Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
30. sep 2010

@dusanab podelis sa s receptom? 😉 dakujem

dannynka
30. sep 2010

@reruna to je receptík od @alami 😀 😀 😀 😀

@dusanab dakujem 🙂 inak aj ja poprosím receptík na to chutne pecivko 🙂 ja som dnes robila šisky :o)

dusanab
30. sep 2010

dievcata su to tieto pletienky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030 akurat som nahradila 50 g muky polohrubou 😉 su fantasticke, aj ked su len z hladkej muky su uzasne ale dnes nam extra chutili
siskyyyyyyy milujem sisky 🙂 ale su sladke a struhanka sa z nich asi robit neda takze krpec by nejedol a prenho by som musela robit nieco zvlast takze sisky u nas tak skoro nebudu ☹ 😢

dusanab
30. sep 2010

a davam do nich jeden a pol lyzicky soli 😉

monas007
1. okt 2010

@reruna chleba z Lidlu se mi nikdy nepovedl. sousedka ho kupuje a té se povede pokaždé 😀 😀 tak nevím ... asi do těch našich směsí fakt zapomínají na droždí 😀 😀

5katarina7
1. okt 2010

@reruna,ja som na tom bola ako ty,na začiatku sa mi chlebíky z tej lidlovej zmesi darili,a naposledy čo som robila,vôbec nevykysli,odvtedy som neskúšala,ale teraz mám kúpené tak znova skúsim.

dusanab
1. okt 2010

ja som raz robila chlieb zo zmesi na pecenie ale moc mi to nechutilo, vykysol sice krasne ale chutovo nic moc - aspon pre mna, takze odvtedy si sama namiesam muku aku chcem a je to 😉

reruna
1. okt 2010

@monas007
@5katarina7 já fakt nevím, já jsem zezačátku, když jsme pekárnu dostali, dělala jen z těch směsí z Lidlu, vždycky se povedlo super a i nám chutnaly, kromě jednoho druhu asi všechny... pak jsem objevila tuhle diskuzi a hlavně super chlebík od alami a ten je bezkonkurenční, ale ted jsem chtěla zase zkusit tu směs, a takhle to dopadlo. Můj tchán má stejnou zkušenost - dělá taky ze směsí z Lidlu, furt dobrý a teď najednou nevykynula ciabata - tak že by nějaká blbá várka fakt bez droždí??? no až zas bude akce,, zkusím znova koupit a uvidím. Dneska jsem dělala super chlebík a paráda. Zítra budu dělat briošku, at je na neděli.

monas007
1. okt 2010

@reruna brioška se minule povedla i nám a slavila velký úspěch 😀 😀 budu muset najít ten super chlebík a vyzkoušet 🙂 🙂

reruna
2. okt 2010
monas007
2. okt 2010

@reruna děkuji 😉 🙂 navečer se do něj pustím. koukala jsem i na ty vaše "šišky" 😀 😀 pořád jsem netušila co to může být a ono je to takový koblih, bavorák ... 🙂 😀

zucha
3. okt 2010

dnes som robila trdelnik na plech. Tu je recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=... Vrelo doporucujem. Kvoli detom nie je orechovy, ale skoricovy a nedala som cely sacok kvasnic, ale len polovicku 😉 V komentaroch sa spomina, ze niektore pekarky mali cesto redsie, aj to moje bolo, ale chut po upeceni je aj tak fantasticka.

5katarina7
3. okt 2010

@zucha ten trdelník vyzerá fakt dobre,určite vyskúšam 🙂

monas007
4. okt 2010

@zucha trdelník zbožňuji 😀 😀 takže určitě vyzkoušíme 😵 😵 jen jsem ho jedla vždy takový ten motanec 😀 😀 koukám, že už máš teď někdy termín, tak kdyby náhodou ... tak přejeme klidný porod a hodně štěstíčka a hlavně zdravé miminko 😉 😉

mizulienka
5. okt 2010

ahojte dievcata, mate niekto dobry osvedceny recept na parene buchty? dakujem 😉

zucha
5. okt 2010

naposledy, co som sem davala recept na vianocku, dnes som ju pre velky uspech robila zas. Niekto sa pytal, ci sa musi potriet vajickom, ci staci bielko. Tak som skusala len bielkom a bola fajn 😉 Namiesto cerstveho drozdia som dala susene (pol sacku) a bolo to lepsie. Nemyslela som si, ze v nich bude nejaky rozdiel, ale je.

Inak, tiez som kupila v Lidli v akcii tu muku, co sa tu spominala a dnes som z nej robila chlieb a tiez nevykysol 😝 😠 😠 Tak som po kysnuti vypla program, nasypala tam susene drozdie a pustila to odznova a fuuuuuuuuj. Skoncilo to v kosi. Asi naozaj chybna varka

mizulienka
6. okt 2010

@babatko37 jeej super, dakujem, v piatok mame bezmasity den, nieco vyskusam 🙂

dusanab
6. okt 2010

preco mi to nepridalo prispevok????? 😠 peciem v pekarnicke zajka, uvidime ako to dopadne, vonia krasne, dala som piect hodinu ale tipujem ze este budem musiet pridat zo pol hodiny. Drzte mi prosim palceky nech mame co jest dnes na obed 😀 😀 vecer este upeciem blumkin slaninkovy chlieb a pekaren sa dnes nemoze stazovat ze je nevyuzita 😀

lukika
6. okt 2010

Caute baby strááášne dlho som tu nebola ste tu aj nové pekárky pozerám. Včera som čítala tú tvoju vianočku zucha a aj som ju hned robila. S cestom sa úplne super pracovalo nakysla mi cez celý plech dobre že som ju dala do kríža ako si spomínala. Je mäkučká fajná ale nabudúce pridám určite viac cukru. Malému moc nechutila a to vianočku jedáva skoro každý deň. Tak uvidím či to bude tým, že tam bolo málo cukru alebo si už tak strašne zvykol na tú obchodovú. Inak mne viac chutila na druhý deň ako čerstvá. Koľko dávaš cukru Ty otáznik

dusanab
6. okt 2010

tak chlebik kysne, vyzera to zaujimavo a prave mi napadlo ze by to bolo mozno zaujimave dat tam namiesto mlieka pivo 😲 obed dopadol dobre, piekla som hodinu a pol a zajko je dobry, bude aj na zajtra 😉 ozvem sa zas ked sa chleba dopecie 😉

dusanab
6. okt 2010

Chlebik upeceny ochutnany, zaujimava nova chut, len mam pocit ze sa mi rozpadne v rukach, taky je nejaky strasne jemny. Ale dobry je. Uvidime ked vychladne, jedla som ho este teply, nevydrzala som dlhsie cakat 😀 😀

dannynka
7. okt 2010

ahojte 🙂

tak ja som dnes piekla chlebík od @alami a super sa mi podaril,krasne podkysol 😵 😵 😵 😵 😵 akurat som si tam pomenila pomer muk,dala som hladku,grahamovu a este tmavu chlebovu 😀 a je super ,som neverila vlastním ociam ako nakysol....tot fotto

jonki
7. okt 2010

@dannynka prosim ktory recept si pouzila od alami...nechodim k vam do temy...ale peciem chlebik uz dlho ale vacsinou ten isty vyskusany...a chcela by som skusit nejaku zmenu..nenapises mi prosim na ktorej strane je ten recept...ja som tak zbezne pozrela ale nenasla som ho ☹

blumka
7. okt 2010

ahojteee.ja som dnes robila pizzu prvykrat v zivote 😀 😅 ta pekarnicka je super vec, kym mi ona miesila cesto ja som stihla kopu inych veci....tesim, tesim ze ju mam

reruna
7. okt 2010

@jonki odkaz jsem dávala tu na této straně 🙂

jonki
7. okt 2010

@reruna myslis ten z 2.okt o 9:39 to je ten chlebik od alami?..lebo ja som hladala pri jej mene a asi som ho prehliadla

reruna
7. okt 2010

@jonki ano to je super chlebík, alami dávala link na straně asi 200 nebo tak nějak....

jonki
7. okt 2010

@reruna vdaka 😉 to som nemala sancu najst tak skoro 😵

alami
7. okt 2010

super chlebík http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
ja dávam pol na pol mlieko a vodu, od oka ovsené vločky (dávam ich do váhy múky) a 300 hladkej T650 a ostatné miešam grahamovú, špaldovú, alebo celozrnné - pšeničnú alebo ražnú - vždy niektoré dve a kopec semiačok a je fakt úžasný 🙂

včera som robila tvarohový závin . výborný bol 🙂