Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lilly
30. apr 2008

lusil, ja robim osie hniezda, ale aj ine kolace, zaviny, buchty a vsetko mozne z tohto cesta, je bozskeee. Robili ho uz viacere kamosky a boli nadsene 🙂

0,5 kg polohrubej mouky
2 lyžice cukru
0,5 kocky droždia
250 ml mlieka
0,5 lyžička soli
100 ml oleja
1 vajce
stava z polovice citrona

jajax
1. máj 2008

ahojte.som tu prvy krat.pekaren sme kupili v lidli v akcii za 1500.iniciatorom bol moj muz,ja som bola proti.nelutujem,je to uzasna vec.ponukam recept na klasicky rascovy chlieb.je naozaj vyborny.
4,2dl vody,troska cukru,1väcsia odmerka soli(ja pouzivam morsku,ta menej soli,ale ked je chlebik slansi je este chutnejsi),1,5PL octu,700g hladkej muka(special),1,5KL rasce,1kocka drozdia.
hotovy chlebik vazi asi 1050g.drozdie pouzivam len cerstve.po vychladnuti nakrajame na tenke platky a dame do mrazaku.vyberieme si kolko potrebujeme a chutnejsi ako ked ho necham vonku.

anamor-potravinarske farby dostat aj v drogerii.ja ich kupujem v 101.

jajax
1. máj 2008

z tohto receptu robievam aj zemle so syrom a kecupom.rozdelim vykysnute cestocesto na 10-13 kuskov,kazdy kusok roztlacim na placku,dam trochu kecupu a struhany syr(15-20g),zabalim dam na plech na papier na pecenie a necham este asi 25 min.kysnut.pred pecenim potriem slanou vodou.peciem na 220stupnov asi 25min.niekedy syr trochu vytecie ale to vobec nevadi.ak nahodou nejake zemle ostanu dam ich do mrazaku.syn ich rad nosi do skoly na desiatu.skusala som pridat aj salam,tiez to nebolo zle.

vesi
1. máj 2008

kočky, máte odskúšaný nejaký recept na vianočku, pečenú v pekárni? teda cesto na vianočku, ale nezapletané, len upečené v pekárni. ak áno, tak na akom programe ste to robili? 😕

jerryjanka
1. máj 2008

vesi nemam - ale určite na programe sladké

anamor
1. máj 2008

vesi myslim, ze program sladke, ale ja mam osvedceny na vianocku tusim 196 z damy, je bozska, len ju peciem v rure, ale tam tusim pisu, ze sa da aj v pekarnicke.... http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3581

vyskusaj v pekarnicke, podas referencie 😉

vesi
1. máj 2008

kočky, vdaka za rady, podám referencie 😀 😀

jajax
1. máj 2008

skusala som uz 2 recepty na vianocku,ale nebola som spokojna.tento mam novy,este som nepiekla,ma byt vynikajuci.skus.
470 g hl. muky
8 PL roztopenej hery
5 PL olej
1/2 kocky drozdia
2 zltky
2 dl mlieka
80 g kryst.cukru
sol
kora z mensieho citrona(dostat aj susenu)
hrst hrozienok
1 CL fenikla(nemusi byt)
program-sladky chlieb,stredna korka

danielala
1. máj 2008

Vesi, vianočky sa vačšinou robia na programe "základný",tá vianočka z Dámy "Vianočka od Evy" je výborná, ale keď ju chceš robiť priamo v pekárni, tak potrebuješ mať pekáreň s veľkou nádbou, lebo cesta je priveľa a prepnúť veľkosť na "veľký" aby prepieklo aj hornú tretinu, alebo treba odobrať z cesta. Ja robievam v pekárni tento mazanec/vianočku, je bez vajec a výborný: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 (predtým mal stopercentné hodnotenie, vždy sa vydarí, ale v poslednom čase mám pocit, že sa na Dáme niekto zabáva tým, že likviduje dobré hodnotenia a potom ani človek nevie, či je recept dobrý 😠 😠 😠 ).

danielala
1. máj 2008

Jajax, ako tie žemličky zabalíš? Tie placky zmotáš do tvaru rohlíka alebo alebo len kraje spolu spojíš?

vesi
1. máj 2008

danielala, už som pozerala do toho receptu, že tam ide veľa múky, ja mám pekáreň na max. 1kg chlieb a nikdy nedávam viac ako 605g múky. už som sa rozhodla pre ten mazanec, ved je to v podstate to isté. ten základný program, je akože ten na základný chlieb? pozerala som sa do tej múdrej knižky od pekárničky a program na sladký chlieb je vlastne rovnako dlý ako základný chlieb, tak to asi vyskúšam na tom sladkom, uvidíme čo z toho bude 😀

jajax
1. máj 2008

danielala,zalozim ich do spodu a vytvarujem ako zemlu.ak chces mozes si na vrch dat aj nejake semienka,mozes si aj vrch ozdobit zarezmi.ja som si tak znacila ked som robila viac druhov,aby som vedela ktory je aky

danielala
1. máj 2008

Vesi, aj ten mazanec vybehne do vačšej výšky ako je klasický kilový chlebík - preto sa nastavuje aj veľkosť "veľký". Asi ti nezostáva iné, ako zredukovať množstvo cesta. Asi najlepšie tú vianočku č. 196 na polovičku, je o málinko krehkejšia ako mazanec 😉 .

Jajax, ja som v tomto plnení dosť nešikovná - naposledy moje parené buchty ma dosť vytrápili, ale hádam s tuhou plnkou si poradím, doteraz som robila len neplnené žemle. Ale stále nechápem, ako mám tú placku preložiť: na placku naukladám syr atď a ako založím dospodu? Položím na to ďalšiu placku?

danielala
1. máj 2008

Či len spojím konce do stredu a zlepím?

danielala
1. máj 2008

... a potom tou preloženou a zlepenou stranou nadol poukladám?

lusil2005
1. máj 2008

tak prave som skusila lillyn recept na tie osie hniezda, len neviem ci som ho nedokafrala. 😒 totizto - dala som ho robit na programe cesto, a zaspala som 🙄 no a ked som sa zobudila, bolo uz domiesene a uz 14 minut kyslo. lenze zistila som ze jeden hak mi nehnetal (robi mi to uz asi dva tyzdne, trosku sa povytiahne a oska sa toci dalej a hak stoji) takze to nebolo dobre vymiesene a hlavne - bolo treba pridat muku. cesto dost lepilo. tak som este raz odzaciatku pustila program cesto (aj s predhrievanim) a ked zacala pekaren miesit tak som pridala muku. teraz kysne druhy krat. snad sa podari ☹
no ale strasne je, ze musim odniest pekaren na reklamaciu. ono - ked nad tym stojim, tak to neni problem lebo ked hak zastane, ja ho zatlacim spat na osku a on sa toci dalej. lenze uplne odpada ta sloboda co mam pri pekarni ze dam robit cesto/chlebik a idem fuc a za dve - tri hodky sa vratim a vsetko je hotove. o odlozenom starte ani nohovorim. takze budem musiet ist. len sa musim odhodlat. boze ja budem mat abstak 😢 co len ja budem robit bez pekarnicky?????

danielala
1. máj 2008

Lusil, nemal by s tým byť problém, ak pustíš program cesto odznova. Mne sa to už tiež stalo, že som zabudla niečo podstatné vložiť (tuším vajcia) a spustila som odznova v polke kysnutia a výsledok bol dobrý.

To som sa aj ja dočítala tuším niekde v diskusii na Dáme, že Ety chodia často na reklamácie a tuším tam mali aj nejaké problémy s vybavovaním reklamácií. Ja som mala s firmou Eta len dobrú skúsenosť - poslala som na reklamáciu ponorný mixér a poslali mi úplne nový. Ale zas máme riadne drahý vysávač Eta a teda cena vôbec nezodpovedá kvalite a výkonu vysávača a tiež sa nám už po roku kazí.

danielala
1. máj 2008

Lusil, môžeš zatiaľ piecť ten bezlepkový nekysnutý v srnčom chrbáte 😀 . Ináč mi napadlo, že keď má malá z obilnín dokázanú alergiu len na pšenicu, nemôžeš to risknúť a urobiť čisto ražný chlieb?

wighy
1. máj 2008

ahojteeee

taaaakze prvy chlebik spapany,juuuj to bola mnamka a dnes som robila rohliky polovica spapana no vynikajuce boli a teraz sa pecie vianocka-mazanec,som zvedava ako to dopadne a ked mi bude vsetko tak chutit tak chudnut asi nebudem 😠 😀 😀

danielala
1. máj 2008

Wighy, za chvíľu budeme všetky tučné. To je tá negatívna stránka vlastníctva pekárne 😀 .

wighy
1. máj 2008

daniela ach jaaaaj to je asi nas udel 😀 😀 😀 😀

lusil2005
1. máj 2008

hehe vidis? v tomto mam vyhodu - u nas doma tlstnu vsetci okolo, len ja chudnem. ale keby som mohla - hahaha. uz by som bola x3 😀
dani hej aj ja som citala. ja to idem reklamovat do tesca tak snad nebudu robit problemy... 😒 mozno mi aj daju novu 😵 a nebudem musiet cakat mesiac

inac - tie osie hniezda vysli a su uplne perfektne!!!! fakt! som jedno susto odkusla, pozula a vyplula 😀

jajax
1. máj 2008

danielala urcite nie si az tak nesikovna ked si na to prisla.prelozis a otocis naopak.ide hlavne o to aby ti to drzalo pokope a aby ten vrch bol hladky.

jajax
1. máj 2008

lusil aj nam zo zaciatku jeden hak vyskakoval, pisala som mail na adresu uvedenu pri pekarni a poradili nam aby sme skontrolovali hak zvnutra,ze niekedy nie je z vyroby dobre zacisteny.muz to vycistil malym pilnikom a odvtedy mame pokoj.

riuska
1. máj 2008

takze ta jablkova bomba bola na moj vkus strasne malo sladka ☹ ked ju urobim najblizsie urcite dam minimalne raz tolko cukru. Preco je na obrazku taka tmava? je niecim obliata?
vitam novu pekarku 😀

lusil2005
1. máj 2008

riuska aj mne sa zdala malo sladka. ale ja som to vyriesila tak ze som tam supla cokoladu a pocukrovala som ju pred jedenim. ale zas - ked ju papas napriklad s lekvarom, nieje na skodu ze nieje az taka sladka.

katy2
2. máj 2008

ahojte! 🙂
tak ja uz tiez vypekam.... chlebiky vsetkym chutia... robila som ten zakladny kminovy, bol vynikajuci ale este ovela lepsi bol grahamovy.... je to super vec....
nakoniec sme kupili etu-harmony, ale je vyborna.....
🙂

anamor
2. máj 2008

dobre ranko pekarky. Receptik na zemiakovy chlebik mate? ja ani neviem od koho ho mam už 😅 ale je celkom mnam, ak mate radi biely zemiakovy chlebik. Hodim recept?

riuska
2. máj 2008

AHOJTE 🙂
katy a aky grahamovi si robila?
anamor ja nemam 😖 anamor ja lubim skor tmavsie chlebiky, na taky nemas?

wighy
2. máj 2008

ahojteeee

takze vcerajsia vianocka-mazanec mne osobne moc nechuti 😒 a tiez je malo sladka 😝 ,nevadi musim najst nejaky lepsi recept

anamor mna zaujima zemiakovy chlebik 🙂