Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

prsky
3. sep 2010

@junovka ono mne sa zdalo z kila malo (davala som aj vajicka do stredu a skoro som to neprekryla. a ked je vela masa, tak sa to nemusi uplne rovnomerne prepiect (hlavne vrch) a preto otacaju. ked sa pecie menej (pol kila), tak otacat netreba si myslim

alami
3. sep 2010

@junovka ja ti neviem 😅 ja asi tak všetko od oka, podľa receptu som to robila len 1.x, potom už len množstvá ako príde. pridávam trošku sódy bicarbony, je to v niektorých iných receptoch, že je potom taká nadýchanejšia

to otáčanie som ja nečítala, asi som nepozerala tie komentáre, mne by to ani na rozum neprišlo otočiť 😅

alami
3. sep 2010

musím si ju aj ja zase spraviť, viem, že keď somju spravila 1.x tak sme sa nevedeli dojesť, uhorčička k tomu a mňam 🙂

vesi
4. sep 2010

@alami ani ja sekanú neotáčam a rovnako ako ty to robím od oka, zvyčajne z 1kg mäsa 😀
akurát som včera MM hovorila, že som už dávno nerobila sekanú 😀

janushka123
4. sep 2010

ahojte ja mam tu pekaren moulinex som s nou velmi spokojna ale čo sa mi stalo? asi som vyhodila lopatky čo miesia cesto lebo ta lopatka ostava v chlebiku tak teraz potrebujem zistit kde by som to mohla kupiť už mi chyba vona domaceho chlebika zatial diky

zuzuz1
4. sep 2010

baby nemate nejaky overeny recept na slane kysnute cesto z pekarne? ale take ze na plech... bo ja mam len pizza cesto ale je to moc tuhe... som nasla taky receptik ze Tarte Flameé od zdenka polreicha,,, nieco ako slany osuch so slaninou a cibulkou...len cesto mi robi problem... :(

zucha
4. sep 2010

@zuzuz1 ja som raz robila cibulovy kolac a taketo cesto som mala
70ml mlieka, 1 vajce, 50g tuku (margarin), 250g hl. muky, 1kopcovita lyzicka soli, 1lyzicka cukru, 1 lyzicka suseneho drozdia = program cesto
Hadam pomoze 😉 Na strane 222 je potom aj obrazok

zuzuz1
4. sep 2010

@zucha hej diky za cesto, vyskúšam a uvidím 🙂
inak prosím ťa pozerala som aj recept na ten cibuľový koláč a celkom ma zaujal... len prosím ťa, dve veci 🙂 prvá: myslíš že by to bolo dobré, ak by som cibuľu hodila do mixéra na také väčšie kúsky alebo to je fajn tak na pásiky (možno blbosť ale predsa len) 🙂 a druhá: použila si kyslú smotanu že?

zuzuz1
4. sep 2010

ok zo slaného koláča sa zrazu stal sladký závin tka som zvedavá na cesto akej bude kvality.,.. a niekedy cez týžden skúsim možno zuchyn cibuľový koláč... ovšem ak budeme ešte pohromade a nerozpadnem sa dovtedy 🙂 nuž čo termín sa blíííži 🙂

jajdaelda
4. sep 2010

ahojte holky...tak ta sekaná vypadá zajímavě,asi ji taky někdy zkusím 😉
jinak u nás je dneska švestkový den,tak jsem zkusila na koláč toto těsto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=23457 dělala jsem tedy jen poloviční dávku a byl toho celý plech...ale těsto krásně táhlé, skvěle vypracované a chuťově moc dobré...zařazuji mezi oblíbené 😉

zucha
4. sep 2010

@zuzuz1 rychlo ho urob. Ja tiez vzdy pred porodom varim to, co pocas kojenia nebudem moct. Dnes kapustnica, a do 2 tyzdnov chcem stihnut zemiakovy salat - taky ten pravy vianocny 😀
Neviem, ci to bude dobre na vacsie kusky. To ma ani nenapadlo. Mne sa to lubilo na tie pasiky. Smotana bola kysla 😉
A este nieco. Robila som ho do kolacovej formy, ale odporucam nieco vyssie, lebo toho syru je naozaj dost. Dala som to pre istotu este na plech (tu formu), aby by syr vytekal

zuzuz1
4. sep 2010

hmm dobry napad... alebo to dam do tortovej formy alebo na plech normal... uvidim este... hmm,... inak nie je nejaky zoznam coho sa budem musiet pocas kojenia vzdat?

zuzuz1
4. sep 2010

no moje prve kysnute zaviny maju uspech ale to by som nebola ja keby som na nich nenasla nieco zle 🙂 treba viac plnky a trochu viac cukru do kakaovej naplne... ale su mnamkoveeee 😀

zucha
4. sep 2010

@zuzuz1 http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=jedalnic...
ale v skratke - nie to, co nafukuje (strukoviny, niektore druhy zeleniny,.) a alergenne potraviny (citrusy, orechy, cokolada,...), velmi pikantne jedla.
Jednej mojej dcera vadilo aj pecivo a jablko so supkou.

zuzuz1
4. sep 2010

@zucha jej diky 🙂

dusanab
4. sep 2010

@zucha chvalim teba aj tvoj chlebik, budem robit castejsie 😉 😀

@zuzuz1 ja som jedla vsetko okrem citrusov a kyslej kapusty a bolo to ok 😉 najlepsie ked si sama odsledujes co drobcekovi nerobi dobre a nejest to. Nas Lukas bude mat o chvilu narodeniny a tvoj sa o chvilu narodi 😀 😀 mozno to vyjde na ten isty den 😀 😀 😀 😀

zucha
4. sep 2010

@dusanab to si ma potesila. Si teda prva, co ho okrem mna robila 😉

junovka
5. sep 2010

@alami
@prsky baby ta konzistencia tej sekanej ma byt husta, alebo aka???,a predtym ako vlozite do vanicky masu, treba niecim vymazat?????plssssss

adamko05
5. sep 2010

ahojte pekárky...

prosííím, ktora mi viete hodit link, kde sa daju kupit nahradne nadoby do pekárne.... mala som ten link uloženy a neviem to teraz najst, mi "odišla" nadoba, tam kam sa davaju haky, tak sa mi to cele vytahuje a preteka mi to tadial samozrejme,lebo to netesni ☹ ☹ ☹ ☹
tak chcem objednat novu... a čim skôr 😉
diky, ak niektora hodite

papa

alami
5. sep 2010

@adamko05 na tejto strane vyššie som dávala ten link
@junovka do nádoby kvapnem olej a papierovým obrúskom rozotriem, takže je to tak najemno, masa - taká stredná, nemusí byť strašne hustá, nie je to fašírka, čo sa ti na pekáči rozpadne

alami
5. sep 2010

@junovka ak je redšia zahusťujem pridaním strúhanky

prsky
5. sep 2010

@junovka bola taka hustejsia, formu som nevymazavala. ono si to pustilo dost stavy

adamko05
5. sep 2010

@alami dakujem...
maju tam ale len jednohakove... ja mam pekáren.... ECG PCB 538, som napísala... juuuuj, som taka neštastna z toho ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alami
5. sep 2010

@junovka 😀 😀 😀 tak si teraz vyber 😀 😀 😀
@adamko05 a v záruke už asi nie je, však? u výrobcu by som zisťovala... pogoogli a napíš priamo výrobcovi alebo dovozcovi

alami
5. sep 2010

@adamko05 našla som, že je zhodná s ETA siesta http://www.domaci-pekarna-shop.cz/?p=productsMo...

to by bolo jednoduchšie, nemáte servis ETA v meste? ísť sa tam opýtať na tú nádobu, či by sa nedala samostatne kúpiť 😉 🙂

junovka
5. sep 2010

@adamko05 postrehla som, ze mas Etu??Ja mam Etu, pred rokom som ju tiez koli tomu reklamovala, dali nam novu nadobu aj ten cifernik na vrchu nam obnovili.Pokial ju este mas v zaruke, tak chod a tam by ti to mali vymenit, ale pockas si asi mesiac, pokial to bude hotove.

@alami
@prsky tak, sekana sa vydarila 😵 😵 😵 je super.Dala som 1,5 kg masa, dala som vsetko dotoho ako sa ma dat, dokopy mi to vazilo 2,2 kg 😝 ...este dobre ze som to rozdelila do dvoch pekarni, ale musela som to otacat a dokopy som piekla 2 hodiny!!! 😲 Nabuduce budem piect v rure 🙂

adamko05
5. sep 2010

@alami dakujem, skusim tu etu, to ma nenapadlo
ale je v zaruke ešte pol roka, len som ju objednala cez net a to ani neviem, ako reklamovat sa priznam... ☹ ☹
@junovka ja ma ECG,a le taka ista jak Eta siesta

som zvedava, čo vybavím a kde...

diky za rady 😉

alami
5. sep 2010

@adamko05 v ktorom internetovom obchode? budeš tam mať napísané reklamačné podmienky, na ich stránke, len ono to chce zabaliť a poslať, ak nestojí nádoba priveľa, tak je to asi jednoduchšie, lebo poštovné je vysoké,..

som na to myslela aj ja, že lepšie kúpiť v kamennom obchode, vidím, že pekárne sa často reklamujú, ja som chvalabohu nemusela . si naozaj radšej tu nejakú pozriem, ako cez net...

junovka
5. sep 2010

@adamko05 na zarucnom liste by si mala mat napisane servis.Ak tam je, tak bud zavolaj tam alebo napis mail.Podla mna urcite budu chciet, aby si im poslal celu pekaren a budes asi cakat bud mesiac alebo ti poslu novu.Ked si tak matne spominam, tak problem som mal aj s hriadelami, nie len s vanickou....tak si nebude nahodou nejakou suvisiet chyba aj s tym 😒
@alami ja som Etu kupovala v Tescu pred 2 rokmi a po cca roku som ju sla reklamovat...vid prispevok vyssie 😉