Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

milocka29
17. jan 2010

my sme za viac ako rok co mam pekaren kupili mozno 5 chlebov a zopar rozkov, ale to len preto, ze sme mali necakanu grilovacku a nestihol by sa upiect a vychladit.

junovka
17. jan 2010

odkedy u nas mame pekaren, cize uz rok a pol tak nekupujeme chleba, rozky, peciva, knedle, buchty na pare....nic.Vsetko mame domace 😉

ozi
18. jan 2010

dusanab, ja už tiež nekupujem žiadne pečivo, ani sladké, robím cesto aj na pizzu, závin, buchty, pečiem bábovku, perník a všeličo iné, zďaleka však nie som profík, tiež sa len učím a hľadám tie správne recepty, čo nám najviac chutia, okrem toho pekárničku mám len niečo vyše mesiaca, ale veľmi si ju pochvaľujem, tvrdím, že asi najlepší kuchynský pomocník / asi okrem umývačky, ktorú ideme teraz kúpiť, lebo len dookola umývam riady 😝 /

ozi
18. jan 2010

a robila som zase tie rožky, čo som na ne dala link minula, ale teraz som ich robila pol na pol s graham.múkou a boli tiež výborné, akurát, že som dala pol čerstvých kvasníc a miesto masla olivový olej 😉

jajdaelda
18. jan 2010

ahoj holky! musím napsat,neboť vás čas od času přečtu a zkouším získat nějaké recepty...vyzkoušela jsem zatím ten Sedlácký chléb - odkaz dávala erikasadek...no a když jsem ho udělala poprvé,tak manža řekl,že je výborný...včera jsem ho udělal podruhé a manža na to,že je famozně delikátní 😀 ... takže rozhodně doporučuji, těsto má skvělou konzistenci - prostě tak akorát a je super,že se z toho dá vytvarovat jakýkoliv tvar, i rohlíčky...

knobloska
18. jan 2010

Holky mám problém, že nám těsto nikdy nevyběhne až nahoru. Děláme 900g chléb a je furt malej. Čím to?

adamko05
18. jan 2010

... aj ja potrebuje poradit.... v posl. dobe pečiem chlieb v rure, nie v pekárničke... kôrka nie je taká sucha, viac chutí... iba ked nestíham, tak nechám všetko na pekárnu.... 😵 .... ale ked pečiem v rure, skoro vždy mi praskne, prečo??... možno z 5 pokusov mi 4krát praskne... poradte... ale inak je OK chutovo, aj rozkrojeny na polhad je Ok.... len prasknutá kôrka 😠

knobloska...
... a nakysne pekne a prepadne sa až sa pečie, alebo ani dobre nenakysne.... možno veľa vody, alebo aj veľa droždia...

emogeon
18. jan 2010

necitala som celu diskusiu ale ak mate nejaky fajn recept na babovku tak hodte prosim 🙂

erikasadek
18. jan 2010

adamko , prekrajujes cesto ked kysne??? aspn 3 pasy , povoli a lepsie kysne a ked pecies nepraska.. 😉
potom ja osobne peciem v remeske niekedy 100 krat lepsie ako v rure. klasickej i ked musim povedat ze , panasonic , pecie super chlieb.. ale niekedy len kvoli tvaru, peciem v remoske , chlieb je uzasny..
ale zaklad je , vzdy prerezat cesto a necht nakysnut a , pocas pecenia sa , kazde 10 minut potiera slanou vodou..

jajdelda, som rada z eti chutnal, aj nam vzdy najviac chutna tento chlieb..

knobloska
19. jan 2010

Adamko nenakyne až nahoru. Máme všechny chleby vysoké tak 15cm. 😠

adamko05
19. jan 2010

erikasadek.. preriezam... že by som ho nechávala malo pokysnut na plechu? 😕 ?
nemám remosku, aku máš ty?

knmobloska... a aky pomer muky dávaš, teda aku muku a koľko kvasnic na koľko muky? 😉

erikasadek
19. jan 2010

adamko.. prezevas.. takz ev tomto nie je.. 😉
remosku no neviem tie nove typy..
ja osobne , dam do remosky prekrojim, zapnem na 2 min.. remosku a vypnem, vznikne tam teplo take dobre na kysnutie, zapnem budik necham kysnut asi 30 az 1 hodinu chlieb , vianocku zalezi co to je.. a ked nakysne krasne, uz len zapnem zova remosku a krasne sa to pecie.; je tam vlhkost ako u remosky nevysusuje...; a tak nic nepraska..... tak neviem..

knobloska, no ono s ami to skor stalo len dva krat s cerstvym drozdim, dost to kysne ale ked dam susene, tak ej super pekny tvar chlebika a nikdy to neprekysne.. 😉

adamko mozno z edavas vela drozdia.. 😉 to su ale dohady co??? velmi som ti nepomohla;. 😀

adamko05
19. jan 2010

hm... na pol kila, niekedy je viac muky, dávam cca 1/4 droždia, čo je cca 10g...

no, šak to neva, chutí nám aj tak... 😉

knobloska
19. jan 2010

Dávám sušené, na 500g mouky lžičku.

mima1
19. jan 2010

prvy krat sa mi vcera podaril chleba bez toho aby sa mi prepadol. 😀 😀 😀 som sa sem len chcela prist pochvalit 😀 😅

adamko05
19. jan 2010

mima1... no super.... 😉

ozi
19. jan 2010

mima, vidíš 😉 a bude len lepší 😵

erikasadek
19. jan 2010

mima super.... 😉 som rada no vidis..

no ja davam cely sacek drozdia suseneho.. 😕 nam tu pisu vzdy jedne sacok a 500 g muky.. 😉

mima1
19. jan 2010

mam este otazku do coho davate chleba ked sa upecie a vychladne? davate ho do sacka?

vinka
19. jan 2010

Ak ho rýchlo nezjete tak mi hej do sáčka a do chlebníka.Ale u nás dlhšie ako den nevydrží. 😀 😀

kubaka
19. jan 2010

mima1 to jsem taky řešila - ušila jsem si hranatý látkový vak s igelitem zevnit mezi dvěma vrstvami látky a zvrchu se zapne na sucháč. Představte si, ošatky z pedigu i z proutí nám zplesnivěly ode dna. 😨 Látka se ukázala jako nejlepší. Chleba stejně do druhého dne sníme, ztvrdnout ani nestihne.

mám ale jiný problém... prosím

všude se píše, že i na 800 g. mouky 2 lžičky droždí - jenže mně ten chleba nikdy pěkně nevykyne - je jakoby hustý, těžký. 😨 Je to málo droždí? A ovlivňuje kynutí poměr soli a cukru? Peču jen přes měsíc, tak nemám vše vychytané- eriko - pišeš na půl kila mouky celý sáček 10 g droždí? A vykyne do celé nádoby i s tak málo moukou? Mám pekárnu na 1200 g.

erikasadek
19. jan 2010

ahojte kubaka inak dakujem za zastanie v nemenovanej teme.. 😉 pekne od teba..
ano ja davam na 500G muky vzdy jeden sacok.. 😉 pekne to vykysne nie vela a nie malo.. ale tak ako ma byt..
takze ak ma s na 1kg daj dve sacky a das 3 lyzicky cajove tie odmerokove soli a 2 lyzice p cukru..
inak ano ovplyvnuje das vela soli a lebo malo a drozdie nevykysne ako ma;. 😉

ja mam pomer pre ma najlepsi , 500 g muky a 325 ml vody ale u celozrnej muky s astane, ze absobuje vela vody tak pridavam po troske.. az je cesto ako ma byt...

v panasoniku my vzdy vykysne tak akurat pekne okruhlo a nikdy nie malo a ani az zeby sa lepilo hore..
a nechavm postat asi tak 30 minut az hodinu, az potom rezem ak s aodkroji este z atepla tak na druhy den sa ani rezat neda, ak necham p ostat , tak v pohode sa krasne tenucko reze nozom chlebik. 😉

na 800 g muky ti urcite nebud estacit 2 l drozdia.. odone si myslim ja zatial co s adrzim receptov a este nebol nepodarok.. 😉

kubaka
20. jan 2010

erika - no to je jasné,...s tím tématem

ahá - já ho totiž vyklopím a řežu ještě horký - to je tedy asi velká chyba 😕 Vůbec to nejde na tenko -
navíc v těch receptech u pekárny bylo vždy cukr a sůl v poměru 1:1 -což taky nesedí. takže 3 lžičky soli a 2 velké lžíce cukru - to je velký rozdíl. a na půl kila mouky 10 g droždí. Musím vyzkoušet, to jsou jiné míry.

jinak pekárna peče dobře, v ní problém není - spíš v těch receptech a v mojí špatné manipulaci. Jdu na to. díky moc. 😎 prosím tě eriko, nakoukni sem, kdybych to zase nějak zvorala, budu volat o pomoc. 😀 😅

milocka29
20. jan 2010

Ja chlebik vyberam z pekarne hned ako dopecie, vyklopim ho na rost, mriezkovany podnos, aby mal vzduch od spodu a tak ho necham celkom vychladnut. Az potom sa dobre kraja a je aj chutnejsi, ako ked sa kraja este horuci, lebo vtedy je este taky nevydychany. Nedavam ho do ziadneho sacka, ale iba tak do otvoreneho chlebnika, ktory ale drzim v linke vo velkom sufliku. Vtedy je taka korka chrumkava.

erikasadek
20. jan 2010

kubaka.. jasne inak dne sidem vyskusat vraj super recept na na briosku... tak ak bude fakt dobra tak hodim zajtra recept..
jesne kubaka,; budem.. skus aj ten sedliacky chlebik len zdvojnasob davku pre seba, ak mas na 1200g 😉
alebo urob mensi najprv neolutujes;.

mima1
20. jan 2010

odkedy mam pekaren tak som ina gazdina 😀 😀 kolace kysnute som od vianoc robila uz vela krat aj dnes znova strudel. predtym za cely rok asi dva krat lebo nikto nato nemal chut 😀 dnes od obeda zostala polovica strudle. teraz sa robi dalsi chleba. snad bude zas dobry.
tiez sa chystam vyskusat daku briosku ale hadam az v buduci tyzden tak musim najst recept daky co ste popisali.

erikasadek
20. jan 2010

mima, kedze som v fr tak prave ja mam fr recept v pekarni ak vyjde dobre takk ho tu hadzem hned; 😉

mima1
20. jan 2010

som zvedava. zatial som odtadeto robila dva chleby a cesto na kolace jeden chleba sa nepodaril prepadol no dala som tam vela vody ale druhy bol uz v pohode a kolace tiež. ta brioska ma laka. pockam teda na recept ak bude gut 🙂

kubaka
20. jan 2010

eriko - hurá, sláva, díky - chleba vykynul -ty poměry,500 g mouky a 10 g droždí, co jsi dala jsou bezva - akorát ta celozrnná mouka fakt pije vodu, takže jsem trochu přidala, ale chleba je plná nádoba a je nadýchaný.

na recepty Sedlácký chlép mám zalovit zpátky?

když se chleba při pečení propadne - kde je chyba??

Já jsem totiž za celý život nedělala kynuté těsto - sladké moc nejíme - až teď s pekárnou, mám ji necelé 2 měsíce - takže koukám, že udělat kynuté těsto je úplná alchymie 😖 a není to sranda.

erikasadek
20. jan 2010

kubaka no vidis , hura hura. som rada.. len pockaj nech trocha vychladne;. 😀

ked s aprepadne vela vody , malo drozdia , a hlavne muka.. nekvalitna , ak je malo glutenu , v muke tak prepadava, nikdy nie tym 45 alebo 55 ale 65 ale u vas je to mam pocit 650 ze?? 😉

pockaj najdem ti ten sedliacky.. 😉 inak ak date trocha razky kminu do chlebka ja davam trocha mleteho , je tam super chut.. 😉