Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

stanulik9
8. feb 2011

Moja dnešná zábavka... Iden skúsiť, či sa naozaj hodia k vínu ako bolo pri recepte 😎

papko
8. feb 2011

@stanulik9 vyzerá to supiš, tak na zdravie 🙂

stanulik9
8. feb 2011

@papko Ďakujem 🙂
Aj chutia super.
tu je recept: http://www.brydova.cz/recepty/domaci-pekarna/23...

papko
8. feb 2011

@stanulik9 uložené, vyskúšam...

matja
8. feb 2011

@papko - neviem, nemerala som to, lebo som tie zmesi z lidla robila iba párkrát a vzdy som musela prisypavat dost vela muky. Naposledy som ubrala z mnozstva vody asi o 30 ml, no aj napriek tomu som musela dosypat muku, lebo cesto bolo stale riedke. Takze mozno treba dat o 50 ml menej vody? Neviem, iba tipujem...

matja
8. feb 2011

@stanulik9 - pekne naaranzovane na obrazku 😉
ja idem robit zajtra tiez podobne tycinky, ibaze budu syrove: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3945

5katarina7
9. feb 2011

@matja ja som niektorý deň robila z tej lidlovej zmesi a ubrala som 50ml vody a aj tak som musela pridávať múku.

reruna
9. feb 2011

@5katarina7 já jsem směsi z lidla dělala vždy podle návodu a ok, akorát do těch posledních jsem přidávala droždí, aby víc nakynuly

stanulik9
9. feb 2011

@reruna tiež som robila z lidlovej zmesi a presne podľa návodu mi vyšiel dobrý chlebík

reruna
9. feb 2011

@stanulik9 slané tyčky vypadají úplně super, při nejbližší příležitosti vyzkouším🙂

danula.ch
9. feb 2011

@reruna ty si tu briosku od erikasadek uz piekla? ja som sa na nu tesila, ze to bude celkom ine ako doteraz a nic z toho, bola husta, tvrda a mrvila sa. tak ja uz fakt neviem kde robim chybu. peciem to na sladkom slaba korka, prosim porad. nevidim ziaden rozdiel medzi tymto receptom a vianockou 😒

erikasadek
9. feb 2011

@danula.ch 😕 😕 😕 😕

mukky
9. feb 2011

ahojte,
ja idem akurat piecť sladké tvarohové rožky,koniec abstinancie konečne 😀

mukky
9. feb 2011

@papko aké bolo slané?chutilo?vyzeraju super 😉

andriss23
9. feb 2011

ahojte! Trošku sa vám sem vtierknem 🙂 Už dlhšie som chcela pekárničku,a keďže mi ju ježiško nepriniesol,tak som si ju objednala,dnes došla a už v nej kysne cesto na pizzu. 🙂 🙂 🙂 Recept som obkukala tu od vás.Mám ETA Dellica. Máte ju niektorá? Máte pre mňa nejaké tipy pre začiatočníčku? Ďakujem.

stanulik9
9. feb 2011

@andriss23 ahoj. Ja som tu vlastn tiež nová (asi 2 týždne), ale stále skúšam, a na šťastie sa mi aj darí 😉
Ja som si prečítala pár strán dozadu a začala som receptom na "super chlebík", ktorý je tu veľmi oblúbený .
Hlavne sa neboj neúspechu a keď si nebudeš vedieť rady, je tu naozaj kopec fajn báb, ktoré ti isto poradia.
Držím palce

mukky
9. feb 2011

@andriss23 vitaj 😎

treba sa pýtať na čo ta napadne 😎

mukky
9. feb 2011

kto vie ako sa má @alami ....iste príde oddýchnutá 😀 /verím že ano 😵

werunka21
9. feb 2011

Ahoj holky, tak původní objednávka pekárny se nezdařila. Neměli ji na skladě a výrobce jim pak chtěl účtovat vyšší cenu, tak jsme ji objednali jinde. Měla by co nevidět dorazit 😵 . Už se nemůžu dočkat. Dokonce tak, že už jsem dělala Božský perník a Makovec, co jste tady zveřejňovali v troubě na plechu 😀 . A oba byly výborné. A co nejdříve se pustím do tohoto (hned jak koupím pudinky 😀 ) http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2468

mukky
9. feb 2011

@imzadi a @janette4 sa už tešia bábatkám,gratulujem 😵 😵 😵

danula.ch
9. feb 2011

@erikasadek porad 😅 mozno ta nasa pekaren je nanic, uz fakt neviem 😔

mukky
9. feb 2011

Dopečené 😎

papko
9. feb 2011

@mukky zatiaľ len uložené, ale nie na dlho 🙂
dnes som robila pudingoš, recept sem šupla myslím adamko05, bol to môj prvý pokus s kysnutým cestom a musím sa pochváliť 😵 cesto som robila v DP, odporúčam....

papko
9. feb 2011

@mukky tvoj výtvor vyzerá mňamky 😵

reruna
9. feb 2011

@danula.ch no pekla jsem ji několikrát a chutnala vždycky výborně, tak nevím.... možná druh mouky?

reruna
9. feb 2011

@mukky to vypadá moc dobře 🙂
@imzadi @janette4 gratuluju k děťátkům

erikasadek
9. feb 2011

@danula.ch neveim ako ti poradit 😉
pre mna mezdi vianockou a brioskou je velky rozdiel vianock aj etuhsia, ine cesto

brioska je jemnejsia, viac nadychana.. 😉
moze byt mukou///ak sa nedari tak kasli nato su aj ine dobre veci.. 😉

andriss23
9. feb 2011

tak a my sme už pizzu zjedli. 🙂 Jednu som teda vysušila a to dosť 😝 ,ale zvládli sme to. Cesto z pekárničky úžasné,vytešujem sa,že konečne budem piecť z kysnutého cesta. Doteraz som to nerobila,nešlo mi to 😅

katy2
9. feb 2011

@andriss23 aky recept si robila cesto na pizzu? daj nejaky tip.... vdaka 🙂

andriss23
9. feb 2011

To je recept z damy

Suroviny:
250 g vody
35 g olivového oleje (asi 5 lžic)
10 g soli (asi 2 lžičky)
500 g hladké mouky
1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí
Nastavení pekárny: Program Těsto
Postup:
Vykynuté těsto propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále (těsto se nelepí a nemusí se podsypávat) a buď rozdělíme nebo necháme v celku.
Pokud těsto neumíme vyhazovat a natahovat, na klasickém plechu nebo na pizza plechu vyválíme natenko, okraje necháme vyšší.
Základem může být rajčatová omáčka nebo jen kečup, zdobíme dle svých chutí. Dáme do hodně vyhřáté trouby a pečeme zprudka 7 - 10 minut.
Pro pizzu je lepší používat sušené droždí, protože obsahuje více mrtvých mikroorganismů, což příznivě ovlivní lepkovou strukturu. Peče se zprudka - nejlépe na spodku trouby. Pizza by měla mít výrazně vyšší teplotu odspodu.