Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

slnyecko
29. jún 2010

Skusene pekarky,poradte uz druhy krat som piekla chlieb,velmi chutny zemiakovy ale je velmi taky....no ze sa mrvi,a niesu v nom take oka ako v kupovanom.Nemate niekto nejaku fintu na to?alebo dobry recept?

erikasadek
29. jún 2010

@milocka29 este ze nie som sama; 😀

ja neoplachujem uz len vytieram nadobu , nepotrebuje 😉 preto som nato neprisla. 😠

milocka29
29. jún 2010

@erikasadek presne tak aj ja väcsinou iba vytieram, ale chcela som, aby bola nadoba skor studena. Tak to bolo moje stastie 🙂

erikasadek
29. jún 2010

juj baby kopirujem moju briosku , no nemohla som ju najst a tak radsej skopirujem tu ..a neskor vytlacim aby som nehladala...;
mozno niekomu znova zachuti ako vam vsetkym pred tym. 😉
takze treba vam 4 vajicka
120g masla, makkeho..
80g cukru a 350G muky, ale , ja som dala este asi 2Og zdalo s ami to byt velmi riedke.
skuste vy same dajte 350g a pozrite sa ako s avam robi cesto nesmie byt uplne huste, ale take poloriedke..
1 sacek vanilky
2 lyzicky cajove.. odmerkove suseneho drozdia..
1/4 c l soli.

takz od odmerky si klepnite 4 vaicka, ak nedosiahne 230ml tak pridajte mliecko az do 230ml.;
vsetky ingredincie podla vasej pekarne, moja najprv je drozdie, a tekute na vrh
u vas skor tekute najskor.
dajste si to na , sladky chlieb program..
neolutujete, je hebucka, ako pen as vnutra , prava francuzska, uz som vyskusala niekolko receptov na slovensko ceskych forach ale stale to bola skor vianocka tuha, a nie brioche..

takze vyskusajte a dajte mi vediet.;
hej dajte na slabe peceni, nema byt prepecena korka;

a cukor odporucam vam tuto , davku a podla toho si potom uz prisposobte podla vasej chuti ci viac alebo menej toto e zlaty stred..
cakam na vase reakcie, ja som nadsena konecne..

molka
29. jún 2010

@erikasadek múku treba dať hladkú alebo polohrubú?
A cukor asi kryštálový, že?
Som zvedavá na túto briošku, ja som zatiaľ nebola so žiadnou spokojná.

vinka
29. jún 2010

@erikasadek niet o čom diskutovať.Podla receptu je na nezaplatenie.Dík za skopčenie.Zajtra sa pustím do briošky.Juj to zas ma budú deti milovať 😀 😀 😀

vinka
29. jún 2010

@molka fakt neolutuješ.Ja som ju robila pár krát.Múku dávam hladkú ale nieje zlá ani polohrubá.A cukor klasika kryštál. 😉

vinka
29. jún 2010

Mne už ostal pár krát hák v chlebe.Ale to ked som nestíhala ho hned vyklopiť a zvlhol tak vtedy 😒 Ale nerobilo mi to dáku šarapatu.Od vtedy si stále skontrolujem nádobu či je dnu hák 😀 😀

molka
29. jún 2010

@vinka určite vyskúšam! Ja som maniak na domácu pekáreň, skúšam všetky recepty, ktoré nájdem. Už som tam robila aj džem, dokonca aj oškvarky. Ale neviem prečo, brioška sa mi zatiaľ príliš nepodarila. Tak snáď som konečne našla poriadny recept. 🙂

vinka
29. jún 2010

No tej múky som dávala tiež 370 rovno

erikasadek
29. jún 2010

@molka ak pojdes podla receptu tak bude ano nuno ver mi prava francuzska kto iny ich vie urobit ak nie oni<,, 😉

vinka dobre som spravila ze,, 😉 uz d 😉 vno nebola..

nadulici
29. jún 2010

ja som pri rychlom programe nemala ziadny problem, haky mi ostali vo forme a chlebik bol dobry....ale mozno preto mi chutil, ze som nejedla ten perfektny....baby poradite nejaky dobry recept?

lukika
29. jún 2010

Mne sa už tiež stalo, že mi ostal hák v chlebíku aj som ho poškriabala pri krájaní, ale maká dalej. Včera knedla super, ale dnes som rovila tie domáce rožky z mimibazaru a nejak nič moc. Neviem či som niekde urobila chybu. Výzorovo by ušli, ale boli také nenadýchané. Nabudúce skúsim iný recept.

vinka
30. jún 2010

@erikasadek moja len som zabudla na ktorom programe som piekla tu briošku.Porad moja 😀 😀

dusanab
30. jún 2010

Ahojte, pozeram ze obcas cosi nevyjde 😉 😀 Ale aj mama pecie obcas tak "svojsky", zapne len pecenie, neda haky.... 😀 sranda musi byt. Mne zas zacina odchadzat teflon tak rozmyslam ze pojdem reklamovat 😠 Raz som tiez piekla na rychlom a zdal sa chlebik lepsi ako ked som dala na klasik 😲 ale normalne peciem na klasiku, dnes asi vyskusam rychly ci zas bude dobry. Vinka myslim ze ste briosku piekli na klasiku 😉 Nadulici nedam ti uz stranku na ktorej to bolo, niekde tu na konikovi, neviem ktora babulka dala recept, dufam ze sa nikto nenahneva, dam ti len to co som si ja ulozila medzi recepty, je naozaj velmi dobry, dnes ho idem robit, len sa mi uvari zemiak:
Zemiakový chlebík
300 ml vody, 1 pol. lyz. oleja olivoveho /cesnakoveho/, 1 pol. lyz. octu, 1 kav. lyz. rasce, 1 kav. lyz. soli, 1 kav. lyz. krystal. cukru, 480 g hladkej muky T650, za hrst /aj dve/ ovsennych vlociek, uvarene a postruhane 2 stredne velke zemiaky, 1 bal suseneho drozdia alebo 1/2 polovica cerstveho drozdia namrvit

erikasadek
30. jún 2010

vinka zakladny.. 😉 a ked das hrozienka tak das zakladny + raisin. 😉

bianka234
30. jún 2010

@erikasadek ja neviem čo som to upiekla, mna porazí, ved sa s tým dajú okná rozbíjať, dnes som sa konečne odhodlala že ten kvások vyskúšam. Išla som robiť žemle, dala som 320ml vody, 200hl.múky,100poloh.,200g špaldovej, 3PL oleja sol cukor a toho kvásku na pol kg, to čo sa s tým stalo, píšeš že to bude placatejšie, ale toto nemá obdoby, ani jesť sa to nedá a okrem iného mi to ani nenakyso, do kelu čo som to kúpila

luthien, ako sa to volá z dm, ja som kúpila z alnatury sauerteig extrakt, ale sa mi to hned nezdalo taký divný popis v slovenčine

erikasadek
30. jún 2010

@bianka234 JA NEVIEM CO SI KUPILA 😀
ja som nevina ja to pouzivam uz pol roka a mam uzasne nadychany chlieb a chutovo super..

takze neviem...... 😉

erikasadek
30. jún 2010

kolko si dal akvasku??
normalne 3 a pol lyzicky cajove idu. 😉

zanna
30. jún 2010

ahojte,citam vas tu a vam haky nezostanu v chlebe?Mne vzdy ☹
tak ich dolujem

alami
30. jún 2010

čaute, mne tiež väčšinou v chlebe zostane hák, takže ja nezarežem aspoň 😀 viem, že je tam 😀 😀 😀

vinka
30. jún 2010

@zanna to záleži aj od značky.ked som mala moulinex tak mi ostali stále.preto tam bol aj háčik na vyberanie.A pri panasonicu sa mi to stálo zriedka.Asi 5 krát.A to mám panasonic od januára.A pečiem denno-denne 😉

reruna
30. jún 2010

Ahoj, no na značce možná zase až tak nezáleží, já mám Alasku a háky mi ještě nikdy nezůstaly v chlebu, tchán má tu samou a háky mu tam zůstanou vždy, tak nevím, čím by to mohlo být. Tuhle diskuzi jsem te´d objevila, tak snad nevadí, že vám sem lezu 🙂 , dostali jsme pokárnu na Vánoce a zatím jsem pekla jen ze směsí z Lidlu a jsme teda spokojení, ale jak to tu tak čtu, tak budu muset vyzkoušet i něco jiného 🙂

dusanab
30. jún 2010

Ahojte, ja si vzdy vyberiem haky pred poslednym kysnutim aby mi neostali v chlebe a neboli tam diery. Takze ja nezarezem 😀 ja kazim ine veci 😀 😀 😀 ale piekla som ten rychly chlieb a je celkom dobry, asi som si namiesala dobru muku 😉 z polohrubej je fakt lepsi chlebik 😉

nadulici
30. jún 2010

@dusanab dakujem za recept.... 🙂

bianka234
30. jún 2010

@erikasadek to jedno balenie je na kilo múky, dala som pol balíčka, tj.7,5g každú hodinu to koštujem či sa s tým ešte niečo nestane, fuuuj už asi nie

vinka
30. jún 2010

@reruna kludne sa pridaj. 😉 A hned zajtra skús Erikinu briošku.Urobíš dobre 😀 😀

erikasadek
30. jún 2010

@bianka234 ja ti nevie co mate za kvasok na slovensku prepac mi ja pouzivam psenicny a ten vraj na slovensku nedosta neviem ja snad zacnem posielat s fr na slovensko. 😉

reruna
1. júl 2010

@vinka díky, ta brioška od erikasadek vypadá dobře, musím to zkusit a ten bramborový chlebík od dusanab taky. Jen se zeptám asi jako blbec, já fakt zatím nic jiného nepekla než ty lídlácké, ty mi maximálně vyhovují, jsou levné, dobré, jen se to nasype do pekárny a zapne... ty vaše recepty - je to všechno na ty chleby 900 g?.. aby mi to nevyteklo nějak nebo nepřekynulo...

reruna
1. júl 2010

@erikasadek prosím tě co to znamená 1/4 c l soli? 1/4 čajové lžičky? díky