Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

andrea78
4. júl 2008

ozaj, ešte som chcela vedieť, vyberáte tie miesiace háky, či pečiete s nimi a potom ich vytiahnete?

wighy
4. júl 2008

ja nevytahujem iba z pernika som ho vytiahla a preto som tak dopadla ked som ho vyhodila aj s nepodarenym chlebom 😝 😀 😀

andrea78
4. júl 2008

ďakujem za odpovede, ideme so simi teda umyť nádobu a ideme na to, kým malý spí
tešíme sa 😀 😀 😀 😀 , som zvedavá na výsledok, potom zreferujem 😉

wighy
4. júl 2008

jasneeeee a nech sa vam dariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

lusil2005
4. júl 2008

ja som vypalovala lebo to bolo v navode. a vypaluje sa aj s nadobou a s hakmi. ale nic sa nestane ked nevypalis. mozno bude chlebik trosku citit plastom ale keby to tak bolo, tak proste upecies novy. ved to nieje az taka strata surovin 😉

drzim palce! urcite sa podari.

inac - ani ja haky nevytahujem.

wighy
4. júl 2008

jaja kukam salema a hladam recept na tie citronove rezy 😕 supni to tam dakujeeeeem a aj tu letnu tortuuuuuuuuuu 🙂

orgovanka
4. júl 2008

Som tyzden majitelkou pekarne,fakt je to super vecicka,chlebik upeciem a do hodiny ho niet,skusala som aj vianocku,ale nechala som ju piect v pekarni,fantazia,take nadychane,chutne cesto.Detom najviac chuti cmarovy a kukuricno-razny chlebik.Aj cesto na knedle sa mi velmi pacilo,je to super.Tie hotove zmesky,skusila som jednu,ale clebik nebol chutny,taky tazky,zbity. 😎

cairka
4. júl 2008

Ahojte, Tak ten cesnakový chlebík je ozaj mňamka a s rybacou pomázankou úplne super - dokonca aj malá pýtala pridať na raňajky, to nie je zvykom 😎

Ja som prvú nevypaľovala a bol cítiť ten prvý chlieb, druhú áno a nič nebolo cítiť.

Andrea, ja mám tiež tesco, tú bielu, len som chcela, že tam je hák dole a neviem si predstaviť ho vyberať, ked už je naformovaný chlebík tam hrabať hák - ee, len treba dávať pozor na nôž, lebo občas ostane hák v chlebíku. Ale viem, že tesco má 2 druhy, neviem, kde má tá druhá hák. videla som aj pekárne, kde sú háky zhora, tam by som asi vyberala. 😉

jajax
4. júl 2008

wighy,recepty mas na salemovi-mozes piect 😀 😅

orgovanka
4. júl 2008

Ja som prepalovala formu,hak vyberam,lebo ked ho necham,tak je taka diera a zle sa reze chlebik,mam eta Vega. 🙂

lusil2005
4. júl 2008

orgovanka a aky je to ten kukuricno razny chlebik? daj receptik prosim 🙂

cairka ten hak sa ma vybrat pred poslednym kysnutim. ale tiez si to neviem predstavit 😒

wighy
4. júl 2008

jaja diiiiiiky si poklad idem kuk 😉

ten kukuricno razny ma tiez zaujima 😉

orgovanka
4. júl 2008

500ml vody,2lyzice oleja,2lyzice octu,350g hl.muky,50g jemnych ovs.vlociek,1lyzicka cukru,1lyzicka soli,1lyzicka kminu,175g raznej muky,175g kukuricnej muky,1.5lyzicky sus.drozdia.Program celozrny,korka stredna. 😉

orgovanka
4. júl 2008

A s babovkami mate ake skusenosti?Zatial som skusila tu s tymi 4pudingami,bola dobra,chutila ako susienka.Nasla som recept na chlieb kde ide syr cottage,ale rozmyslam,ci nebude velmi tazky,mokry. 😎

vesi
4. júl 2008

čaute babule, ja som dnes pspravila mazanec a teraz sa mi robí cesto na plnené rožky, ale tentokrát skúsim aj potrieť horčicou, teda tak, že ked budem dávať šunku a syr... a deťom tam supnem trochu kukurice 😀
ja mám také kukuričné deti 😀

a vítam nové posily 😀

zajtra idemem kúpiť mame do tesca tú pekárničku, už sa nevie dočkať, s bráškom sa jej na ňu skladáme 🙂

danielala
4. júl 2008

Jéj, Vesi, aj tvoja mama má narodky? Moja zajtra... 😵 , ale pekáreň už má, nakazila som ju už dávno, tak to nevydržala a kúpila 😀 .

Orgovanka, ja som robila chlebik s cotage, aj s tvarohom a nebol ťažký, nebolo to tam ani veľmi cítiť, ak mám pravdu povedať 😅 .

Andrea, ja som moju mulinu vypaľovala a celý dom táááák smrrrrrrdéééél, že až. Tak si myslím, že sa oplatilo obetovať tých 20 minútiek. Háky vyťahujem vždy - po poslednom miesení a pred veľkým kysnutím. Lepšie mi to vyhovuje, ako ich tam potom loviť zapečené 😀, proste len nadvihnem cesto, ide to úplne ľahúčko. Dá sa v podstate vytiahnuť kedykoľvek počas veľkého kysnutia.

Cairka, ktoré pekárne majú háky hore 😲 😲 😲 ?

vesi
4. júl 2008

dani, moja mama nie, ale otec 14.- teho, tak pod nátlakom dobrovolne súhlasil, že dostane pekáreň 😀

ja som mulinu nevypalovala, len umyla a háky vyťahujem tak ako danka, teda ak nezabudnem 😝 😀

jajax
4. júl 2008

ja som tiez formu prepalovala,ale iba 5 min. ako mam v navode.haky tiez vyberam vzdy,lebo su tam potom ovela mensie diery 😀.mam bifinett a vychadza mi to presne 30minut od zapipania na pridanie surovin.potom mi uz len kysne 🙂

jajax
4. júl 2008

dala som foto hambacovych zemli na salema 😎 nemam ich take pekne ako lusil,lebo ja nevykrajujem.ale kazdemu velmi chutia,je to super recept 😅

lusil2005
4. júl 2008

to som tu jedina leniva co nevytahuje haky? 😅

jajax
4. júl 2008

lusil ja som si tak zvykla od zaciatku.kolegyna tiez haky nevybera a myslim,ze u teba to rozhodne nie je o lenivosti 😀 😀 😀

lusil2005
4. júl 2008

jasne! ja proste len nestiham! 😀
inac baby ja si nepomozem, ten spaldovy chlebik je uplne najlepsi aky som kedy jedla/piekla. a najlepsie je ze takyto super je aj po troch dnoch...

jajax
4. júl 2008

uz ma stym spaldovym chlebom stvete 😠 nerada chodim do kauflandu,lebo to mam daleko,ale kvoli vam budem musiet.strasne mam rada orechy a veci podobne.a ked ten chlieb tak chuti 😝 ,musim ho uz vyskusat 😎

andrea78
5. júl 2008

ahojte 🙂

hlásim obrovský úspech 😵
chlebík sa vydaril, bol vynikajúci, zjedol sa na posedenie, v noci som piekla ďaľší. prvý bol ten základný, biely, linka naň bola pri tej video-ukážke z dámy, v noci (o 2som skončila) som spravila v podstate ten istý, len som pozmenila múku, pridala k hladkej aj celozrnnú - ideme ho na raňajky ochutnať

pekáreň som nakoniec nevypaľovala, nesmrdelo to......boli sme s dcérou nedočkavé a hneď po odpovedi wighy sme sa na to vrhli
tiež som tam háky nechlala, bála som sa to otvoriť, aby som chlebík "nepokazila", chcela som, aby bol 1. pokus úspešný 😀

takže idem popozerať na salema, inšpirovať sa, rodinka sa nemôže dočkať ďaľšieho výtvoru 🙂

už je isté, že som vo vašom "klube závislých", takže budem fotiť a pokúsim sa prispievať

aaaaaaaaaaa, ďakujem za predošlé odpovede a rady 🙂

vesi
5. júl 2008

andrea, tak vitaj medzi závislačkami 😀 😀 už si naša 😀

o ktorom špaldovom to hovoríte? 😕 😅

wighy
5. júl 2008

andyyyyyyyyyy jupiiiiiiiiiiiiiiiii no co som ti hovorila???manzel ta ece uhanat bude aby si piekla apiekla a nie ze to bude dalsia raroha 😀 😀

tesim sa ze sa vydaril 😉

ktory spaldovy???????

wighy
5. júl 2008

lusil ani ja nevytahujem haky 😀 😀

lusil2005
5. júl 2008

tento:
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3550

davam donho aj slnecnicu. fakt je perfektny.

inac - ja kupujem spaldovu muku v bille

vesi
5. júl 2008

lusil vdaka čo presne tam dávaš, myslím čo je to podmaslie alebo kyška? 😕 hanbím sa za blbé otázky, ale istota je istota 😀

lusil2005
5. júl 2008

cmar. podmasli je cmar. dostat ho normalne v obchodoch bezne kupit. medzi acidofilnymi mliekami a tak. ja ho kupujem v tescu.
a vobec sa nehanbi, ja som tiez dlho zistovala co je podmasli 😀