Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
12. jún 2008

daniela, ja robievam obyčajné linecké keksy, myslíš niečo také, ale niečo iné?

lusil, na tie rožky s mletým mäsom sa chystám aj ja, len musím kúpiť to mäso, tak asi až po materskej 😝

wighy
12. jún 2008

ahojteeee idem kuk fotky

daniela ten cuketovy chlebik je slany takze malo syr salama zeleninky vseeetko moze byt, je dobry aj na 2-3 den a korkla ostala taka chrumkava tvrdsia

tu bylinkovú cabiatu spravim aj ja aka bola na druhy den????
kopor ja kupujem na trhu u jednej tetky, oregano dam susene a bazalku kupim v kauflande cerstvu

danielala
12. jún 2008

Wighy, dík, budem robievať ten chlebík tiež, keď vyrastú cukiny, vyzerá super. Vidíš,to mi nenapadlo, že sa dá na trhu kúpiť kôpor, akurát bazalku a oregáno som videla v kochlíku, ale to si pestujem radšej zo semena.

Vesi, ešte som keksy nerobila, tak neviem aké sú linecké, ja nemyslím také to krehké vianočné pečivo, ale tvrdé keksy, napr. také, čo predávajú v tých okrúhlych plechovkách, kde sú v papierových košíčkoch po vrstvách naukladané na seba - vieš, ktoré myslím? Na Dáme som našla akurát keksy pre psa. Viem, že každé to cesto na keksy je hrozne husté a blbo sa miesi, tak pekárnička je na to ideálna.

wighy
12. jún 2008

dani nooo bazalku som minuly rok pestovala aj ja preto mam ece v mrazaku zasoby ale oregano som ece neskusala, ja zboznujem bylinkyyyyyyyyy

myslis tie dankde keksiky v tej okruhlej doze??

vesi
12. jún 2008

dani, viem aké myslíš, také som ešte nerobila, linecké sú tie vianočné 🙂

naty21
12. jún 2008

dievky, keď ste zapekali tie cestoviny, tak ste ich vyklopili z formy teple, alebo ste ich nechali vychladnúť 😕 díky

jajax
12. jún 2008

chcela som napisat este k tej vianocke-miesto dvoch zltkov som dala jedno vajce,lebo mi liezlo na nervy stale rozmyslat co s bielkami-rozdiel ziaden.

napadla ma jedna sialenost. 😲 v case nudze by sa dala pekaren pouzit aj ako friteza 😨 ja sice fritezu mam,ale teraz zacne karfiolove obdobie.bola som proti friteze kym mi ju suseda nasilu nepozicala,aby som nemusela stat pri sporaku dve hodiny.a teraz mam hrozu z toho,ze sa mi pokazi prave ked budu chciet karfiol 😒
myslite ze by to slo 😀 ?

wighy
12. jún 2008

naty ja som cestoviny vyklopila asi 10 minut ako sa popiekli 😉

jaja hmmm dobra otazka, ja fritezu nemam,nejeme vela vyprazaneho ale karfior zboznujeme a ja taaaak neznasam ho obalovat a vyprazat 😝 😀 😀

lusil2005
12. jún 2008

takze poporadi:
dani vsetky bylinky kupujem v tescu mrazene. je to najjednoduchsie. ten cukinovy chlebik je chutovo ako zemiakovy. takze da sa papat ku vsetkemu. pracliky su v strede makucke, ako si napisala - ako pletenky. kedze som ich posypavala sezamom a solou, tak som ich jedla same. boli super. ale mozu byt dobre aj natrete.

naty - ja som vyklapala este teple a v pohode. ale ked ich nechas trosku viac vychladnut, lepsie sa krajaju.

baby? ake oregano? ved to tam nejde do ciabatty. ci hej? 😕 ja som nedavala.

jajax
12. jún 2008

kocky kedze ste bylinkove dam jeden super recept na salema.nema nic spolocne s pekarnou ale je fakt dobry 😅

danielala
12. jún 2008

Jajaaax, tak to by som mojej milovanej pekárni asi nespravila 😀, že si ju celú .... ako sa to povie slušne? Zaprskám a okvapkám olejom. Myslíš, že by teplota stačila na vyprážanie? Tiež máme fritézku a aj keď sa snažím udržiavať ju v čistote, ono to proste nejdééé, ešte aj tie otvory na unikanie pary sú zanesené a nevyčistiteľné.

Lusil, len sme sa tak nezávazne bavili o bylinkách a čerstvým oregošom sa dá niekedy bazalka celkom aj v talianskych receptoch nahradiť, tým sušeným nie, ble 😝 . Myslíš, že by sa do tej ciabatty dala dať iná plnka - napr. s tým špenátom? Myslím, že kysnuté cesto a smotana sa so špenátom celkom znesú, len tie bylinky asi nie, hm?

Áno, Wighy, tie keksíky v dóze. Musí to byť taký jednoduchý recept (akože vajcia, múka, cukor, vanilkový cukor, citrónová kôra, minimum vody či mlieka, maslo... len koľko čoho?). Skúsim trochu pohladať na internete. Aj ja milujem bylinkýý, ale keď ich zamrazím a použijem do jedla, niekedy mi pokazia chuť jedla takou divnou pachuťou - hlavne petržlen.vňať 😒 . To je jedno, či zamrazím do kocky s vodou, alebo len nasucho, proste nie je to ono...

wighy
12. jún 2008

dani ja mam domatie dozy skusim kuk
aj ja ked som mrazila nejake veci mali taku divnu pachut ale uz kupujem v DM sacky na mrazenie tak z je to faj, su hrubsie tak asi preto

vesi
12. jún 2008

čaute, ja dávam petržlenovú vňať do kelímka z umelej hmoty a necítiť ju za mrazničkou 🙂

wighy
12. jún 2008

dani
takze je tam ze: psenicna muka typu "0", cukor, maslo,cmar,sol,vanilkova aroma,kypriaci prasok

lusil2005
12. jún 2008

dani jasne zeby sa dalo. fantazii sa medze nekladu. aj ked - mne tam najviac chuti ten kopor. ale to je moja mania - cely zivot som uplne z duse kopor neznasala, nemohla som ho ani citit. a pred asi tromi rokmi som jedneho dna dostala chut na kopor a odvtedy ho chcem mat vsade! 😀 ja viem, som divna 😝

jajax
12. jún 2008

lusil,to s tym koprom myslis vazne 😖 ?dufam ze to nebude citat moj muz 😉 ja aj uhorky musim nakladat na dvojo-do mojich nemoze ist kopor,lebo by som ich nedala do ust 😖

daniela myslis,ze by to bolo viac oprskane ako pri oskvarkoch?inac s tou fritezou mas pravdu.tusim je lahsie kupit novu ako starsiu umyt 😀

lusil2005
12. jún 2008

jajax urcite by to bolo viac oprskane. ked tam das napr. hranolky... to prska jak prastene. juj ked vravime o friteze, dostala som chut na langose 😀

jajax
12. jún 2008

lusil zabudni,pozri kolko je hodin 😎

danielala
12. jún 2008

Jajax, asi by to po pár použitiach vyzeralo všelijako, hlavne, keď to jedlo obsahuje vodu. Mne sa práve na pekárni páči, že je stále taká čistulinká, ako nová a ani ju netreba nijako udržiavať. Akurát mne sa pod pečiacou nádobou robí pri tých patentoch, na ktoré sa nastokáva pečiaca nádoba stále taký čierny prášok (spálená múka?) a dosť blbo sa to odtiaľ čistí.

Wighy, tak ten kypriaci prášok ma prekvapil - to by som tam asi pri najlepšej fantázii nestrčila. A žiadne vajcia? Len ja asi nebudem experimentovať, kým neviem, koľko čoho, lebo by to asi dopadlo tak, že by boli tvrdé ako kameň a žiaľ už niektoré zuby nemám od prírody, tak to nechcem riskovať 😀 😀 😀 .

Lusil, to je neuveriteľné, ja presne tak isto. Moja mama mi stále pripomína, ako som v detstve z kôprovej omáčky s hnusom vyberala po vlákienkach ten nasekaný kôpor 😀 a teraz ho tiež pchám všade. Napr. cukinovo-paradajkové rizoto je s ním výborné, ale to som nevymyslela ja, ale odkukala z receptu.

Vesíí, ty opúšťaš náš klub stetfordských (či ako sa to píše) domácich paničiek a ideš robiť kariéru?! To už nebudeš mať veľa času na pečenie...

lusil2005
12. jún 2008

vesi to fakt???? 😕 neopustaj naaaaas

no na langose si musim nechat zajst chut. uplne mi staci dnes dzem z troch kil jahod a este sa dopeka bublanina... ale robila som cukinovy chlebik!!! mnamajz uz sa tesim. milujem tu chrumkavu korku. robila som z toho mojho receptu ale namiesto 500g hladkej som dala 300g hladkej chlebovej, 100g spaldovej celozrnnej a 100g raznej vyrazkovej. vyzera super, dufam ze tak bude aj chutit.

inac baby - ta razna vyrazkova - je tiez celozrnna? alebo preco sa vola vyrazkova? 😕

danielala
12. jún 2008

Žeby ju mleli na inom type mlynu? Neviem, ja som ešte výražkovú ani nemala. Lusil my sme tu asi jediné ponocovačky. Ja tiež práve čakám na chlieb, kým dopečie, zas som to tam nahádzala neskoro a prehnala s možstvom mrkvy, takže je skoro až po vrch 😀 . Dobrú nocku a dobrú chuť, lusil 🙂

vesi
13. jún 2008

ježiš baby, teraz netuším o čo ide... 😅 akú karieru? 😕

wighy
13. jún 2008

ahojteeeeeeeeeeeeeee

co sa tyka kopru do svojich 18 som ho neznasala ako nahle som ho zacitili som isla bleeeeeee a teraz ho zoznujeeeem mnaaaaaaaaam 😀 😀

mne sa prave miesi zemiakovy chlebik na vikend

dani aj ja som sa cudovala ze tam nie su vajcia 😕

lusil2005
13. jún 2008

vesi toto si pisala: "lusil, na tie rožky s mletým mäsom sa chystám aj ja, len musím kúpiť to mäso, tak asi až po materskej "
tak sme si mysleli ze koncis matersku. NEROB NAM SOKY! 😀

lusil2005
13. jún 2008

dani aj tebe dobru chut 🙂 mnam mrkvickovy chlieb moze byt mnam. aky receptik?

vesi
13. jún 2008

lusil 😀 😀 aha, ja som myslela, že až po 20.6.08 😀 ked mi príde "výplata" 😀 😀 ale ráno som to čítala ešte neprebudená, tak som nepochopila ako si to myslela 😅 😀

a k tomu kôpru, nikdy som ho nemala rada a ani nemám, to radšej tie ostatné bylinky 😀

lusil2005
13. jún 2008

vesi jaaaaj 😀 ja som tiez dnes taka nejaka nijaka. na vikend ideme prec a neviem co skor. 😔 na pecenie dnes asi cas nebude 😢

vesi
13. jún 2008

to bude tým piatkom 13. 😀 ja si teraz pečiem celozrnný chlebík, ale len 500g, pre mňa, lebo rodinka ním nie je nadšená, teda aspoň deti 😝 tak ti prajem príjemný víkend 😉 a vlastne všetkým pekáročkam 🙂

jajax
13. jún 2008

lusil.ked si robila cukinovy chlieb,dala si cukinu hned alebo az ked pekaren zapipala?

lusil2005
13. jún 2008

hned. jej je tam dost vela, tak aby ju poriadne rozmiesilo a spojilo s cestom.