Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
15. apr 2008

kili ono je to strasne rychle a lahke. cesto cele spravi za teba pekaren, a ty uz len rozdelis, vysulas, zapleties a sup do truby

kili
15. apr 2008

no ale nám doma idú horné zuby a to je peklo 😀 . Ale možno ho hodím na chrbát a budem s ním piecť 😀

anamor
15. apr 2008

baby k tej vianocke, supnite ju do rury asi na 5 minut, nech sa spravi taka trosku korka, samozrjeme potriete to cesto zltkom a potom na to polozite alobal, uz sa neprilepi, ak by ste to tam dali hned tak sa prilepi,. Inak je fakt vyborna a ani cas nezaberie, lebo cesto spravi pekarnicka a potom uz staci ozaj iba zapliest 😉

kili
15. apr 2008

tak ste ma presvedčili a idem na to 🙂

anamor
16. apr 2008

kili daj vediet ako sa podarilo 😉

kili
16. apr 2008

tak som čakala trošku viac. Je taká hutná, neviem, či mi zle vykysla alebo čo, ale nechutí tak ako v obchode, teda nie je tak jemná. Chuťovo je dobrá, ale tá kupovaná je lepšia. Myslíte, že sa niečo pokazilo?

vesi
16. apr 2008

čaute kočky, tak som sa dnes stala hrdou majiteľkou pekárne moulinex 😀 a hned si idem po radu. tú hladkú múku dávate obyčajnú klasickú? som trochu mimo, lebo niekde som čítala, že na chlieb zásadne len hladkú múku, ale v knižke čo mám k pekárničke sa píše T550 a to je ako som si zistila polohrubá múka, tak teraz ako? prosím, poradí niekto, kto to má odskúšané? prípadne jednoduchý receptík na kilový chlebík pre začiatok? vopred dakujem za rady. ked mi deti dovolia, preštudujem si všetkých 7 strán 😉 😀

lusil2005
16. apr 2008

550 je hladka muka
teda, tiez som citala ze polohruba, ale v jednej diskusii s nejako tetou s ety sa jej jeden pytal ze v navode na etu siestu sa pise muka 405 a 550 a ze ktora je aka. a ona povedala ze 405 je polohruba a 550 je hladka.
ja tiez vsade davam hladku a vsade je v navode 550.

vesi
16. apr 2008

lusil dakujem 😀 tak skúsim hladkú, a skúšala si už aj miešať hladkú s celozrnnou a pod.?

kili
16. apr 2008

na chleba má byť chlebová múka a to je hladká T650, majú ju v bille, je na nej také slniečko.

vesi
16. apr 2008

ja viem, že má byť chlebová, ale tu u nás o niečom takom ani nepočuli 😝 mám doma ražnú vyrážkovú a špaldovú, a chcem to zmiešať s hladkou, ale tú nedostanem u nás, tak ma zaujíma či niekto už skúšal miešať aj s obyčajnou hladkou a v akom pomere... 😅

mimikyky
16. apr 2008

ja som dnes zmiešala hladkú obyč s ražnou vyrážkovou, v pomere 2:1 a dopadlo to fajn

vesi
16. apr 2008

jej mimikyky, to si ma potešila, práve som to takto namiešala hladkú+vyrážkovú v pomere 240/365g akurát rozmýšľam na aký program to mám dať, či na obyčajný chlieb alebo celozrnný 😕 😅

mimikyky
16. apr 2008

ja som dala na celoznný, a je dobrý, práve chutnám

lusil2005
16. apr 2008

kili nemusi tam ist 650-ka. uplne staci obyc hladka muka 00 special. robila som uz aj zo 650-ky a nejaky velky rozdiel v tom nieje.

anamor
16. apr 2008

ja vzdy robim chlebik z hladkej T650 lebo to je vlastne chlebova muka, ale je dost mozne ze aj hladka specialka moze byt, myslim, ze ta je cenovo aj lacnejsia.

vesi
16. apr 2008

kočky, ste strašne zlaté, dakujem, ešte sa to pečie, tak som strašne zvedavá čo to na prvý krát stvorím 😝 😀
my chodíme do mesta raz za mesiac na veľký nákup, ale nie vždy majú všetko čo chcem 😠 ale ked natrafím na tú chlebovú hladkú múku, tak si ju kúpim, teraz som to riskla zmiešaním tej extra špeciíl + vyrážková, zajtra podám hlásenie ako to dopadlo 😀

anamor
16. apr 2008

vesi urcite ju maju v kauflande a bille.

vesi
16. apr 2008

anamor, vdaka, musím pozrieť v kauflande, Bilu tu nemáme 🙄 tak som ochutnala ten môj výtvor a náhodou je to výborné 😀
ešte raz dakujem kočky 😀

lusil2005
16. apr 2008

vesi gratulujem 😀 vitaj medzi nami - zavislakmi 😅

vesi
17. apr 2008

lusil, dakujem 😀 pomenovala si to veľmi presne 😀 😀 asi budem závislá, celý čas rozmýšľam aký chlebík upečiem další 😝 😀 😀

anamor
17. apr 2008

ja sa tiez hlasim medzi zavislacky, mne ak sa pekarnicka nedajboze pokazi do 24hod musim mat novu 😉

vesi
17. apr 2008

anamor 😀 😀 😀 kočky skúšali ste robiť cesto na knedľu v pekárničke? myslím len cesto.ja som nikdy kysnuté veci nerobila, lebo sa mi nedarilo dobré cesto, tak ma to zaujíma. čo potrebujem na knedľové cesto a v akom pomere, ked mám pekáreň max. na 1 kg chlieb? 😕 😅

lenocka6
17. apr 2008

Ahojte,
ja mam doma pekaren ETA uz asi rok a sme s nou strasne spokojni. Skoro kazdy druhy den sa pecie chlebik a najradsej ho papame este cerstvy. U nas sme si oblubili takyto recept:
150 ml mlieka
150 ml vody
220 g hladkej muky 00
220 g raznej muky vyrazkovej
lyzicka soli, kmin, alebo oprazene nasucho lanove alebo slnecnicove semienka,
3/4 balicka kvasnic (lepsie su cerstve ako susene)

Niekedy dam do chlebika len mliecko.
Aj deti si nevedia vynachvalit takyto chlebik. V obchode vobec nekupujeme, ked uz, tak len rozteky.
Ja si do pekarne davam napriklad aj spravit cesto na zaviny. Je potom velmi vlacne a jemne. Ale skusala som tam miesit cesto na knedlu a to uz nie je ono, knedla nepotrebuje az tolko kysnut, ako kysne v pekarni.
Dufam, ze vam pomozu nase rady a chlebik bude chutit.
Pa Lenka

kili
17. apr 2008

lenocka, ten recept znie dobre, asi vyskúšam. Len kde sa dá kúpiť vyrážková múka 😅 som v tomto totálny i..., fakt netuším, som po takýchto múkach ešte nekukala.

vesi
17. apr 2008

lenocka, podobný chlebík som robila včera ako môj prvý výtvor a je naozaj dobrý, zjedia mi ho aj deti, čo je u nás úspech, lebo naša staršia dcéra je veľmi prieberčivá 😝

kili, ja som ju kúpila v kauflande je to Ražná múka vyrážková v zelenom sáčku. aj ked mám pocit, že všetky sú zelené 😅 😀

lusil2005
17. apr 2008

vesi perfektny recept na knedlu:

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

danielala
17. apr 2008

Lenocka a nepadá ti ten chlebík, keď dávaš toľko kvasníc? My sme tiež poskúšali recepty na chleba s mliekom, acidkom,smotanou či meltou, ale ustálili sme sa na pivnom chlebe, chutí nám "najchlebovejšie" a hlavne mám pocit, že tie chlebíky s mliečnou zložkou už na druhý deň neboli také mňam.

Vesi, Lenocka,skúste knedle z Dámy, recept č. 001, tie sú fantastickéééééé, dlhé kysnutie im vôbec neuškodí a keď ich uvaríš na pare, tak sú od tých z obchodu na nerozoznanie, akurát že lepsie 🙂. Vesi, z cesta vzniknú dve stredne veľké knedle, podľa mňa tak pre štyroch-piatich dospelých k obedu tak akurát. Len treba mať riadne veľký hrniec, ak ich chceš uvariť naraz.

Tak ja dneska skúšam prvý raz rohlíky, som zvedavá, ako sa podaria...

vesi
17. apr 2008

lusil, dakujem , presne tento som si našla z vašich linkov na predchádzajúcich stranách 😀 malá dlho spala, tak som surfovala 😀 asi to zajtra vyskúšam. už si to robila?

vesi
17. apr 2008

daniela 😀 daj potom vedieť ako ti vyšli 😉