Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
31. máj 2011

@janette4 Vyzerá to výborne, asi to vyskúšam cez víkend, len mám otázočku, to maslo ( do cesta) si rozpustila? a aké droždie si použila, čerstvé, či sušené?

janette4
31. máj 2011

@vesi maslo som len nakrájala na tenké plátky do mlieka a nedávala rozpustiť,lebo pekáreň mi suroviny pred hnetením najprv nahrieva.droždie som čerstvé nemala,tak som dala 1balíček sušeného.je to úplne jednoduché,určite vám bude chutiť.

vesi
31. máj 2011

@janette4 ďakujem, určite vyskúšam, ja maslo asi najskôr rozpustím, lebo mne pekáreň hned miesi 😀

bianka234
1. jún 2011

ahojte, poraďte mi mám grahamovú múku a chcem spraviť taký dobručký chlieb so semienkami, čoho koľko dám nech je chutný, zmiešam s T650, že?

alami
1. jún 2011

@bianka234 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
300 hladkej T650 + 200 grahamovej, mlieko a voda pol na pol , semiačka podľa chuti, je výborný 🙂

bianka234
1. jún 2011

ahoj, teraz som toto našla ved to je tuším aj on http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
len muky dám menej o váhu semiačok, či ako, a ešte keby chcem vačší, lebo ved to zjeme za chvilku, tak raz tolko všetkého?
mám jpekáren max na 1,2 kg

bianka234
1. jún 2011

@alami a ešte ked chcem aby ostali tie semiačka na vrchu to kedy hodím, môžem otvoriť pekáreň ked domiesi, či dokysne asi skôr, že ale nesplasne mi potom?

alami
1. jún 2011

@bianka234 ke´d dokysne, ani počas kysnutia už neotváraj, to ti splasne. Ke´d domiesi - pekárne miesia na 2X, medzi tým je pauza - teda keď ten druhýkrát domiesi, môžeš kludne cesto nadvihnúť, vybrať hák, pekne si ho ponaprávať 😅 ja to zvyknem robiť mokrými rukami, aj vrch teda trochu potriem vodou a posypem semiačkami. Okrem toho už samozrejme predtým, pri zvukovom signáli pridám semiačka, ktoré už budú dnu v chlebíku. No a zavrieš a pečie sa. Počas tej manipulácie z cestom nemusíš pekáreň zastavovať, normálne otvoríš, posypeš, zatvoríš a hotovo

alami
1. jún 2011

@bianka234 múky nie menej, treba dať spolu 500g, sleduj, keď sa ti bude miesiť, ak by nebola pekná guľka, ešte trochu dosyp. semiačka až pri zvukovom signáli (po prvom odpočinku cesta - bez miesenia)
Do váhy múky treba dávať vločky, otruby. semiačka sa do múky nezapočítavajú.
ak ti je malý na BKM diete, tak si daj čisto vodu.
Skús si teda z 1 a 1/2 dávky, aby ti to zas neprekyslo nad dvierka pekárne 😀 a aby ti to stačila miesiť. možno baby poradia, ja mám menšiu pekáreň, mne by teda 1kg múky nezvládla

bianka234
1. jún 2011

@alami dobre díky moc, skúsim to tak, teraz budem pri pekárni sedieť a čakať kedy domiesi 😀

janette4
1. jún 2011

@bianka234 ja mám tiež pekáreň na max.1350g chlebík a na ten veľký dávam 750g múky,520ml tekutín,3kl soli,3pl oleja,1,5kl droždia

bianka234
1. jún 2011

tak som nakoniec spravila z pol kg, na skúšku, ale dala som celoz.pšeničnú, je dosť štiplavý tá pšenica je taká zvláštna, dala som jej 200g asi treba menej, je moc výrazná ale už neni, zajtra spravím zo špaldovej, tá bude určite dobrá a dám vačšiu dávku.
@janette4 spravím ako píšeš , som zvedavá či bude chutiť,

alami
1. jún 2011

@bianka234 daj si tam zas aj tú hladkú 300g, aaby ti pekne vykysol. sranda, že ti bol zvláštny pšeničný - vec zvyku.veď si nájdeš, čo ti bude najviac chutiť 🙂

janette4
1. jún 2011

@bianka234 vyskúšaj.to je v podstate ten "super chlebík" z mmb,prerátaný na ten najväčší.ja dávam aj 1,5KL octu a trošilinku cukru.

bianka234
2. jún 2011

@alami ja som dala aj hladkú, ale vždy keď robím aj z celozrnnej pšen. tak je to trošku štiplavé alebo neviem ako by som to inak nazvala, iné sú v pohode.
@janette4 a ešte bol aj presolený a teraz viem prečo, namiesto kl som dala čl. dam aj ocot, dnes to bude super

ale ten hák som zas nevybrala, ja som presnorila celú knižku či to nenájdem že kolko ktorý cyklus trvá ale nenašla som to, vy to v knižkách máte, alebo to musím odsledovať sama?

alami
2. jún 2011

@bianka234 ja som si stiahla tabuľku z netu, daj si do googla názov tvojej pekárne + časová tabuľka a nájde ti - snáď 😅

bianka234
2. jún 2011

@alami je tam len tá čo mám v knnižke, celkový čas a kedy sa dávajú semienka, škoda

alami
2. jún 2011

@bianka234 no a nemáš to rozkúskované na prvé miesenie, prestávka, semiačka, druhé miesenie, kysnutie...Tam pozri, kedy končí druhé miesenie a to je ten čas.

janette4
2. jún 2011

@bianka234 ja háky ani nevyberám,keď sa upečie vyberiem a hotovo.raz som ich vybrala a tá vrtuľka,na ktorej sú nastoknuté,sa mi zapiekla do chleba ešte viac,akoby tam boli,odvtedy ich tam nechávam aj na pečenie.

bianka234
2. jún 2011

@alami nič také tam neni, chlebík je fajnový, len som musela otvoriť a ťuknúť doňho, lebo by mi vytiekol 😀 , to bolo veľa už toľko nedám, a ešte som pridala z dm sauerteig extrakt, neviem či je zato taký hebký asi až moc, zle sa krája, ale zas ktorý chlieb sa teplý dobre krája že? nenažratá 😀

janette4
2. jún 2011

takže sa vydaril?robila si z tých 750g múky? 🙂

bianka234
2. jún 2011

@janette4 ano, ale ked sa už piekol a zrátala som si všetko spolu až mi teplo ostalo, tak som čakala a kukala či vytečie alebo nie, ale dobre to dopadlo nakoniec, uvidím ráno ako bude za studena teraz už nevládzem koštovať zjedla som pol plecha bublaniny s fantastickými čerešnami 😝

alami
3. jún 2011

ja som včera skúšala nový recept na rožky - sú výborné

dannynka
3. jún 2011

@alami vyzeraju mnam daj link ak mozes 😉

@janette4 dakujem za tip asi idem vyskušat aj ja 🙂

alami
3. jún 2011

@dannynka zabudla som 😀 😀 😀 http://www.toprecepty.sk/recept/5-grahamove-rozky/
ja som dala do rúry kastrólik s vodou, takže zostali mäkučké 🙂

alami
3. jún 2011

@dannynka inak, už sa teším na foto tvojich, ty to vieš tak krásne vytvarovať 😵

dannynka
3. jún 2011

tak moj dnešny výtvor 😀 😀 😀 a
@alami idem kuk na tie rožky 😉

janette4
3. jún 2011

@dannynka zajtra chcem robiť ten maslový venček.aký je chuťovo?ako vianočka?dá sa jesť aj samotný,alebo je lepšie,keĎ je niečím natretý?

janette4
3. jún 2011

kočky,čo pečiete chlebík v rúre,kde kúpim ošatku a koľko asi stojí?

dannynka
3. jún 2011

@janette4 ten venček je chutovo niečo podobne ako závin,minule som robila dva kusy a jeden padol behom chvilky 😀 len tak ku káve 😀 😀 a čo sa týka ošatky tak sme objednavali teda vačšina tu

http://www.osatky.szm.com/index1.html ozaj nieste niektora aj na FB? lebo tam si vždy dávam fotto čo upečiem zvlašt do albumu,ale teba @janette4 som tuším raz mala aj ako susedku z farmvile či sa mýlim?