Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
14. sep 2010

@reruna to si prosim ta na akej teplote piekla? Asi na nizkej, ze? To si ich asi skor susila ako piekla 😀 (prepac, nema to vyzniet blbo, ale 45 minut na rozky je dost dlhy cas....) Mozno to bude tym ze sa dlho piekli....ja peciem tak 12 minut na 170 stupnoch s ventilatorom.

zucha
14. sep 2010

ja som si to zvykla robit tak, ze ked nemam cas to nechat nejak dlhsie kysnut na plechu, tak peciem najskor na nizsej teplote, nech sa to nakysne a potom ku koncu zvysim. Teda zacinam okolo tych 170 a po chvili to dam na 200-220
Ak maju cas kysnut, tak hned do vyhriatej rury minimalne na 200

dusanab
15. sep 2010

Ja dam kysnut na plechu na 50 stupnoch asi na dvadsat minut, vyberiem, natriem, medzitym sa mi zohreje na pozadovanych 170 a pecie sa. Raz som skusila nechat kratsie v pekarni kysnut a dlhsie vytvarovane na plechu ale nebolo to ono 😒 takze pekne dalej po starom 😉
Tou nizkou teplotou som myslela skor okolo 120 stupnov kedze po tristvrte hodine su pekne a nie su zhorene.

erikasadek
15. sep 2010

ahojte ja zase peciem v remoske? necham rychlo zapnutu na 2 minuty a vypnem , urobi sa super teplota na kysnutie a necham kysnut 20 30 minut a potom uz zapnem a je vzdy s toho mnamka;. 🙂

blumka
15. sep 2010

ahojtee baby, no prave sa mi dopiekol chlebik, ale je strasne biely a pritom som nastavila korku na tu stredne prepecenu...mam ho dat este dopiect alebo nechat? 😕 a preco je taky biely vlastne? 😕

reruna
15. sep 2010

@dusanab no pekla jsem to podle receptu, jak zucha psala, že 10minut péct při 200 st. a pak snížit na 170 st. a dopéct dozlatova, mě se prostě pořád nezdály dost upečené... 😅
@zucha tak příště asi zkusím ty rohlíky s tím mlékem
alami - ten plecháček s vodou jsem tam právě dala proto, že horkovzduch prý dost vysušuje, ale protože jsem pekla dva plechy najednou, tak jsem raději dala ten ventilátor...a příště je teda zkusím udělat tlustší

alami
15. sep 2010

@blumka no ak si nedala žiadnu celozrnnú múku, tak je biely, použitím celozrnných bude tmavší

reruna
15. sep 2010

@dusanab asi mi ta trouba málo peče - 12 minut při 170 st. to bych měla skoro syrové....

blumka
15. sep 2010

@alami aha, oki...uz som ho vyklopila a papam prvy krajec a je fantastickyyyyyyyyyyyyyy 😀 😵 uvidime co povie manzel, lebo on je narocny na pecivo 😀 😅 ale mne chuti..mnam...

blumka
15. sep 2010

a takto vyzera..celkom dobre na prvy raz, ci? 😕 😅

dusanab
15. sep 2010

@reruna tak to nechapem.... 😕 kazda rura moze byt ina ale aby boli az taketo rozdiely....skusala si piect aj jeden plech bez ventilatora? Ja uz mam pocit ze sa zle pecie ked mi ventilator nehuci 😀 😀 Prave kvoli tomu ze ventilator viac susi davam asi o 30 stupnov nizsiu teplotu ako pisu v receptoch a nechavam rovnaky, pripadne kratsi cas. Zatial vzdy vsetko bez problemov.

@blumka krasny si upiekla 😉 hlavne aby bol chutny, ale ked ti chuti je urcite dobry 😉 🙂 mne dnes chlebik moc nevysiel 😖 nie je sice prepadnuty ale je taky do rovna 😒 ☹ uz davno som nic take neupiekla a vadi mi to 😠 asi prejdem zas na pecivo 😀 😀

zucha
15. sep 2010

ja som ventilator uplne zrusila, lebo pecenie mi trva dlhsie a musim aj tak striedat plechy. Je to na nervy, takze radsej ten jeden plech vydrzi o tych 15 minut viac vonku 😉

reruna
15. sep 2010

@dusanab taky se mi to zdá divné... potom je jasné, že byly suché a tvrdé, no vyzkouším to asi bez ventilátoru a jen jeden plech, a uvidím...

reruna
15. sep 2010

@blumka pěkný - to byl ten super chlebík? ten je fakt výborný

blumka
15. sep 2010

@reruna alami mi poradila chlebik co sa isto podari a mala pravdu 😉

reruna
15. sep 2010

@blumka jo ten super chlebík od alami je fakt super, já ho pekla už mockrát a vždycky vyšel a dáávám mix mouiy bílé a celozrnné - 150 g celozrnné a 350 g hladké, tak je ještě lepší a super je přidat slunečnicová semínka. A když dáš mix mléka a vody - tak je takový jemnější a více nakyne. Zkoušela jsem i přidat 2 uvařené nastrouhané brambory a taky byl dobrý.

blumka
15. sep 2010

@reruna no ja som dnes piekla prvykrat tak som sa striktne drzala receptu..a chodila som stale kukat do okienka ze ako to vyzera 😀 ale ked budem nabuduce piect tak uz aj zaexperimentujem 😉 to ked das tolko muky tak robis ten velky 1500g?

blumka
15. sep 2010

som zle kukla co pises, ved to je tiez dokopy 500g 😀

reruna
15. sep 2010

@blumka 🙂

zucha
15. sep 2010

@reruna nechaj si to nakysnut dlhsie vonku pod utierkou a supni do rozohriatej rury uz na 200 stupnov a priblizne 15 minut tomu potom treba

blumka
15. sep 2010

tak z chlebika ostalo par krajcekov akurat tak na zajtrajsie ranajky pre mna a manzela...manzel mal jedinu pripomienku, ze on ma rad tmavsiu korku ale ze chutovo je vyborny a mam ho odklepnuty, ze ho mozem piect aj kazdy den 😀

alami
15. sep 2010

@blumka supéééér 🙂 je krásny a som rada, že chutil. Ja ho pečiem denne, sem tam nejaký iný, ale tomuto zostávam verná 🙂
300g hladkej T650 nechávam vždy a ostatné dosýpam kadečo - vždy trochu vločiek ovsených - to dávam do váhy múky a fakt dobrý je z grahamovej múky. prisýpam aj otruby a klíčky - nie vždy a len trochu. No a koooopec semiačok - slnečnicové + ľanové - ja to milujem 🙂 Dávam 200ml mlieka a150vody. poskúšaš - uvidíš. ale tie múky si kúp celozrnné, je to super 🙂

keď budeš chcieť cesto na bombastickú vianočku - krič 😉 🙂

reruna
15. sep 2010

@blumka tak příště nastav tmavší kůrku a bude 🙂
já jsem pekla dneska mazanec, ten musíš taky zkusit, bude zítra na snídani 🙂 http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505

alami
15. sep 2010

áno, tento mazanec odporúčam 🙂

ja teraz pečiem toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16820

blumka
15. sep 2010

@reruna ten mazanec mam uz vybraty v oblubenych zalozkach na zajtrajsie pecenie 😀
@alami no daj tu bombastiku 😉

alami
15. sep 2010

@blumka naozaj neskutočne dobrá, robila som aj ako briošky aj ako vianočku, ak máš rada pridaj si hrozienka a trochu viac cukru si daj a ROB LEN POL. DÁVKU!!
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078

teda daj si to do pekárne - tekutiny dole atď ako pri chlebe(to nezabudni dodržiavť vždy)... a program cesto
potom rozdel na 5 častí, z každej urob šúlok a zapleť 3 dokopy ako vianočku, nato 2 už len do špirály, daj na tú trojitú hore, spoj si to špilkami, aby sa ti to nerozišlo - nechaj podkysnúť ešte a potom vajíčkom a upiecť. Naozaj výborná 🙂

alami
15. sep 2010

a ako briošky

blumka
15. sep 2010

@alami jaj, sliny sa mi zbiehaju 😉

mizulienka
16. sep 2010

ahojte, tak aj ja som skusila piect ten super chlebik, ale nevysiel mi 😒 vobec tomu nerozumiem, isla som podla receptu aj podla vasich odporucani, ale je taky ako keby nevykysnuty a vo vnutri taky ako keby mokry, nedopeceny alebo co...neviete nahodou, kde som urobila chybu?
dala som ako pise @alami 150g celozrnej a zbytok bielej a tekutiny tiez mlieko a vodu ako pise alami...aj ja chcem aby mi vysiel dobry 🙂

inac @alami ta vianocka aj zemlicky vyzeraju krasne...je to velmi zlozite tie zemlicky urobit? 🙄

alami
16. sep 2010

@mizulienka je to veľmi jednoduché, len pozri ten postup. cestíčko je naozaj výborné, však pozri na priereze - ľahulinké, mňam

chlebík - nebolo zlé droždie? prípadne nejakým omylom si nedala viac tekutín?ale mne to skôr pripadá na to droždie 😒 škoda, to nepoteší, ale nevzdávaj sa a skús ho znova, druhýkrát sa určite podarí 😉

k droždiu - stačí ak ho niekto vybral z chladničky na dlhšie - napr v obchode, alebo ak si ho mala dlhšie v taške. na teple začne pracovať, potom sa zas schladí a už je po ňom - hoci vyzerá dobre a je ešte v záruke