Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
13. jún 2012

ahojte dievcata, mozem sa vam tu votriet? este minuly rok som tu bola castym prispievatelom, ale teraz nestiham, zlakali ma marcipanove torty, ale tak teraz mam letne prazdniny, tak sa chcem vratit k pekarni 😉
poradite mi prosim vas nejaky dobry recept na vianocku, mala som ulozene na nejake, ale pokazil sa mi pc, som iba pri starom 😒 dakujem krasne.

luly13
13. jún 2012

@jarjar78 myslis, ze by to slo aj zo suseneho drozdia a bez cukru? kolko zemliciek ti z toho asi vyjde?

reruna
13. jún 2012

@mizulienka často dělám tenhle recept, je to podobné jako vánočka, může se dělat v pekárně nebo můžeš i péct v troubě jako mazanec, malé vánočky, vánočku - buď upeteš nebo já mám silikonovou formu na vánočku, tak to už dělám tam http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
Nebo je dobrý tento recept, ten jsem dělala na Vánoce
Vánočka:
200 ml vlažného mléka, 2 vejce, 60 g rozpuštěného másla nebo hery, 80 g krystal. cukru, 1 vanilkový cukr, 1 vanilkový pudink - prášek, 1 ČL soli, 400 g polohrubé mouky, 100 g hladké mouky, 1ČL sušeného droždí, rozinky, program sladký chléb nebo základní 900 g velikost - bude to až po vrch, ale vejde se. Nebo zaplést, potřít vejce, posypat mandlemi a nechat ještě půl hodiny kynout, pak péct asi 40 minut, pokud se pálí shora tak přikrýt alobalem

cora30
13. jún 2012

@zuzkaamato KUGELHOPF vyskúšaný. mňamkový chlebík na raňajky. Ďakujééééém 😉

zuzkaamato
13. jún 2012

@cora30 super, som rada, ze chutil. tusim ho musim aj ja zas po case upiect 🙂 recept mam od kolegyne, takze nie je moj. vlastne je to z knizky receptov k nejakej domacej pekarni. ale ja mam velmi rada taketo sladke pecivka, takze som si ho fakt oblubila...

jarjar78
16. jún 2012

@luly13 moja svokra robí všetko zo sušeného droždia, ja som to ešte neskúšala, neviem koľko mi z toho množstva vychádza, ešte som to nespočítala, ale dosť, robila som z dvoch dávok, a mali sme na večeru aj raňajky 8 ľudia 😀 takže dosť, ja som aj na ďaľší deň dojedala 😀 sú výborné 😀

adamko05
17. jún 2012

ahojte dievčatá
prosím, neviete, kde by som kúpila náhradnú nádobu do pekárne... už som raz kupovala ale odtiaľ sa už akosi nedá... a z "normál" obchodov že 25 e, šak to novú pekáreň môžem kúpiť... vtedy, cca dva roky dozadu, som dala cca 12 e za nu
díky za rady

dzovana
19. jún 2012

@adamko05 ahoj mamina objednavala nadobu (na pekaren kupovanu v LIDL) od tychto
http://www.elbyt.eu/kontakt.php Napisala im mail a boli velmi ochotni. Tak vyskusaj. Cena nadoby bola 10 eur, postovne 5 eur.

modra1
19. jún 2012

@adamko05 Kupovala som v Prešove za 10€, a asi je to aj to isté ako v príspevku predomnou. No aj v novej mi už odišli tesniace gumičky 😖.

adamko05
20. jún 2012

@modra1 ja nechápem, mne po dvoch rokoch v tej originál a po roku a pol v náhradnej 😝

adamko05
20. jún 2012

@dzovana
@modra1 a dakujem... našla som aj tých, čo som od nich objednávala, s pošt. bude stáť okolo 18 e, ale asi ju zoberiem...

zuzkaamato
20. jún 2012

pridavam jeden sladky recept na briosku.

I n g r e d i e n c i e
• Mlieko: 80 ml
• Vajcia: 4 kusy
• Maslo: 200 g
• Soľ: 2 lyžičky
• Cukor: 70 g
• Pšeničná múka hladká:
575 g
• Čerstvé droždie Vivo: 30 g
Voliteľné
• Čokoládové lupienky: 150 g

Ingrediencie vložte do nádoby na pečenie v nasledujúcom poradí:
Mlieko, vajcia, zmäknuté maslo, cukor a droždie .
Potom pridajte múku, urobte dierku a do nej zahrňte soľ.
Nádobu na pečenie umiestnite do prístroja. Zvoľte príslušný program, dĺžka trvania cca 3:50 hod.
Stlačte tlačítko “stop/štart“.
Po počutí zvukového signálu pridajte čokoládové lupienky, pokiaľ
chcete.
Na konci programu prístroj vypnite, vyberte nádobu na pečenie
a vyberte.

Mnam 🙂

gordana
22. jún 2012

@jarjar78 a potom ste to piekli v trube?Kolko zemliciek asi vyslo?Dakujem

jarjar78
24. jún 2012

@gordana piekla som to v trúbe, a neviem povedať koľko, nepočítala som, ale veľa, bolo na večeru aj na raňajky, a mne aj na druhý deň 😀 a neviem či som spomenula, že pred pečením trošku posypem hrubozrnnou soľou 😉

timbouctou
24. jún 2012

@zuzkaamato píšu se zpožděním 😀 mě a tátovi to moc chutnalo, ale ti malí šmrdolíni to nejdedli 😠 A asi mám nějakou podivnou pekárnu, trošku mi to přeteklo, příště dám trošku míň droždí a na trochu kratší program, taky jsme měli na mlj vkus tmavou kůrku. Nechápu, že ty pekárny nedělají tak, aby pekly stejně.
Mimochodem, přemýšlela jsem, že v tom zkusím udělat sekanou. Myslíte, že to půjde?

zuzkaamato
25. jún 2012

@timbouctou ahoj. a co si piekla? ten kugelhopf?
to nechapem ani ja, ze kazda pekaren pecie nejak inac, ale tak treba to parkrat vyskusat a prist na tu spravnu mieru a dlzku pecenia.
a na webe som nasla nejake recepty na sekanu z domacej pekarne. napriklad tu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8305
skus si pozriet 🙂

reruna
25. jún 2012

@timbouctou dělám tuhle http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 ale jen třetinovou porci,stačí nám na 2 dny

kocurik16
26. jún 2012

dievčatá nemám čas prečítať všetko čo ste napísali,ale chcem sa opýtať ,či náhodou niektorá z vás nemá skúsenosti s pekárničkou značky TESCO. Nedávno som tam bola na nákupe a tam som ju videla,ani cenove neni náročná a keďže ma dlhšie bolia zuby na pekárničku tak nad ňou uvažujem. Ak ju niekto poznáte v´daka za info!

zigzag
26. jún 2012

cafte babenky, potrebuje typ na neaku dobru pekarnicku, tak aby my napiekla neake to pecivo, , neviem daju sa v nej robit neake rozky alebo pletienky, ci len chleba sa da? dakujem,

zigzag
26. jún 2012

@kocurik16 a kolko stala ta v tescu? a co sa s nou dalo robit? ja zhanam tiez neaku sikovnu....

haloo21
26. jún 2012

@bianca mnam

timbouctou
26. jún 2012

@zuzkaamato jj, člověk se pořád učí 😀 asi do toho taky zkusím šoupnout nějaké kandované ovoce, třeba to pak ty frňousové budou papkat. A dík za odkaz, zkusím to a pak napíšu.

zuzkaamato
26. jún 2012

@timbouctou alebo skus mozno kusky cokolady alebo aspon cokoladovu ryzu, na to vacsinou deti nalakas 😉 teda, ak mozu papat cokoladu... ale aj to kandovane ovocie je super 🙂

timbouctou
26. jún 2012

aha, teď koukám i na druhý recept od @reruna a zjistila jsem, že tam můžu klidně šoupnout sekanou, jak ji normálně dělám 😀 Akorát teda všude jsou obrázky z pekáren, co mají nádobu naležato, my ji máme nastojato, tak jsmem na to zvědavá.

@zuzkaamato a ano, to by mohl být ten důvod, proč se nám pekárny rozcházejí v ingrediencích, nemáš taky náhodou naležato?

timbouctou
26. jún 2012

@zuzkaamato jo no to já jim občas dělám čokoládové muffiny s kouskama čokolády, pak na hotové dám plátek banánu a ještě to rozpuštěnou čokoládou poleju, tak to jim opravdu chutná 😀 😀 ale jsem si myslela, že by to mohli mít občas míň sladké, chápeš.

zuzkaamato
26. jún 2012

@timbouctou neviem, ako to myslis, ze ci nalezato alebo nastojato. ale rozmer nasej nadoby na pecenie je asi 30cm na dlzku, 15 cm na sirku a asi 25 na vysku... ale to su cisto moje matematicke odhady 😀

a co sa tyka tvojich drobcov.. tak skus im tam primiesat nieco, co vies, ze im chuti. teda okrem cokolady 😀

timbouctou
26. jún 2012

@zuzkaamato no jako že my máme tu nádobku nastojato, nevím rozměry, ale je spíš jako hrnek než miska 😀
no, kromě čokolády mají rádi už jen čokoládu a želatinové bonbony 😀 tak zkusím to kandované ovoce, by jim ty gumídky mohlo připomínat.

zuzkaamato
26. jún 2012

@timbouctou tak nasa nadoba vyzera asi ako ked si predstavis toastovy chleba z obchodu. len kratsia a vyssia.. 😀
to ako keby si pisala o mojom muzovi-cokolada a gumici 😀

timbouctou
26. jún 2012

@zuzkaamato no, chlapi si to asi budujou odmalička 😀 😀 až budou trochu starší, budou si gumídky házet do piva 😀

zuzkaamato
26. jún 2012

@timbouctou tak ten moj nastastie nie je az tak na pivo, ale verim, ze by toho bol schopny 😀