Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

sirinka
11. jan 2011

baby ak by som chcela robit ten pernik zo strany 279, ale nemam doma prasok do pernika, da sa to niecim nahradit? ake korenia v nom su?

sirinka
11. jan 2011

uz som to nasla...
http://www.thymos.sk/produkty/koreninove-zmesi/...
trosku moc na mna a moju kuchynsku vybavu....

dannynka
11. jan 2011

ale píšete nestíham čítat 😀 😀 😀 a tuším sa ti dlho neukazala @dusanab 😉 dnes som zas robila s majolkoveho cesta rožky a sú božské 😝

ozaj kupovali ste niektora tie zmesky z lídlu?rozmýšlam ze zajtra vyskusam z nej len zvazujem či dám aj driždie alebo nie 😝

dannynka
11. jan 2011
mukky
11. jan 2011

ahojte,

@alami tak chlebík dopecený,chutovo vyborný ale je z neho placka 😀 ,robila som vela veci naraz,este aj pizzu potom a dlho som ho nechala kysnut na plechu tak sa roztiahol do stran 😝 😀

no a az ked bol hotový som sa docitala ze ho treba co najvyssí urobit ze pri kysnuti sa rozleje....ale neva,viem kde som spravila chybu,nabuduce bude lepsí,ja sa nikdy nevzdávam 😀

alami
11. jan 2011

@mukky som ti povedala, že na malom pekáči, nech sa nemá kde roztiecť. Náš je už aj zjedený. čo ma stráááášne prekvapilo, tak neskutočne chutil môjmu staršiemu a to je príšerne slabý jedák, z pekárne chlieb mi úplne odmieta...a tento dnes hltal, dokonca mu chutila kôrka, ktorú inak vždy nechá.Tak na ráno nemáme nič, musím dať teraz ešte do pekárne upiecť

mukky
11. jan 2011

no ale pizza sa vydarila skvelo,robila som radsej ten receptík co dala link @reruna 😅 ,kde slo viac olivového oleja a chutila veľmi

alami
11. jan 2011

@dannynka ježín, ty robíš nie rožky úžasne 🙂

ja som kedysi dávno robila aj zo zmesi z lidla a boli to celkom dobré chlebíky, no ale teraz čo tu baby spomínajú 😖

mukky
11. jan 2011

@alami hej viem 😔 ,moja vina 😀 ,som si myslela ze to hned dam na plech 😔

som rada ze mu tak chutil 😀 ,si davala aj foto?som este nedocitala...

mukky
11. jan 2011

@dannynka sakra nenatočís radsej video?????? 😕 😀 ,nech vidím presne ako to robís,tie rožky su krasne 😅 😀 😵

alami
11. jan 2011

@mukky nedávala som, ešte som ani nestiahla do PC, lenivá som 😀

alami
11. jan 2011

dnešný chlebík - bez ošatky

alami
11. jan 2011

@dannynka čím potieraš tie rožky a kedy? dík 🙂

imzadi
12. jan 2011

teda holky, ja ziram, jak jste sikovne a tesim se na sve zazitky, dnes nebo zitra se chystam nakoupit nejake suroviny, kupovali jste nektera i ty hotove smesy? a chci zkusit ten super chlebik, jak je tam to podmasli...priznam se, ze o podmasli jsem vzdy slysela jen ve starych filmech 😀 to maji v obchode nekde u mleka?

daniz
12. jan 2011

Ahojte, tak so tu nová, tiež ježiško doniesol pekárničku a chcela by som vás poprosiť, či nemáte náhodou nejaký recept na kysnuté cesto, dnes to chcem vyskúšať, chcem na večeru robiť langoše... 😕 prosím .... 😅 😅

matja
12. jan 2011

zmes na celozrnný chlebík z lidla je fajn, chlebík nám chutí.
@dannynka - droždie tam už nejde

jaja32
12. jan 2011

@dannynka ja peciem aj zo zmesky z lidla a davam aj trosku drozdia..zda sa nam lepsi.

adul67
12. jan 2011

alami dik za odpoved včera som ešte skušala toustový chlieb a ten je celkom dobrý len je na bledy nema ružovu kôrku ma tak bit?

adul67
12. jan 2011

@daniz ahoj ja robievam langoše takto.0,5l mlieka 50g kvasníc trocha cukru, 1kg polohrubej muky ,250g kyslej smotany ,1 lyžička sody bikarbony ale ešte som to neskušala v pekarničke iba ručne vymiešane tiež mi pekarničku doniesol ježiško takže som tiež začiatočníčka a iba skušam ,ale tieto langoše su výborne skus ich.

brusinka.pusinka
12. jan 2011

@mukky teda ten je teda byl supr už je recepis zapísaný 😀 😀 😀 ráno si vzal syn poslední na snídani a kdybych h nehamtovala snědl už včera 😀 😀 Já přidala i plátky mandlí s rozinkami a bylo to uplně užasné. Příště vyfotím jak stihnu 😀
@alami jj už mám v knize poruce jinak převádím do cd kuchařky a pekařky 😉 😀

brusinka.pusinka
12. jan 2011

@dannynka my z lídlu né ale měli jsme ze záčatku tyto směsi a byli opravdu užasné 😀
http://www.mojepekarna.cz/chlebove-smesi
a rohlíčky jak malované 😉

daniz
12. jan 2011

@adul67 ďakujem, uvidíme, či nebude pekárnička var, či peč, či vlastne mies.... 😀 😀 😀

mukky
12. jan 2011

ahojte,
@brusinka.pusinka teraz neviem presne o čo ide 😀

brusinka.pusinka
12. jan 2011

@mukky sorry to bylo pro alami 😀 😀

reruna
12. jan 2011

@dannynka krásné rohlíky, tak se mi zatím nikdy ještě nepovedly, jsem na to levá... a směsi z lidlu jsem teď už delší dobu nekupovala, ale tchán je bere a přidává do nich lžičku sušeného droždí, protože se mu nkolikrát stalo, že nenakynuly...ale jinak jsou dobré
@mukky super pizza, co jsi dávala na vrch? kukuřice, sýr vidím.....ještě něco?
@imzadi do super chlebíku podmáslí nejde, jen voda a mléko, podmáslový chleba je jiný recept, ale prý taky dobrý, ještě jsem nezkoušela. Jinak podmáslí mají v regálech u jogurtů, kefíru, smetany atd. určitě najdeš

dannynka
12. jan 2011

@mukky skusim poprosit mm aby nahral video 😀 😀 😀 😀 inak aj ja ked som robila prvýkrat chlebík bez ošatky,bola z neho placka ale chutná 😀 😀 😀 chce to čas a aj spravny gríf ale ty na to prideš 😉

@alami potieram až tesne pred tým než maju íst do truby 😉 vajíčkom 🙂
@matja ,@brusinka.pusinka ,@jaja32 dakujem za odpovede 😉

@reruna ale zato vianočku si mala krásne upletenu 😉

dannynka
12. jan 2011

@alami a ešte som zabudla kráásny chlebík 😉

alami
12. jan 2011

@dannynka ďakujem, práve som dala do pekárne suroviny na božský perník, vyzerá to naozaj božsky, sa teším 🙂

dannynka
12. jan 2011

@alami teším sa na fotto 🙂

mne sa akurat dopiekol chlebík zo zmesky s lídlu mnam už sa na neho teším 😉

alami
12. jan 2011

@dannynka máš ho krásny, vysoký, mne sa stále splasne, keď prekladám, neviem prečo 😒 potom je nižší, aj keď fajný, ale chcela by som vysoký 😅
tento perník už teraz krásne vonia, strašne je to sympatické, dúfam, že sa vydarí