Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

danielala
16. júl 2008

.....teda dva diely pšeničnej a jeden diel ražnej som myslela, som úplne vymletá na tejto materskej dovolenke ešte aj z matiky 😠 . Keby si dala moc ražnej, chlieb by bol ťažký, ražná dodáva lahodnú chlebovú chuť a odlišuje anglický toasťák od klasického slovenského chlebíka.

Ja si tu dnes píšem sama so sebou 😀 . Lusil, poradkyňa, kde si 😲 ?

bezaz
16. júl 2008

no ja kupujem grahamove, spaldove a pod muky v bio obchode 😉 alebo zmesy v jednej firme z biskupic, maju dobre ceny, lacnejsie ako v obchode a chlebiky su fakt chutne

danielala
16. júl 2008

Bezaz aj ja som kupovala špaldovú v bio po 55 Sk a ražnú po 40 Sk, kým mi baby neporadili, že v Kauflande sa dajú kúpiť za polovicu..

bezaz
16. júl 2008

dani mna grahamova stoji 26 a ta celozrnna spaldova neviem, nemam na nej cenovku 😅

andrea78
16. júl 2008

včera som kupovala špaldovú - kaufland - 49,90,-

wighy
16. júl 2008

andy ten chlieb vyzera fantasticky mnaaaaaaaaaaaam aku salamu si pouzila???

ja som ju kupila za 52Sk 😝

andrea78
16. júl 2008

zbytok oravskej slaniny,nebola vôbec prerastená tukom, bola ako údené mäso,
nestrúhala som, pokrájala na malinké kocky

nabudúce tám dám čokoľvek, čo budem mať doma, hoci pokrájam aj ošúpanú špekačku 😀 , je to v podstate jedno, ide o tú arómu
ale je fakt super 😵

konzistenčne bol v pohode, bez dosýpania, nabudúce teda nebudem už sledovať 😉

wighy
16. júl 2008

super diky za napad 😉 urcite vyskusam

lusil2005
16. júl 2008

dani nepeciem. kupujem jej jeden bezlepkovy za 200,-. tie moje bezlepkove vytvory su nepozivatelne.

martina muka 550 je hladka, 450 je polohruba a 1050 je nejaka hladka biela ci co. ja som vsade davala klasicku 00 special. a teraz davam vsade chlebovu t650.

a v tescu je fakt v poslednej dobe tazke dostat kupit nejaku muku. kupujem v kafulande a v bille.

wighy
16. júl 2008

kooooooooooooooonecne pecieeeeeeeeeeeeeeeeeeem

svoka mi doniesla haaaak,spaldovy mi tak narastol ze je skoro po sko 😕 😕

zajtra robim oblak a rozky a dalsi chcebik do mraznicky 😅

danielala
16. júl 2008

Lusil, tak to je sila 200 Sk za chlebík ☹ , to je kvôli tomu amarantu, či čo je v tom také drahé? Ako to chutí?Hádam sa z toho Natálka vekom dostane.

Andrea a ražná? Nevieš, po čom je teraz v Kauflande? Lebo my sa najbližšie chystáme na výjazd, že zoberiem aj 40 kíl všetkých múk do zásoby, tak či sa nám tam vôbec oplatí trepať... Keď som tam bola cca. pred štvrťrokom, tak bola celozrnná ražná 22 či 23 Sk. Špaldovú som naposledy objednávala cez net po 34 Sk. Lenže treba objednať veľa múk, aby sa opatilo poštovné.

Wighy, super. Len aby sa ti ten špalďák neprepadol, keď je z neho taká hora.

wighy
16. júl 2008

andy razna vyrazklova sa mi zda je po 23sk v kauflande

no som si ista ze sa prepadne ale co uz hlavne ze bude chutiiiiit 😅

andrea78
16. júl 2008

ceny tak, ako ste napísali

wig, tak foť potom, som zcvedavá, chcem sa inšpirovať

danielala
16. júl 2008

Wighy super, už som sa zľakla, že dvíhali ceny.

Andrea, teda, ako krátko máš pekáreň a ten chlieb je úplná dokonalosť!

Tak to Tesco droždie ma už fakt štve! Som robila mužovi obvyklú vianočku, čo mi vylezie normálne takmer po okienko a aj keď som dala o lyžičku viac, tak je nízka ako kilový chlieb a vôbec nie nadýchaná ako obvykle. A to som minulý týždeň robila tú istú vianočku z tej istej múky len s čerstvým droždím a bola ako obláčik. To už bol úplne posledný sáčok tej zrejme chybnej série našťastie 😠 !

andrea78
16. júl 2008

to faaakt??? 😀 , ďakujem, snažím sa zo všetkých síl😅 a asi mi to ide 🙂

ja ho používam (tesco droždie) a v pohode, tak je to tvoje istotne chybné 😠

bezaz
16. júl 2008

ja pouzivam nejake drozdie v bielom sacku s bledomodrym napisom a vtacik je na tom, zatial vsetko s nim krasne nakyslo, len si nepamatam, kde som ho kupila 😝
wighy gratulujem ku haku 😉

danielala
16. júl 2008

Andrea, veď to, aj Vesi hovorila, že ona ho má o.k. Aj ten posledný chlebík si robila s ním?

danielala
16. júl 2008

Bezaz, to je saf-ko s tou lastovičkou. Majú ho aj v Kauflande aj v Tescu ho mávali, kým nezačali vyrábať vlastné 😠 . Tiež mi vždy saf vykyslo bez problémov, aj to druhé, čo sa tak podobne volá.

andrea78
16. júl 2008

ten už nie, je s lastovičím, nakúpila som si 20 balíčkov 😀 , mám totiž veľké plány 😀

andrea78
16. júl 2008

jaj kočky, ešte ma napadlo teraz k tomu chlebu, skladujem ho v chladničke, je tam predsalen mäso.....aby sme niečo neschytali 😝

vesi
16. júl 2008

čaute 😀
ja používam droždie s tou lastovičkou, majú ho v kauflande a vyjde ma najlacnejšie a je dobré 🙂
andrea, ja skladujem chlieb klasicky v sáčku v skrynke, ale kým vychladne ho nechávam zabalený v utierke na doske...
a mimochodom pekne sa ti darí s pekárňou, už si jednoznačne naša - závisláčka ako my 😀 😀

bezaz
16. júl 2008

dani dik, vidis, vobec si nepamatam, ze som ho kupovala v kauflaci, tam chodime dost malo.. a je super, ze mi jeden balicek staci na 3-4 chleby
akurat mi suseda doniesla "zasielku" chlebovych zmesi, moc sa tesim, zasa nieco nove.. ta firma predava aj kompletky na kolace, teraz mam novy marcipanovo-jablkovy 😵

andrea78
16. júl 2008

vesi, ja som závisláčka čo sa týka varenia a pečenia dávno pradávno, nespôsobila to pekáreň😀

aj ja chleba skladujem v sáčiku , len tento je s mäsovým výrobkom, tak pre istotu som ho dala do chladničky, aby na mňa zajtra v tom zbytku nežmurkala zelená a smradľavá slanina 😉

wighy
16. júl 2008

no ten spaldovy je krasny vonavy ale ja odolam a dam si az zajtra,teraz som urobila misu len muzovi a taky vysokanky je ze az paradickaaaaaaaaaaaaaaa a robila som ho z podmasli

ja pouzivam len cerstve drozdie,susene mam nakupene v zasobe aj 20 balikov hehe

bezaz zatial je to len pozicany hak,zajtra napisem email do firmy ze co je ,dnes je to uz 6 tyzdnov 😠 😠

andrea78
16. júl 2008

na špaldový sa aj ja chystám, asi zajtra 😉 potom referuj, či je o.k. a aj ako chutí a chcem fotooo 😀

danielala
16. júl 2008

Andrea, špalďák je fakt naj, luxus chlebík s orechovou príchuťou. Nedá sa k ničomu prirovnať, takže ťažko opísať. Hlavne neexperimentovať a nedávať rascu, lebo tá tú jemnú chuť špaldovej múky zabije.

Wighy, super, že nespadol! Ako to vydržíš odolať?!

Bezaz a čo bagetky? Ja zmesi teda ee, radšej si všetko namiešam, ale tie sladké môžu byť super na rýchlovku, daj vedieť, ako ten marcipánový dopadol a fotočku.

zuzanat
16. júl 2008

ahojte, my sme dnes piekli vianocku u nasich v ich pekarnicke a ked kyslo cesto, tak vyhodilo poistky, tak to dala sestra dopiect do truby, bola celkom dobra 🙂
zajtra sa chystam na margotkovy kolac, tak dufam, ze sa nam podari.
inak ked peciem doma, tak sa mi to vsetko strasne trusi, ked krajam. takze mam bordel vsade. aj vam sa tak trusia vyrobky z pekarnicky?

mracik11
17. júl 2008

Chcem kúpiť Unoldku, máte s ňou niekto zlé skúsenosti, to že máte dobré ste tu písali viacerí 😉

anamor
17. júl 2008

ahojte, zuzi ano aj mne sa trusia veci z pekarnicky, ked krajam na krajaci chlebik otrusinky su vsade, teraz ich ani nestiham upratovat 😅

piekla som cuketovy chlebik, dnes ochutnam a poviem 😉 priserne sa mi prepadol - predpokladam ze vela vody, dolievala som totiz, lebo sa mi oddelovala muka od cukiny.... ale asi chyba, bala som sa ze nebude dobre cesto a isla som kocikovat, tak som nemohla dozerat na chlebik stale....

bezaz
17. júl 2008

wighy inak to je sila, ze nie su schopni dodat jeden hak za 6!! tyzdnov
dani na bagetky sa konecne chystam cez weekend, teda ak nebude moc teplo, lebo to mi je zvycajne zle.. a konecne nemame ziadny program, predpokladam, ze muz bude modelarcit alebo pojde na ryby, tak bude klud 😀 musim ale pozriet, ci na dame nie je nejaky dobry recept na bagetove cesto..
tie zmesy kupujem, pre pripad, ze sa mi minie muka, nejako moc nenakupujeme do zasoby
zuzi aj nase chlebiky sa dost trusia 😔