Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
21. apr 2008

Lusil, to ma mrzi, každá rúra pečie inak, ale aj tak bude dnes určite výborný a tá prasklina ani nebude vidieť, nie? Na druhý deň je vždy závin lepší, pekne sa to všetko do seba vsiakne a zlepí a aj lepšie krája. Inak na tie priečne rezy treba mať riadne ostrý nôž, aby do toho človek zbytočne nepatlal a neprerezal sa až na papier. Len keď budeš robiť slanú plnku, tak neviem ako to poriešiš s vajcom, teda žĺtkom, je v nej potrebné, aby plnka rýchlo stuhla a nevytiekla cez tie rezy von... Solamyl ti spraví to isté?

danielala
21. apr 2008

Inak ma napadlo, na akom programe to v rúre pečieš? Ja dávam zadný ohrev s ventilátorom.

vesi
21. apr 2008

baby, ja by som tááák piekla nejaké dobroty, ale tí moji sú už sladkého prejedení 😝 😀 otec mal fušku v pekárni a tak nás zásobil koláčmi, že sú ešte aj v mrazáku 😝 😅 😀

riuska
21. apr 2008

takze tycinky su dobre, ale urcite by som nabuduce dala ovela viac soli a takisto syra - mozno by som dala udeny aby ho bolo viac citit, ale inak je recept - teda aspon zaklad dobry, dobre sa s nim pracujte a skoro ziaden bozdel z neho nieje 🙂
no ale potrebujem na sobotu a nedelu nejake dobre male pletenicky, alebo rohlicky, mate niekto odskusane ?

riuska
21. apr 2008

vesi 😀
ja som robila len mazanec ale kedze je taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaky velikansky tak sme presladeny aj my (radsej som ticho ze sme dostali od 2 pani kolace a ja som robila syncekovi k narodeninkam prvu torticku 5minutovu no a cez vikend pokracujeme) takze my si dame urcite do piatka-soboty pokoj 😀

vesi
21. apr 2008

riuška 😀 😀 😀
práve som sa išla spýtať, či už niekto robil žemle, alebo také tie pletenky. niečo čo je už vyskúšané? 😀

vesi
21. apr 2008

mimochodom, tá 5 minútová torta je vynikajúca 😀

katy2
21. apr 2008

ahojte, rozmyslame o kupe pekarnicky... dajte tipy....
ake mate vy? predpokladam, ze ste spokojne.... 🙂

vesi
21. apr 2008

ahoj katy2, ja mám túto http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz... mám ju síce len pár dní, ale som s ňou veľmi spokojná, robila som v nej už aj cesto na knedle. som proste nadšená 😉 😀 a žeby aj závislá?!!!! 😅

katy2
21. apr 2008

vesi, vdaka... 🙂 normalne som navnadena, musime nieco poriesit 😉

vesi
21. apr 2008

katy, za málo 🙂 ináč chvália aj pekárne ETA, aj menej známe značky. na tej stránke čo som sem dávala link, vľavo sú asi všetky pekárne, tak si to preštudujte, ale podľa mňa sa líšia akurát v tom, akýveľký chlieb sa tam dá upiecť 🙂

lusil2005
22. apr 2008

vesi aj ja aj danielala sme skusali tieto zemle http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478. su super.

katy ja ma eta siesta. je super, len chlebik je z nej trosku bledsi hore. neviem ci to robia aj ostatne.

dani no tie vcerajsie vysli - hmmm. prvy pokus - pletene - boli super, len sa uplne potrhali tym ze boli pletene. aj ked som ich narezala. no ale chutovo boli fajn. druhe sa uz nepotrhali az tak, ale len trochu na bokoch. aj ked som ich narezala. nechapem preco sa to stale trha.
a s vajcom neni problem lebo ja to aj tak nemozem jest kvoli psenicnej muke. to robim zvysku rodiny. vlastne vsetko co skusam a vypekam robim pre ostatnych. ja na to mozem len pozerat ☹

danielala
22. apr 2008

Vesi, ten link, čo uviedla Lusil, sú super žemle! Ja som robila svoje prvé rožky podľa iného receptu z Dámy a neboli chuťovo vôbec dobré - takže ak nájdeš na dáme recept na rohlíky s vajcami, tak moc neodporúčam.

Lusil, tak to ťa ľutujem, že nemôžeš ochutnať, to si neviem ani predstaviť. To len dovtedy, kým kojíš? Ja síce nemám rada sladké, ale aspoň vždy vyskúšam, či sa podarilo... S tým praskaním - ešte sa dá napichať vidličkou aj po bokoch a celý čas potierať rozpusteným maslom, nie vajkom. Neváľaš to cesto príliš natenko? Inak moja mama pečie záviny na 180-tke - to som skúšala raz aj ja a behom 20 minút bol tmavohnedý, vnútri surový, tak som s tými teplotami radšej opatrnejšia, ešte sa mi nestalo, že by bol vysušený, keď ho pečiem na nízkej teplote, ani nepopuká, len sa rozlezie viac do šírky. V tom je možno výhoda pečenia závinu v pekárni, že pekne drží tvar...

lilike
22. apr 2008

baby skusali ste niektora robit v pekarnicke cesto na parene buchty?Ak hej,hodte sem dobry recept,popripade skusenosti...dik

anamor
22. apr 2008

ahojte pekárky, bagety ste ešte nepiekli?

riuska
22. apr 2008

katy ja mam tuto http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...
vesi zavislakov je tu asi trosku viac 😀 😀 teda minimalne ja sa pridavam

riuska
22. apr 2008

chcela som robit rano chlebik, ale asi vyskusam tento receptik aby som si bola ista ze cez vikend to mozem urobit, kolkatku muku ste pouzili?

katy2
22. apr 2008

babenky, dakujem za tipy... uz sa len pre nejaku rozhodnut a ideme ju kupit....
mne sa tiez pozdava ta eta... farba korky sa da nastavit, nie? teda tvrdost.....

anamor
22. apr 2008

zakladna muka na chlebik je biela T650, ale spravi sa ti z hocijakej vraj.

vesi
22. apr 2008

kočky, dakujem za link, ja používam aj obyčajnú hladkú extra špeciál, ked nemám t650 lebo u nás ju nedostať a je to v pohode, nejaký rozdiel v tom necítiť,ale na chlebík miešam hladkú s inými (špaldová, ražná vyrážková a pod.)

ja som dnes robila dukátové buchtičky, už tu na ne bol link, len som vynechala ten varený zemiak. síce mi nevyšiel ten veľký klasický plech, len taký stredný, ale zato sú vynikajúce 😀 ináč to cesto je dobré aj na parené buchty, tak tie mám v pláne nabudúce 😀

farba kôrky sa dá nastaviť, ale zvrchu je chlebík bledý, predpokladám, že je to tým, že hore nie je vyhrievacie teleso 🙂 ale na chuti to neuberá a už to ani nevnímam, že je bledší, zvykla som si 😀

wighy
22. apr 2008

ahojte 😉

o par dni sa aj ja pridam k zavislackam, uz sa neviem dockat kedy mi dorazi pekarnicka a na prve chlebiky co napeciem 😀 😀 😀 😀

zatial vas len citam a ukladam vase recepty 😉

riuska
22. apr 2008

daniela, lusil - aj ste davali viac soli? lebo zatial som robila len 2take veci kam sol isla, ale urcite viem ze nabuduce tam dam 1x tolko

anamor
22. apr 2008

vesi tie celozrnne zemle vyzeraju ozaj mnam

danielala
22. apr 2008

Anamor a ja že už ste aj s Crysmile v pôrodnici 😉 .

Lilike, ja som robila parene buchty akurat z cesta na knedle (link je tuším na predošlej stránke od Lusil), lebo mi z neho zostala polka v chladničke a na druhý deň nebolo ani maso ani kapusta, tak som ho chcela aspoň takto využiť. Musím povedať, že boli chutné - akurát moja manuálna zručnosť plnenia džemom mizerná. Varila som ich na pare asi 15-20 minút.

Riuska, ako ti vyhovuje - alebo ich môžeš nabudúce posypať kryštálmi hrubej morskej soli a budú aj efektnejšie vyzerať.

Vesi, určite daj vedieť, keď odskúšaš tie celozrnné, či aj tak dobre chutia ako vyzerajú.

Katy, myslím že jediné pekárne, čo robia chlebík rovnako opečený zo všetkých strán sú niektoré Panasonicy, lebo tam je chlebík "na stojaka", sú však bez okienka a stoja okolo 5000 Sk. V ostatných pekárňach je vždy ten rozdiel trošičku vidieť, hlavne u sladkých receptov - ako sú mazance, buchty a podobne, ale dá sa to zakamuflovať namazaním či posypom všeličím. Keď si program nastavíš na bledú kôrku, tak je ten farebný rozdiel menší, to je jasné. Ja som raz jablkovú buchtu zľahka potrela v polke pečenia husto zarobeným kakaom a vrch bol vtedy tmavší ako boky 😀

anamor
23. apr 2008

danielka nestras.... ja az o mesiac mam termin, tak o dva-tri tyzdne mozme, este necem 😉

lusil2005
23. apr 2008

dani ty to ti je dobry napad - to potretie kakaom. si robila tu kysnutu jablkovu buchtu z damy??? 😀 ta je uplne perfektna.
inac - kysnute cesto mozem nechat cez noc v chladnicke? som myslela ze to treba po vykysnuti urychlene cele zpracovat. 😕 ale naozaj len myslela - to je perfektne ze ho mozem dat aj do chladnicky!!! ja sa na tie buchty tiez chystam. alebo slivkove knedliky. este uvidim. ale kazdopadne - mne uz z toho sibe. zacinam mat pocit ze to, ze ja nic nemozem jest, si konpenzujem tym ze nadzgavam celu rodinu mojimy vytvormi 😀

vesi
23. apr 2008

kočky, ked mi do toho nič nepríde, tak zajtra skúsim urobiť tie celozrnné žemle 🙂

riuska
23. apr 2008

lusil ktoru buchtu si to robila?
vesi len skusaj 😀