Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lua
6. máj 2008

baby ďakujem veľmi pekne za rady. Tak už len nejakú vybrať 🙂 🙂

vesi
7. máj 2008

baby, práve robím tú sekanú v pekárničke, tak som zedavá čo z toho bude 😅

wighy
7. máj 2008

ahojte babule

mam jednu mozno sibnutu otazku chcem sa spytat v jednom recepte mam ze lyzica suseneho mlieka, no a to ja doma nemam, otazka je : je mozne pouzit umele mliecko??alebo to by bola uplna hlupost??? 😨

vesi
7. máj 2008

wighy, ja by som to vynechala, lebo by ma nenapadlo dať UM, ale je to zaujímavý nápad, podľa mňa to UM nič nepokazí 😉

wighy
7. máj 2008

vesi ahojky hehe mna to len teraz napadlo lebo kvoli 1 -2 lyzickam sa mi nechce kupovat susene mlieko a UM je tiez urcita frma suseneho mliecka nie???si myslim ja 😉
ja to asi skusim a potom dam vediet hehe

vesi
7. máj 2008

wighy 😀 😀 tak to som zvedavá 😀

ja som namiesto obyčajného sušeného kúpila sojove a dávam to, dávam si ho aj do kávy, tak u mňa sa spotrebuje 😀

danielala
7. máj 2008

Ahojte kočky, tak ja mám posledné dni lenivé obdobie, sme vkuse len na pizzi, tento recept:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3469,
aj dnes len 20 minút pred príchodom manžela vytiahnem včerajšiu polku cesta z chladničky a dám piecť na papieri na 225 stupňov 15 minút. Je to rýchle a veľmi praktické, keď je pekné počasie a človek nechce trčať dopoludnia doma.

Wighy, je to to isté, pokiaľ nepoužiješ H.A. mlieko, to je horké, bleee.

Mne sa zdá, že slnečnicové semienka sa najviac oplatia v Lidli - aspoň teda ja som lacnejšie nevidela, je to veľké balenie a doteraz boli vždy čerstvé.

Kočky, tuto je postup na parené buchty: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2134, ja už sa s plnenými buchtami viackrát trápiť nebudem, dlho to trvalo a boli škaredé, radšej to porobím ako moja mama: dva plátky knedle spojím džemom a polejem maslom, posypem makom či kakaom a cukrom a hotovka a výsledok je lepší ako tie moje beztvaré upatlance.

vesi
7. máj 2008

danielala, jasom robila včera pizzu z kúpenej pizzovej múky a tiež to bolo dobré 🙂

tá sekaná z pekárne je vynikajúca, taká šťavnatá, ked som to robievala v trúbe, tak mi vždy vyschla 😝 😀

riuska
7. máj 2008

a co davate kocky na pizzu ako zaklad, kecup 😅 predpokladam ze ee 😀

wighy
7. máj 2008

daniela diky myslela som si, mam doma Hami reklamne balenie tak ho aspon vyuzijem kedze malej obcas davam Nutrilon HA ta kto by asi nebolo dobre 😀 😀

riuska ako dopadol chlebik??

ja na pizzu davam talianksu omacku a ked nemam tak kupim talianke paradajky v plechovke, popucim, dam cesnak, orerano, trochu soli s kecupom nam to nechuti

taliani hovoria ze kecup je zneuctenie paradajky 😀 😀 😀

vesi
7. máj 2008

ja dávam na pizzu, paradajkový pretlak, ale drvené lúpané paradajky 😀 s kečupom je to suché.

wighy, tú taliansku omáčku sama robíš, alebo kupuješ hotovú?

danielala
7. máj 2008

Presne ako Wighy, ale keď nemám paradajky v konzerve alebo pasírované, tak dám aj pretlak z konzervy zriedený s vodou a ešte do tej omáčky okrem cesnaku a oregána pridávam aj olivový olej. Tiež je ešte lepšia z predošlého dňa z chladničky, keď sa v nej ten cesnak a oregano zmarinuje.

vesi
7. máj 2008

a ešte som zabudla, napísať, že tentokrát som dala korenie na pizzu do cesta, robia to tak u nás v pizzerii , je to výborné . 🙂

mihalicka
7. máj 2008

Baby, prosim napiste mi, kolko sk vychadza taky chlebik z domacej pekarnicky ??? 😅

wighy
7. máj 2008

daniela presne tak olivovy olej som zabudla napisat 😉

talianku omacky si davam nosit z talianska ale uz aj v obchodoch sa da kupit

mihalicka priznam sa ti ece som to neratala pretoze ma to nezaujima lebo aj keby bol chlebik drahsi ako ked ho kupujem v obchode uz som na pekarnicke zavisla 😀 😀 a tym ze si chlebik peciem sama viem co v nom je a viem ze nie je dochytany vselijakymi blllllllllll rukami 😉

ale niekde na ceskej stranke som citala a ked si dobre pamatam oni tam pisali nejakych 18 ces.korun 😉

anamor
8. máj 2008

mihalicky urcite ta chlebik s gramazou cca 750g-1000g vide za 20Sk, zalezi ake suroviny kupis, a cisto biely aj lacnejsie, ked porovname obchodny chlebik tak 1kg stoji 40sk 😝 - biely, nehovoriac o celozrnnych 350g za 25 Sk a podobne.
A to ze je to domace, je na nezaplatenie.... mne je tiez jedno kolko to stoji, lebo som zavisla 😉 😀

wighy
8. máj 2008

ahojte baby

takze chlebik s UM mliecko v pohode 😉
vcer asom robila aj vianocku c.196, v pekarni som dala len cesto vymiesit,dopiekla som ho v rure, je celkom fajn len mne na tychto cestach vadi ze su strasne huste,hutne,ja mam radsej take nadychane a ece ze mi rychlo stvrdnu,kde robim chybu???

vesi
8. máj 2008

wighy, ten mazanec 004 je krásne nadýchaný a mäkký, robím ho z obyčajnej hladkej múky extra špeciál a pečiem v pekárni na programe sladký chlieb.

k tej cene chlebíka, ako už písala anamor, záleží od prísad, ale aj tak to vyjde lacnejšie. aj ked ja som tiež závislá, takže cena u mňa nehrá rolu 😀 😀

wighy
8. máj 2008

vesi buduci tyzdem ho urcite skusim 😉

a s tou cenou je to tak ze napr. sus,drozdie sa da kupit 1 balik za 15 sk a aj 3 baliky za 12 korun, teraz som nasla muku u nasv obchode t650 a stoji 14 Sk a v bille je 18.90sk a tak dalej a tak dalej 😉

vesi ta extra special to je 00 vsak???

vesi
8. máj 2008

wighy, áno, je to 00. a t650 majú u nás v kauflande za 13,- sk 🙂

danielala
8. máj 2008

Ahoj kočky, tu je môj výpočet ceny 1kg chleba z pekárničky:

300 ml vody 0,0069 Sk (23 Sk/m3 vody BVS)
350 g pšenič.múky 4,20 Sk (12 Sk/kg hladká 00 napr. Kaufland al. Lidl)
150 g ražnej múky 3,30 Sk (22 Sk/kg celozrnná Kaufland)
1/4 čerstv. droždia 1 Sk (4 Sk Trenčianske droždie napr. Tesco)
10 g soli 0,1 Sk (10 Sk/kg soli)

el. energia 3,5 h MAX. 2,50 Sk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
základný chlieb 11,10 Sk 😉 😉 😉
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ďalšie prísady:

30 ml oleja 1,5 Sk (50 Sk/ l oleja)
5 ml octu 0,065 Sk (13 Sk/l octu)
10 g cukru 0,13 Sk (26 Sk/kg kryšt. cukru)
rôzne semienka cca 3 Sk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"lepší" chlieb 15,8O Sk

Neviem, koľko stoja chlebové múky, lebo kupujem obyč. Idem si najbližšie objednať múky z tej stránky, čo som tu nedávno hodila link, tak dám potom vedieť, ako to dopadlo, či ešte vôbec fungujú a či sú seriózni.

danielala
8. máj 2008

oprava:

5 g cukru, nie 10 g 🙂

wighy
8. máj 2008

jeeej daniela si sikulka, ukazem to muzovi 😅 lebo sa ma to pytal
a gratulujem Tanicke k 6 mesiacikom 😅

riuska
8. máj 2008

wighy tak chlebik sa trosku drobi - ale pouzila som ine muky ako ty - ake som mala doma, ale chutovo bol dobry, ale stale my viac chuti ten z hotovych zmesi z lidla bud slnecnicovy, alebo slezky 😅 no ale kto neskusa tak nevie, urcite budem skusat dalsie 😉
aj ja sa pripajam ku gratulacii

alami
8. máj 2008

baby, poraďte, ja to stále nechápem. Vy všetky tie chlebíky chválite a mne to stále príde, že to nie je bohviečo. žeby to len tie moje výtvory boli o ničom? Jediné, čo sa dalo jesť bol hotová zmes - slnečnicový, inak všetko 😝 , trochu sme ochutnali a nechali usušiť pre svokrine sliepky 😒 Už som rozmýšľala aj či to nie je tým, že mám takú pekárničku z tých lacnejších - z tesca. Ale som to chcela len tak pre istotu, ak nebudem mať doma chlieb, keď sme sa presťahovali na vidiek, tak nech nemusíme bežať do mesta....
Tak skúste mi dať niečo klasické overené na každý deň vhodné...nejaký taký receptík - príp. stranu, kde ste ho dávali 😉 dík

katy2
8. máj 2008

alami, dolezite je aky postup dodrziavas pri davkovani surovin do pekarne.....
tu je recept na biely chlieb, je fantasticky.... http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494
mas tam odkaz aj na to, aky je postup.... nemoze sa ti nepodarit a je vyborny....

jajax
8. máj 2008

alami,skus recept ktory som pisala na 14-tej strane.je to uplne obycajny chlieb,ale velmi chutny.teraz ho obmienam tak ze 200g hl. muky zamenim za celozrnnu a este pridam slnecnicove semienka.ale najprv skus len z hladkej muky.
kolegyna mi konecne doniesla recept na sladky chlebik(podobne nieco ako biskupsky) a doniesla aj ochutnat,vsetkym velmi chutil.tu je recept:
750g chlieb-85ml mlieko,2 vajcia,160g maslo,1 KL soli,70g cukor,390g hl.muka,2,5 KL kvasnice,40g mandle,110g
hrozienka
1000g chlieb-120ml mlieko,3 vajcia,210g maslo,1 KL soli,90g cukor,530g hl.muky,3,5 KL kvasnice,50g mandle,
150g hrozienka.
miesto hrozienok dava rozne susene ovocie,podla toho kto ma ake rad.mala tam aj susenu papayu a bolo to ozaj dobre.

alami
8. máj 2008

babky dík, tak to skúsim (ale dnes nie, mám pečiva nakúpeného 😉 .potom dám vedieť výsledok. Len ešte - akú hladkú tam dávate - 00, či T650?

katy2
8. máj 2008

T650 a davam normalne drozdie (1/4 na pol kila muky)

lilike
8. máj 2008

alami,mne sa velmi osvedcil chlieb zo str.14 od anamor,robim ho presne podla receptu akurat nedavam cerstve ale susene drzodie trosku viac ako jednu cajovu lyzicku,vyskusaj,robim ho skoro kazdy den,davam tam 2 zemiaky namiesto jedneho,a dnes som pridala aj tekvicove semienka a zasa bol uzasny,a hlavne vydrzi aj 5 dni makky,ako prave upeceny,teda ak vydrzi,lebo vacsinou sa zlupne za jeden den... 😀