Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
18. máj 2013

@martuska75 jéj, to je super, teším sa, že sa darí. Ja som mala na začiatku tiež taký stav, že je celá pekáreň na nič, to ale bolo pred 5-6 rokmi, teraz deriem už druhú pekáreň Mám aj ďalší dobrý tip, konečne sa mi vydarili skvelé rožky. Ako z obchodu. Dlho som skúšala, všetko bolo na nič. Konečne ich viem upiecť 🙂
tak kto má chuť, piekla som podľa tohto receptu:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5884
namiesto mlieka som ja dávala vodu, potierala som vodou s roztopeným maslom, piekla som s kastrólikom horúcej vody v rúre + potierala som aj tak po 10min pečenia. Hneď po vybratí som dala pod utierku, ktorú som dobre nakropila vodou a na to ešte jednu suchú utierku. Boli mäkulinké a božské. Druhý raz som ich piekla posypané semiačkami. Výborné boli aj na druhý deň. odporúčam.

sirinka
4. jún 2013

ahojte baby...idem sa vas opytat, netusim, kde mam lopatky do pekarnicky, neviete nahodou, ci sa daju zohnat nahradne? ide o pekarnicku moulinex. dakujem...

sirinka
4. jún 2013

@alami jeeej super, velmi pekne dakujem!!!

katulikzlatulik
17. jún 2013

ahojte, vyskusali ste uz miesit cesto na rezance v pekarnicke? ja sa obavam, aby som ju velmi nepretazila 😒 a viete mi poradit aj nejaky dobry, odskusany recept na cesto? diik 😉

alami
31. júl 2013

@nelinka79 chlebík zo špaldovej bez mlieka čo sa ti na 100% vydarí:
350ml vody
2lyžičky soli
1lyžička rasce(alebo od oka)
1lyžica oleja
1lyžica octu
300g hladkej chlebovej múky
200g špaldovej
1 lyžička zarovnaná (odmerková najlepšie) sušeného droždia, alebo 1/4čersvej kocky droždia
semiačka ľanové, slnečnicové
program základný

ak chceš viac špaldovej, pokojne daj, spolu nech je múky 500g, môžeš namiešať rôzne druhy, len ak dáš viac ako 250-300g celozrnnej, alebo ražnej (spolu) tak si už daj program celozrnný chlieb. Môžeš do váhy múky dosypať aj otruby. A keď pečieš z viac celozrnnej, kôrku si nastav svetlú, lebo potom je moc tvrdá, hrubá.
Tá hladká chlebová - teda T650 je na to, aby bol chlieb ľahký, ak dáš viac celozrnnej múky, bude hutnejší, to musíš očakávať.

Píšem ti to sem, keďže do bezlepkovej to nepatrí 😉 nech sa chlebík vydarí 🙂

nelinka79
31. júl 2013

@alami dakujem ...

viva13
4. aug 2013

Ahoj, prosím neporadíte nejaký koláčik do pekárne žiadne prípravy nič len nahádžem večer a ráno mám ranajky hotove, dakujem

viva13
4. aug 2013

@alami dakujeeem 🙂

trudka4
13. aug 2013

@sirinka asi se ti nevyvedl chlebík, který si v pekárničce pekla a vyhodila jsi ho i s lopatkama 😀 Mně se to povedlo jednou už dávno taky a tak dlouho jsem hledala na netě až jsem našla náhradní lopatky.
tady jsem našla na Moulinex : http://www.elektroobchod-elspo.sk/elektroobchod...

anamor
4. sep 2013

dievcata robila ste niektora dzem v pekarni? aj bez gelfixu? pripadne kecup. Dajte vediet recepty ak mate, dakujem 😉

vvia
4. sep 2013

Baby moja pekaren stoji v skryni pouzita asi do 5x 🙂 neviem ci jej dat este sancu ci predat hm hm...ja by som vianocku tam chcela mate nejaky recept vyskusany?

zuzana0612
4. sep 2013

@anamor ja som robila džem. normálne som umyla uvocie, zasypala cukrom a dala variť. len som dala program prejsť 2x, lebo bolo ovocie šťavnaté a džem riedky. ale záleží od toho, akú chceš hustotu. mala som kg ovocia a pol kg cukru. ale to tiež záleží od toho, aké je ovocie sladké. a pred koncom som pridala na koniec lyžičky kyseliny citronovej, aby neotmavol.

anamor
4. sep 2013

@zuzana0612 dakujem, vyskusam 😉

zuzanat
4. sep 2013

@anamor ja som kedysi davno robila dzem a odvtedy mam spinavu pekarnicku vo vnutri ☹

anamor
5. sep 2013

@zuzanat od oprskania? ci ako?

zuzanat
5. sep 2013

@anamor uz si presne nepamatam, bolo to velmi davno, ale sa mi zda, ze mi vykypel., alebo co...

hasleerka
12. sep 2013

@alami ty máš asi z tej stránky vyskúšané rôzne recepty ... môžem ťa poprosiť o obyčajný chleba ...
ten mazanec II. som už vyskúšala, je dobrý ...

aj ostatné žienky prosím ak máte vyskúšaný receptík na obyčajný chleba ... dík
@vvia ja som včera vyskúšala ten mazanec, chutil nám
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2504

zuzana0612
12. sep 2013

@hasleerka ja robím: štyri poháriky (tie čo sú priložené k pekárničke) hladkej múky, jeden a štvrť pohárika vlažnej vody. lyžičku soli, lyžičku cukru, lyžičku kmínu, sáčok sušeného droždia. a chutí nám.

alami
12. sep 2013

@hasleerka chlieb ja pečiem niekoľko rokov v podstate denno denne tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 lepší som nenašla. dávam 300g hladkej chlebovej múky T650 + 200g zmes celozrnnej, alebo grahamovej, ražnej, špaldovej....do tej váhy prisypem aj otruby.(teda múka + otriby spolu 500g) Ak chceš celozrnný, daj viac celozrnnej, ale daj si už program na celozrnný chlieb, musíš počítať s tým, že bude hutnejší. Ľahučký a výborný je napr tých 300hladkej + 200 ražnej - to je ako páperie🙂
+ ja vždy prisypem semiačka - ľanové + slnečnicové, niekedy aj ovsené vločky.
Rozhodne ho vyskúšaj, radila som ho tu už mnohokrát, vždy sa vydaril 🙂

hasleerka
12. sep 2013

@alami díky vyskúšam niekedy aj tento čo mi píšeš ... ale skôr som chcela len z obyčajnej múky, bo mm by mi asi celozrnný nejedol

alami
12. sep 2013

@hasleerka no tak ak chceš len biely, tak daj čisto T650 hladkú múku. Aleak dáš tých 300 + 200 celozrnnej, alebo aspoň 100 celozrnnej, určite to nezbadá, ten chlieb je stále ako "normálny, bežný " chlieb.

hasleerka
12. sep 2013

@alami no ja som už našla na tej českej stránke jeden chleba, píšu tam len hladkú múku, ja dávam špeciál ale nie T650 ... je v tom veľký rozdiel??? a tiež je tam napísané že môžeme zmeniť pomer tak ako ho ty píšeš ... takže zajtra asi zbehnem kúpiť tú celozrnnú múku ... myslíš že je to bežne dostať aj v jednote, ešte som to nekupovala

alami
12. sep 2013

@hasleerka v jednote ja nejak nenakupujem, tak neviem, ale v hypermarketoch máš všade celozrnnú múku. Lepšia je pšeničná, je ľahšia, ražná je hutná, chlieb pôsobí celozrnne, aj keď jej nedáš veľa, cítiť to. Na chlieb je určená tá T650, alev v pohode aj so špeciál, ak inú nemáš. Inak tú T650 budú mať isto aj v jjednote

reruna
12. sep 2013

@hasleerka děám chleba jako alami, už jiný nepčeu, ,tento recept je nejlepší, můžeš i z obyčejné bílé mouky, ale fakt vyzkoušej, jak ti radí alami, nikdo nepozná, že je tam přimíchaná celozrnná mouka a bude to aspoń trochu zdravější🙂

reruna
12. sep 2013

@vvia strašně nám chutná tento mazanec http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

reruna
12. sep 2013

@vvia a tento recept mám taky vyzkoušený 200 ml vlažného mléka
2 vejce
60 g rozpuštěného másla nebo hery
60 g krystalového cukru (dala jsem 80 g)
1 vanilkový cukr
500 g polohrubé mouky (dala jsem 100 g hladké a 400 g polohrubé)
1 vanilkový puding (dala jsem Pravá vanilka od Dr. oetker)
1/2 lžičky soli
1 lžička sušeného droždí
rozinky

hasleerka
12. sep 2013

@alami dobre dík za rady, takže k lístku dopisujem ešte aj obyčajnú múku a teda mám radšej kúpiť tú pšeničnú???

alami
12. sep 2013

@hasleerka radšej pšeničnú, ako ražnú, alebo kúp grahamovú. Tá je tiež fajná, chlieb je ľahučký a nepoznať ju v ňom. Ak dáš tých 300g hladkej, máš ho ako bežný chlebík