Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
23. máj 2008

robili ste niektora kroazany s dzemom?zajtra chcem skusit.

riuska
23. máj 2008

vitam nove pekarky 😀
lusil ahoooooooooj co si potrebovala z marcipanom?
jajax aj ja som raz robila tak kasu - bolo to ako blato 😅 tiez sme to nejedli a ja som este kroasany nerobila - ale daj vediet

naty21
23. máj 2008

ahojte.
no tak dnes mi prišla pekáreň z reklamacie, vyskúšala som svoj prvý chlebík a bol výborný. pre istotu sme v obchode kúpili aj rožky, aby sme večer neboli hladní, ale sme sa ich ani nedotkli.

lusil2005
23. máj 2008

cafte cafte. rius, uz som ho urobila. musela som sice dat ovela viac vody ako pisali a marcipan som dorabala v rukach lebo v pekarni sa mi nespojil (to kvoli tej vode - v rukach som jej este dost musela vpracovat do cesta) ale vysledok bol fajn. torta je na svete! trojposchodova, trojdruhova, zaliata cokoladou a ozdobena marcipanovymi ruzickami a kremom. inac - tie skvarky sa k pagacikom nedopracovali, manzel ich zjedol 🙄

jajax mnam tie mozu byt super! urcite napis ako si dopadla.

wighy
24. máj 2008

lusil fiiiha ta torta musi byt suprovava, potom hod fotku

lusil2005
24. máj 2008

budem sa snazit to stihnut odfotit 😀

wighy
24. máj 2008

😀 😀 😀

danielala
24. máj 2008

No Naty vitaj, to je super, že ti konečne vrátili pekáreň a želám ďalšie úspešné kúsky 😉 .

Tak som prišila zreferovať: oškvarky sa podarili super, pekáreň neutrpela žiadnu ujmu, je to proste luxus nad luxus to vytápanie masti v pekárni, žiadna otrava s miešaním a dozeraním, aby sa mi niečo neprilepilo na spodu hrnca, žiadna pripálená masť, no kráááása. Jediné, čo ma na tom obťažovalo, bolo to zbytočné miesenie na začiatku - oškvarky sa omotávali okolo hákov a z celého toho procesu boli také "odzobané". Miesto ďalšieho spustenia programu marmeláda (u mňa programu zaváraniny), som spustila program pečenie skúšobne na 10 minút (v mojej pekárni si človek ľubovoľne nastaví, koľko má pečenie trvať) a neprskalo to, tak som to spustila na ďalšiu polhodinku. Moja otázka: používa program marmeláda nižšiu teplotu pri pečení, alebo z akého dôvodu sa má na oškvarky použiť tento program? Vyberáte pred spustením programu háky? Ale nie je to potom zbytočné mrhanie elektrinou, to zbytočné 10 minútové miesenie pred začatím topenia? Alebo vaše pekárne miešajú "marmeládu" aj počas pečenia?

lilike
24. máj 2008

devy,tak prave som v pekarnicke dorobila cesto na pelmene-ruske plnene pyrohy,je to klasicke rezancove cesto a krasne bez namahy mi ho vypracovala,inac sa to rucne robi strasne zle...takze dalsie vyuzitie pekarnicky je na svete... 😀

jajax
24. máj 2008

danielala,moja pekaren miesa pocas caleho programu,len na zaciatku akoby predhrievalaa haky stoja a na konci to iste.ale uz som s tym vybabrala a na konci zrusim program ked prestane miesat a nahodim ho odznova kolko potrebujem.

riuska
24. máj 2008

lusil sa divim, ja som nepridavala nic 😕 tak ale hlavne ze sa podarilo 😵
ja som robila vcera zase ten mazanec z damy, ale bol polovicny - ako prvy-krat ked som ho robila a nedopeceny, no nechapem, ale bude to asi tym ze som dala hrozienka hned na zaciatku a nie az ked bolo cesto spracovane, no nic nabuduce skusim znova

jajax
24. máj 2008

lusil,prosim ta napis mi presne ako si robila kroazany.v tom recepte je pisane dat maslo do cesta a potom aj na vrch.trochu ma to poplietko.dik.radsej kroazany odlozim na zajtra a dnes spravim arabsky chlieb ak sa podari dam do mrazaku a budem mat nachystany.

jerryjanka
24. máj 2008

babulky čo to čítam - vytápanie masti v pekárni - poradte miiiiiiiiii ako na to? ktorý program??? marmeláda? alebo pečenie? a ako dlho?

jerryjanka
24. máj 2008

už som si to našla dajujem za tip kočulky 😵
kuchyna je stale ešte v nedohladne ale už zbieram receptíky čo budem v pekarničke robiť

danielala
24. máj 2008

Jajax, tak to ten môj nanič program "zaváraniny" mieša na začiatku asi 10 minút a potom do konca už len pečie, žiadne predhrievanie ani nič podobné. Nevieš náhodou, či je pri programe marmeláda rovnaká teplota pečenia ako pri programe pečenie? Lebo v mojom prípade asi program marmeláda nabudúce nepoužijem, proste len nastavím program pečenie na takých 80 minút, aj tak som to tam chodila občas premiešať varechou "ručne". Čo sa týka tých croassantov, tiež som sa na toto Lusil pýtala a ona nedávala maslo do základného cesta, ale celé maslo použila na vrstvenie, tak aj ja som to tak urobila, boli veľmi dobré.

Lilike, dáš recept 🙂 ?

jajax
24. máj 2008

tak som robila ten arabsky chlieb.dopadlo to biedne ale fakt je ze sa mi zdalo vela vody,tak som ju tam nedala vsetku a to bola chyba.trosku sa mi chlieb nafukol,ale je uplne suchy a pripomona skor Maces(ak to niektora poznate) ale tmavy.
este aspon raz to skusim,ak sa podari dam vediet.

danielala o teplote pri jednotlivych programoch neviem nic,ani som to nenasla v navode.dakujem za radu kvoli kroazanom-zajtra peciem.dufam ze to dopadne lepsie ako arab.chlieb.

jajax
24. máj 2008

jerryjanka,tip na tuto stranku mi dala katy2 a su tam uplne super veci aj rozne navody-napr. ako zapletat vianocku a pod.je tam recept na skvarky,zapekanu cestovina,francuzske zemiaky a pod,vsetko vpekarni.

jerryjanka
24. máj 2008

jajax - myslíš tú dámu.cz nie?

jajax
24. máj 2008

ano samozrejme.ja tam kazdu chvilu hladam co by sa dalo upiect.bohuzial sme mala rodina,tak sa musim krotit.

lusil2005
24. máj 2008

dani aj moj program "marmelada" miesa pocas pecenia. a tak pekne pomaly, oskvarky tym vobec neutrpeli.

jajax ako hovori dani, nedavala som maslo do cesta. len na vrstvenie. drzim palce 😝 s tym arabskym chlebikom ma to mrzi, ja uz som ho robila dva krat a vzdy sa super podaril.
inac - robila som ich tak ze suroviny na cesto som dala do pekarne v klasickom poradi (tekutiny, muka, drozdie) a dala som program cesto. vybrala som si heru z chladnicky aby zmakla. po vykysnuti som rozvalkala na stvorec cesto, na mensi stvorec som vyvalkala heru (velkosti asi take ako na obrazkoch receptu), no a dalej uz som vsetko podla receptu robila. akurat ze ked som to na posledy zlozila, dala som to do mikrotenoveho sacku a do chladnicky na niekolko hodin lebo som musela ist prec a nemohla som to piect. ked som sa vratila som to dorobila a vobec to neutrpelo.

lusil2005
24. máj 2008

http://img390.imageshack.us/my.php?image=cimg19...
a toto je nas vytvor. joj ale bol dobry. tak som sa obzrala! este teraz mi je zle 😖

jajax
24. máj 2008

lusil,super.asi sa stym marcipanom ozaj dobre robilo.mas tie ruzicky velmi pekne. 🙂

jajax
24. máj 2008

ozaj dakujem za recept.zajtra dam vediet ako som dopadla.

alami
24. máj 2008

lusil - všetko najlepšie tvojej Natálke!!!!!! 😵

lusil2005
25. máj 2008

alami dakujeme 😀

jajax hej hej tie ruzicky celkom pekne vysli. len ten krem ktorym sa zdobilo - no - trosku sme nim kamuflovali nezrovnalosti na torte 😅 no a trosku je toho moc. ale je to taka klasicka domaca torta zdobena s tromi detmi 😀

vesi
25. máj 2008

lusil, všetko najlepšie Natálke 🙂
torta vyšla nádherne 😉

lusil2005
25. máj 2008

alami dakujemeeee!
a aka bola dobra!!! spodne poschodie bolo na styl metrovy kolac, stredne bola brnenska torta a vrchne kuba torta.

lusil2005
25. máj 2008

inac som robila ten spaldovy chlebik co tu danielala niekde davala link a straaasne je dobry. aj moj muz ho pochvalil, co teda on nezvykne take veci ako chlieb chvalit 🙂

lilike
25. máj 2008

danielala,samozrejme 😀

sibirske pelmene
pre 4 osoby

250G muky ja som dala polohrubu,moze sa aj hladka
1 vajce
100 ml vody
stipka soli

plnka
150 g bravcoveho mleteho
200 g hovadzieho mleteho
1 cibula vacsia
2 struciky cesnaku
maslo,muskatovy orech saturejka...sol,cierne mlete korenie

muku preosejeme,pridame vajco,posolime a v pekarni na programe cesto dame vymiesit
maso namelieme,cibulu cesnak osupeme oprazime na masle,aj nemusime,ja som dala neoprazene,dame kornie,sol,orech saturejku,ja som nemala dala som bazalku susenu
cesto sa rozvalka na asi 2mm hruby plat,a teraz ten problem,ja mam speci platnu na vyrabanie pyrohov,je z kovu ale na nete som nasla na ceskej stranke z plastu,len u nas som to este nevidela predavat.Popozeram ked najdem tak dam link.Cize rozvalkane cesto sa da na tu formu,do jamiek sa daju male gulicky maska a druhym platom sa to prikryje a prevalcuje valcom,oni potom po otoceni formy,same povypadavaju.Ak neni forma,tak treba pyrozky vyrabat rucne,co je dost otrava.
Varia sa 5-6 min,vo velkom mnozstve osolenej vody a podavaju sa so smotanou,v rusku aj s octom.
Dost pracny recept,skor tak na uprsanu sobotu 😅

lilike
25. máj 2008

http://www.reproplast.cz/index.php?page=flyer.p... toto je ta forma,je vhodna aj na ravioly.