Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
4. jún 2008

my mame jahody od znamej zo zahrady - pestuju ich vo velkom a su nehonojene, proste bio 😀
a predava ich po 60,- kilo. takze vzdy zoberieme tak desat kil a obzierame sa 😝

vesi
4. jún 2008

dani, ja som ešte tesco droždie nemala, používam len z kauflandu s tou modrou lastovičkou či čo za vtáka to je 😀

jajax
4. jún 2008

dani dobry napad s tymi formickami,ale neviem si predstavit kolko by ich muselo byt na osemlitrovy hrniec drene.

vesi
4. jún 2008

kočky aj toto vyzerá mňam, niečo podobné ako tie plnené rožky čo ste robili 🙂
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5554

danielala
4. jún 2008

Vesi, dala som sa zlákať cenou ☹ , nakúpila som tých droždí kooopu balení, lebo som doteraz so všetkým, čo bolo označené ako výrobok Tesco, bola max. spokojná 😖 .

Jajax, ja to robím tak, že naložím do tých dvojo súprav formičiek, čo mám, dám zamraziť a potom hotové nanuky vyberiem a zmotám do fólií a dreň zatiaľ čaká v chladničke na ďalšiu várku. Akurát tie paličky navyše si treba zohnať inde 😒 .

vesi
4. jún 2008

ja som tiež zatiaľ bola spokojná s tesco výrobkami, ale dám bratovi kúpiť v tescu to droždie (on tam chodí často) a vyskúšam aj ja. kolko to tam stojí? to len zo zvedavosti 😅

jajax
4. jún 2008

dani mi sme to ponalievali do kelimkov od zmrzliny a podla potreby a chuti si oddelime do misky.

moje plnene rozky neboli nic moc.bala som sa aby mi plnka nevytiekla a nakonec som jej tam dala veeeeelmi malo.zda sa mi akoby boli trochu nedopecene,lebo pletenky maju lepsiu chut.aspon ze tie jahodove knedliky boli super.

vesi,tie rozky vyzeraju fakt dobre,asi budem skusat.

lusil2005
4. jún 2008

juuuj tie rozky su fakt mnam!

jajax
4. jún 2008

lusil,ty si tie rozky uz robila?prosim ta ty niekedy aj spis?

vesi
4. jún 2008

tak to by aj mňa zaujímalo, asi si ťa nasťahujem k nám, ked tolko vypekáš 😀 😀

jajax
4. jún 2008

vsimla som si ze wighy sa dnes neozvala.asi robi jedno cesto za druhym.dufam,ze sa jej podari ten hak zohnat.ja si uz ozaj neviem predstavit ze by som bola bez pekarne.

danielala
4. jún 2008

Vôbec sa to tu nejak preriedilo ☹ .

Vesi, dík, budem ti vďačná, ak ich odskúšas. Cenu si už nepamatám, ony sú tuším po tri sáčky v jednej fólii (ja som to hneď povybaľovala), ale keď som porovnávala gramáž a cenu, boli o dosť lacnejšie ako napr saf-ky.

Musím ísť pozrieť tie rožky 🙂

danielala
4. jún 2008

V albume nič nové, asi som to zle pochopila 😅 ?

Jajax, ja si s tou bábovkou asi nedám pokoj 😀, a síce: myslíš, že program nekysnuté cesto alebo múčnik pečie na inej teplote a mohla by sa na ňom vydariť (samozrejme, za predpokladu, že ju od začiatku prikryjem alobalom)? Asi to ešte raz risknem, alebo urobím z polky cesta. Veď načo by tam inak tie programy boli?

lusil2005
4. jún 2008

nieeee chcela som napisat ze vyzeraju super tie rozteky 😅

dnes som mala volno, robila som len zapekane cestoviny. ale tie stoja za to 🤐

danielala
4. jún 2008

Lusil, my už nie sme ženy na materskej, ale zamestnané pekárky 😀 😀 😀 - keď ty napíšeš, že si mala dnes "voľno" 😀 😀 😀 😀 😀 . To ja už potom asi dovolenkujem riadne, lebo okrem nekysnutého cesta sa zmôžem len na trápne chleby 😒 . Ale to sme na tom ešte dobre, to jajax bola dokonca manželom z dôvodu veľkého množstva "nadčasov" poslaná na nútené voľno 😀 😀 😀

lusil2005
4. jún 2008

dani haha u mna sa o to tiez pokusali. neuspesne! 😀 ale tak - on je rad ze ma taku sikovnu zenusku (pekaren 😎 )
tak som sa teraz prejedla tych cestovin. uplne su bombove. robila som to zo spagiet (ine sme doma nemali) a dala som tam aj koreninovu zmes na grilovanu zeleninu 😅 a okrem toho sparglu, brokolicu, nivu, eidam, sunku a posledny kusok nasekanej sekanej co este ostal 😀 neviem sa toho dojest!

danielala
4. jún 2008

Mňaam, baterky si už kúpila? Ja si tiež myslím, že manžel by mal byť rád, kým som nemala pekáreň a piekla všetko len z nekysnutého cesta, tak sníval o dobrôtkach z kysnutého (slivkové koláče, langoše a p.) a teraz sa skoro vôbec nevytešuje. Predtým sa išiel za vianočkou z obchodu zadrhnúť a teraz, keď má stále takú fantastickú čerstvulinkú domácu, tak mi tam schne v chlebníku. Všetkého veľa škodí, alebo - nerozmaznali sme si ich náhodou? 😕

lusil2005
5. jún 2008

alebo sme to neboli my co ich rozmaznali 😀
a presne toto vytaca aj mna. ked to mali kupovane, tak mnam mnam na ranajky kvanta vianocky s kakaom. teraz nic. teda keby som to donho nasilu netlacila tak mi to ani neje. alebo len minimalne 😠

ALE MY SA NEDAME!!! tesim sa ked uz budem moct zacat ladovat aj moju malu ahahah 😀 😀 😀

vesi
5. jún 2008

baby, dobre ste to napísali, sme teraz také šikovné žienky domáce 😀
ten môj si to zatiaľ užíva a za mazancom sa ide aj s deťmi ešte stále potrhať 😀

cairka
5. jún 2008

ahojte. no my nemôžme moc vypekať, lebo nestíhame jesť 😝
lusil, na ten posúch si dávala už osmaženú slaninku? idem kuk ten recept, asi si ho dnes spravíme na obed 😵

palma13
5. jún 2008

lusil2005: prosím ťa, podľa akého receptu robíš tie zapekané cestoviny? 😎

wighy
5. jún 2008

ahojteeeeeeeeeeee
prave mi kysne cesto na tie ovocne knedliky mnaaaam uz sa tesim

jaja 😅 ahojky no vcera som objednala hak cez servis a vyjde ma okolo 600sk ale co uz narobim bez pekarne uz nemozem zit 😀 😀 😀 a dodacia lehota 1-6 tyzdnov tak drzte palce aby to bolo co najmenej 😉

juuuj na tie zapekane cestoviny si robim chutky hehe

a baby aj u nas je to tak s vianockou a pod, predtym zmizla za sekundu a teraz aj mne schne v skrini,co si ti nasi muzi myslia 😀 😀 😀

lusil2005
5. jún 2008

cairka nie, davala som obyc neoprazenu. ona sa tak trosku oskvari pri peceni.

palma tento recept: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=5308

wighy ja ta uplne chapem ☹ ved ja - co som po par dnoch co som mala pekaren na reklamacii utekala kupit druhu 😀

wighy
5. jún 2008

lusil este ze som svokre objednala tu istu pekaren tak mi hak teraz pozicala tak dnes pojde pekaren zase naplno hehe

dorobim buchticky a idem na pletenky 😀

juuuj ten recpt musi byt mnaaam urcite si spravi, muz sice cestoviny nemusi ale minule som mu hovorila ze s aich bude musiet naucit kedze maso je stale drahsie a drahsie 😀 😀 😀

cairka
5. jún 2008

lusil dík, idem na to.
tie knedle jahodové plánujem v sobotu 😀 , teraz budeme mať rovnaké jedálničky všetci 😀

wighy
5. jún 2008

taaak ja som zbastila prvu jahodovu buchticku a je fantastickaaaaaaaaa mnaaaaaaaaaaaaaaam 😀

danielala
5. jún 2008

Lusil, Wighy, vy ste šikulky s tými jahodovými buchtami! Čím ste posýpali?

Wighy a neoplatilo sa už skôr naozaj kúpiť celú pekáreň, trebárs tú lacnejšiu verziu v bielom prevedení (háky by tam mali byť rovnaké) a keď sa niečo pokašle, tak máš náhradu? To je fakt riadne s...stvo, čo žiadajú za ten hák. Potom si zober, že dva háky by ťa stáli toľko, čo celá neznačková pekáreň. A reálnu hodnotu má ten hák koľko - 50 korún 😠 😠 ?!

lusil2005
5. jún 2008

hahah to je fakt s tymi jedalnickami spolocnymi 😀

dani posypala som tvarohom, cukrom a maslom. no a muzovi aj grankom, ten ho musi mat vsade 😅

cairka
5. jún 2008

pomoc, mne ten posúch uteká z plechu 🙄 ale vonia nádherne 😀

cairka
5. jún 2008

aj chuťovo je úžasný, mňam