Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
14. aug 2010

@zucha ten kolac vyzera dobre, mnam 🙂 ja som ale skor na slane a krpec neviem ci by pochopil ze je to kolac aby to jedol....kolacik je prenho jedine zakusok a toto by obavam sa nejedol ☹ muku t650 kupujem jedine v kauflande, nikde inde som ju totiz nevidela 😠 uzasne mesto 😖 rozhodla som sa ze budem piect majonezove pecivo 😉

reruna
14. aug 2010

tak já kupuju mouku hladkou světlou speciál 00 extra, tu mají všude, ale označení T650 jsem ještě neviděla 😲 jiank kupuju ještě celozrnnou ze zdravé výživy a jinou jsem na chleba ještě nezkoušela

zuzuz1
14. aug 2010

@dusanab hmm tak ja som asi slepa.... vzdy v kaufe chodim okolo tych muk jak okolo horucej kase ale T650-ku som tam este nevidela....tiez to riesim hladkou specialkou...

alami
14. aug 2010

@zuzuz1 čo to máš dnes za rožky? a čím sú plnené? hoď receptík 🙂

zuzuz1
14. aug 2010

hmm... plnene su jedny nutelou a horkou cokoladou a druhe zlatym klasom... recept? hodim link...ak ho este najdem ;)

zuzuz1
14. aug 2010

@alami
Sladké plnené rožky:
2 vajcia
60g rozpusteného masla
doplnit do 350 ml mliekom
400g polohrubej múky
100g hladkej múky
50 g špaldovej múky(ja som dala 150g hl.m.)
1/2 ČL lyžičky soli
4 PL lyžice cukru
2 ČL sušeného droždia
Program cesto

Po vykysnutí vyvaľkať plát čo najbližší tvarom kruhu. Rozdeliť na 8 častí. Do širokej časti trochu nutely a kúsok horkej čokolády. Od širšieho kraja zatočiť, upraviť do tvaru rožkov, na povrchu potrieť vajkom a piecť v rúre na cca 160°C asi 15-20 min.

Poznámka: z uvedeného množstva mi vyšli 2 plechy---tzn. cesto rodelit na 4 kusy a z nich postupne vyvalkat kruhy rozdelene na osminy. tzn>> 1 cesto>>4kruhy>>32 rozkov... neviem ci je to pochopitelne, ale su fantasticke 🙂
inak za surova dost male a tenke rozky ale v trube naberu na velkosti... ja som davala na plech 3x5rozkov+1

alami
14. aug 2010

@zuzuz1 ďakujem vyzerajú ti super, idem si to hneď vytlačiť, nech nestratím, kým sa k tomu dostanem 🙂

zuzuz1
14. aug 2010

@alami 🙂 neni zac... inak viac odporucam pudingovu napln... ci uz zlaty klas alebo klasicky puding,,, bude to stavnatejsie 🙂

alami
14. aug 2010

@vinka žienka tu si??? ty máš vegu ako ja a robíš chlebík na rýchlom , však? To robíš na 4ke? Potrebujem rýchlo chlieb, som sa neskoro zbadala, že ku grilovačke nám bude 1 málo, tak som dala na tú 4ku, len pozreám, že to kysne len 5 min 😕 droždia som dala viac - väčšiu polku, to som vyčítala na dáme, že ak rýchly program, tak viac driždia, aby to stihlo vykysnúť...no som zvedavá, len tých 5min sa mi zdá neskutočne málo 😖

alami
14. aug 2010

sa bojím, že nebude dobrý, ja to radšej stopnem, nechám samo podkysnúť aspoň ešte 10min a potom zapnem pečenie

vinka
14. aug 2010

@alami nie moja ja nemám vegu ale panasonic ako erikasadek 😉 Neviem aký máš program ti nepomôžem

vinka
14. aug 2010

@alami aj to je riešenie.Ale nechaj podkysnúť aspon 15 min. 😉

vinka
14. aug 2010

@zuzuz1 a sú swuper s čokoládou ale aj s kolieskom banánu do toho.ja robím také sú fantastické.A ked dáš menej cukru také neutrálne cesto dajú sa super aj na slano.Klobáska s horčicou kečup s párkou no fantázia 😀

zucha
14. aug 2010

to fakt riesite hladkou 00 namiesto T650???????????? 😕 Ved to je potom uplne ine. Teda aspon podla mojej skusenosti. Takze pre ostatnych v Jednote firma Penan, hladka polosvetla - to je ta t650. To oznacenie je tam niekedy malo viditelne. Ja som si ho vsimla az po rokoch 😀 A v Bille je urcite v kazdom meste. Kaufland nenavstevujem, ale ked je v jednom, tak bude aj v ostatnych

zuzuz1
14. aug 2010

@vinka nerob mi chutky! :D mnam... uz sa tesim nabuduce.,.. vidis cokoladu mam nacatu jednu... heheh aj s tym bananom to neni zly napad--.- a naslano...mmm...take robi svokra a su uuuuzasne 🙂

zuzuz1
14. aug 2010

@zucha to fakt? penanku kupujem pravidelne ale nevsimla som si tu T650... budem to musiet prestudovat.... 🙂

zucha
14. aug 2010

@zuzuz1 oni to maju rozdelene na svetla a polosvetla. Svetla je 00 a polosvetla 650. A teraz som v Tescu od nich kupila taku, co sa vola chlebova. Iba taketo oznacenie to ma, tak som zvedava

zuzuz1
14. aug 2010

@zucha hmm.. ja som v tescu kupila hotovu zmes zemiakovu... ze vyskusame... je to len 500g. balenie tak som tam prihodila olej, 200g hl.muky a trosku drozdia... tka som zvedava co z toho vide... teraz to mam akurat v pekarni....

alami
14. aug 2010

podkúrila som tomu programom džem a vypla a už je až po sklo a idem piecť 🙂
@vinka tak som sa kopla, to niekto iný.. 😅

zucha
14. aug 2010

@zuzuz1 toto nebolo medzi zmesami, ale normalne v mukach. Nie je tam nic pridane, je to len a len muka.

zuzuz1
14. aug 2010

jaaaj
@zucha

zuzuz1
14. aug 2010

@alami som zvedava ci sa podaril 🙂

jajdaelda
14. aug 2010

@zuzuz1 jsi mi udělala při večeru chutě 🙂 ..to by malýmu teď bodlo...hm, škoda,že nemám doma nutellu,bych si dala alespoň tu 😉 ...ale určitě vyzkouším...tedy poloviční dávku,protože manža není moc na sladký a sníst sama 32 kousků,to by mě dr. už asi hnala 😅

reruna
14. aug 2010

@zucha tak u nás právěže mají všude tu světlou 00, označení polosvětlá mouka jsem si nikdy nevšimla ani jsem nevěděla, že taková existje, billu ani kaufland tu namáme, ale tak zkusím se cíleně po ní dívat...po té 650 a jesti ji seženu, tak jsem zvědavá, jestli je to fakt takový rozdíl
já jsem dneska pekla ten super chlebík, co alami dávala link a dneska jsem poprvé namíchala mlíko s vodou a super, nakynul tak o 1/3 více a je jemnější než jen s vodou

alami
14. aug 2010

@zuzuz1 práve som ho dopiekla, vyzerá tak ako na základnom, ale kysnúš som nechala dlhšie, až kým nebol ako má byť, aj tak je skôr ako mäso, to sa práve ide vyberať 🙂
@reruna niekedy bola T650 v zelenom obale, aj keď teraz sú už tie múky balené kadejako, ale často sa ešte nájde práve v tom zelenom (teda biela so zelenou)

neviem kto to spomínal tie otruby do chleba, tak dnes čo som piekla na obed, robila som recept - super chlebík - ako ja takmer vždy 😅 a dávala som pšen. klíčky aj otruby aj vločky, vodu som nepridávala, len toto všetko som dala do hmotnosti múky a bol - je fantastico 😉

erikasadek
15. aug 2010

@reruna 650 T je rozdiel je bohatsia na gluten a ten treba na dobre nafuknuty a kvalitny chlieb.. 😉
skod aze v nasich sirkach je tak tazko dostat.. 😉
@alami ja osm pisala , otruby pomlete ako muka bozske ked s aprida . do normalnej muky chlebik mnam ,mnam. 🙂

zucha
16. aug 2010

konecne mi funguje posielanie fotiek z mobilu, tak hned pripadam vcerajsi vytvor.
Acidkove (vanilkove) rozteky plnene grankom

dusanab
16. aug 2010

kraaaaaaaasne, mnam
ja som dnes piekla rozky a hot dogy 😉

alami
16. aug 2010

@zucha jój ty ale robíš chute
@dusanab ktoré si robila rožky? a aké boli? 🙂
ja som dnes moje tlačené tvarohové koláče, chlebík a deťom som v pekárni slané cesto robila = plastelína 🙂 taklže dnes išla 3x 😅

dusanab
16. aug 2010

@alami http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112
slane cesto =plastelina mam ako pochopit? 😲 modelovacie cesto na figurky?