Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

erikasadek
8. jan 2010

mima, no ja mam par receptov a tych sa drzim a kd robim nieco po prvy krat tak stale kontrolujem, pretoze povatscinou v recepte je bud vela vody alebo malo, doslova cesto je mucnate. takze stale pozeram.. 😀
a uz som si zvykla a uz viem ako na vec neboj to bude dobre.. 😉

cas nauci.. 😉

zuzka11
10. jan 2010

Cauki holky!

Eri - poze ale prece davam reference, jeli jsme hned po Vanocich na hory a tam nebyl net.....priznam, mela jsem abstak🙂)))Taaaak - vanocka se povedla skvele 😉 a od ježuchy jsem dostala velkou knihu receptu pro domaci pekarnu - ja ji nechtela,stacil by mi net ale tchyne...asi aby jeji milovany synacek nestradal 😉 , ale koukla jsem se do ni a fakt neco vyzkousim, byly tam dobre kombinace - i treba chleby se zeleninou, ruznym korenim, ruzne mouky, lepky a bezlepky 😀

Kdyz se nejaky osvedci, hodim ho sem 😉 Cus bus 😀

erikasadek
10. jan 2010

zuzka ahoj super...
tak anhod ja osm skusala tiez dost s tekvicou je uazsny .. chlebik , a spojeny syr slanika aine kombinacia;. tiez.. tak sa tesime;.
🙂

zuzka11
10. jan 2010

Ja cetlka treba se spenatem, cuketou...proste vsemozne kombinace...a k tomu koreni....budu zkouset at to bude ficet 😀

erikasadek
10. jan 2010

to ti verim.. ja mma vyskusane su bozske;. 😉

tak skusaj a porovname recepty.. 😉

zuzka11
10. jan 2010

Ouky douky 😀

misamur
11. jan 2010

ahojte dievčence......máme doma novú pekáreň na chlieb ....nemá niektorá z vás nej.recept na dobrý klasický chlebík......zatial kupujeme hotovú múku čo obsahuje všetko.........dakujem za info

junovka
11. jan 2010

ja robim takyto klasicky:
300 ml vody, 2 PL oleja, 1 a pol KL soli, 2 KL cukru, rasca, niekedy aj slnec.semienka, 500 g hlad.muky, 3/4 balicka sus.drozdia 😉

martinaema
13. jan 2010

pekárky - hlásim, že som vyskúšala novú zmes (aspoň u nás ju doteraz ešte nepredávali). Volá sa Pšeničná grahamová - kúpila som ju v kauflande za cca 73 c., lebo som myslela, že to je graham. múka. Až doma som zistila, že to je hotová zmes múk a robila som z nej rožky. Také fajnové som ešte nemala.

margot80
14. jan 2010

junovka prosimte a da se ta mouka trba napul skombinovat s grahamovou nebo spaldovou sem nakoupila a ted nevim jak to kombinovat.A to je na kilovy nebo 750 ten chlebik a jeste na jaky program.Ja zatim taky jen tapu a zkousim. 😨

junovka
14. jan 2010

margot, urcite sa da.Ja by som to dala napoly...250 g hlad.muky a 250 g spald, graham ....aku chces 😉 No, teraz co mam Zelmer, tak je to na 1 kg chleba, ale co som mala Etu, tak tam bolo na 1300g.Ale, mne to pripada stejna vaha 🙂 ...a davala som na klasicky program, bud Basic alebo Klasicky....neviem ako oznacene to mas ty.Program c.1

dusanab
14. jan 2010

Ahojte babulky, tiez som cerstvou majitelkou domacej pekarne. Zatial som sice upiekla len jeden chlebik ale zozal uspech tak mienim pokracovat 😉 nechce sa mi citat celych 161 stran, to davate do cesta vo vasich receptoch aj normalnu muku alebo len tie specialne pekarske? Ja som zatial skusila len celozrnnu a svagrina dava len tie "ocislovane" typ 1050, 550 a podobne. Co som u nas nejak nenasla, len tie co v receptoch pouzivat nemam (400, 450...) Dakujem vam a pekny vecer

junovka
14. jan 2010

dusanab, ja davam jedine klasicke muky-hladka, polohruba, hruba a k nim zvyknem davat graham, celozrnnu....podla libosti 🙂 😉

dusanab
14. jan 2010

Ahoj junovka, dakujem ti krasne, zajtra vyskusam, uz sa tesim 😝 🙂

milocka29
14. jan 2010

dusanab, ja davam 2/3 hladkej teda chlebovej a 1/3 celozrnej, neviem ci pol na pol nebude chlebik velmi ubyty, ale to uz musis vyskusat sama, komu co vyhovuje. Ja som raz takto skusila a nevyhovovalo mi to. Tie chlebove muky s čislami su urcite v Kauflande, Lidli. Teraz maju v Lidli este akciu na hotove zmesi zlacnene na necele 1 euro 1 kg t.j.na dve chleby. Teraz som ju vyskusala 1x a chlebik vynikajuci,to len na zmenu.

margot80
15. jan 2010

holciny a zkusenosti se skvarkama v domaci pekarne nekdo mate?

ozi
15. jan 2010

margot, nemám 😖

baby, ak máte radi biele rožky, skúste, tieto sú bohovské http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112

dusanab
15. jan 2010

Ahojte, milocka29 dakujem, v Lidli aj Kauflande som pozerala ale mali len celozrnne a razne. Na tej raznej nebolo napisane ake to ma ciselne oznacenie a ja som chcela hlavne 1050 a 550 a tie som nenasla nikde v celom meste.... ☹ ale asi pojdem a kupim aj tu raznu. Zatial skusam jeden recept odtialto tak uvidime. Pekny den

ozi
15. jan 2010

dusanab, kúp si chlebovú T 650, tá je na pečenie chlebíka a rožkov

dusanab
15. jan 2010

dakujem ozi, asi skusim lebo zatial to vyzera ze namiesto chleba mam nepodarok ☹ 😒 😖 trosku je preliaceny a popraskany.... ☹ podla toho co pisu v navode na pekaren je tam vela vody. Tak zas nabuduce.

ozi
15. jan 2010

dusana, takzvaný ušiak sa podaril azda každému, časom prídeš na to, koľko čoho dať, aby chlebík aj vyzeral super 😉

dusanab
15. jan 2010

Ozi dakujem za povzbudenie 😉 som rada ze nie som len ja taka....ten chlieb chutovo nie je zly len trosku cudne vyzera 😵 prvy sa mi podaril ukazkovo a tento nist. Ale uz som kupila muky pre domace pekarne, tie ocislovane som aj tak nikde nenasla....neviem...

milocka29
15. jan 2010

dusanab, v Kauflande urcite najdes hladku muku T650, lebo tie celozrne nie su ocislovane, to iba hladka muka. A preto je ta na chlebik najlepsia, lebo obsahuje lepok, ktory je pri vykysnuti a peceni chlebika potrebny. Preto sa Ti stava, ze ak das obycajnu hladku, tak Ti chlebik prepadne. Ale netvrdim, ze sa to neda aj z obycajnej, len uz treba trochu skusenosti s tym pomerom vody a muky. A nedavaj aj velmi vela drozdia, lebo tiez Ti moze velmi vykysnut a ked je redsie cesto, potom sa prepadne. Vlastna skusenost.

adamko05
15. jan 2010

... tak, tak... milocka... veľa vody a droždia...

lebo ja pečiem len veeeľmi výnimočne z "očislovanej" hladnej /pečiem z jednotáckej, teskáckej/ a nemám problémy s chlebíkom... namiešam k nej čo chcem, vločky, vyrážkovu muku, pohákovu.... a prepadlo mi iba ked som prehnala s droždim... 😉

adamko05
15. jan 2010

... a najnovšie pečiem chlebík v rure.... chutí nám viac... (ale ked nie je čas sa "prplat", tak v pekárničke) 😉

neurologia
16. jan 2010

ahojte dnes som skusala rozky-link od ozi a su bozske hned som spraskala 4 s nutelou mnaaam... 😉

dusanab
16. jan 2010

Ahojte, dnes nahodou manzel spominal ze jeho kolega ma tiez domacu pekaren a skusali aj skvarkove pecivo. No tak ze skvarky sa uz nenasli (asi ich to moc rozmiesalo) 😉 a cesto bolo take mastnejsie. Takze tak. Dnes sa mi razny chlebik vydaril tak som stastna 🙂 papa

milocka29
16. jan 2010

take rozky aj ja robim a robila som z toho cesta aj bagety a sendvic, tiez super.
Dusanab, no vidis, len nevzdavaj, stale chlebik bude lepsi a lepsi, chce to len odskusat.

ozi
16. jan 2010

neurologia, aj ja ich budem musieť zase urobiť, deti pýtajú 😉 a skúsim aj pol na pol s graham.múkou, tak som zvedavá 😵

dusanab, zachvíľu už budeš profíčka 😉

dusanab
17. jan 2010

proficka skoro ako vy tu 😉 este to bude chciet dlhy trening kym si budem moct povedat ze to viem. Dievcence a vy este kupujete chlieb v obchode ci uz len domaci papate? My odkedy mame pekaren som kupila raz par rozkov a sladke pecivko 🙂