Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

adamko05
2. apr 2011

@alami daj prosím link na tie šatôčky.. dakujem

alami
2. apr 2011
adamko05
2. apr 2011

@alami diky

adamko05
3. apr 2011

@alami a mne sa dnes takto vydarili
super su, makučke... ozaj paradne... s tvarohom som robila 😝

alami
3. apr 2011

@adamko05 super 🙂 mne by tam tiež viac sekol taký fajný hrudkový tvaroh, nabudúce pečiem s tvarohom 🙂

brusinka.pusinka
4. apr 2011

Ahojky Holky i my udělaly ty šátečky a jense zaprášilo a byli 3 druhy jablečné , tvarohové a švestkové 😉

adamko05
4. apr 2011

@brusinka.pusinka krásne... 😝
vidiš, jablkove ešte niekedy urobím... super napad 😉

brusinka.pusinka
4. apr 2011

@adamko05 u nás jěště chtěj ořechové a makové 😉 tak splníme přání 😀 😀 😀 😀

adamko05
4. apr 2011

@brusinka.pusinka u nas bol dopyt po lekvarovych, len som nemala taky hustejší, kupim a isto ešte tento tyžden ich robím 😉 😝

zuzkat1
4. apr 2011

pozeram ze vam chutili satocky🙂 som rada🙂 aj ja sa ich chystam tento tyzden zas robit... teraz som urobila na zajtra take rohlicky plnene sunkou a nivou... som zvedava ake budu... to ale zistim az rano🙂

hobit
5. apr 2011

ahojte, nemate osvedceny recept na domace rozky obycajne?

andriss23
5. apr 2011

@zuzkat1 no pochváľ sa,aké boli rohlíčky 🙂 🙂 🙂

ejka3
5. apr 2011

@hobit
... a miešala si s hladkou alebo si dala len ražnú? Ja už práve skúšam s celozrnnou a pridala som aj ten zemiak. Tak uvidím 😅 . A kde si kúpila ražnú múku? Moc som ešte po obchodoch nebehala, tak neviem porovnať kde sa dá kúpiť najvýhodnejšie. Ja len v CBA, sú balené po 1,5 kg a stoja 1,50 Eur. Mali práve ražnú a celozrnnú, tak som zobrala tú druhú na vyskúšanie 😀

sofinka18
5. apr 2011

veceriame cibulkovy posuch a pizzu, a mnamky cesto makkucke z pekarnicky. foto 😎

hobit
5. apr 2011

@ejka3 myslim, ze vzdy sa musi miesat...dala som 250 raznej a 250 hladkej, kupovala som v bioobchode, takze lacna urcite nebola 😀

zuzkat1
5. apr 2011

@andriss23 boli velmi dobre🙂 som robila podla receptu z jedneho starsieho dobreho jedla... len som musela dat viac muky lebo cesto bolo velmi riedke... ale chutovo boli super.... na ranajky sme si dali🙂

reruna
7. apr 2011

@zuzkat1 šátečky jsou fakt moc dobré!, dělala jsem povidlové a tvarohové, příště musím ještě zkusit jablečné se skořicí a taky makové a ořechové!

andriss23
7. apr 2011

@reruna no vyzerajú úžasne,idem ich aj ja spraviť 😀
a robila si to tak,ako je to v recepte,že nemusia kysnúť,ani cesto ani hotové šatôčky pred pečením ?? 🙂
S tým nekysnutím nemám dobré skúsenosti.Robila som makové rožteky,na pohľad OK,ale boli tvrdé hneď po upečení a na druhý deň sa bez namáčania do mlieka nedali ukúsať 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. apr 2011

@reruna vypadají užasně my už vyzkoušely všechny varianty i punkové a po všech se zaprášilo ale nejlepší prý byli tvarohové a ořechové 😉 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. apr 2011

*pudinkové
oprava za punkové

alami
7. apr 2011

boože, ale robíte zas chute, asi idem teraz ešte spraviť - žeby tvarohové? 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
7. apr 2011

@alami jsou rychlé a mňmkovní no tak neudělej 😉

vesi
7. apr 2011

baby, také chute ste mi narobili, že cez víkend budem asi piecť 😀

andriss23
7. apr 2011

a mám hotovo 🙂 🙂 🙂
mňam,mňam

alami
7. apr 2011

ja už mám tiež hotovo, tvarohové a zopár nutelových

reruna
7. apr 2011

@andriss23 no a že nejsou tvrdé? Mě to těsto ani nepřijde jako klasické kynuté, je takové jemné a fakt dobré a navíc je to bez toho kynutí rychlé
@brusinka.pusinka no jsem chvilku přemýšlela, že jaké punkové 😀 no ty musely být taky dobré a co takhle pudinkové s meruńkou - no variant je spousta a myslím, že tohle těsto se stane na šátečky moje fakt oblíbené!
@alami a co ty nutelové, nejsou moc suché?

alami
7. apr 2011

@reruna no, to ti neviem, nejedla som ich, tie sú pre staršieho syna, lebo čo nie je nutelové, to ho nezaujíma 😝
ale tvarohové sú teda výborné 🙂

andriss23
7. apr 2011

@reruna nie sú tvrdé,a skoro už nebudú vôbec 😉

emily333
8. apr 2011

jej vaše šatôčky su krásne a určite aj chutne ja som ich tiež skúšala ale nepodarila sa mi posýpka tak som iba vajkom potrela 😵

vesi
8. apr 2011

@alami ako robíš tvarohovú plnku? chystám sa na ne cez víkend 😀