Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

junovka
11. jún 2009

Strasska, vdaka za link 😉

Mam na vas este jednu otazocku.Uz velakrat som robievala vianocku, ale stale sa po upeceni v rure v strede, ako keby rozpraskla, alebo lepsie povedane, ako keby strasne vela rozkysla a v strede nie je spojena 😖 Neviete cim to moze byt?? 😕 😕 😕 Inak, chutovo je strasne dobra 😉 Vdaka

liana
12. jún 2009

ja kupujem hotové zmesi z Bioparku, stoja 1 euro, nič sa tam nepridáva a chlebík aj vianočka je super. dokonca sa tam dá nakupovať aj za gastráč.

junovka
16. jún 2009

ja som robila dnes tento/jahodovy/: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3652 mnaaam 😵 😝

luciek9
25. jún 2009

Ahoj holky,
tak já jsem zkoušela chleba péct nejdříve z hotové směsy - koupila jsem ji v hypernově a docela šel. Pak došla a já to zkusila dle receptu z návodu a byl daleko lepší. Dnes jsem mluvila s kámoškou a ta mi říkala o směsi od firmy Küchenmeister. Nemáte s tím některá zkušenost. Nějak se mi to nezdá. Normálně jsem za cenu 35 Kč kupovala na jeden chleba a tady se podle netu dají z balíčku 1kg upéct chleby dva a cena je stejná.
Nějak se mi to zdá divný - hlavně ta cena.

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

zuzidr
29. jún 2009

Ahojte,ešte raz sa chcem spýtať,či niekto nemáte jeden zvyšný hnetací hák do tescovej pekárne(sedí tam aj hák s iných pekární) v prípade že sa vám pokazila pekáreň,alebo ste si kúpili inú a hák vám zostal...dakujem pekne...informujte ma cez Ip 😀 🙂

fishka
30. jún 2009

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. Chtěla bych koupit taky pekárnu, ale nabídka je tak široká, že se v tom nijak neorientuju. Můžete mi poradit, na co si dát pozor, co by pekárna měla mít a co je zbytečné? Kdybyste třeba poradili konkrétní značku... Jo a ještě na kolik chleba upečený z pekárny vyjde? Je cena srovnatelná s chlebem kupovaným nebo je vyšší či dokonce nižší. Ještě jednou dík.

parvitas
30. jún 2009

ahoj fishka,
k typu pekarne sa ti vyjadrit neviem, my sme pekaren dostali, tak sme to neriesili...
a ta cena chleba zavisi, ci si chces pripravovat zmes sama, alebo uz kupis hotovu. pripadne kolko toho chlebika chcete, lebo su jedno aj dvoj-vanickove. ale pre stvorclennu rodinu staci aj ta jedna vanicka, teda, nam staci 😀, ale len na ranajky. a urcite je dobre mat tam odlozeny start.
bezna cena napr. viaczrnnej 500 g zmesi je okolo 2,- €/60,- Sk, ale casto su rozne akcie a da sa kupit aj za 25-30,- Sk. takze aspon u nas, na slovensku to vyjde skoro rovnako.

fishka
30. jún 2009

díky

parvitas
30. jún 2009

teda, povedala som stvorclennu rodinu, to som myslela mojich rodicov, mna a brata, ked sme este byvali vsetci spolu. teraz som uz sama s manzelom 😅

matica2
30. jún 2009

fishka v podstate si kúp tú čo ti padne do očka a podla ceny akú si ochotná za nu dat 🙂 tu každá pochváli tú svoju. ja mám dvojhákovú lebo sa mi viac páči tvar chleba. programov mám 10 ale využívam len dva. chlebík ti upečie každá. ja mám túto http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

ralanka
30. jún 2009

fishka podľa toho či ste väčšia rodina čiže či ti bude stačiť 1kg chleba alebo 1,5kg chleba aj v tom sa pekárne odlišujú a sú aj také už z bezlepkovým programom a aj s možnosťou pečenia bagiet ak chceš je to o tom čo všetko chceš na nej robiť či len chlieb alebo aj bagetky a videla som už aj také že majú dve formy jednu klasickú a jednu okrúhlu aby to vyteralo ako koláč je len na tebe akú si vyberieš tak sa daj do pátrania a šťastný lov prajem 😀 😀 😀

janzi
8. júl 2009

Prosim Vas o radu, v akom pomere sa nahrádza susene drozdie normálnym??

matica2
8. júl 2009

dve lyžičky sušeného je pol čerstvého ale nesom si istá používam len sušené

janzi
8. júl 2009

matica2 no super dakujem, len este by som potrebovala vediet kolko je lyzicka na gram 😅 pretoze mam v recepte g

matica2
8. júl 2009

fuuuha tak to si ma teraz dostala 😅 celé sušené je 7g

matica2
8. júl 2009

taaak ma to zaujalo že som vážila 😀 vyšlo my niečo medzi 2,35-2,40g 😀

janzi
8. júl 2009

kujeeeem 😀 mazanec sa uz pece, uvidime co s toho bude 😅

pavlina05
8. júl 2009

Ahoj holky!!!
nemáte některá osvědčený recept na kynuté těsto na táč?

pavlina05
9. júl 2009

díky 🙂
Já myslela že to jsou spec. recepty do pekárny.
TAk to vyzkouším náš domácí osvědčený. Snad mi těsto nepřekyne. 😅

vinka
9. júl 2009

Matica ja mám na jednom recepte na 1,5 lyžičky sušeného droždia 5 g čerstvého droždia.A stále mi vykysol dostatočne. 😕 Ja používam iba čerstvé droždie. 😉

matica2
9. júl 2009

vinka no ved ja nemožem porovnat lebo z čerstvého nerobím

janzi
10. júl 2009

holky a ako sa pripravuje džem v pekarni?? normalne podla receptu dam vsetky prisady a "jenom pojedeš" 😀 ak mate nejaky dobry recept na marhulovy tak sup sem s nim 🙂

roasha
11. júl 2009

vinka,nie je 5g malo?klasicka kocka ma cca 40g,a ja davam na 500g muky asi polku kocky/t.j.cca 20g/ 😕

alami
15. júl 2009

janzi - podľa návodu na želírovacom cukre. Ono ich je viac druhov, kúp si taký, ktorý sa robí "naraz", napr Gelfix 2:1, dala som si 1kg ovocia - rozmixovala, pridala ten cukor, zapla program a hotový už len naliala do fliaš a 5min hore dnom - toť vsjo

mala som aj taký cukor, kde písalo, dať cukor povariť minútu a potom pridať obyč.kraštál cukor, tak som dala ovocie+gelfix, zapla, chvíľu počkala - tak minútu potom čo začalo miešať (najskôr len nahrieva) a potom dosypala cukor...

preto vravím, radšej si kúp taký, čo sa dá naraz s ovocím a hotovo 😉

robila som džem už asi 6x, všetky vyšli na jednotku

rob si naraz len z 1kg ovocia, segra dala 1,5kg a vykypelo jej to 😖

lacler
21. júl 2009

dobry den, nevie mi niekto poradit, kde by som mohla zohnat nahradny hnetaci hak na domacu pekaren znacky Morphy Richards 48268 ? dakujem

matica2
24. júl 2009

baby tu raz niektorá písala že jej z vaničky z pekárne vytekal olej alebo niečo ako to dopadlo?

kili
28. júl 2009

neviete nejaký dobrý recept na celozrnné rožky či žemle? Prípadne sa dá použiť recept na chleba len spraviť z toho bagety?

ralanka
31. júl 2009

kiki skús túto stránku je tam toho hodne aj celozrnné pečivo rožky či bagety http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php 😉