Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

hexploler
1. jún 2009

ženičky ktorá mi poradí? Lebo chcel by som si dať v pekárničky cesto na chlieb vymiesiť a vykysnúť a potom by som chcel ho upiecť v rúre,ale mám obavy,že ked ho vyberiem z pekárničky,tak mi môže cesto spadnúť a bude ako placka

lenka.pav
1. jún 2009

hexplorer, ja pekaren pravidelne vyuzivam na vymiesenie a vykysnutie chleba, prip. ked chcem robit zemle alebo bagety. neboj sa toho. ked je cesto vykysnute, tak ho proste z pekarne vyberies, spracujes ako chces (zemla, bageta, prip. das cesto do osatky), nechas to znova cca 30-40 min., nakysnut a das piect. 😉
este sa mi nestalo, ze by sa to nepodarilo.

lenka.pav
1. jún 2009

zle som to napisala, pekaren vyuzivam na miesenie a vykysnutie cesta, nie chleba 😅 😅 😅

hexploler
2. jún 2009

lenka.pav. Dakujem za radu a vyskúšak upiecť ten chlieb aj v rúre

veronkaj
2. jún 2009

prosím poradte aj mne, mám dp a som s ňou spokojná ale problém je inde, ked pečiem rožteky alebo závin, osúch tak keď to dám upiecť do remosky tak je to dobre, mäkkučké, hebké, ale ked dám do elektrickej rúry tak neviem na akých stupňoch a tak ked dám je to suché a tvrdé

ako pečiete v elektrickej rúre????
- nadstavenie zo spodu aj zvrchu a ako viete ako máte zadeliť stupne?????

- dávate tam nejakú vodu???

v tej remoske je to úplne super len je malá

dakujem

lenka.pav
2. jún 2009

veronkaj, peciem to bezne v elektrickej rure. davam aj zospudu a aj zvrchu a na 190 stupnov. pred pecenim vzdy pecivo potriem slanou vodou. este sa mi nestalo, aby sa mi v rure vysusilo 😉

martinaema
2. jún 2009

veronkaj ja pečiem na teplovzduchu - 2 plechy naraz 180 st. 15-20 min a nechám vychladnúť pod utierkou

natsa
2. jún 2009

JATIEž TAK PIEKAVAM ROžKY ALE NA VRCHNEJ PRIEčKE LEN šKODA žE Sú ZA PáR HODíN JAK GUMA ☹

veronkaj
3. jún 2009

takže kysnuté cesto robíte skôr na vyššej teplote teda okolo 190

no vyskúšam

ďakujem

hexploler
5. jún 2009

ženičky: Ktorá z vás mi poradí? Chcel by som upiecť chlieb v domácej pekárničky,ale na programe 5 to je super rýchli chlieb Tak ak máte niektorá recept,čo sa pečie na tomto programe,tak prosím napíšte mi Ja ho vyskúšam

lenka.pav
6. jún 2009

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6618
na tejto stranke najdes vela receptov, aj pre program rychly 😉

matica2
6. jún 2009

ja som ešte nerobila na iných programoch ako je základný a cesto 🙂 používam len tie. ked robíte francúzky tak dávate aj ten program?

wighy
6. jún 2009

ahojte

v cba je akcia na muku za 0,26 € 7,83 sk

roasha
6. jún 2009

hexporer,ten super rychly program je "z nudze cnost"ja som ho skusila raz len kvoli zvedavosti,ale uz ho urcite nebudem robit.s klasika chlebikom,ktory ma cas na vykysnutie,sa to vobec neda porovnat,je to tazky chlieb,vobec nie nadychany. 😒

hexploler
6. jún 2009

roasha: Velmi ti dakujem za dobrú radu,Ja som si to aj myslel,že chlieb na tom programe super rýchli chlieb,že nebude dobrý,lebo ja si myslím,že chlieb potrebuje svoj čas na vymiesenie a hlavne na vykysnutie,ja stále pečiem chlieb na programe č,1 Proste aj ja som bol len zvedavý No vianočku pečiem na programe č.4 a je stále velmi chutná

wighy
6. jún 2009

aj ja mam skusenost ako roasha ale raz som na grilovacku robila rychly cesnakovy chlieb a na to ze som ho potorebovala necakane rychlo upiect postacil 😉

hexploler
6. jún 2009

matica 2: ja teiš pečiem chlieb iba na základnom programe a aj francúzky chlieb pečiem na základnom programre č.1 a je velmi dobrý

hexploler
6. jún 2009

wighy: ja som bol len zvedavý a dám si povedať,lebo aj ja si myslím,že na tom programe č 5-super rýchli chlieb,že to nebude boh vie čo

wighy
6. jún 2009

jednoznacne sa ten rychly neda porovnat s klasickym chlebik 🙂

hexploler
6. jún 2009

ženičky prosím o radu: Ja pečiem zhruba na tej domácej pekárničky 2 mesiace a pečiem každý druhý deň a niekedy každý deň taký 1400 gramový chlieb,ale mám obavy aby mi neprišilo vela doplácať za elektrinu Tak mi prosím niektorá napíšte ako je to s elektrinou,ale prosím nech mi napíše tá gazdinká,ktorá pečie temer každý deň.Jeden raz písal,že domáca pekáreň spotrebuje elektriny na jedno upečenie asi za 4,50 sk elektriny

roasha
6. jún 2009

hzxplorer,ako pises je to cca 4sk elektrina,a chlieb cakom prask vyjde max 10sk,pohladam ti volakde tu stranku,kde to ratali odbornici.

roasha
6. jún 2009

aj tu cosi mas,ale je este aj inde,len teraz neviem aka to bola stranka
http://www.pelia.sk/kat-domace-pekarne-chleba/

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hexploler
8. jún 2009

roasha: dakujem za dorý tip a už som si to kukol Je to tak ako som aj ja písal,že vynde chlieb na 15 sk taký 1400 gramový

laluchova
10. jún 2009

a robil niekto džem v domácej pekárni práve hladám recept na čerešnový...

petusaaa
10. jún 2009

laluchova, si ma predbehla 🙂 akurat som to sem chcela napisat 🙂 tak sa len prihovaram za recept 🙂

junovka
10. jún 2009

😀 😀 😀 presne aj ja som sa chcela opytat, ci robil uz niekto tu dzem v pekarni.Chcela by som skusit jahodovy 😕

junovka
10. jún 2009
strasska
11. jún 2009

Ahojte, ja robim uz druhy rok a su super. Robila som jahodovy a marhulovy. Jahody som nemlela, ale iba nakrajala na mensie kusky a super bolo, ze niektore sa rozpadli a niektore ostali cele a mojmu drahemu to takto velmi chuti.
Skuste, ja sa chystam aj tento rok, dufam, ze sa podari ceresnovy. 😝

strasska
11. jún 2009