Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

bezaz
29. júl 2008

hojte, dnes sa mi super vydaril cesnakovy chlieb, ani som ho nestihla odfotit a "agitovala" som s nim na stretku s mamickami 😉 vsetkym velmi chutil
wighy tak ako, este sa neozvali z tych ciech?

wighy
29. júl 2008

beza nie ece ale dnes som im znova napisala

lusil2005
29. júl 2008

akom stretku? ozaj - nemalo byt nejako stretko z MK? 😕

anamor
29. júl 2008

kočky nikto nevie poradit s tym marcipanom, coho sa vyvarovat... ako postupovat, ci si to mozem spravit dopredu a dat do chladnicky, pomooooooooc v sobotu musime mat tortu 😒

lusil2005
29. júl 2008

anamor ja som ho robila, len som dala velmi malo vody takze mi to pekaren dobre nepremiesala. musela som ho dopracovat s mokrymi rukami a bol super. zafarbila som ho praskovymi farbamia robili sme ruzicky a listocky atd. uz ani neviem ktory recept som robila - bud prvy alebo druhy. v chladnicke ho kludne mozes nechat zabaleny v sacku alebo potravinarskej folii, len ho potom musis nechat trosku ohriat a rozpracovat zas rukami. drzim palce - daj vediet ako si dopadla

anamor
30. júl 2008

vdaka lusil

pojdem na to, ked dopeciem chlebik

emmy3
31. júl 2008

kočky, chcem sa opýtať mám konečne pekáreň a pečiem po prvýkrát chlebík.Ak nebude prepečený a bude ho treba dopekať stačí na programe pečenie? A ešte niečo , ja mám zákl. program na 700 a 900g chlieb, ako mám vedieť na koľko je recept, keď sú množstvá múky rôzne? Dúfam, že to nebola veľmi priblblá otázka, ale som na materskej, asi to poznate 😀

stresmenka
31. júl 2008

emmy mne sa nestaloaby nebol chlebik dopeceny ani raz a to mam pekaren 3 roky a peciem vseliake. A mnozstvo poznas podla mnozstva muky kde ide muky viac tak je vacsi. Ja mam pri pekarni presne recepty a tam to je napisane ci na 700 alebo 900g.

crysmile
1. aug 2008

ahojte babenky.. ja ako vzdy len na skok, ale surne potrebujem vediet, ako ste robili džemy v pekarnicke.. ja by som chcela robit ribezlovy a nechcem tam tie zrnka.. tak co mam spravit?

emmy3
1. aug 2008

stresmenka, ja iba "keby náhodou". Ale včera sa môj prvý chlebík celkom vydaril, iba ho nemá kto jesť keďže som teraz sama, tak na druhý si musím počkať. fnuk, fnuk A na tú váhu som sa pýtala preto, lebo recepty na nete sú z rôzneho množstva múky, ale nejako to snáď odhadnem

anamor
1. aug 2008

crysmile no ja na to pouzivam robota, alebo este klasikus cez sitko, je to makacka, ale vysledok stoji za to. Inak dzem rob podla navodu, ktory mas k pekarnicke, ale je to iba na male mnozstvo, v mojej 600g ovocia.

Marcipan sa vydaril, ale svina sa lepil jak slak,ale ten kukuricny skrob je zazrak, mamina robila tortu pre našu malú.... potom pridám fotečku 😉 ale dnes nie, lebo az zajtra sa bude papať.

vesi
2. aug 2008

ahojte babulky 🙂
emy, môžeš dať max. 500g múky a velkosť 900g 😉

lindulak
2. aug 2008

Baby, akej znacky mate pekarne? Je ich straaaasne vela znaciek... Ktoru mi odporucate?

ralanka
2. aug 2008

Ahojte babky preštudovala som zbežne všetky stránky a ste ma nalákali na kúpu pekárničky tak som ju už kúpila a práve sa mi pečie prvý chlebík 😵 .Dúfam, že sa vydarí lebo sa mi zatiaľ zdá že to poriadne nepremiešava že ostáva cesto v rohoch ☹ . Uvidím na konci aký bude výsledný efekt 😒 .
Emmy3 si mi dala inšpiráciu a kúpila som dnes poobede pekárničku z Tesca. 🙂 🙂
Po dopečení podám hlásenie ako to dopadlo 😉 😉 😉

vesi
3. aug 2008

ralanka, ked ti ostáva cesto v rohoch, môžeš ho dať dole vareškou 😉
a gratulujem k pekárničke, dúfam, že ťa to chytí rovnako ako nás 😀

bezaz
3. aug 2008

lindu ja mam moulinex XXL 😉
ralanka tak aky bol vysledok?
ozi babule, maju teraz moulinexku XXL v metre za velmi dobru cenu 😉

ralanka
3. aug 2008

Ahojte babky cesto sa nakoniec krásne vymiesilo a výsledok bol super 🙂 🙂 Už sa teším kedy budem piecť znova. Len musím preštudovať tieto vaše stránky aby som mala recepty. Je to naozaj supééééér vecička 😀

avanka
3. aug 2008

Aj my sme si vcera kupili pekaren z Tesca za 1299 a je perfektna.....nakupii sme si asi 30 idlovych zmesi na chlieb a uz pecieme druhy...mnam 😀
Dnes sme tam pridali este za hrst celozrnnych ovsenych vlociek, lanove, sezamove a slnecnicove semienka, tak som zvedava.....maju prist okolo pol 4 na navstevu manzelovi rodicia, ktori sa vcera vratili z dovoenky, tak sme urobili tvarohovo-cesnakovu pomazanku a akurat vyberieme chrumkavy chlebik z pekarne

ralanka
3. aug 2008

aké zmesi si kúpila? my sme sa tiež včera vrátili z dovolenky a tam do mňa hučala švagriná aj kamoška tak ako sme sa vrátili behom 3 hodín sme išli kupovať pekáreň 😀

avanka
3. aug 2008

ralanka, v Lidli su teraz v akcii zmesi na chlieb 4 druhy za 34,90 sk, do pondelka....1 zmes vystaci na 2 750 g chleby...kupovali sme vsetky okrem modrej, lebo my biely chlebik nejeme....
oplati sa to, normalne stoja 49,90 sk 🙂

ralanka
3. aug 2008

u nás v lidli tie zmesi nemajú ☹ a ja som tak chcela piecť chlebík ☹ . Poradte niekto ak viete kde sa dá kúpiť ražná, žitná a špaldová múka na chlieb!!! A aká je tá špaldová vlastne? dakujem za info

ikulka
3. aug 2008

ralanka zbehni do predajne zdravej výživy vega sa to myslím volá v pasáži vedla galérie, tam majú veľa druhov múky....možno nájdeš čo potrebuješ

wighy
3. aug 2008

ahojteeee

viiitam nove pekarky a zelam veeeeela podarenych vytvorov 😅

ja mam doma 3 hotove zmesy ale ece som ich nepouzila to mam na pripad keby som nemala muku alebo tak

ja najradsej muky kupujem v kauflande zitna=razna, ale celozrnnu psenicnu kupujem v DMke

ralanka
3. aug 2008

ikulka dík za radu akonáhle budem mať čas zbehnem do mesta 🙂 a aká je tá špaldová múka?

anamor
4. aug 2008

ahojte nove pekarky,
dnes sa pokusim pridat foto nasej torty s marcipanom z pekarnicky /tak sa to lepilo, ze ma skoro porazilo/, tortu piekla moja mama - babka pre vnucku, celkom sa vydarila, aj ozdobovanie slo. Ak stihnam stiahnem konecne foto a pochvalim sa vytvorom.
Ja sa priznam, ze v poslednej dobe nestihacky, tak peciem chlebik zo zmesi dost....

emmy3
4. aug 2008

Vesi dík, inak mám za sebou zatiaľ iba biely základný a celozrný a zatiaľ bol každý spokojný. Dokonca som nakazila aj kamošku a našich. haha Vás by tu mohli baby výrobcovia platiť za reklamu 😎

ralanka
4. aug 2008

avanka chcem sa opýtať tiež som kúpila tie zmesy z Lidla ale tam píše že je to na 2 chleby o hmotnosti cca 750g tak neviem ako to dať piecť lebo jeden sa nevidaril podla návodu na obale ☹

ralanka
4. aug 2008

avaka a ešte prosím presný recept aké pomery si dala do pekárničky a naaký program, gramáž chleba a druh kôrky dakujem

lusil2005
4. aug 2008

ralanka ja si musim aj pri tych lidlovych zmesiach ustrazit konzistenciu cesta. vzdy musim dosypat muku lebo cesto je dost riedke. musi byt take akurat - vlacne, hladke, v jednej "guli" co chodi z haku na hak (pri dvojhakovych pekarnach 😀 )

ak je moc sypke a nespaja sa a je moc tuhe, pridaj trosku vody pri mieseni. ak je mazlave alebo ked sa ho chytis prstom tak lepi, tak prisyp trosku hladkej muky. nema byt vobec lepkave!

inac ja robim tie lidlove zmesy (teda robila som ich zatial 4x inac vzdy len vlastna vyroba) na "maly" a farba "svetly". a program tam mas vzadu napisany aky odporucaju. ale vacsinou je to zakladny.

anamor
4. aug 2008

ja davam do zmesi vzdy menej vody cca o 30ml ako pisu na navode a este ani jeden zmesovy chlebik nebol na zahodenie 😉 peciem vzdy zakladny program, obcas dam tmavu korku, nech je popraskana, hlavne pri viaczrnnych