Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

tina_
25. jan 2009

Na Volnej diskusii je tema Kupa pekarne, a co som tam stihla precitat, tak ju tiez chvalia, aj na mimibazare,
nasi ju maju a je fakt super,...nemozem povedat nic....

petrark
26. jan 2009

ok, asi si ju pôjdem zajtra kúpiť a potom budem skúšať tieto vaše recepty, je ich tu teda neúrekom 🙂
a ozaj to aký veľký chlebík sa tam dá upiecť, aj taký klasický kilový ako v obchode, či len také menšie?

matos_sk
27. jan 2009

Ahoj baby,

Sory, ze vam kafrem do debaty a remesla, ale mam jeden problemik. Vie mi niekto po lopate (alebo nejakou linkou na nete) vysvetlit, ku ktoremu cislu patri ktora muka? V receptoch som nasiel oznacenia T550, T650, ba dokonca aj T1050 ... Odkedy som to zistil, chovam sa v obchodoch ako uchyl na muku a na kazdej hladam toto oznacenie. Ak si myslite, ze bez uspechu, tak mate pravdu.
Popripade by som poprosil o nejaky obchod, kde sa daju tieto "divne" 🙂 muky kupit.

Diky

Skoro pekar Matos :-P

roasha
27. jan 2009

http://domacnost.sme.sk/c/3358906/Tovaroznalect... 😉
hod si do google oznacenie muky 🙂

martinaema
27. jan 2009

matos kašli na označenia, používaj pšeničnú hladkú polosvetlú (T650), hladkú svetlú (OO extra špeciál) a doplň ražnou vyrážkovou, resp. celozrnnou, grahamovou. Pod týmito názvami ich nájdeš aj v obchode
😉

matica2
27. jan 2009

som robila chlebik s pivom a mnamka aj kôrka je lepsia ako na inych 😀 😀

martinaema
27. jan 2009

zohnala som podmáslííí 😀 😀 😀
jeden chlebík už spucovaný, eta fachčí na ďalšom
Baby nemáte problémy s váhou pri toľkom vypekaní??? 😕 Ja sa už musím krotiť

roasha
27. jan 2009

martinaema,sa nepytaj! 😅
nikdy sa mi nestalo,aby som sa musela krotit,ale......musim sa! 😅

matos_sk
27. jan 2009

roasha diky ... tie dve linky ma potesili a na vela vedi odpovedali. Ale stale som sa nedozvedel, ze kam chodite na tieto specialne muky ... 😉

Matos

telinka
27. jan 2009

matos....ja nakupujem v pekarni , alebo sa da priamo v mlyne 😉

telinka
27. jan 2009

este som zabudla ze celkom sa da aj v kauflande 🙂

tina_
28. jan 2009

mato, v kauflande kupujeme aj my, tam bezpecne tie muky zozenies, tam som zohnala aj tu 550 ci 560, a aj raznu a grahamovu...S nimi peciem a v pohodke. 😉

kuspitka
28. jan 2009

Ahojte.no co uz ste nieco nove skusali????

matos_sk
28. jan 2009

No caute ... Kufland mi vcera neodolal a kupil som raznu muku v takom zelenom obale. Prva improvizacia mi vysla na 100% ... podla receptu na celozrnny chlieb z navodu na moju ETA Siesta som upiekol skororazny (celozrnnu muku som vymenil za raznu) a pridal som za hrst rasce a z vysledku som bol uneseny. A mangelka tiez 🙂

Matos

vivere
28. jan 2009

matos,
ja tiez nakupujem muky v kauflande a kaslem na cisla, co su v receptari. u nas sa nespoliehaj na cisla muk zo zahranicneho receptara. zakladom je vzdy hladka polosvetla T650 a k tomu si namiesaj akukolvek - ci uz raznu vyrazkovu, celozrnne, spaldovu, ci rozne vlocky, klicky a ine vyhonky 😉

lukika
29. jan 2009

Matica2 - Robila si ten chlebík čo ja? Ja ho plánujem vyskúšať upiecť aj v trúbe. Bol výborný aj z pekárne ale chcem vyskúšať nejaký aj v rúre a ten je dobrý tak ho skúsim.

matica2
29. jan 2009

lukika ak myslíš ten s pivom tak som robila zo základného receptu ale miesto vody pivo a dala som zemiaky.

matica2
30. jan 2009
roasha
30. jan 2009

matica.........hlasim sa.... 😅
nemuselo to byt zle,ale za ten svet sa to neslo prepiect vo vnutri,tak to bolo to jedine,co palilo do kosa. 😝
skus to hodit do babovkovej formy,a tak piect. 😅

matica2
30. jan 2009

roasha diky 😀

vivere
30. jan 2009

matica, tiez myslim, ze toto v pekarni asi nepojde. po predoslych skusenostiach prilis mastne cesto na pekaren a prasok do peciva... hmm, eee 😖

roasha
30. jan 2009

hej,uz sme sa tu o tom bavili,kde je prasok do peciva,radsej to robit mixerom/v pekarni je na to 15min pr./,a to je vela na taketo cesta,a potom je probl.to tam upiect,kraje zhoria,a vnutro je stale surove. 😅

jajax
30. jan 2009

nasla som si receptar k pekarni moulinex s bagetami.mnohe recepty sa mi pozdavaju len som si vsimla ze vzdy ide drozdie na spodok do tekutiny.ma tato pekaren predhrievanie surovin?poradte niektora ktora ju mate.

telinka
30. jan 2009

jajax...moja mama ju ma a bagety pecie klasicky s drozdim navrchu 😕

jajax
30. jan 2009

mne chutil odtial chlieb co som dostala okostovat.lenze moja pekaren ma predhrev tak neviem ako mam postupovat.ked dam drozdie do vody a bude to 15 minut stat ci nebude prekysnute.a ked ho dam na vrch ci ten chlieb bude taky dobry.takze mam dilemu ako na to ☹ 😒

telinka
30. jan 2009

jajax.. moja ma predhrev a postupujem stale rovnako..tekutiny-muka-drozdie, keby si dala drozdie do tekutiny a nastavila odlozeny start....to by nemuselo dopadnut dobre 😅

jajax
30. jan 2009

tiez si myslim.tak vyskusam klasickym sposobom a uvidim aky ten chlieb bude.dik 😵

bezaz
31. jan 2009

jaja ja ju "mam' {chuda moje umrete} a drozdie som davala vzdy navrch, iba ked som piekla ten rychly chleba tak do tekutiny.. ci ma predhrev ani netusiiim 🙂

lusil2005
31. jan 2009

matos muka 550 je hladka, 450 je polohruba a 1050 je nejaka hladka biela ci co. ja som vsade kde pisali v navode (tiez mam siestu) 550ku a 1050ku davala klasicku 00 special.