Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
19. sep 2010

@blumka takze ked bude najblizsie doma slanina (akurat dosla) tak skusim. A davala si taku obycajnu alebo prerastenu? Horko tazko s odretymi usami mi muka na chlieb vysla, uvidime, zabudla som vytiahnut drozdie tak som tam capla zmrazene 😀 myslim ze v tom clanku o mrazeni drozdia sa aj take pisalo ze sa to moze ak si dobre pamatam tak som zvedava. Nase krpate je take masovo - zeleninove, sladkosti sice zje ked dostane ale sladke ako hlavne jedlo nehrozi takze buchty na pare na obed alebo veceru nemozem robit 😒 niekedy by to ako rychla vecera potesilo, no ale co uz.
@alami cerealnu tycinku? 😀 😀 😀 😀

zucha
19. sep 2010

ahojte, tak pekaren Eta Harmony mi definitivne odisla po 2 rokoch a 2 mesiacoch 😝 Takze ak niekto potrebuje nejaky nahradny diel, napiste mi do IP, lebo ju zachvilu vysmarim von oknom.

alami
19. sep 2010

@adamko05 potrebovala nádobu, či to zo siesty? a nie je taká istá?
@zucha a ako philipska, už opravená?

adamko05
19. sep 2010

@alami dakujem, že na mna mysliš... ja mam ECG,a le je to ako Eta siesta.. tak z Harmony by asi nepasovalo... už som kupila, len je nižšia, troška užšia, ale hlavne, že haky sedia... 😉

zucha
19. sep 2010

@alami Philipsku mi uz doniesli a hned som ju dala naspat. Nevedia, co tomu je, tak teraz bojujeme, nech nam daju peniaze naspat.

zucha
19. sep 2010

Dnes sa mi podarila fakticky dobra vianocka 😉 Esteze som tehotna, aspon jej mozem vela zjest 😅 😀
Hned pridam aj recept. Takze
VIANOCKA - klasicka:
270ml mlieka, 50g masla (margarin), 1zltko, 350g hladka muka00, 150g polohruba muka, 1 vanilkovy cukor, 80g krystaloveho cukru, stipka soli, 1/2 kocky cerstveho drozdia.
Program cesto. Po vykysnuti upliest vianocku (najlepsie 9 pramenov). Rozohriat na 2 minuty ruru na 50 stupnov. Potom vypnut a upletenu vianocku dat do vypnutej a vyhriatej rury na 15 minut. Po tejto dobe potriet rozslahanym vajickom a nechat v rure este dalsich 12 minut. Vdaka skorsiemu potretiu bude glazura krajsia. Potom vybrat a nechat 3 minuty poriadne vyhriat ruru na 200 stupnov. Zas vianocku dokladne potrieme rozslahanym vajickom a pecieme 17-19 minut. V polovici pecenia som radsej aj otocila plech, aby bola rovnomerne upecena
Ventilator v rure som nezapinala.

mizulienka
19. sep 2010

@zucha wow vyzera krasne...hned by som si dala 🙂
nemas prosim nejake video, kde je zapletanie vianocky? ja si to enviem predstavit, ze ako z 9 pramenov 😒
dik

zucha
19. sep 2010

@mizulienka nasla som viac videi, ale podla tohto jedineho sa mi to podarilo 😀 . Teda toto sa mi zda najjednoduchsie.
http://www.apetitonline.cz/recepty/4318-svatecn...
Nejake je aj v postupoch na dama.cz, ale to bolo pre mna narocne

dannynka
19. sep 2010

@zucha mnnnnnam ta vyzera božsky🙂 opísem recept a vyskusam 🙂

mne sa akurat robí cesto na pizzu tak som zvedava ako dopadne 😉

inak dakujem za tipy na receptíky 🙂 😉

zucha
19. sep 2010

fakt a este som zabudla napisat, ze ju musite dat na plech sikmo, lebo je potom velikanska 😉

molka
19. sep 2010

@zucha vianočka vyzerá super, určite vyskúšam. Myslíš, že by stačilo potrieť ju len bielkom?
Mne práve kysne fantastická francúzska bageta. 😉

mizulienka
19. sep 2010

@zucha nevyzera to komplikovane 😉 nabuduce vyskusam, pojdem presne podla receptu, ty si si cesto robila v pekarnicke?

zucha
19. sep 2010

@mizulienka ano, v pekarnicke.
@molka neviem, ci by po bielku ta glazura bola taka pekna. Tiez som ale nad tym uvazovala

blumka
19. sep 2010

@zucha mnam 😵
uz som nasla nevyhodu pekarnicky 😀 Neschudnem s nou 😀 😀 😕 😅

zucha
19. sep 2010

@blumka preto som stale tehotna - aby som nemusela chudnut 😀 😉 . Inak, druhe mena deti mas take, ako su prve tych mojich a este v rovnakom poradi 😵

alami
19. sep 2010

@zucha 😒 no super, preto nechcem kupovať pekáreň cez net a tu v obchodoch zas žiadny výber, tak zatiaľ čakám...uvidím
vianočka krásna 🙂

blumka
19. sep 2010

@zucha a tretie sa ako bude volat? 😉

jajdaelda
19. sep 2010

@zucha wow.,tak ta vánočka vypadá opravdu super....
dneska zřejmě naposledy grilujeme,tak jsem udělala ten cmarový chlebík,tak jsem na něj už zvědavá 😉

dusanab
19. sep 2010

tak chlebik je super, drozdie ocividne stihlo rozmrznut, polovica je zjedena a muku na zajtra ak by bolo treba nemam 😨

zucha
19. sep 2010

@alami bola kupovana cez dlhorocneho dodavatela urcitych veci pre jednu firmu. Takze verim, ze sa peniaze vratia rychlo, pripadne nova pekarnicka bude. Teraz asi budem musiet pouzivat ten miesac cesta a nechavat kysnut normalne a piect v rure. Ale zrejme sa vykaslem na chlieb, budem robievat len pecivo.

@blumka Annu volame Ani, Katarinu - Kati a Jan bude Janik

mizulienka
20. sep 2010

@jajdaelda ktory to je ten cmarovy chlebik, to je ten zemiakovy? 😎 dik

@zucha krasne meno ste vybrali Janik...ak budeme mat tretieho chlapca tak bude asi Janik 🙂

jajdaelda
20. sep 2010

@mizulienka jj,to je ten s tím vařeným bramborem 😉
a musím říct,že je opravdu dobrý, už ho je jen kousek..jen ho příště dám na světlejší kůrku

a dneska jsem udělala vánočku podle zuchy a těsto je fakt super....já tedy přidala ještě hrozinky....bohužel se mi ale sesunula ještě při kynutí,takže není tak pěkná,jako na fotce,ale chuťově je výborná...pro mě jen trošičku víc cukru....
jo a ten typ na zalplétání vánočky je super,hezky se topodle toho dělá

@zucha ..tak my,pokud budeme mít klučíka,tak to bude taky Jan 😉

zucha
20. sep 2010

@jajdaelda ty si ju celu piekla v pekarni?????
@mizulienka ja som chcela vzdy Michala (aj ty mas), ale muz sa tak vola a to sme nechceli 😒

Fakt a tu pekaren Philips mi vymenili za uplne novu. Uz sa v nej pecie pivny chlieb

jajdaelda
20. sep 2010

@zucha myslíš Vánočku? Tu ne, tu jsem pekla v troubě 😉 ale sesunul se mi ten horní copanek 😒

zucha
20. sep 2010

@jajdaelda aha, ja som to podla toho navodu pocas kysnutia prepichla sparadlami.

jajdaelda
20. sep 2010

@zucha to já taky,ale už ze začátku jsem to asi dala nakřivo,tak to padalo....ale chuťově je fakt výborná

zuzka72
20. sep 2010

Ahoj-prosím prosím, měla jsem tady najitý recept na mléčnou rýži, byla super, jenže se mi pokazilo PC a všechny data se mi smazala. Prosím, máte někdo ten recept? Děkuji.

zucha
20. sep 2010

@zuzka72 700ml mlieka, 100g gulatozrnnej ryze, 1 vanilkovy cukor a krystalovy podla chuti. Program dzem

zuzka72
20. sep 2010

@zucha moc,moc,moc,moc děkujiiiiiiii

vinka
21. sep 2010

Ahojte baby.Dlho som tu nebola.Vidím kopec nových tvár.No ja som dnes piekla buchty čokoládové,slivkové a marhulové joj som musela zas dve dávky urobiť.To len tak buchne u nás. 😀 😀