Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
5. mar 2012

@kibuk z půl kila mouky peču taky na velikost 900 g... to musíš počítat suroviny dohromady - 500 g mouky a 300 ml vody - to je 800 g, můžeš zkusit dát tu menší velikost, ale bude se to péct jen kratší dobu a na nic jiného to nebude mít vliv, velikost chleba zůstane stejná - a jaké máš droždí, třeba je špatně nakynutý kvůli droždí - a taky droždí nesmí přijít do kontaktu se solí, jinak taky méně vykyne chleba.
Jestli chceš větší chleba tak asi jedině větší pekárnu🙂

kibuk
5. mar 2012

@reruna davam vodu,muku do jedneho rohu sol,do druheho cukor,dalsieho rascu a v strede spravim jamku a do nej dam drozdie...
a drozdie pouzivam take s tou modrou lastovickou...

reruna
5. mar 2012

@kibuk droždí používám stejné, ale sůl dávám pod mouku a droždí nahoru... i když ono nejvíc asi záleží stejně na mouce, může být třeba navlhlá atd. mě minule chleba taky nenaskočil, otevřela jsem nové balení penam chlebové mouky a byl sice dobrý, ale poloviční, jako obvykle....

kibuk
5. mar 2012

@reruna dakujem velmi pekne za radu 🙂

henca74
6. mar 2012

@kibuk ahoj, a nemas ho taky zbity?podla mna davas malo drozdia a aj vody.drozdie daj tak ako minule na to kysnute a vody daj 350ml.jasne, ze zase pozeraj aku konzistenciu ma cesto na zaciatku aby si tam popripade vedela prisypat muku.a ja mam v recepte aj 1PL octu a 2PL oleja.mam jeden vyborny recept na pivny chlebik,tak ho potom sem napisem.

henca74
6. mar 2012

takze pridavam receptik na pivny chlebik, neviem ci tu nahodou uz nie je, nemam sancu precitat vsetky prispevky.

PIVNY CHLEBIK

200g psenicno raznej muky
250g razno psenicnej muky
50g otrub
2 lyzicky soli
2 lyzicky cukru
2 lyzicky mletej rasce
1 lyzicka celej rasce
1/2 suseneho drozdia(dr.oetker 7g)
100ml vlaznej vody
250ml svetleho piva

chlebik je vyborny, chut ma ako z obchodu.dobru chut

sima.p
6. mar 2012

Idem si ešte po radu. Kedže je tu vyše 300 strán, nemám čas ich všetky čítať ☹ . Ked pečiem chlebík a dám napr. polovicu klasickej múky a polovicu celozrnnej, ešte je chlebík OK. Ale akonáhle zvýšim dávku celozrnnej múky a samozrejme znížim množstvo klasickej múky, tak chlebík nie je taký, akoby som chcela. Pekne mi tam síce kysne, ale ked sa upečie, vrch zostane prepadnutý. Nemáte niekto osvedčený recept na chlebík, kde by bolo čo najviac celorzrnnej múky, príp. celý chlebík by bol z celozrnnej múky, ale aby sa neprepadal? Inak ho robím takto: 500 g múky (napr. 250 g hladkej klasickej a 250 g celozrnej), cca 300 ml vody, cca 2 lyžičky cukru, 1,5 lyžičky soli, trochu razce, trochu semienok, 2PL lyžice oleja, 1PL octu, 1 instantné droždie určené na 500 g múky.

gianni
6. mar 2012

@sima.p ja tiež dávam pol na pol,alebo 300 a 200g,ale čisto celozrnná asi nemôže byť,ako aj iné múky ,tá hladká by tam mala byť asi kvôli kysnutiu či ako niekde som to čítala,vygoogli si múky mala by si to najst,minule som mala grahámovú a bol tam aj recept vyššie som to spomínala a robila som len čisto z tej muky,neviem možno bola miešaná

katkaaalex
11. mar 2012

Ahojte gazdinky, maete nejaky dobry recept na bagetky alebo zemlicky? Dakujem🙂

janette4
11. mar 2012

@katkaaalex ja robím len celozrnné žemle,tieto: http://varecha.pravda.sk/recepty/celozrnne-zeml...

katkaaalex
11. mar 2012

Dakujem velmi pekne🙂 Urcite skusim hned dnes🙂

gianni
11. mar 2012

@janette4
@katkaaalex mám uložený tento recept ale ešte som nerobila 😉

dannynka
11. mar 2012

Ahojte,akurat zvažujem kupu novej pekarne lebo ta moja z lídlu mi už dosluhuje a neviem si dat rady aku vybrat poradite? okukovala som aj pekaren z tesca ale ked ja vazne neviem či aj tie tesco su dobre a ako naschval akurat u nas je okej elektro zavrete :( a cez net kupovat nechcem lebo rady by som ju videla nazivo skvor ako kupim 😒

kibuk
12. mar 2012

@henca74 ahoj chcela by som vyskusat ten pivny chlebik a pytam radu bude tiez dobry ked pouzijem len hladku muku T650 ? dakujem 🙂

laxity
12. mar 2012

Ahojte

viete mi poradiť niečo na sladko v pekárničke?

Ďakujem moc 🙂

henca74
12. mar 2012

@kibuk ahoj, kludne vyskusaj, je to chlebova muka, takze bude dobry. my mame radsej tmavy chlebik, tak ja som si to prisposobila.

gianni
12. mar 2012

@laxity ahoj skús tú bábovku na str. 345 je tam aj fotka aj link som dala je fakt dobrá a neni ani suchá,aj po vybratí z mrazáka je fajná 🙂

kibuk
12. mar 2012

@henca74 aaa tie otruby musia byt?? 😅

henca74
12. mar 2012

@kibuk ja som nasla jeden recept kde boli, tak som si ho prisposobila na pivny chlebik,tie otruby su na travenie.aj chut chlebiku dodaju.ja som kupovala spaldove otruby v bio obchode a psenicne vo fresh-byvala bala.

kibuk
12. mar 2012

@henca74 hm len ja dnes uz nemam kde kupit a mm oslovil tento chlebik tak ci sa mozu vynechat...

henca74
12. mar 2012

@kibuk jasne, urob len z chlebovej muky.v kauflande predavaju rozne muky do pekarnicky,grahamova,spaldova a ine.mne z tych hotovych muk z lidla chlebik nechutil, ale z tesca bol super.ale kazdemu chuti nieco ine.treba len vyskusat a uvidis co bude chutit vam.

kibuk
12. mar 2012

@henca74 dakujem pekne este raz 🙂 ja by vyskusla vseliake ale moja polovicka len klasika biely... ale dnes som dala pol napol hladka a grahamova a chutil 🙂

henca74
12. mar 2012

@kibuk nie je zaco, daj potom vediet ako vam chutil pivny...

kibuk
12. mar 2012

@henca74 jasne dam vediet 🙂

lelask
14. mar 2012

@reruna ahoj 🙂
Prosim vas o radu, niesom moc s pekarnou kamaratka, mam ju uz asi 4 roky ( Moulinex ) a vsetko co mi z nej kedy vyslo bolo vo vnutri lepkave. Teaz som kvoli dcerkinej moznej alergii na psenicu nutena piect razny.
Robila som tento :
529 ml voda alebo mlieko - dala som plnotucne mlieko
21g drozdie - ala som Ferm
700g razna muka- dala som 650g - tmavu ,raznu chlebovu
4 lyzice olivoveho oleja
1 lyzica octu
1 cajova lyzicka tekuteho medu
rasca
program 2,na 1500g, tmava korka

asi musim dat ovela menej muky vsak? zistila som,ze ta moja pekaren sa da nastavit na maximum 1000g.
Vo vnutri je lepkavy, citit drozdim. To co je prepecene vsak chuti vyborne.
Co s tym? Nechyba recepte este nieco ako cukor?

Dakujem.
Budem vdacna aj za ine osvecene razne recepty.

reruna
14. mar 2012

@lelask určitě je to tím, že máš recept pro velkou pekárnu, proto to není vevnitř propečené a taky to asi pekárna nezvládne pořádně umíchat - já mám pekárnu na max 900 g chleba, dávám 350 ml tekutiny a 500 g mouky.
Čistě žitný chleba jsem ještě nepekla, tak ti přesný recept neporadím, ale v tom receptu, co jsi dávala je med a ocet, takže tam cukr už být nemusí, ale chybí ti tam sůl. Já dokonce nedávám ani ten med, jen ocet.
Výborná stránka se spoustou receptů je tady http://domacipekarny.dama.cz/ určitě tam najdeš recepty bez pšenice nebo poradí někdo odtud. Já dělám v podstatě dost podobný recept jako ty - 350 ml voda nebo mléko, 2 lžičky soli, 1 lžička kmínu, 2 lžíce olej, 1 lžíce ocet, 500 g mouka (já míchám celozrnnou nebo špaldovou a hladkou pšeničnou), 1 lžička instatního droždí nahoru. Asi by to šlo jen z žitné mouky....
A Saška má alergii na pšenici? To ani nevím že existuje, myslela jsem, že je alergie na lepek...to bys asi musela pak hledat recepty na bezlepkový chleba...

lelask
14. mar 2012

@reruna Tak som skusila dalsi chlieb, vyzeralo to celkom fajn a potom som pozrela do pekarne a videla som ,ze to tam splaslo ☹ , este som ho aj dopekala ale vysledok je zase ulepeny. Picne ma.
Davala som ale cerstve drozdie - je to problem? A aj trochu medu.
Ohladom Sasky to prave testujem, ci nema ten exem kvoli intolerancii na psenicu ale ak sa mi nepodari upiect chlieb , tak asi zahynieme 😅

reruna
14. mar 2012

@lelask tak já nevím - sůl nesmí přijít do kontaktu s droždím. Čerstvé droždí by nemělo vadit... při míchání zkus zkontrolovat prstem, jestli se těsto lepí - přidej trošičku mouky, každá mouka jinak bere vodu...možná tam dělá neplechu ten med, to jsem nikdy nezkoušela chleba s medem...

fialkaa
14. mar 2012

Ahoj dievčatá, pekne prosím o radu. Často mam chlebík z Dp vnutri taký vlhký. Pordte, kde robím chybu? Ďakujem

ilona3
15. mar 2012

dievcence prosim o radu uz asi 2,5 roka mam pekaren ale velmi ju nepouzivam. skusala som rozne hotove zmesy, ale tie z lidlu mi casto nevykysli... ale ani s inymi som nebola prilis spokojna lebo chlebik detom velmi nechutil alebo bol iny problem.
poradte mi prosim nejaky osvedceny recept taky aby som nemusela pouzivat hotove zmesy. a este by som chcela vediet ci musim pouzivat len susene drozdie alebo mozem dat aj cerstve.
p.s viem ze urcite ste uz pisali vela receptov ale nechce sa mi citat vsetkych vyse 300 stran. dakujem velmi pekne 🙂