Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
2. sep 2010

@zuzuz1 na pečenie daj na kratčí program lebo kôrku dosť pripečie ale ináč je famoooooooozna.A ešte ked si tam dáš sušené ovocie tak bomba.Ja dávam mix hrozienka,papája,ananás a marhule len všetko do 60g lebo potom zas nevykysne.

reruna
2. sep 2010

já mám sladký program taky skoro 3 hodiny a brioška vychází dobře

monas007
2. sep 2010

no radši to budu ke konci kontrolovat, ať ji nepřipeču 😀 😀 3 hodiny 5 minut mám sladký program na 700 g . proč to nedělají u všech pekáren stejně 😎 😎
@vinka příště vyzkoušíme 😉 😉

monas007
2. sep 2010

jo a z těch tří možností kůrky jsem dala tu nejsvětlejší 🙂 🙂

dusanab
2. sep 2010

zucha zajtra idem piect tvoj zemiakovy/cmarovy chlieb tak som zvedava 😉 citam vas dievcata len sa mi nejak nechce pisat, nic extra nepeciem len chlebiky tak co budem....

alami
2. sep 2010

@dusanab ja podobne, vyskúšaj a daj vedieť, ako sa ti podaril, cmar mám kúpený 🙂

zucha
2. sep 2010

@dusanab
@alami super baby. Drzim palce. Este raz napisem, aby ste sa nelakali, cesto sa zda pocas miesenia aj kysnutia akoby redsie, ale je to v poriadku 😉

monas007
3. sep 2010

holky tak brioška vynikající 😀 😀 až jsem byla převapená, že se mi tak povedla 🙂 🙂 nechala jsem ji tam celý program, abych věděla a mohla příště naprogramovat na ráno 🙂 🙂 z boku byla tmavší, ale ne moc a měkkoučká a hlavně nadýchaná 😉 😉 fakt žrádýlko 😀 😀 😀 😀 😀

mishka7
3. sep 2010

Ja som si pred časom kúpila knižku Domáca pekáreň (http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...) a vyskúšala som snáď už zo 30 receptov. Na stránke majú aj foto z knihy, nejaké recepty, z toho som vyskúšala Libanonský (mňam) aj ten s trstinovým cukrom. Skús.

dusanab
3. sep 2010

@zucha este som nezacala ale chystam sa....rozmyslam ci predsa len nedat menej vody/cmaru lebo 350 ml tekutin do mojej pekarne je strasne vela, ja davam tak 250 na pol kila muky. Asi predsa len trosku uberiem a radsej dolejem ak bude treba 😉

zucha
3. sep 2010

@dusanab to ti neporadim. Ja davam presne tak, ako je napisane a vzdy je dobry. Tak ste ma navnadili, ze som ho dnes robila zas 😅 . Prave ujedam koncek, kym mi ho nikto iny nezje 😀

dusanab
3. sep 2010

@zucha dala som trosku menej tekutin, asi o mojich zvycajnych 50 ml a nechala som teda cesto trosku redsie tak s napatim cakam co z toho bude 😉 uvidiiiiiiime

dusanab
3. sep 2010

@mishka7 a ten s horcicou si neskusala? To by ma velmi zaujimalo ako to moze chutit 😲

junovka
3. sep 2010

Dnes som sa opat pokusila upiect mramor. babovku, tusim od @ alami ...som s nou spokojna, nabuduce tam pridam posekane orechy 😉

junovka
3. sep 2010

Chcela by som vas poprosit, keby ste mali nejaky receptik na nejaku dobru sekanu v pekarnicke 😉

prsky
3. sep 2010

@junovka ja som robila predvcerom tuto a bola vyborna (robila som z kila masa) http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669

zanna
3. sep 2010

ahojky, prosim o radu,ktora pracujete so susenym kvaskom?Ja som kupila,ale pouzitie je vsetky suroviny na chlieb sa zmiesaju,lyzicka suseneho kvasku,necha sa to cez noc stat a pecie sa to v rure.No ale ja to chcem do pekarne,da sa to?

alami
3. sep 2010

@junovka ja robievam tú istú čo prsky, je super 😉

junovka
3. sep 2010

@prsky a ako dlho si to piekla??Stacilo hodinu??Nechala si to miesat v pekarni, ci v miske si to miesala?? 😕

junovka
3. sep 2010
reruna
3. sep 2010

@mishka7 ten libanonský chleba vypadá dobře - zaujal mě tam ten zelený anýz, toj e nějaký zvláštní? bo já mám doma anýz, co používám běžně do vánočního cukroví třeba nebo do kompotů, ale jestli je zelený???? to nevím... no asi to zkusím s tím co mám a uvidím, jaké to bude

prsky
3. sep 2010

@junovka hodinu desat som piekla a v polovici som to otocila (vyklopit a vratit s5 z druhej strany) a miesala som v miske

junovka
3. sep 2010

@prsky ....a to sa ti pocas toho preklopenia nerozpadla????? 😕 😕 😕

prsky
3. sep 2010

@junovka nie, trochu sa nalomila pri vracani do formy, ale nabuduce to spravim tak, ze sekanu vyklopim na dosku, otocim ju na nej pomocou lopatky, formu na nu nasadim a otocim to cele aj s doskou (dufam, ze som to popisala dobre) - myslim, ze tak je vacsia sanca, ze sa to nerozpadne. dalsia moznost je dopiect sekanu v rure

dusanab
3. sep 2010

Chlebik upeceny, dopadlo to nad ocakavanie dobre, chutovo este neviem aky je to zistim zajtra. Alami ty si uz ochutnala? Pochval sa 😉 😀

dusanab
3. sep 2010

@zucha myslis ze do toho chlebika moze ist aj ine kysle mlieko alebo musi byt cmar? Nie ze by to bol problem len sa informujem. Velakrat sa chystam upiect chlieb s kyslym mliekom ale vacsinou je doma len ribezlove acidko a to tam nechcem davat 😀 😀 Takze az teraz 😉

zucha
3. sep 2010

@dusanab podla mna moze aj kysle mlieko, ale neskusala som to
U nas uz je zas skoro cely zjedeny. Ako som prisla domov, muz mi vo dverach z kuchyne krical, ze super chlieb.

alami
3. sep 2010

@prsky a prečo si to otáčala?
ja si to tiež zamiešam v miske, dám do pekárne a pečiem, neotáčam
@dusanab ešte som ho neskúšala

prsky
3. sep 2010

@alami lebo v diskusii pod receptom odporucali otacat 😉

junovka
3. sep 2010

@alami tiez som citala na Dame, ze poniektore zeny otacaju, niektore nie....ty si z akeho mnozstva piekla???Ja planujem z 1,5 kg masa...asi to zrobim tak, ze to rozdelim do dvoch pekarniciek 😀