Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vesi
1. júl 2008

wighy, mám, môj otec ich odniekial priniesol, ešte som ich nikdy nepoužila. môžem odfotiť a dať na chvíľu foto na salema ak chceš vidieť ako vyzerajú 🙂

vesi
1. júl 2008

jej a zabudla som, cesnakový chlebík je vynikajúci, dobre, že som ho robila z dvojitej dávky 😀

danielala
1. júl 2008

Vidíš Lusil, to ja prvý raz počujem, že droždie nemôže prísť do styku so soľou, ale našťastie dodržiavam postup z Dámy a sypem soľ pekne do rohu.

Vesi, ja som tam ten cesnak vyliala aj s olejom rovno na začiatku do mlieka, však pekáreň nemá ako doškriabať.

Bezaz, práve pozerám, že máš rovnaký termín pôrodu, ako som mala pôvodne ja 😵 . Ja som sa dosť obávala tých štyroch jednotiek v dátume narodenia, lebo sú to vraj takí tvrdí Škorpajzníci a dosť som sa potešila, keď sa malá rozhodla von skôr 😀 .

Baby, ja som asi dofotila ☹ ☹ ☹ ☹ , lebo ten program, cez ktorý naťahujem fotky z foťáka do počítača mi vyhadzuje na oči všelijaké zamietavé tabuľky v angličtine. Nechápem, čo mu sadlo na nos. Skúsim to nainštalovať znovu. A akurát som napiekla z toho cesta na cesnakový chlieb také krásne veľké voňavé žemle 😠 😠 😠 !

danielala
1. júl 2008

Aby toho cesnaku náhodou nebolo dnes málo, tak som k nim urobila cesnakovú pomazánku (tavený syr, kys.smotana, maslo, horčica, č.kor., cesnak...) s pažítkou, mňaaaam, chúďatko malá, asi ju ovalí, keď jej dáme pusu na dobrú noc 😅 . Dnes to bude rozhodne bez uspávanky (pre jej vlastné dobro).

vesi
1. júl 2008

dani 😀
práve som dala robiť perník, dúfam, že sa mi zase neprepadne 😠
idem dať fotku z toho minulého na salema a dám medzi pekárne aj tie trubičky 🙂

wighy
1. júl 2008

daniela 😀 😀 😀 😀

vesi daj som zvedava idem kuk salema

ja som dopiekla hambace a moja mala krstna dcera ma 9 rokov povedal ze lepsie ece nejedla 😀 😀 tak sa tesim hehe

takze dnes den bol pre nas vsetky plodny 😀 😀

wighy
1. júl 2008

vesi vidis uz viem a mi mari ze aj mama ma take ale to su len take kratke trubicky no super tak si ich vypitam v zivote sme ich nepouzili 😀 😀

vesi
1. júl 2008

wighy 😀 už sú tam
minule mal môj muž na fuške sekanú z pekárne s chlebom z pekárne, kolega bol ešte hladný, tak mu z toho dal a ten ked to ochutnal, tak sa pýtal či je to kúpené, že je to dobré, MM mu povedal, že to máš všetko domáce, chlieb aj sekanú, normálne som od pýchy narástla 😀 😀
ale chystám sa aj na tie trdelníky, ale neviem kedy, to potrebujem robiť ked bude MM doma aby zobral decká von 🙂

vesi
1. júl 2008

wighy, áno majú cca 12cm, tak to budú také mini trdelníky, tiež som to ešte v živote nepoužila, aj som vtedy rozmýšľala či si ich mám nechať 😀

wighy
1. júl 2008

vesi super tak to je pekna pochvala 😉
to je fakt lebo popri detoch sa piplat s tym bolo bolo o hubu 😀 😀

este som s i ten recept moc neprestudovala len rozmyslam ze kde sa to pecie v trube???

vesi
1. júl 2008

ani ja som ho ešte nepozrela podrobne, ale asi v trúbe 🙂

lusil2005
1. júl 2008

dani no je to vase dieta, cize jej podla mna ten cesnak rozhodne vadit nebude 😀

pocuj - ved natiahni tie fotky z fotaku normalne bez programu. priamo ich zkopiruj z fotaku do pocitaca.

inac ja mozem prehlasit, ze tie chlebiky su bozske. skoro take bozske ako ten spaldovy 😀 fakt super. polku som na ochutnanie zobrala aj sesternici.

tie trdelniky sa maju piect v trube. a potierat priebezne maslom. sakris musim sa poobzerat po takych trubickach 😠

vesi
1. júl 2008

ja neviem čo robím zle, zase sa mi spravila na tom perníku v strede diera, síce menšia ako minule, ale spravila sa 😠 žeby to bolo tým, že som vybrala hák? na budúce ho tam nechám 😒 chuťovo je to ináč výborne, len ma štve tá diera 😠

lusil2005
1. júl 2008

tazko povedat 😒 ja sa do perniku ani nepustam lebo by sa asi u nas nezjedol 😖

inac ja som tie chleby ani nestihla odfotit ☹ ale ved - viete si predstavit - chleba 🙂 jeden bledsi druhy tmavsi 😀 skoda ze sa neda fotit ta vona 😝

lusil2005
1. júl 2008

toto asi spravim hned rano. vyzera to jednoducho 😕
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589

vesi
1. júl 2008

lusil, tak to ja problém nemám, niečo zjedia tí moji doma a zvyšok nosím našim 😀
máš pravdu, keby sa dala zachytiť tá vôňa... 😀 ešte teraz mi tu vonia ten cesnakový chlieb a to je už celý preč a mieša sa s vôňou perníka, som z toho už sfetovaná 😀

vesi
1. júl 2008

waw, vyzerá to výborne 😉

wighy
2. júl 2008

lusil mnaaam ten oblak vyzera super ja robievam podobne ale vola sa to tvarohova ruza trocha ina napln ale super urcite to skusim aj v pekarni este ze ta mam tak ma vies inspirovat 😉

vesi skoda ze ti trosku prepadol pernik,pamatak ked ho robila svokra strasne sa jej potdaril vyzeral krasne mne tak nevysiel ale neva hlavne ze je velmi chutny a to ja moc pernik nemusim

bezaz
2. júl 2008

lusil hej, je mi furt zle, bola som doma 3meisace koli tomu, teraz "uz" dva tyzdne zasa makam, ale z tohto tepla mi je nanic
dani nam uz tiez posunuli termin na koniec oktobra, lebo mimi napriek moju dlhodobemu vracaniu je dost popredu, tak uvidime, kedy sa vypyta von
inak ten rascovy chlebik je neskutocne dobry, piekla som ho v nedelu a este dnes je uplne super cerstvy 😲

wighy
2. júl 2008

bezaz to mi je luto ze ti je takto spatne ja sa pamatam mne to skoncilo v 18tt boli to "krute" 4 mesiace ale potom zo dna na den to zmizlo 😉

bezaz
2. júl 2008

wighy ale co clovek nevydrzi koli mimi 😎 tiez mi je od 18tt lepsie, ale este vraciam tak 2-3x tyzdenne 🤐

lusil2005
2. júl 2008

bezaz tak pekne sup s5 domov z roboty, a nozicky pekne namocene vo vlaznej vode, a ty pekne vylebedena pri dobrej knizke s chladnym drinkom (nealko samosrejme 😀 ) v ruke 😝

vesi
2. júl 2008

wighy, ved nevadí, že je tam diera, ja to tiež veľmi nemusím, ale moje deti sú na perník ako kobylky 😀
bezaz, to je mi ľúto, mne bývalo zle do konca 4. mesiaca a potom odrazu nič 5. a 6. boli najlepšie, ani som nevedela, že som tehu 😀 tak držím palce, nech to prejde čo najskôr 😉

wighy
2. júl 2008

bezaz presne tak my vseeetko vydrzime uvidis coskoro s ti polepsi

vesi presne tak bolo aj mne 😉

vesi
2. júl 2008

wighy 😀 😀 ešte sa pamätám, že som žila na rožkoch a šunke 😀

wighy
2. júl 2008

presne ja iba na rozkoch a vianocke a vyzivach 😀 😀 😀

no mi ideme von kym nie je horuco a poobede peciem asi chlebik hehe

lusil2005
2. júl 2008

mne nebolo ani raz za cele tehu zle 🤐 ja som to mala vsetko vlastne take nejake knizkove. otehotnela som mesiac po tom ako sme sa s manzelom zacali snazit o babo (teda mesiac po svadbe), tehotenstvo uplne v pohode, hned v 16-tom tt mi povedali ze budem mat dievcatko ktore som strasne strasne chcela, porod som mala stvorhodinovy, babo ukazkove, nepoznali sme koliky, refluxy, neprespane noci... mala stale spinkala, hned nabehla na nocny rezim, dokonca tyzden po porode sa v noci uz budila len raz,niekedy dva razy...
no ale nam sa to vynahradilo tym atopickym exemom. s tym som si teda uzila slz. no ale idem radsej piect! uz mi dokyslo cesto na ten oblak, tak dam vediet. som zvedava co z toho bude. pre istotu peciem rovno aj monikahorine rozteky aby som nemala az taku depku ked oblak nevyjde 😀

lusil2005
2. júl 2008

oblacik hotovy, je super, krasne vyzera, akurat sa mi nezmestila slahacka. ono sa tak uplne nezmestil ani ten oblak 😅

wighy
2. júl 2008

lusiiiiiiiiiiiiiiil ten oblak vyzera uuuuzasne no parada juuuj ci by som si dala,mozno ho zajtra upeciem 😀

vesi
2. júl 2008

teda lusil, vyzerá to úžasne 😀