Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

zuzkat1
4. feb 2011

@dannynka dakujem... a ked budem mat celozrnnu tak aj tu mam dat pol na pol aj ked v recepte pisu len celozrnnu? s tou grahamovou to asi dnes vyskusam🙂

mukky
4. feb 2011

ahojte,

ako sa Vám dari pekáročky?Ja som bola s malým veľmi ,veľmi chorá tak som par dni tu ani nenakukla,ale uz dnes konecne bez horučiek som a je mi lepšie,malému je lepsie uz par dni.. 😅... tak trosicku počítam čo ste popiekli.....ja sa este na pečenie vobec necítim najbližšie dni,len malemu vianocku spraví pekárnička...ale tie sny co mam kazdy den ako pečiem 😕 😀

aj malemu som vravela rozpravku a zaspavala som a len sa počujem ako vravím:mamka pečie muku 😀

mukky
4. feb 2011

Dievcatá robievate vianočku aj s čerstvým droždím alebo len so sušeným?

vodnarka1980
4. feb 2011

Domáca pekaren je fakt super vec máme ju už 2 roky a chlebík z nej sa nám ešte nezunoval používam ju aj na vymiesenie rôznych kysnutých ciest a recepty su rozne teba len vyskušať ktorý ako komu sadne. 🙂

stanulik9
4. feb 2011

@mukky ahoj. ja som robila túto vianočku a nám chutila. Robila som ju na chate, takže priamo v DP som ju aj piekla. Bola až po sklo, ale von sa nedostala 😀
Vianočka: 200 ml vlažného mlieka,60 g rozpusteného masla alebo Hera, 2 lyžičky oleja, 2 žltka, 80 g cukru, 20g čerstvých kvasnic, 470 g hladkej muky, pol čajovej lyžičky soli, hrozienka
POSTUP PRÍPRAVY
do pekarničky sa vsetko pridava postupne tak ako je to napisane,,,hrozienka pridame po zapípaní DP,,pred koncom natreme rozšlahanym vajíčkom, ,,a potom papáme mňam
je vynikajuca !!! Program som dala -sladky chlieb

dannynka
4. feb 2011

@mukky ja len s čerstv ých robievam...susene ani neviem ako vyzeraju 😀 😀

@zuzkat1 ja by som urcite radsej dala pol na pol aj tak,ale je to na Tebe.... 😉

mukky
4. feb 2011

malý zaspal tak som sa vrátila... 😎

@stanulik9 ahoj,

tak tu robievam aj ja 😅 😅 ,recept je z MMB,že?ale dakujem 😉
je inak sranda že ja vianočku lubim s bielou kávou či kakaom a maslom a odkedy ju robievam ja tak som nemala ani raz 😀 😨 🤐,len čo som si kusocek odlomila na ochutnanie...

dnes ale robím pre malého,s ryzovým mliekom a brusnicami a s tukom ktorý može a uz som nahadzala do pekarnicky vsetko a dala odložený štart...dnes skusim tuto už tu tak známu variantu a som zvedava ci mm bude cítiť rozdiel....len koli malému dávam menej cukru ,ale mm to nevadí...minule ju jedol so slanými vecami ako na velku noc a chutilo...

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

mukky
4. feb 2011

@dannynka ahoj,

ja mám doma zasoby aj takeho aj takého,ale pred niekolkými týzdnami som nepoznala ani jedno 😀 😝

dannynka
4. feb 2011

@mukky 😀 😀 😀 😀

toto som robila vcera večer a je to prudko jedle 😝 😝

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23810&ord...

mukky
4. feb 2011

@dannynka fíha to vyzerá super 😅 ,len ja teraz nemam ziadne chute na nic ☹ ,som schudla teraz 2 kg za chorobu co nie je dobre 😒
a si aj chlebik aký krasny spravila 😅 a jeden Vam stacil? 😀

mukky
4. feb 2011

@dannynka a chcem sa opýtať,miešaš muky do chlebíka však,Ja som vzdy miesala ale stale je potom ten chlebík taký tuhší a ubity ale ten co som robila minuke z čisto bielej muky bol neskutocne jemnucký a nadýchaný a aj chutný...

co s tým? 😀 chcem aby aj vlk aj ovca zostali sýte 😀 😝 ,rada by som zdrave ale ked tamten bol tááák dobrý 😀 ,skusala si robit aj cisto biely chlebik?

dannynka
4. feb 2011

@mukky stačil ešte aj na ranajky ostalo 😀 😀 😀 a čo sa týka miesania muk,tak vždy sa snažím dat viac hladkej a menej tej druhej,myslím ze tam v pohode stací na 500g iba 200 g napr grahamovej muky ci nejakej inaksej a zbytok hladka

mukky
4. feb 2011

@dannynka tak potom dobre ked aj ostalo 😉

ja mam teraz muky na miesanie doma grahamove,ovsene celozrne,a celozrne a moze byt ze niektora z nich je vo vysledku tuhšia... 😕

ja zvyknem davat tiez asi taky pomer ako ty ale aj tak je tuhší 😝 😀 ,tak budem robiť raz ten a raz ten a basta 😎

janette4
4. feb 2011

@mukky ja robím väčšinou viac biely,lebo iný mi moc nechcú.dávam len nejakých 50-60g tmavej alebo nejakej celozrnnej,a zvyšok bielej.

stanulik9
5. feb 2011

tak ja som včera večer pripravila do DP tento chlebík http://vareni.dama.cz/index.php?a=ukaz&recept=3973 a ráno nás zobúdzala príjemná vôňa ... A chuť je tiež vynikajúca

stanulik9
5. feb 2011

@mukky prosím ťa, keď dávaš bielu múku, to dávaš klasickú hladkú alebo je biela chlebová? 😒
Asi sa pýtam blbosť ale pečiem len týždeň tak ešte niesom úplne zorientovaná v múkach.
Minulý týždeň som si nakúpila tie chlebové múky v Kauflande a všetky chlebíky sa mi podarili 😉

mukky
5. feb 2011

@stanulik9 ahoj,

ja dávam normalne hladké a polohrubé muky,teraz som bola kuk a lidlovská hladká tam uvádza typ tusím 530.

nedávam žiadne tie namiešané muky mam nakupených viac druhov a miešam....za celkom dobru cenu predavaju graham,celozrnu a vsetky tie ostatne v obchode fresch 😎 ,okolo 90 centov stoja...

potom kupujem aj v Kauflande take tie tmavé muky ale nie vzdy maju,vacsinou tam maju bio...cez 2 eurá za kg

mukky
5. feb 2011

Včera som robila ten mazanec s čerstvým droždím a vychádzal až z pekárnicky 😀 ,je uplne jemnučký a nadýchaný ešte aj dnes....

stanulik9
5. feb 2011

@mukky fíha, ten vyziera jedlo 😉
Ja som skúšala jednu hotovú zmes z LIDLU - hneď prvý pokus. A tie chlebové múky z Kauflandu píšu, že sú bez konzervantov a stabilizátorov, tak teraz už som miešala. Len som nevedela, že čo urobí klasická múka namiesto chlebovej ...
Tak skúsim aj to.
Do vianočky som samozrejme dávala hladkú a nie chlebovú 😀

dora01
5. feb 2011

ahojte,

od vcera mame doma domacu pekaren, Zatial sme skusili iba tuto vianocku
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6007 Je perfektna. na veceru chcem v nej spravit cesto nat pizzu, nemate nahodou nejaky odskusany recept?

A este otazka, ako sa nastavuje velkost chlebika ked peciete, mam tam moznosti 500 , 750 a 1000 g. My sli sa podtym celkova hmotnost vsetkyxh zloziek alebo len muky 😅 ????

dora01
5. feb 2011

Este otazka na chlebovu muku T750. kde ju zohnat, v kauflande ju nemaju, v Bile tiez nie ani v Hypernove, v Lidli je nejaka 530, to je co za muka, to iste co specialka?

mukky
5. feb 2011

@dora01 ahoj,toto je super recept na pizzu:

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469

s cestom sa krásne pracuje a nemusís ho ani podsypávať....dokonca si ju mm 4 dni spať robil sám v pekarnicke aj piekol..../som mu vysvetlila ze to vobec nie je zlozité 😀 😝 /co mu zvýšilo cesto dal do chladnicky,a ja som ho vcera vybrala a malému spravila z neho na veceru závin...
foto mam ale v albume,nic zlozité.....ako pizza len som to zvynula

mukky
5. feb 2011

@dora01 ja mám pekaren aj na 1 500 g chlebík,teraz uz robievam len tuto hmotnosť a dávam 750 g muky,na 1 kg chlebík ide 500 g muky

mukky
5. feb 2011

@dora01 aj ja som robievala tuto vianočku len a vcera mi to nedalo a vysklusala som ten mazanec tu tak oblubený a je to ovela makkšie a nadýchanejsie ,uz budem robiť len ten mazanec-vianočku čo vcera... 😎

mukky
5. feb 2011

@stanulik9 ja som nikdy nedávala chlebovu a chlebíky sa mi vzdy podaria super 😎

a aku máš pekárnicku? 😎

dora01
5. feb 2011

@mukky dakujem, mozes sem hodit linka aj na ten mazanec, diki

dora01
5. feb 2011

inak ja mam tuto pekaren http://www.moulinex.sk/moulinex/prodsk.aspx?k=5...
teraz bola v akcii za 60 Eur, takuto ma aj brat uz dlhsie a je tiez s nou velmi spokojny 🙂

lindulak
5. feb 2011

ahojte pekárky 🙂 Mám jednu otázku - mám pekáreň Tesco a ten hnetací hák mám už riadne zodraný... Dá sa objednať v Tescu náhradný? U nás Tesco nie je, tak len keď budem mať cestu niekam...

A ešte - ja teraz skúšam piecť chlieb len z čisto celozrnnej múky, rôzne kombinácie - špaldová, ražná, ovsená atď. a väčšinou sa mi viac či menej prepadne a jedine z droždia Alnatura z DM je vždy pekne oblý bochník, aj keď samozrejme taký nabitý ako býva z celozrnnej múky. By som neverila, že môže byť taký rozdielny efekt s rôznym droždím, pri obyčajnej múke som si to predtým nevšimla, lebo aj tak vždy pekne vykysol, nech som dala ktorékoľvek droždie...

lindulak
5. feb 2011

a tiež robievam cesto na pizzu - dám ale polovicu celozrnnej múky, rozdiel chuťovo takmer žiadny a oveľa výživnejšie 😉

zucha
5. feb 2011

baby, ked robite tu pizzu, ako ju potom peciete?