Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

neurologia
3. feb 2010

ja robim parene buchty aj knedle tiez doma... 😉
ked mas vykysnute tak do hrnca das vodu navrch pripevnis plienku alebu gazu latku....zakryjes aby to zacalo vriet...z cesta povykrajujes buchticky nechas chvilku nakysnut a potom sup s nimi na plienku/gazu a prikryt a uz paris....(cca 7 minut) a knedliky robis tak teda aspon ja takto cesto si najskor vyvalkas potom stacis a nechas este nakysnut potom supnes na plienku/gazu prikryjes a paris cca 20 minut....

neurologia
3. feb 2010

ma byt stocis a nechas este nakysnut potom supnes na plienku/gazu prikryjes a paris cca 20 minut....

jaandy
4. feb 2010

toto som teraz robila http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=6712 len namiesto salamu tam mam udene tofu a este uvarene pseno, a nenormalne dobre to je!!! 😀

layla
5. feb 2010

baby, mam DP asi tyzden a ked v nej robim kysnute cesto tak vrch cesta mam strasne suchy a pri tvarovani sa mi s nim blbo pracuje 😒 neviete cim to moze byt?

erikasadek
6. feb 2010

layla zeby blby rEcEpt 😉 ?

a malao vody v ceste.... 😉

ahojte...

jaandy ahoj prepac trvalo to dlhsie..

matica2
6. feb 2010

layla skús iný recept 😉

layla
6. feb 2010

dakujem baby, skusim 😵

ozi
6. feb 2010

ahojte 😉

mám pekárenský absťák 😝 😀

prerábame byt a už dva dni som nič neupiekla, už ma svrbí ruka...alebo pekáreň??? 😀

Zajtra musím chlebík, urobím ten podmáslový 😵 a mám brokoli, tak asi skúsim, čo sem dala jaandy, som zvedavko 😕

jaandy
6. feb 2010

ja mam svrbenie urobit ten podmaslovy chlieb ale tak ze tam dat raznu muku, len sa bojim tam dat len tuto raznu muku aby som nepretazila pek. 😀 , uz som to skusala pol napol a este by to chcelo pritvrdit 😀 ked ja tak milujem cierne tuhe chleby, keby som dala 50% raznej a 50% celozrnnej muky utiahlo by mi to? hm?

ozi
6. feb 2010

možno hej, ale možno ju zbytočne zadreš 😕 , akú máš pekáreň?

jaandy
6. feb 2010

panasonic

ozi
6. feb 2010

no tá utiahne asi viac, ale ja by som to asi aj tak neskúšala, by som sa bála 😕

ozi
6. feb 2010

ja mám radšej také nadýchané chlebíky, ako keď som robila sedliacky, pomer 1:1

jaandy
6. feb 2010

jasne tak budem davat iba pol napol 😉 ved ajtak je to taky chlebik ze som za z jedneho krajca najedla 😀 ( dvojcentimetroveho 😀 )

ozi
6. feb 2010

jaandy a gratulujem Julke k rôčiku 😉 , som teraz kukla, my máme presne o 5 menej 😵

jaandy
6. feb 2010

julusa dakuje 😀 a pozdravuje alexandru , hrozne rychlo to ubehlo, uz je velka, dnes so mnou piekla, rozbila 9 vajec 😀 pomaha o 106, hoci u teba to je asi rusnejsie 😀

erikasadek
7. feb 2010

ahojte jaandy hor sa na vec neboj nezaderies ja robim len skor vsetko s celozrnej a raznej a nic sa nedeje moja, aj ten podmaslovy som robila neboj nic jej nebude; len nedavaj viac ako 700G muky .. 😉 a daj to bud na razny program zmen tu lopatku , alebo na celozrny.. 😉

inak nemas sa coho bat ale sleduj ci je dostatocne mnozstvo vody.. poprvy krat..
ja som robila chlieb s modreho syra typ roquefort .. a ine s orieskami , no na olyzanie, bol chlebik asi budem musiet zacat hadzat receptiky sem znova;. odskusane;; 🙂

vinka
7. feb 2010

Jasné Erika.Len počkaj ked dostanem naspäť pekárnik a potom budem fungovať s tvojimi receptami lebo tie moje sú už okukané. 😝 Aj ochutnané a potrebujeme zmenu. 😀

erikasadek
7. feb 2010

jane kedy ti p^ride?

erikasadek
7. feb 2010

jasne kedy ti pride,????

ozi
8. feb 2010

tak som robila tú brokoli sekanú, bola výborná a ten podmáslový chlebík, tiež super, ale sedliacky nám asi chutí viac/žeby to pivo? 😀 /, ale určite ho ešte urobím 😉

eri, áno hoď sem ešte nejaké zaujímavé receptíky 😵

jaandy
8. feb 2010

erika
ked to mas ulozene v nejakom subore tak sem hod rovno cely subor na stiahnutie 😀 😀 😀

ralanka
8. feb 2010

ahojte babky no konečne som sa dopracovala aj sem už som tu strááášne dlho nebola akosi v poslednej dobe nie je čas 😀 😀 😀 😀
tak ja robím kysnute cesto teda knedľuväčšinou doma a buchty isto a cesto si urobím v pekárničke a je to niečo úžasné mať vlastné a ešte som robila potom z necho osie hniezda z dámy.cz
ja mám odskúšaný pivný chlebík s kopou semienok prípadne tam dám opraženú slaninku alebo cibuľku mňam mňam 😝 nič lepšie
eri aj ja dúfam že už postupne bude na MD viac času a budem skúšať aj tvoje receptíky zatiaľ sa vždy inšpirujem dámou 😉 🙂

erikasadek
8. feb 2010

jaandy ty potvork avel aby si odo mna chcela.. 😀
nie kupila som poctivo kniky , francuzske recepty na chlieb dookonca s apripravujem na , vinny s cerveneho vina, uvidime co to bude az to bude;. 😉
takze ak budu recepty tak len odkukane s knihy alebo s fr. netu..a mnou odskusane;;< 😀

jaandy
8. feb 2010

jasneeee, to je super ze sem davas recepty, len je skoda ze sa to na tych 169 stranach predchadzajucich prispevkov straca ☹

no nic budem to ukaldat pojednom 😉 a striehnut na ne 😀

babatko37
8. feb 2010

Čítala som diskusiu o crossantoch, nenašla som však recept. Prosím Vás, nenapíšte ho sem ešte raz, prípadne do IP. Ďakujem. Hľadám nadýchané, lístkové, chrumkavé (ako v Carrfoure).

neurologia
8. feb 2010

babatko37
o croassantoch som citala aj ja ale ani ja som recept nenasla.....a tiez by som ich chcela skusit upiect takze sa pripajam k prosbe o recept..... 🙂

jaandy
8. feb 2010

no ja som niekde videla aj recepty na croassanty...a teraz som hladala ze kde a nasla som recepty na chleby na str 157! no nabuduce ked budem hladat chleby tak natrafim na croassanty mozno 😀

erikasadek
9. feb 2010

ja som ho uz davala, prave franzuske a aj s videom pre vinku ak s adobre pamatam , ale trocha pracne, ale dam znova;. 😉

jaandy
9. feb 2010

croassanty som nasla tu na str. 152 😀

erika
pisla si recept na panettone (neviem ako sa to pise 😀) a potom opravu ze nie jedna cajova ale polievkova lyzica...ale neviem coho ma byt polievkova lyzica aj soli??? 😨