Poraďte vydatné sýte jedlá.

menojejedno
24. sep 2019

Poraďte sýte jedla , obedy , polievky , a hlavne jedlo . Ja už fakt neviem čo variť . Čim toho bude viac tym lepšie aspoň budem mať z čoho vyberať.

h2
25. sep 2019

@menojejedno Ahoj, je tu taká téma, volá sa tuším Čo dnes varíte. Nechce sa mi to hľadať, určite nájdeš. Je tam toho hrozne veľa.
Len ma zaujalo, že hľadáš konkrétne sýte jedlá. Môžem sa opýtať, prečo? (Len ma to zaujíma).
Ináč, za mňa najsýtejšie jedlo: bryndzové halušky.

h2
25. sep 2019

@suesue1983 To je presne ono. 👍

dankabetka
25. sep 2019

🙂 segedin, gulas, svieckova, spanielske vtacky, rezne, privarky : zemiakovy, sosovicovy, tekvicovy, s parkom, vajickom, klobasov 🙂 toto je u nas povazovane za syte jedlo , dobru chut 🙂

simca06022011
25. sep 2019

No polievky frankurtska, šošovicová a fazuľová - na milión spôsobov, hokkaido, tekvicová... Prívarky rôzne s vajíčkom, mäsom, fašírkou. Tiež robíme cestoviny zapekane, špagety s guľkami mäsovými, zapekaný zeleninu s mäsom (na spôsob koložvárska kapusta, ale napr . Karfiol, zelené fazuľky, kel, plnené cukety... A to som sa ešte k mäsu nedostala😂 Veľa sa u nás inšpirujem z maďarskej kuchyne, ale napr. Bonvivani má recepty tradičné naše... Sladké jedlá zo zemiakového cesta, knedle a čo ja viem čo. Keď som.bola v stave že neviem čo, dostala som kuchársku knihu takú malú obrazkovu..a dcéra si vyberala a ja som si prispôsobila 😁

nyusika
25. sep 2019

@dankabetka akurát vyživova hodnota minimálna.

galioska
25. sep 2019

@nyusika záleží ako to pripravia, podľa mna

saskia_98
25. sep 2019

@nyusika veľa zaleži od pripravenia, napr taky segedin, je rozdiel ci ho spravis z krkovicky alebo zo stehna a dalej, keby si mala doma takeho manzela jak mam ja, ze kazdy den maso, maso zeby sa najedol, tiez hladas take sýte recepty. Keby som mu dala jest buchty na pare, ta zje 8 a je hladny ...

maminuska
25. sep 2019

@nyusika ja by som ani nepovedala že výživová hodnota minimálna. Okrem toho párku a klobásy, všetko je pre telo prínosom , len záleží čo tam dáš a ako to pripravíš.
Taká sviečková ak je urobená z kvalitného hovädzieho masa , veľkého množstva koreňovej zeleniny , ktorá nie je zahustená múkou ale dochutené dvoma lyžicami smotany a citronovou šťavou je fajn. Prívarky tiež , všetko je zdrojom niečoho .

eeerickal1
25. sep 2019

Ja robievam veľa kuracie prsia, bravčovú panenku a takéto, čo najviac na prírodno a k tomu kopu zeleniny. Aj grilovanej. Aj čerstvej a teda nemali sme doma problém, že by drahý bol hladný, práve naopak 🙂

nyusika
25. sep 2019

@maminuska akurát že tá zelenina je rozvarena ako fras.

ja tiež neviem úplne zdravo, ale snažím sa jesť 80 percent zdravo a zvyšok podobné hlúposti.

lebo čo už je zdravé na bravcovom rezni?
na co je dobrá parena knedla (okrem priberania a napĺňania zaludka)

nyusika
25. sep 2019

@saskia_98 no lebo tie platené buchty sú úplne nič...obyčajná maskrtu a nie jedlo.

nyusika
25. sep 2019

základ pre dlhodobý pocit sýtosti je aj tak glykemicky index.

Nie to, ako tučné a ťažké jedlo je

saskia_98
25. sep 2019

@nyusika to bolo prve jedlo co ma napadlo bez masa, ber to s rezervou. Moj muz neje zeleninu, resp. Zje raz za tyzden zeleninovy salat, cize "zdravu a vyživnu" stravu podla teba ma len raz do tyzdna aj to je do hodiny hladny ...

fokuska
25. sep 2019

@eeerickal1 Kazdy ma iny metabolizmus. Ja ked si dam kombinaciu ako pises, tak ano, je to zdrave, lahke, zasytim sa - ale rak na 2-3 hodiny a musim jest zas.
Ked si dam kombinsciu maso+zemiaky alebo ryza, knedla, tak som styta ovela dlhsie.

nyusika
25. sep 2019

@saskia_98 preč o si ľudia myslia, že zdravé jedlo rovna sa šalát ??

saskia_98
25. sep 2019

@nyusika nerovna sa šalat, to bol priklad. Snazim sa ti vysvetlit ze moj manzel zozerie kona a do 2 hodin je hladny .. Len ty stale ides svoje

nyusika
25. sep 2019

@saskia_98
pretože neje kvalitnú a vyzivnu stravu.
aj ty si ideš svoje ☺

saskia_98
25. sep 2019

@nyusika daj priklad na tvoju kvalitnu stravu a ti poviem za jak dlho bude zas hladny.

nyusika
25. sep 2019

@saskia_98
losos/pečené mäso (hovädzie, králik, morka...) + orestovana zelenina (paprika, šampiňóny, tekvica +sosovica + peceny batat

maminuska
25. sep 2019

@nyusika zelenina ktorá je uvarená ( udusená ) , hlavne koreňová , tak z nej si telo berie lepšie ako z o surovej , to je známy fakt.

nyusika
25. sep 2019

čiže mäso so šalátom na teplo upravenym

nyusika
25. sep 2019

alebo bulgur s masom, poháňa namiesto prílohy, husté polievky bez zahustenia múkou

maminuska
25. sep 2019

@nyusika ak to patrilo mne , tak ja píšem o koreňovej zelenine v sviečkovej .

nyusika
25. sep 2019

@maminuska uvarena ano, rozvarena nie

nyusika
25. sep 2019

okrem toho - píšem svoj názor na výživné jedla.
vôbec nemusíte mať rovnaký.

maminuska
25. sep 2019

@nyusika no ale to je spôsob prípravy , stačí rozmixovat uvarenú a nie rozvarenú .

saskia_98
25. sep 2019

@nyusika čiže maso ok, zeleninu grilovanu restovanu to je jedno jaku neje, bataty tiez. Hmmm no nenajedol by sa moj muz keby si mu toto dala. Zato taky šošovicovy privarok s vajičkom, by zjedol a este by vydrzal aj 3 hodiny najedeny. Alebo maďarsky gulaš s knedlikom, na tom by vydrzal dlhsie ako na tom tvojom.
A bulgur a tieto dristy tiez neje. Vies, mne staci na obed grilovane masko, salat a som najedena. Moj muz ma skoro 2 m a 110 kg vahu, jemu ked chces navarit zeby sa najedol a nebol do hodiny hladny musis varit take jedla. A este, kazdy ma iny metabolizmus. Ja na salate vydrzim pol dna a nie som hladna, moj muz zozerie kona a je hladny lebo mu tak rychlo spaľuje....

yanni
25. sep 2019

@maminuska ty pises spravne, lebo je rozdiel uvarena korenova zelenina, ktora ide potom odliata ako priloha na tanier a zvarena/rozvarena a pomixovana korenova zelenina v omacke ku svieckovej. Tam ti vyplavene vitaminy zo zeleniny ostavaju v omacke, kdezto z sice uvarenej ale nie rozvarenej zeleniny ich s vodou, v ktorej sa ta zelenina varila vylejem do kanala grrr
Mimochodom, minuly tyzden som tiez robila svieckovu. Akurat z velkmi kvalitneho hovädzieho, kedze tu kde sme bravcove nekupis, ak tiz robievam omacku tak, ze ju fakticky zahusti ta zelenina a muku tam ani nedavam.

yanni
25. sep 2019

@maminuska Inak ta zelenina ani nema sancu sa rozvrait, kedze v "kuchte" sa aj to mäso rychlo uvari.