Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

reruna
16. apr 2012

@sariella já dělám raději svůj chleba z mouky, vyjde to mnohem levněji, než ze směsi...

danielaviki
17. apr 2012

ahojte, nechcem zakladat novu temu, tak sa pytam tu, aku pekaren mi odporucate kupit. mam syna s nizkobielkovinovou dietou , takze mu musim chlebik piect sama/kupovany v obchode mu nechuti/. Chcela by som aby sa dal upiect aj mensi chlebik asi 500 g. Prosim napiste mi ake mate doma a ste s nimi spokojne. Je velke mnozstvo na trhu a neviem si vybrat. Dakujeeeem.

reruna
17. apr 2012

@danielaviki ahoj, jámám Alasku z Makra, to je levnější, ale funguje dobře už více jak 2 roky, má dvě velikosti chleba - 750 g a 900 g, myslím, že menší pekárny ani nejsou, spíš větší. Ten menší chlebík je fakt malý, pro jednoho na 2-3 dny, což v pohodě vydrží měkký a dobrý

danielaviki
17. apr 2012

@reruna dakujem, nasla som teraz aj take, ktore robia 500g od Moulinexu. Ja to potrebujem hlavne pre syna, tomu bude aj 500g vela 🙂 budem asi musiet mrazit, samozrejme budem piect aj pre nas, urcite vyuzijem recepty, ktore ste tu uz pisali...

reruna
17. apr 2012

@danielaviki a ten chleba pro syna můžete přece jíst i vy - co znamená nízkobílkovinný pro pečení chleba - když tam dáš jen vodu, mouku, sůl, ocet a drožd, olej - tam nejsou snad bílkoviny, nebo se mýlím? A mrazím pečivo i chleba běžně, pak to jen vytáhneš a necháš chvíli povolit, nebo rozmrazíš v mikrovlnce

danielaviki
17. apr 2012

@reruna ma specialnu nizkobielkovinovu muku, je to nieco podobne ako bezlepkova dieta len o mnoho prisnejsia....mne ten chlieb moc nechuti, dufam ze domaci bude lepsi ako kupovany, financne je to narocnejsie lebo NB muka je o mnoho drahsia ako klasicka...

reruna
17. apr 2012

@danielaviki dívala jsem se na tu dietu - pečivo se při ní může normální, bez soli na povrchu - tak upečeš chlebík, kde dáš méně soli a můžete ho jíst všichni - navíc, syn poroste, podle mě byste využili i větší pekárnu, aby ta maličká nebyla dražší, než ta obyč. 😅

reruna
17. apr 2012

@danielaviki takže i bezlepkovou dietu musí dodržovat? bezlepkový chleba se samozřejmě taky dá v pekárně péct

danielaviki
17. apr 2012

@reruna nesmie sa jest pecivo normalne, mozno ked bude vacsi a bude mat vacsiu toleranciu fenylalaninu...dam ti priklad ze teraz ma 2 roky a dennu toleranciu bielkovin - fenylalaninu ma 200-250 a jeden uplne obycajny rozok ma 100 fenylalaninu..chlieb o mnoho viac...ani to neviem presne vyratat..takze musi papat NB pecivo a chlieb...nehovorim ze mu obcas nedam kusok rozteka- miluje nase rozky, lenze potom musim upravit dennu spotrebu do vecera aby sme to neprehnali... 🙂 asi bude drahsia....no ved sa este rozhodnem...

llluckaaa
17. apr 2012

@reruna Ahoj, jen mám poznámku k té nízkobílkovinné dietě. Při ní se omezuje hodně množství rostlinných bílkovin a zrovna v pečivu mají bílkoviny skoro 10% podíl, takže klasické pečivo moc vhodné není. Používají se mouky typu Vitaprotam
@danielaviki Ahoj, bohužel recepty neporadím, protože u nás fenylalanin neomezujeme. Jestli chápu dobře, vy máte fenylketonurii? Zkoušela ses dívat třeba tady www.pku-dieta.cz nebo tady http://www.espku.cz/? Nebo jsem viděla i knížku s recepty pro fenylketonuriky, ale nemám ji bohužel doma...

danielaviki
17. apr 2012

@llluckaaa dakujem, ano mam PKU, poznam a chodim na tie stranky teda aj na slovenske, knihy mam, pisem si aj s maminami, kt, maju tiez deti s PKU. Receptov mam kopec, piekla som aj v klasickej rure len tam sa mi nedari. Chcela som len poradit, odporucit nejaku kvalitnu pekaren, kedze ich je na trhu velmi vela.

danielaviki
19. apr 2012

tak sme sa nakoniec rozhodli pre Moulinex UNO, stredna cenova kategoria, tak dufam ze budem spokojna 🙂 a budem cerpat recepty a rady aj od tialto...

erikasadek
19. apr 2012

@pifina kazda muka nad 650 je dobra na chlieb je bohata na lepok pod 650 su chudobne na lepok.. 😉

inak ahojte vsetky uz som tu predavno nebola.. 😉

erikasadek
19. apr 2012

@romea suroviny myslene hrozienka, alebo cokolada ked robis briosku.. alebo ine oriesky.. podobne. 😉 su pekarne kde sa autoamicky vklada.. a su kde musis podla pipania.. 😉

reruna
19. apr 2012

@erikasadek ahoj, co jsi zajímavého pekla? dej inspiraci 😉
@danielaviki určitě budeš spokojená, v té vaší dietě se sice nevyznám, ale třeba budeš péct i pro sebe a manžela z normální mouky 🙂

gemini2
19. apr 2012

Hroza, strasne, neskutocne....no nemam slov.....
od dnes mam aj ja pekarnicku, no aj ked som to robila presne podla navodu, chlieb sa nedopiekol. vnutri uplne surovy a zvrchu biely. pritom som dala tmavu korku, program na toastovy chlieb.....
ja neviem, ved som to robila presne podla navodu......

reruna
19. apr 2012

@gemini2 ty návody jsou většinou na nic... vyzkoušej nějaký recept odtud nebo z této stránky http://domacipekarny.dama.cz/ a určitě se ti bude dařit - jakou máš pekárnu a jaké jsi měla droždí?

erikasadek
21. apr 2012

@reruna ahoj no naprikla dtuto dobrotu ....http://www.dumieletdusel.com/archives/2009/02/2... mandlovo orieskova plnka... 😉

martuliena
21. apr 2012

Ahojte, ja chlebik doma peciem dlho, ale na toto forum som natrafila iba nedavno ☹ , tak sem chodim iba citat, ale teraz by ma zaujimalo, ci si niekto aj melie zrno na muku, ak ano tak aky mlyn by ste mi odporucili, a potom odkial nakupovat zrno, to bezne v obchode, alebo radsej v bio kvalite???

hava77
22. apr 2012

erika daj recept vyzera to vyborne 🙂 je to ako chinois?
a dala si to do pekarnicky?

danielaviki
23. apr 2012

ahojte, tak mam za sebou prve chlebiky, jeden uplne obycajny biely, potom jeden z kupovanej zmesy - slnecnicovy a aj pre syna nizkobielkovinovy, a musim povedat ze sa vydarili. tak som rada a spokojna a budeme pokracovat v peceni 🙂

viva13
28. apr 2012

ahojte,neviete mi prosím poradiť prečo mám chlebík strašne ťažký a taký horkastý? všetko dávam presne podla receptu 😖

erikasadek
28. apr 2012

@hava77 nie lenze vyzera ale ja chuti dobre je to brioska mandlovo orieskovo cokoladova;. 😉 slubujem prelozim a hodim.. 😉

http://www.dumieletdusel.com/archives/2009/02/2...

erikasadek
28. apr 2012

len dodam je to stary recept kalsicka brioska ale treba trpezlivost cesto sa robi vecer a nechav v ladnicke a na druhy den sa pokracuje je to babracka ktora stoji zato.. 😉

adkoalauri
30. apr 2012

@erikasadek prosím preložiť 😀

raza
30. apr 2012

@gemini2 ahoj. mne sa stalo prvý krát to isté, tiež som z toho bola naštvaná, nakoniec som prišla na to, že som zle nasadila hák na miesenie. cesto sa teda nerozmiešalo a bolo surové 🙂 nasadila si hák určite správne? 😕

gemini2
30. apr 2012

@raza v haku chyba nebola....bolo velmi riedke cesto. ved som robila podla tej ich knihy- ale uz mam iny recept, tak uz peciem chlebik kazdy den a stale sa podari 😀 😀

raza
30. apr 2012

@gemini2 tak aspoň že sateraz darí 😉

papuka
10. máj 2012

@svetlankat ahoj, chcela by som sa ta opýtat, mám pekárničku Moulinex OW 110131, dnes ráno mi prišla 🙂 tak si čítam receptíky, od vás už skusených pekárok, vraj ked je max. 0,9 kg cesta, tak smie ist do pekárne iba max 0,5kg muky a 0,3 l tekutín????? možem urobit tvoj recept na buchty čo si ponukala na str. 340 aj ked je tam spolu 400 ml tekutín????

svetlankat
10. máj 2012

@papuka ja osobne si myslim ze mozes, akurat sleduj aby ti cesto neprekyslo, teda neuslo, kedze ho mozno bude trocku viac ako je nadobka v pekarnicke, moja je do 1500g,