Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

roasha
2. aug 2009

kili,na dame si najdi recept na francuzske bagety/ten je fantasticky/,a ked chces celozrnne,supnes tam viacej celozrnnej muky 🙂

budulinok
29. aug 2009

Ahojte rozmýšľam o domácej pekárničke ale nemám s tým niekú skúsenosť ani v rodine ju nik nevlastní 🙂 Mohli by ste mi poradiť akú, cenu, typ, ..... A ako to vlastne funguje. 🙂

jajax
30. aug 2009

je v podstate jedno aky typ si vyberies.rozdiely su vo vahe chleba ale väcsinou nikto nepecie väcsi nez kilo.male rozdiely su v programoch-niektora ma bezlepkovy,cesto na rezance a pod.zavisi hlavne kolko chces do toho investovat ale zistili sme ze je jedno ci je znackova alebo nie.tu si mozes pozriet rozne druhy pekarni a porovnat
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php

na tejto stranke najdes aj velmi dobre recepty na pecenie v pekarni.mozes pouzivat aj svoje odskusane recepty,nemusia byt specialne pre pekaren.
su tam aj rozne rady a postupy ktore sa ti urcite zidu.

pekaren funguje asi takto-do nadoby das suroviny podla poradia napisaneho v navode,zvolis si prislusny program a zapnes.potom ked sa ukonci program sa ozve pipanie a ty si vyberies hotovy chlieb

lencul559
1. sep 2009

Žienky, poradíte mi niektorá, ako urobiť v domácej pekárni dobrý mazanec , alebo bábovku? Na int. je veľa receptov, ale ja chcem taký naozaj vyskúšaný. To čo som doposiaľ vytvorila ja sa nedalo jesť. Vždy sa mi to ,, zdrclo,, a letelo do koša. 😖

jajax
1. sep 2009

ak chces skus recept ktory som dala na strane 14.je ozaj vyborna len nedavaj program sladky ale zakladny a korku svetlu.

lencul559
2. sep 2009

jajax - ďakujem, vyskúšam. A veľkosť aká? Stredná 1,2kg alebo menšia 0,9kg? ....aby sa to prepieklo. 🙂 Mám pekáreň Eta Maxima. Hrozienka namáčaš do rumu pred tým?

bezaz
2. sep 2009

babule aj ja si prosim dobry tip na kysnute cesto, z ktoreho by som mohla spravit mrvenickovy kolac s ovocim.. moc dik 😉

lencul559
2. sep 2009

jajax - výborná vianočka.Nabudúce dám trošku viacej cukru 🙂 Máš ešte niečo také dobré?

junovka
2. sep 2009

lencul, presne tuto stale robim aj ja.Je suprova 😵 .Ja ju peciem v rure a davam do cesta aj citron.koru 😉

junovka
2. sep 2009

u nas hraje prim aj tento mazanec/my ho volame sladky chlieb 🙂 /:
275 ml mlieko
25 g masla
2 vajcia
1 KL soli
3 PL medu
500g hladkej muky
3/4 sus.drozdia

😉

lencul559
3. sep 2009

Ahoj junovka, taktiež vyskúšam. Tá včera padla na jeden šup do hladných žalúdkov 🙂 ...idem po materskej prvý raz do práce, tak večer. ďakujem za ďalší recept.

jajax
3. sep 2009

perfektne recepty najdete tu
http://domacipekarny.dama.cz/
su tam aj rozne rady a postupy.pri receptoch je dobre precitat si aj ohlasy a podla toho sa riadit.

zuzkaab
4. sep 2009

Ahojte zienky,prave som si kupila pekarnicku z lidlu. Strasne ma na pekarnicku navnadila kamoska. Problem je v tom,ze mam navod len v anglictine. Nemate niekto navod na obsluhu v slovencine? S prekladom by som zabila strasne vela casu a ja som uz nedockava na dobry chlebik 🙂 Ma s nou niekto skusenost? Dakujem moc

vinka
4. sep 2009

Junovka a môžem dať do neho aj hrozienka?Do mazanca. 😉

junovka
4. sep 2009

vinka, ano 🙂

martinaema
4. sep 2009

zuzkaab - predpokladám, že máš Bifinet
http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...
tam si to stiahneš, príp. aj inšpirácie na chlebíky a iné dobroty

zuzkaab
5. sep 2009

ahoj Martinaema. Dakujem Ti velmi pekne. Ano,mam bifinet a presne ten typ,ktory je opisany v tom linku co si mi poslala. Mam stastie 😀 .Vcera som preluskala navod v anglictine,ale v cestine je to omnoho lepsie a som si ista 🙂 .Este raz dakujem,hned idem upiect chlebik, aby ho mal muzik cerstvy ked pride z prace 🙂 .dakujem

kyri
6. sep 2009

ahoj, píšu do receptů, protože mam za to, že se tu schází nejvíc diskutujících, takže by mi někdo mohl poradit.
nedopatřením jsem přišla o hnětací hák od pekárny (domo B3650)
nevíte, jestli a kde je možné sehnat náhradní hák?
(už jsem psala pár prodejcům, ale zatím žádná odpověď. kdybyste měly konkrétní tip, byla bych ráda. kdyžtak i do ip - nevím, jestli tu diskusi opět najdu 😅)

erikasadek
6. sep 2009

ahojte, pomozete mi, viem ze existuje, domaca pekaren, kde sa stahuju haky este pred pecenim;;
mozte mi povedat, ak je to znacka..; 😉

dakujem ..

junovka
7. sep 2009

ja mozem vybrat pred pecenim v Ete Siesta

erikasadek
7. sep 2009

junovka, dakujem, ale viem ze existuje, taka utomaticka, bez toho aby si to robila rucne;.. 😉

erikasadek
9. sep 2009

tak uz som nasla, ktory to , je ... 😉

bebebrumik
12. sep 2009

ahojte dievcata-pekarky...už velmi dlho sa rozdodujem nad domacou pekarnickou - aj ste ma tu dost navnadili, čo tu čitam 😉 ,skvele receptiky 🙂, no neviem aku pekarnicku si vybrat... Ci s viacrými programami, alebo či nie su zbytocne zbytočné... 😉 Poradte prosim....

martinaema
13. sep 2009

bebebrumik - všetky majú veľa programov. Vyberaj skor podľa objemu, cesta, resp. veľkosti chleba, ktorý tam chceš piecť. Ja síce pečiem vždy iba ten 800 g-ový, ale cesto na koláč robím z kila múky, takže potrebujem tú väčšiu

bebebrumik
13. sep 2009

martinaema-dakujem za radu 🙂 U nas zatial až tak vela chleba nejde, detičky su ešte male na to aby toho vela zbaštili, no časom... musim mysliet aj na buducnost... A je pravda, že je lepši čerstvý chlebik ako ked stoji niekolko dni... Aku pekarnicku mas ty? Si s nou spokojna? Da sa piect aj piškotove cesto, prip.ine ako kysnute? Som v tom dost laik, zatial nikto z mojho okolia ju nema... ☹

betyna8
14. sep 2009

bebebrumik, ja mám moulinexku xxl aj s bagetovým nadstavcom,ale prevažne pečiem na programe klasic a strednu velkost, teda z pol kg múky.tie ostatné programy využívam menej často,ešte keď tak program len na vymiesenie a kysnutie cesta na koláč a podobne.Pečie dobre,ale som zúfala z tých hákov, vždy mi vytrnu kus z chlebika a to ich aj mastím pred nahadzanim surovin. 😒

martinaema
14. sep 2009

ja mám eta-siesta a áno, som spokojná. Využívam program klasik, rýchly (sprint), príprava cesta. Pár krát som použila aj program na marmeládu , aj piškótové cesto, ale to nie je bohviečo.

erikasadek
14. sep 2009

preto som ja hladala tu pekaren, kde haky sa, stahuju samy pred pecenim, teda sa sklapaju same automaticky.. 😉

toto je asi problem vsetkych pekarni.. ze, ten kus chleba je vzdy trochu vytrhnuty..

bebebrumik
14. sep 2009

betyna - a ta diera od hakov po dopečení je až velmi nevzhladna? Teda je nutne si kvoli tomu kupovat pekarničku so sklapajucimi sa hakmi pred pečenim - myslim, že su asi drahšie...

martinaema- nepozdaval sa ti program na marmeladu, alebo piškotove cesto? Totižto dost casto pečiem piškotove zakusky, preto by som pekarničku použivala aj na to...

erikasadek - a ty maš aku??? Si spokojna so všetkym?

Dakujem za vase skusenosti 🙂

betyna8
14. sep 2009

bebebrumik, ja som ani netušila,že su ja take pekarne,kde sa háky samé sklápaju, tu našu mám rok a stála 4.tisícky,čo tiež nebolo málo. Ono sa to dá prežiť a nehovorím,že to vytrhne nejaké kusisko,ale mám z toho nervy,keď sa to snažím vyklopiť.Raz som skúšala nechať na mirežke chlebik vo forme prevrátený hore dnom,háky sa uvolnili,ale korka bola taka nechrumkavá,ako keby odvlhnutá.Niekto odporúča háky po poslednom miesení vybrať,ale výrobca to neodporúča,vraj sa tie hroty môžu pokaziť a nebude platit záruka 😒