Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

monr
12. sep 2010

@mizulienka mne príde tá brioška oveľa nadýchanejšia ako mazanec. a do briošky idú vajíčka, do mazanca nie.

alami
12. sep 2010

@mizulienka mne zas viac chutí mazanec 🙂 treba vyskúšať oboje, aby si vedela aký je rozdiel 😉 😀

alami
12. sep 2010

ja som dnes piekla tieto žemličky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15395&str... - odporúčam 🙂

blumka
12. sep 2010

ahojteeee...takze sme dnes zasli do datartu a kupili moulinex xxl ci ako sa to vola...juj, tesim, len neviem cim zacat. Mam si kupit radsej zmes na zaciatok a upiect taky chlebik alebo mi poraditte nejaky zaruceny receptik? 😉

alami
12. sep 2010

@blumka opakujem sa po 150x 😅 ale kuk sem http://domacipekarny.dama.cz/rady.php - tam máš aj postup na pečenie 1.chlebíka aj odporučený recept 😉 🙂

blumka
12. sep 2010

@alami joooj, dakujem, majte so mnou strpenie 😀 😅

alami
12. sep 2010

@blumka prečítaj si hlavne poradie surovín do pekárne - to je dôležité - tekutiny dole, soľ nesmie prísť do styku s droždím...toto treby vždy dodržať

ak si pri pekárni - čo zo začiatku by sa patrilo 😅 kým ti miešaotvor a sleduj - musí byť pekná guľa, ak nie je pridaj múku

potom môžeš skúšať osvedčené recepty - napr z tej dámy tie čo majú 5 hviezdičiek - čítaj aj komentáre pod receptom, často sú tam dobré rady

a super chlebík čo sa vždy podarí: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

múky si dávaj aké chceš, ale vždy nechaj 300g hladkej T650, aby ti pekne vykysol. Ražnej nedávaj moc, tá kysne horšie aj sa ťažšie miesy. K zej hladkej môžeš pridávať celozrnnú pšeničnú, vyrážkovú, grahamovú, kadejaké zmesy ako tmavá chlebová a neviem čo... špaldová je fajná...dobrý výber múk máš v kauflande
pridaj si semiačky - ľanové, slnečnicové -mňam...
vyskúšaš, uvidíš

blumka
12. sep 2010

@alami dakujeeeeeeeeeeeeeeem krasne 😉 uz sa tesim na prvy vytvor..

dannynka
12. sep 2010

ahojte 🙂Chodím sem nakukat ake receptíky davate ale zatial som sa este nestihla zapojit,chlebík co dala link @alami som uz skusala a bol super 🙂
vcera som skusila urobit "donuts" cesticko mi spravila pekarnicka a dopadlo to takto 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=31495&use...

a dnes som zase skusala urobit pudingáč

http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=378601...

Teším sa na dalsie inšpiracie od Vas 🙂 😉

dannynka
12. sep 2010

@alami tie žemle vyzeraju super... 😉 o ozaj kde sa da kupit hruba sol?

alami
13. sep 2010

@dannynka mala som doma, mama mi ju raz kúpila kdesi v nejakom malom obchodíku mimo centra mesta. To skôr v takých - dedinských a takých tých maličkých "rodinných". Je to vlastne kamenná soľ ale taká jemná.

blumka
13. sep 2010

ahojte, este mam taky dotaz....je jedno ake drozdie? ja kupujem vzdy len take v modrom alobale zabalene, neviem co je to za znacku...susene som este nikdy neskusala ani som nevedela ze take nieco existuje...to je jedno ake? alebo mate odskusane nejake zarucene znacky?

alami
13. sep 2010

@blumka jedno aké. Ja používam tiež čerstvé. Ak je v recepte sušené, tak 1lyžička sušeného =1/4 kocky čerstvého 😉

alami
13. sep 2010

@blumka aj ja používam to modré, ale aj iné, ak som v inom obchode a je tam iné doždie. všetky sú rovnako dobré

blumka
13. sep 2010

@alami dakujem 😉

monr
13. sep 2010

@blumka ako píše @alami použi hocktoré droždie, ja používam to, ktoré zrovna majú. a teraz som si dokonca 24 ks balenie namrazila do mrazáku, niektoré som pokrájala na 1/4 a iné na 1/2 a vytiahnem si to, ktoré akurát potrebujem. Štvrťku môžem dať rovno do pekárne, pekne rozmrazí, polku nechám chvíľu vonku, alebo ako včera šup na sekundičku do mikrovlnky.

blumka
13. sep 2010

@monr diky moni...no som zvedava co to ja stvorim. 😀 pojdem na nakup lebo aj muka dosla aj drozdie...a ked upeciem ozvem sa..u nas pecivo mizne ako sibnutim carovneho prutika, tak verim ze pekarnicka bude mat vyuzitie 😉

monr
13. sep 2010

@blumka neboj bude, držím palce

blumka
13. sep 2010

@monr 😉

junovka
13. sep 2010

@blumka ja pouzivam z Kauflandu susene drozdie s modrou lastovickou, a som s nim velmi spokojna.A dostat ho aj v Bale 🙂 ...davam 3/4 sacka do cesta 🙂

vesi
13. sep 2010

@blumka blumka, držím palce, neboj využiješ ju 🙂

k tomu droždiu, najspokojnejšia som s tým z kauflandu 🙂

reruna
14. sep 2010

Ahoj po delší době, pekla jsem dnes rohlíky od zucha, jsou super, jen jsou dost tvrdé - čím by to mohlo být? pekla jsem na horkovzduch s plecháčkem vody asi 45 minut, nebylo to moc? ještě jsem rohlíky ndpekla, tak nevím, jak dlouho je tak pečete...

reruna
14. sep 2010

@junovka to droždí i já používám

alami
14. sep 2010

@reruna aj moje boli podľa toho receptu tvrdé, ja som myslela, že je to tým, že som ich urobila dosť úzke=tenké

zucha
14. sep 2010

@reruna mozno tou vodou, co si dala pod nu. To ja nerobim. Ale som prekvapena, ze tvrde. Este to mohlo byt tym dlhym pecenim.
Dnes som skusala zas jedny. Dala som 200ml mlieka a 100ml vody a myslim, ze ked tam je mlieko, je to najlepsie. Potom 400g hladkej muky a 100 polohrubej, 1/4 cerstveho drozdia, 1,5 lyzicky soli a 30g margarinu. Po dokysnuti som to este nechala cca 15-20 minut v pekarnicke, vytvarovala 12 rozkov a nechala este na plechu kysnut. Potrela mliekom a piekla na 200 stupnoch a ku koncu pridala na 220.
Doteraz jednoznacne najlepsie. Uz asi ani iny recept hladat nebudem.

alami
14. sep 2010

@zucha chválim ťa za ten zemiakový chlieb, urobila som si ho so sladkým mliekom a je božskýýýýý 😵 😵 😵 😵

zucha
14. sep 2010

@alami dobre vediet 😉 Dala si aj trosku oleja?
Inak baby, ak pridate do kazdeho chleba cca 2 lyzice zemiakovej kase susenej, su nejak lepsie tie chlebiky. To je moje posledne zistenie a dokonca aj trvanlivost je dlhsia. Nie su po 24 hodinach take suche. Treba vsak pocas miesenia dohliadnut na to, ze cesto je trosku redsie, ako sme zvyknute

alami
14. sep 2010

@zucha áno, lyžicu oleja som dala, ....a vykysol až po okienko 😀 až sa nalepil 😨 😅

ak by som chcela dať viac zemiakov, čo by si potom upravila, - menej vody? či?

zucha
14. sep 2010

@alami ja som dala viac vlociek, ked som dala viac zemiakov.

mizulienka
14. sep 2010

@zucha mas pravdu s tou trvanlivostou zemiakoveho chleba....ja som ten svoj piekla v piatok a nejak sa mi 2 krajce zaplietli k druhemu cerstvemu chlebu, dnes som ich nasla a boli este dobre...lebo inac ked peciem chlieb, tak uz na druhy den nie su najcerstvejsie....tesim sa, ze som objavila ten chlebik, tento zemiakovy u mna vyhrava na plnej ciare...na rozky zatial nemam odvahu a ani cas....ti moji dvaja mi davaju zabrat 😝