prepadnuty vrch. Vsetko to bolo asi o tej vode. Vraj to cesto ma byt tuhsia gula, ze ked sa miesa tak ma tak buchat do krajov pekarnicky. Tak sa snazim. Ale este to nie je 100%. Vzdy je to vsak lepsie ako stary chlieb, ci utekat do obchodu. Nas maly totiz nezje chlieb starsi ako 1 den. Musi mat cerstvy. Vlastne kvoli nemu sme tu pekaren kupovali. 😀 No co by rodic neurobil pre svoje dietko 😉

hexploler
18. máj 2009

trixi To áno má byť cesto tuhšie Ale je to aj o celurnnej múke,lebo čím jej dáš viacej,tým bude chieb hutnejší Ja dávam do každého 1400 gramového chleba,len 3 pl tej celozrnnej múky

natsa
22. máj 2009

Ahojte.Už ste skúšali niekto zemiakový chlieb?Ja som ho dnes piekla a ostala som sklamaná.Po upečení mi stred klesol a ostala v nom jama.Na chut je dobrý.Dávali ste do neho uvarené alebo surové zemiaky?Ja spm robila pol.kg múky T650

matica2
22. máj 2009

natsa ja robím zemiakový, dávam uvarené zemiaky v šupke. ale dosípam múku lebo aj zamiaky obsahujú vodu. napíš recept aký si robila

natsa
22. máj 2009

300ml vody,1/2kg múky,2 uvar.zemiaky,2čl soli,1/2 kvasníc,1čl.kmínu.ptogram 1.Na chut je dobrý aj mi nakysol pekne až po sklo,len pri pečení splasol.žeby som dala moc kvasníc?
Matica a ty nemáš nejaký osvedčený recept?

ralanka
22. máj 2009

ahojte dnes som piekla šnekov od zindule s dámy http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2429 a výsledok je úžasnýýýýýý 😝 nabudúce skúsim naslano ako malé minipizzové koláčiky je to mňamka 😵 😵
natsa a pre teba skús pivný chlieb2 na dáme alebo podmáslový (cmarový) sú super 😉

matica2
22. máj 2009

natsa ja robím 250ml vody ale vetšinou dávam pivo
500g múka hladká
2 čl sol
2 čl cukor
rasca podla chuti
dva uvarené zemiaky
1 balíček suš. droždia (ale na nom je napísané že je na pol kila múky)
ked dám tekutiny 250 ml tak nemusím dosipávat múku.

natsa
22. máj 2009

a akú dávaš múku?

natsa
22. máj 2009

ralanka a to je a to je čo za stránku?hod link

jajax
23. máj 2009

natsa ralanka myslela tuto stranku http://domacipekarny.dama.cz/
su tam super recepty na vsetko mozne z pekarne.kedze ich je vela mozes sa orientovat zo zaciatku podla poctu hviezdiciek.ale dobre su aj tie menj hviedickove len nie su tak vela odskusane.
ked si pozries stranky naspät urcite najdes plno linkov co tu kocky odskusali.tak skusaj a nech sa dari 😀

ralanka
23. máj 2009

jajax ďakujem za odpoveď za mňa 😀
chcem sa opýtať nemáš odskúšaný neaký celozrnný alebo grahalový chlieb lebo čo som čítala tak celozrnný sa skladal viec s obyč. múky a menej celozrnnej ale malo by to byť naopak ak má byť ten chlieb naozaj celozrnný ak vie niekto poradiť díky 😉

matica2
23. máj 2009

ralanka ale ked dáš viac celozrnnej ako obyčajnej tak je ako tehla 😀

natsa
23. máj 2009

no ja som čítala že ked sa robí celozrnný tak základ musí tvoriť aspon 300g hl.múky ak to je naopak tak bude ako cagál

matica2
23. máj 2009

ja dávam celozrnnej 100 až 150 g ked som dala 200g tak mi nechutil

jajax
23. máj 2009

ralanka kocky ti odpovedali za mna.ja davam tretinu celozrnnej,tak nam najviac chuti.

na celozrnny chlieb nemam nijaky extra recept,ale robievam tieito bagety a su vyborne http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4945
davam len hladku a obycajnu celozrnnu muku,lanoveho semienka davam menej ale pridavam slnecnicu.po vytvarovani ich trosku navlhcim a obalim vo vlockach(davam razne).su ozaj mnama 😝

natsa
24. máj 2009

Jajax a ty máš aj na to formu?

jajax
24. máj 2009

nie ja si robim rozky.ale aj bagetu si mozes vytverovat a dat piect do truby.rozky peciem na 220 stupnov asi 20 minut.uz som uvazovala upiect z toho chlieb ale moja polovicka celozrnne nemusi ani zrniecka,tak su mi lepsie rozky.nahadzem do mrazaku a podla potreby vyberam.

hexploler
24. máj 2009

mám nový zlepšovák Ked vyberiem ten chlieb s pekárničky tak ho taký horúci pomúčim a je taký chutnejší lebo ked som pred tým kupoval chlieb,tak zavše bol pomúčený a bol chutejší Viem že aj starý ludie to robili,ked doma pekávalim a ešte aj v tom ,že prede skončením pečeniea asi 2é minút ho ptriem vajéčkom a posypem hrubou soľou a rascou Skúsil som do vajca pridať kus oleja,ale to sa mi neosvedčilo,tak len samotným vajíčkom

hexploler
24. máj 2009

mám nový zlepšovák Ked vyberiem ten chlieb s pekárničky tak ho taký horúci pomúčim a je taký chutnejší lebo ked som pred tým kupoval chlieb,tak zavše bol pomúčený a bol chutejší Viem že aj starý ludia to robili,ked doma pekávalim a ešte aj v tom ,že pred skončením pečenia asi 20 minút ho potriem vajíčkom a posypem hrubou soľou a rascou Skúsil som do vajca pridať kus oleja,ale to sa mi neosvedčilo,tak len samotným vajíčkom ho potriem

hexploler
24. máj 2009

natsa : do každého chleba dávam uvarený zemiak,ale v posledej dobre sa mi nechce variť zemiaky,tak som kúpil zemiakovú kašu a vždy do každého pridávam 4 pl tej kaše Chlieb si mala preto spadnutý,lebo si mala dosť riedke cesto To čo ti radia,že treba dať aj celozrnnú múku,tak to je hovadina ja som už aj bez nej piekol a bol dobrý chlieb,len sa horšie krájal ja dávam na 750 gramov múky 3 pl ližice tej celozrnnej múka potom mám chlieb aj chutný a aj dobre sa krája

martinaema
24. máj 2009

nikdo jej neradil, že treba dať celozrnnú, asi si kapánek preskočil príspevky v debate, lebo mimo zemiakového sa tu už rozoberá aj celozrnný chlieb a ten si veru bez celozrnnej múky predstaviť neviem 😀

hexploler
25. máj 2009

martinaema máš pravdu,ale ja dávam do každého cesta velmi málo tej celozrnnej múky Lebo ja som s prvu pridával,ako je aj na recepte napísané,ale striedka chleba sa mi zdala taká ako keby bola špinavá,ale aj nebol taký chutný ako ked ja dám celozrnnej múky len 3 pl Ked takto ja dávam,tak chlieb je velmi chutný a je ako páper a nie ako guma taký velmi hutný

roasha
25. máj 2009

pripajam sa,aj ja davam max 2-3lyzice celozrnnej,mne sa tiez nepaci,ked je jej viacej. 😅

natsa
28. máj 2009

Ahojte.Hexploler,len sme sa tu bavili že kolko sa dáva do chleba celozrnnej aby nebo ako cagál.No ja som vyskúšala ten zemiakový čo písala Matica a môžem napísať,že bol porfektný hádam ani iný nebudem piecť,Ešte raz díky za recept.
Hexploler a čo ty tu medzi dievčatami?aj teba očarila pekárnička?

tereziep
29. máj 2009

Ahoj, pročítala jsem tak zběžně vaši diskusi. Dneska nám přišla pekárna a ráda bych v ní začala péct. Nevíte některá, kde by na internetu byli recepty ke stažení - né po jednom, ale všechny v jednom souboru. Asi toho chci moc, ale nemám čas je všechny na netu prohlíže a postupně ukládat. Nemám nožnost si je doma vytisknout.
dík

natsa
29. máj 2009

terezka pozri vyššie tam sú hodené linky

hexploler
29. máj 2009

natsa: Ja som včera piekol francúzky chlieb ale na miesto anglickej slaninky,som dal 200 gramov oravskej slaninky a bol vemi chutný a taký chutný,že sa dal samotný jesť Pekárnička aj mna nadchla,lebo je to super vecička Je to v poriadku ked ste sa bavili kolko dávajú tej celozrnnej múky,len to sa mi nepáči ked sa tej celozrnnej múky dáva viacej a povedia,že v tedy je chlieb chutný,ale nie je to pravda

martinaema
29. máj 2009

kjoľko ľudí, toľko chutí, ja mám napr. veľmi rada celozrnný, aj keď je taký ťažší

natsa
29. máj 2009

no francuzsky som neskúšala nieje ako sendvič?

hexploler
31. máj 2009

natsa: Nie je ako sendvič a je velmi chutný