Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matja
3. feb 2011

@reruna
@dusanab - ja som tiež robila pivný chlieb, ale malému som ho radšej nedala, keďže je aj iné chleby, ale tiež si myslím, že to neublíži. No napadlo mi, že by sa mohlo dať do chlebíka nealko pivo. Raz chcem vyskúšať dať namiesto vody perlivú minerálku, či budeme cítiť zmenu.

matja
3. feb 2011

@zuzkat1 - recept na pšenično-ražný chlieb síce nemám, ale keď si zoberieš hocijaký recept na chlieb a dáš tam múku, akú chceš, tak máš želaný výtvor. Ja sa nikdy nedržím receptu, čo sa týka druhu múky, dávam väčšinou pol na pol - hladká a celozrnná múka.

@zuzka72 - aká je to pekáreň s 2 nádobami, neviem. Ale ináč medzi pekárňami nie je veľký rozdiel, treba sa asi zamerať na veľkosť nádoby, či ti stačí kilový chlebík alebo chceš väčší. Aj programy má väčšina pekárni rovnaké. Ja by som šla teraz pokojne aj do lacnejšej pekárničky, vraj aj lidlácke sú dobré. Ale možno ti poradí niekto iný lepšie, u nás vyberal pekárničku manžel a jedno z kritérií, ktoré si dal, bolo, aby sa hnetací hák pri pečení zložil.

zuzkat1
3. feb 2011

@matja ahoj, dakujem a prosim ta ked dam napriklad chlebovu hladku a k tomu chlebovu raznu tak voda ostava taka ista? teda netreba jej viac alebo menej?

zuzkat1
3. feb 2011

@matja popripade netreba dat iny program? nejaky dlhsi?

rivatha
3. feb 2011

@zuzkat1 Tu je napriklad origos psenicno-razny recept 😉 http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3973 Ja davam casto raznej este viac, ako pisu, vody tolko isto. A je chutnucky 🙂

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha pisu zitnu muku 😕 davas raznu? dakujem🙂 mam inak aj zitnu doma..ale raznu mam radsej🙂

rivatha
3. feb 2011

@zuzkat1 Zitna je po cesky razna 😉

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha este prosim ta stredna velkost je kilo? lebo ja mam len dve velkosti kilo a 1,3 kila

rivatha
3. feb 2011

@zuzkat1 Ano, je to kilovy chlebik 🙂

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha 😕 teda vidis🙂 a ja ze su to 2 rozne obilniny🙂 clovek sa vzdy uci 😀

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha dakujem este raz🙂 idem to rovno zapnut🙂 este ten ocot 😅 necitit ho tam potom vsak? ja ocot fakt nemusim 😝

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha inak som asi nemozne ale ked tam pisu ze program cesto tak to ale mozem aj dopiect v pekarni na nejakom inom programe vsak?

rivatha
3. feb 2011

@zuzkat1 Ocot vobec necitit, neboj, ja by som citila isto tiez 🙂 A program cesto je tam preto, ze ho mozes dat potom piect na plech do rury. Ale daj si normalne klasiku, cislo jeden vacsinou. Asi nema velmi vyznam davat cesto, a potom pecenie. Ine uz potom nedas, jedine pecenie. By si tam behala hore-dole a stukala, takto mas uz pokoj potom 😝

rivatha
3. feb 2011

@zuzkat1 A nemas za co. Dufam, ze bude chutit, my ho mame velmi radi 😵
Inak davam raznu muku hocikam, kde je psenicna. A pomer vody nechavam ten isty. Len ked robim s celozrnnou mukou, tak hladam speci recept, nech je dobra konzistencia cesta. Takze sa neboj prisypat si ju hocikam 🙂

reruna
3. feb 2011

@rivatha celozrnnou můžeš taky míchat k hladké ale prý se musí zachovat poměr - aspoň 300 g hladké a zbytek celozrnné, pak můžeš zachovat množství vody. Já dávám většinou 150 g celozrnné a 350 g hladké chlebové, když je napsáno v receptu 500 g hladké.
@zuzkat1 ocet není v chlebu cítit

matja
3. feb 2011

@zuzkat1 - ja vzdy sledujem konzistenciu cesta, lebo uz sa mi stalo, ze som robila podla receptu a cesto bolo riedke. V tom pripade dosypam muku. Takze mi je naozaj jedno, ci davam druh muky podla receptu alebo nie, lebo cesto vzdy kontrolujem.
Sice mam pekarnicku iba mesiac, skusam rozne recepty chlebikov, ale zatial som kazdy robila na zakladnom programe, takze nejaky dlhsi program nie je potrebne zadavat, ani ked zvysis podiel celozrnnej muky.

brusinka.pusinka
3. feb 2011

ahojky holky my pečeme pořád to stejné ale chtěla bych zkusit ty sádlové rohlíky kde najdu ten recept plííííz 😵 😵 😵
Jiak těm co se nepovede chleba netřeba vyhazovat kukněte to dělám já 😀 😀 😀 a je to moc mňam syn a manža se můžou ujíst 😝 😝 😝
Namočíme si do vody chleba, který už máte třeba nepovedený z pekárny nebo pro slepice (cháá) ale bez plísně, samozřejmě.
Když se chleba rozmočí, vymačkáme z něj vodu, dáme do mísy a přidáme vajíčko, (vegetu) my dávame sůl , uzeninu, kmín, majoránku, pepř a tolik množství česneku, kolik ho běžně dáváte do bramboráku, přidejte taky cibuli, je v těchto plackách moc dobrá a trochu hladké mouky. 😀

zuzkat1
3. feb 2011

@rivatha uz sa pecie, vyzera velmi dobre takze urcite bude aj chutovo velmi dobry🙂

@reruna takze ked budem robit hociaky kde je hladka muka (alebo chlebova hladka) tak mozem dat trochu celozrnnej a nechat vodu tak? to je fajn...lebo ja mam sice pekaren uz asi 4 roky ale dokopy nic som tam nerobila, len obcas cesto som tam hodila nech vymiesa🙂

@matja dakujem, skusim aj ja... len ja som dost ten typ co potrebuje mat presny recept 😅

stanulik9
3. feb 2011

Ahojte všetky pekárky a samozrejme pekári.
Čítam si vás nejaký ten deň a veľmi mi vaše rady pomohli. Pekáreň mám týždeň a robila som aj super chlebík aj "sadlové" rožky a aj vianočku. Všetko vyšlo super a to hlavne vďaka vašim radám.
Takže všetkým vám jedno veľké ĎAKUJEM 🙂 ,

Aj teraz sa preberám množstvom receptov a dumám čo budem dnes vypekať 😎 .
A toto sa mi dostalo pod ruky: http://guga.webgarden.cz/recepty-z-domacej-peka...
- keďže mi zostávajú bielky isto skúsim, Robili ste to už niektorá? Ak áno ako sa vám to pozdávalo?

dannynka
3. feb 2011

@brusinka.pusinka http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3567 😉
@matja ja mám tu lídlacku a som moc spokojna ešte aj 3-ročnú zaruku mám 😀

zuzkat1
3. feb 2011

baby ja uz tu budem asi fakt za blbu😅 ale mam otazocku🙂 grahamova muka je ina ako celozrnna muka vsak? lebo mam recept ze grahamovy chlieb a ide tam psenicna celozrnna muka iba. a teda neviem lebo na nete som nasla ze to su 2 rozne muky... mozem tam pouzit aj grahamovu miesto tej celozrnnej?

brusinka.pusinka
3. feb 2011

@dannynka 😉 díky

dannynka
3. feb 2011
matja
3. feb 2011

@zuzkat1 - áno, sú to dva rôzne druhy múky. Ako som už písala, ja bežne zamieňam hocijaké druhy, takže určite môžeš aj ty zameniť grahamovú za celozrnnú. Ale nedala by som plnú dávku celozrnnej, ale ja miešam pol na pol s hladkou.

matja
3. feb 2011

@zuzkat1 - aha, až teraz som si všimla, že ty chceš zameniť práve naopak - celozrnnú za grahamovú. Jasné, aj to sa dá 🙂

zuzkat1
3. feb 2011

@matja no tak teda mam dat plnu davku grahamovej? lebo povodne tam ide iba celozrnna... v recepte je 500g celozrnnej, tak mam dat 500g grahamovej? dakujem

zuzka72
3. feb 2011

@matja děkuji a můžu vědět jakou máš značku?
Ta s 2 nádobami je tahle http://aukro.cz/domaci-pekarna-i1437603272.html
a líbí se mi i tahle http://aukro.cz/pekarna-chleba-sencor-sbr-930ss... ale opravdu nevím jak vybrat proto se ptám a sonduji kdo co má

dannynka
3. feb 2011

@zuzkat1 ja by som nakrížila radsej pol na pol s hladkou radsej....lebo vdaka hladkej cesto nakysne...ale to iba moja rada 😉 ja ked robím na 500 g muky tak bud dam pol na pol alebo vacsiu dávku hladkej.

inak akurat idem skusit toto,chlebík gulaty mi akurat chladne uz iba naplnit a jest 😝

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23810&ord...

dannynka
3. feb 2011

@zuzka72 tu dvojnadobovu vidím prvý krát 😲 ,no nemusí o byt zla vec,na jednej strane ked by si robila dvojfarebnu vianocku kazde cesto sa ti pekne vymiesa samostatne...ale zas namiesto jedneho velkeho chlebíka mas dva male 😅

zuzka72
3. feb 2011

@dannynka aha, no ještě to musím omrknout, jako dva malý nepotřebuji 😝 stačí mi jeden velkej 😀