Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
16. jún 2010

sekanú robím takto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 pridávam trochu sódy bic, niekde som čítala, že je do sekanej dobrá, je potom taká ľahšia

sirup robím podobne, ale ja si najskôr uvarím 2l vody+2kg cukru +60g kys.citrónovej, nechám prevrieť a zalejem tým 25 veľkých kvetov bazy. postáť 24hod, precediť a do fliaš. ja to potom sterilizujem a nekazí sa. Bez tej sterilizácie aj nám vydržala krátko.

henikav
16. jún 2010

alami dakujem, uz som si ho odlozila do oblubenych, ked bude chvilka casu, tak vyskusam

dusanab
16. jún 2010

Ja uz mam tiez suroviny nakupene 😀 este neviem kedy bude cas ale maso pomeliem a hodim do mraziaka a ked bude treba vytiahnem. Inac ja davam najnovsie do fasirok namiesto struhanky sojovy granulat a je to take ine....tiez dobre a je zmena. Takze vyskusam aj sekanu so sojou a dam vediet.

ozi
16. jún 2010

@alami , ja robím sirup podobne, len kys. citr. dávam 50 gr. 🙂

chlebík náš favorit, mňa ako vždy nesklamal, ale čo sa stalo, prišiel Maťo, ktorý celozrnné neznáša, ochutnal, povedal, že výborný a zjedol dva veľké krajce, ja ho totiž robím pol na pol s celozrnnou múkou, niekedy ešte trošku celozrn. múky dosýpam a miesto suš. droždia dávam asi 14 gr. čerstvého, zo semiačok dávam asi 3-4 PL ľan.semiačok a 2 PL slnečnicových. A olej dávam olivový. Tento chlebík http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

alami
16. jún 2010

už som si ho uložila, kľudne píšte dobré recepty na chlebíky 🙂

ozi
16. jún 2010

@alami , ok 😉

alami
17. jún 2010

@ozi tak už ho pečiem 😵 o 3 hodiny dám vedieť 😀

alami
17. jún 2010

@nookie1 no ako ti dopadol ten chlebík?

alami
17. jún 2010

tak musím vám povedať, že toto je najlepší chlebík, aký sa mi kedy podaril
@ozi veľka vďaka za super recept, práve ho pučím s čerstvo urobenou tuniakovou pomazánkou a paprikou 🙂
a najsuper bolo, že sa cesto hneď urobilo super, žiadne dosýpanie ani dolievanie 😵

zanna
17. jún 2010

piekla som vianocku,co ste sem niekedy davno dali recept,no normalne sa mi podaril,diky

vinka
17. jún 2010

Zanna a kde je ten recept?prosím neviem ho nájsť.Myslíš kde je aj video. 🙂

alami
17. jún 2010

chlebík sme už zjedli, ešte aj málo bolo, na ráno idem dať piecť ďalší 😅

dusanab
18. jún 2010

Ahojte, robila som dnes na veceru toto http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/dobr... Krpec si raz odhryzol, olizal vsetok cukor zvrchu, druhy raz si odhryzol a tym prenho vecera skoncila....potom sa ale samozrejme musel napchavat chrumkami.... Ale nam s mangelom chutili. Asi sa musim naucit robit chrumky aby som sa krpatemu zavdacila 😀 😀 😀 😀

alami
18. jún 2010

a neodfotila si?

zanna
18. jún 2010

@vinka ,neviem ho uz teraz najst 🙂 ,tak ho pisem
500g hladkej muky
2 dcl mlieka
30g roztop.masla
5 pl oleja
100g krys.cukru
1 vajce
1/2 kocky cerst.drozdia
1/2 cl soli
1 vanilkovy cukor
hrozienky

ja som nemala mlieko,tak som urobila zo sojoveho suseneho mlieka,myslim,ze to nemalo ziadne dosledky na vysledok 😀

vinka
18. jún 2010

@zanna velmi pekne dakujem 🙂

dusanab
18. jún 2010

Alami neodfotila, nerobila som "vyzdobu" podla receptu len som pocukrila, ale odlozili sme si este na ranajky tak ak stihnem odfotim 😉

nadulici
19. jún 2010

baby prosim poradte mi.........v Lidli maju pekaren Silver Crest a neviem ci je taka dobra ako Bifinetka....o tej som pocula, ze je dobra....mate niektora skusenosti s tou Silver???????.....popr. aky je medzi nimi rozdiel?....dakujem krasne za kazdu radu.... 😵

alami
19. jún 2010

kuk sem http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php vyzerá, že je to to isé a máš tam aj skúsenosti

kokrétne tá tvoja http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

ja mám napr vega - čo je to isté čo tesco a som spokojná, v testoch som počula, že v podstate rozdiel je len v životnosti - drahé vydržia dlhšie
jeden rozdiel základný - či 2háková alebo 1 háková - teda väčší alebo ti stačí menší chlebík -asi toto by si si mala premyslieť 😉
ja mám 1hákovú, keď mi raz doslúži, kúpim si už väčšiu

alami
19. jún 2010

@nadulici - teraz pozerám - tak je dokonca 2 háková, tak vzhľadom na tie skúsenosti, ako tam žienky píšu, asi nemáš čo rozmýšľať 😉 🙂

nadulici
19. jún 2010

@alami dakujem, nejde mi to sice otvorit, ale skusim pohladat, este raz dik... 😵

alami
19. jún 2010

@nadulici nejde? 😕 tak si daj www.domacipekarny.dama.cz a v ľavom stĺpci si klikni na pekarny

nadulici
19. jún 2010

uz som to nasla a preluskala....ale stale nechapem, preco sa teraz vola ta pekaren inak?....ale to je jedno.....su s nou baby spokojne tak ju kupim....uz sa tesim, ako ju vyskusam.... 😀

dusanab
19. jún 2010

Nadulici aj moja mama ju ma a je spokojna 😉 ak ti to pomoze 🙂

nadulici
19. jún 2010

a ked je 2 hakova to je lepsie?

dusanab
19. jún 2010

Vraj tie s jednym hakom nemusia dobre premiesat cesto, moze obcas ostat niekde viac muky nerozmiesanej a tak....nemam vlastnu skusenost, neviem....ale tak tvrdia niektori ti co maju s jednym hakom.

draga
19. jún 2010

@nadulici já jsme si jí právě teď v akci koupila, pak jsem teprve přečetla recenzi na dame.cz, hodně jí chválí a já teda musím taky...je to moje první pekárna a peču už o 106 a fakt výborný 🙂

erikasadek
19. jún 2010

aj jednohakova moze super miesta panasonikma velky hak a vsetko vzdy zatial premiesal 😉
u dvojhakovych su dve diery , a ked sa jeden zastavy tak je problem; 😀 jedna cast dobre vymiesana druha asi blbo. 😀
vsetko zalezi od mechaniky. 😉

alami
19. jún 2010

ja mám jednohákovú, žeby nerozmiešalo, sa mi nestalo, ale je vlastne len do 900g a dvojhákové sú do 1250g
no lebo nám je ten chlebík tak na jednu večeru trebars a dosť, keďže sme štyria

inak, ako je to s tou voľbou veľkosti , ten menší chlebík je potom nižší? - keď je dno nádoby vždy rovnaké...a nevadí to, že je nízky?či to potom nie je samá kôrka 😅

inak - pečiem aj teraz, tie škoricové slimáky 🙂

alami
19. jún 2010

babky, môžem do tohto chlebíka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098 zmiešať hladkú obyč múku s celozrnnou pšeničnou hladkou? pšenično ražnú som tam primiešala, ale s celozrnnou neviem, či to nevyžaduje iný recept napr, ja som nejak do teraz z celozrnných múk nepiekla, ...dík 😵

teda pomer určite viac hladkej obyč, tej by som dala minimálne tých 300g