Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
7. jún 2008

lusil,nasla si recept na jahodovy kolac?ja mam len tento

KYSNUTÝ RÍBEZĽOVÝ KOLÁČ.
500g pol.múky,30g droždia,80g cukru,50g masla,2 žĺtky,soľ,0,3l mlieka.
Posýpka:100g hr.múky,100g masla,100g práš.cukru.
Spravíme cesto,necháme vykysnúť,dáme ríbezle,posýpku a upečieme.

miesto ribezli tam das jahody alebo ine ovocie.ja davam aj rebarboru.

vesi
7. jún 2008

jajax, vyzerá to dobre, hned som si to skopírovala 😀

kočky mám z jedného časopisu zaujímavý recept, myslíte, že by sa to dalo aj v pekárni? podľa mňa áno

ZAPEKANÉ HRANOLČEKY

450g nerozmrazených hranolčekov, 4 vajcia, 2PL hladkej múky, 100g strúhaného syra, 100ml mlieka, 200ml kyslej smotany, olej, soľ

Postup: do vymastenej zapekacej misy rozložíme hranolčeky a osolíme ich. Žltky vymiešame s hladkou múkou, pridáme mlieko, syr, soľ, kyslú smotanu a nakoniec sneh z bielkov. Zmes vylejeme na hranolčeky a v dobre vyhriatej rúre pečieme asi 25 minút. Môžeme podávať k mäsu alebo samostatne.

vesi
7. jún 2008

jajax, to maslo do toho koláča dávaš rozpustené?

danielala
7. jún 2008

Wighy, daj receptíky na Salemovi do knihy návštev, to bude asi najjednoduchšie, alebo naozaj otvoriť nový albumík a recepty vkladať tým štýlom, že si otvoríš program kreslenie, voľbu písmo a vpíšeš ho alebo skopčíš a ako obrázok vložíš? To by ešte išlo.

Babenky, vy krááásne pečiete, môžem sa hanbiť. Mám teraz nejaké problémy, keď sa vyriešia, tak sa hneď pripojím a hlásim sa do každého experimentu (ako napr. tie hranolčeky od Vesi). Krásny víkendík želám!

jajax
7. jún 2008

vesi,maslo davam len zmäknute.keby si dala roztopene mala by si moc riedke cesto.

tie hranolky vyzeraju zaujimavo a do pekarne ako stvorene.

lusil2005
7. jún 2008

uh oh, zeby dnesny obed? 😕

vesi
7. jún 2008

dani, tak nech sa tvoje problémy skoro vyriešia k tvojej spokojnosti 😉

jajax, aj som si myslela, ale vieš radšej sa opýtam 😅

lusil, ked tak daj vedieť aké boli 😀 ešte som to nerobila, ale už dlho sa chystám 🙂

jajax
7. jún 2008

vesi na to je tato stranka dobra.miesto aby sme nieco pokazili tak sa radsej opytame.skoda ze to nebolo prv.mohla som si usetrit kopu trapasov.zas by sa moj muz nemal na com bavit.

wighy
7. jún 2008

fiiiiiiha tie hranolceky musia byt fajnoveee v zivote som o tom nepocula vesi daj vediet ako to dopadlo 😉

danielala
7. jún 2008

Babýýý, zabudla som informovať, včera sme boli v Tescu a je v akcii práškový cukor (cca 26 Sk) a kryštálový cukor (cca 22 Sk, neviem úplne presne, účtenku som vyhodila). Maximálne 10 kíl sa smie zobrať.

vesi
7. jún 2008

wighy, ešte som nerobila tie hranolky, ale chcem, len neviem kedy 🙂
dani, ja viem, bráško mi kúpil včera 😀

tami712
7. jún 2008

ahojte kočky,
tie jahodové knedličky ste varili vo vode alebo na pare, a koľko minút? a do cesta ste dávali ten solamyl a mlieko alebo vajíčka.
Ďakujem za radu. 😉

wighy
7. jún 2008

amo ja som dala vajicka a jednu cat som varila a druhu na pare robila obidve varianty boli mnam

jajax
7. jún 2008

ja som tiez davala vajicka -je to jednoduchsie.varila som len vo vode a boli super.varila som 12 minut.

wighy
7. jún 2008

ahojte baby

narychlo presla som postupne nase strany a recepty co ste pisali som prekopcila na salema. skoncila som na 16 strane ostatne inokedy
takto sa budu receptiky hladat rychlejsie 😉

jajax
7. jún 2008

wighy,asi som blba nemozem to najst.porad ako.

vesi
7. jún 2008

jajax, v knihe návštev 😉
wighy, výborný nápad 🙂

jajax
7. jún 2008

vesi,nemozem sa do nej dostat.mozem ju len "akoze" upravit.

jajax
7. jún 2008

uz som na to prisla. 😀 to to ale trvalo 😵

wighy
7. jún 2008

jaja ides na tu stranku a chod uplne dole a tam su postupne popridavane recepty

vesi
7. jún 2008

a si prihlásená? ak áno, tak sa odhlás mne to ide ked som neprihlásená 🙂

vesi
7. jún 2008

tak je dobre 😀

wighy
7. jún 2008

urcite som nieco vynechala tak ked take najdete pridajte to tam dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

jajax
7. jún 2008

wighy,super vec.
chcem sa opytat:pri recepte na orechovu babovku je napisane -ktore pravidla porusuje:zrus.to preto ze sa nerobi v pekarni?pytam sa aby som si dala nabuduce pozor.

wighy
7. jún 2008

hmmm jaja dobra otazka neviem preco to tam napisalo a nejde to dat prec 😠

jajax
7. jún 2008

asi to niekomu vadilo.nabuduce radsej poslem internou postou.

vesi
7. jún 2008

tiež som si to všimla 😒

danielala
7. jún 2008

Wighy, ty si zlatíčko 😵 .

Jajax, hmmmmm, to ma mrzí, že si kvôli mne bola diskvalifikovaná 😀 ,veď ja som ju piekla v pekárni, dôkaz je na salemovi 😠 😠 😠 . Ešteže som si ten recept skopčila. Osobne si myslím, že v názve diskusie nie je Domáca pekáreň chleba, ale Domáca pekáreň a to môže predsa znamenať všeličo 😀. Rúra nie je domáca pekáreň, keď v nej doma pečiem 😀 (aj chlieb) ? Tak bacha, rýchlo skopčiť ten recept na hranolky...

vesi
7. jún 2008

presne tak dani, a to je táto poznámka v tejto téme pri recepte? na ktorej je to strane? nemôžem to nájsť...

cairka
7. jún 2008

ahojte.
baby, ten nápis dáva (asi) furt, keď sa dačo kopíruje z fóra. ja som sestre kopčila vtipy z tej témy a tiež to tam bolo 😉
dnes sa mi moc nedarilo, ráno som robila pudingovú bábovku a nevyzerala bohvieako, vôbec nevyrástla a na večeru žemľovku, tú som radšej ani nefotila, lebo sa rozpadla a vyzerala dosť divne 🙄 našťastie chutila perfektne