Potrebujem recept na korpus a výbornú plnku do torty

love232
18. mar 2013

Ahoooj maminky chcem upiect drahemu a nasmu drobcovi torty chcem dat na vrch marcipan len netusim aky korpus a plnku...dakujem velmi pekne za rady 😀

luciahromadkova
18. mar 2013

najdes tu, vsetky su overene https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ aj recept na korpus aj plnku zavisi od toho co vam chuti
ak budes potrebovat potom sa pytaj tu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

mata95
18. mar 2013

ja robim plnku takto: 2,5dcl mlieka,2lyž.hladkej muky,2žltka,van.cukor-uvariť na kašu,rozmixovať sherou a dochutiť akokolvek....čokoladova,ovocna,kavova,medova,karamelova....mne a mojim blizkym chuti ovela viac ako klasicka plnka robena zpudingu....fajna je tieš torta zpunču....mňam,ja som ju robila malej ked mala rok a zožala veeelky uspech....

tweetinka.co
18. mar 2013

ahoj, tiez odporucam forum marcipanove torty.. je tam vela prijemnych, ochotnych a skusenych kociek 🙂.. mne vela pomohli..
Pod marcipan treba dat maslovu plnku (alebo maslo rozmiesane s cukrom..) aby sa netopil (rada z fora 😎 )

alenata
18. mar 2013

@love232 mám taký univerzálny a overený recept na korpus: 5 žľtkov, 24 dkg kr. cukor rozmixovať, do toho 1,5 dcl vlažnej vody. Potom priliať približne 1dcl oleja. Do vymiešaného dám 30 dkg polohrubej múky s pol práškom do pečiva. Nakoniec zamiešam sneh z 5 bielkov. Upečiem v tortovej forme a dvakrát prekrojím v pohode. Ak chceš kakaový korpus, pridáš kakao, ak orechový, tak časť múky nahraď orechami. Ak chceš svetlý korpus, tak nepridáš nič. 🙂

zzzz128
18. mar 2013

@love232 Ahoj,ja som robila plnku zo kinder plnku plnku z bielej čokolády a bolo to úúúplne super 🙂 Kinder: na 1 šľahačku 250ml 1x 100g kinder čokolády,nechať spolu zovrieť a po vychladnutí dať na 24h do chladničky a vyšľahať. To isté aj z bielej čokolády,len tam ide 100g bielej čokolády na 2 šľahačky. A tá biela chutí ako salko,ochhh teče mi slina 😀

love232
autor
18. mar 2013

@mata95 inaaaac puncova to je dobry naapad tu miluje kazdy ;)) a bude sa na to dat natahnut marcipan zee

mata95
18. mar 2013

ja som dala,dochutila som ho rum.aromou aby sa neviem ako to nazvať "zjednotili"chute a všetkym to chutilo,miesto plnky som ju potrela najemno lekvarom aby marcipan držal....

love232
autor
18. mar 2013

@zzzz128 ejha nooo to by sa hodilo zas rpcovi ...hmmm dakujem sikulky 🙂) my luubime mooc penove tak ale to som robila minule teraz chcem urobit krasnu z marcipanu...este musim porozmyslat ze drahemu aky tvar asi najlepsie tv alebo postel. Hehe

love232
autor
18. mar 2013

@mata95 aha dooobre ja som dnes robila roladu a kupila som neaku smisnu rum.aromu plnku mi zafarbilo a zgrcla sa mi :(((

irriss
18. mar 2013

@love232
@aduskatt Ti poradi..milujeme jeji dorty..mrkni ji do fotoblogu 😉

aduskatt
18. mar 2013

@love232 plnku je uplne jedno, aku das do torty, podla toho, co vam chuti, ak chces potahovat, zaklad je celu tortu natriet maslom vymiesanym s cukrom, aby sa ti potah znutra netopil. ja pre farbu a chut davam do toho masla s cukrom aj omrvinky z korpusu a lyzicku nutely🙂 nech sa dari, ak nieco, kludne pis do IP

love232
autor
18. mar 2013

@irriss
@aduskatt idem pozret tvoj fotoalbum daaakujem zatial

mata95
18. mar 2013

@love232 tak toto sa mi ešte nestalo,často použivam rum.ar.....neviem čim to môže byť,nemala som stym problem,ani pritom marcipane...normalne si ma inšpirvala,hned zajtra niečo upečiem...

love232
autor
18. mar 2013

;).vsak totok odvtedy co som doma len vypekam evedia sa dojest ;)) dnes mi akurat svokra sa smaala ze jhaj ty sinieco zmyslis a hned v sekundu zacnes vymyslat...mooc ma pecenie bavi ...uz sa neviem dockat ked bude mat drahy narodeniny ze mu spravim krasnu ortu...a asi vyhral ten puncovy

lenka268
18. mar 2013

@aduskatt mozno hlupa otazka ale fakt to neviem to maslo ktore sa dava pod potah teda maslo s cukrom ma byt ake maslo, je tym myslene hera alebo palmarin alebo maslo ako take rama, veto, .... nesmejte sa baby fakt neviem toto 😅 😀 , dakujem pekne

aduskatt
18. mar 2013

@lenka268 maslo, klasicke poctive 82% maslo🙂 jasne, treba sa pytat

lenka268
18. mar 2013

@aduskatt 😵 dakujem

aduskatt
18. mar 2013

@lenka268 za malicko🙂 radsej sa spytat, ako 3 kg torty vysmarit do kosa🙂

lenka268
18. mar 2013

@aduskatt sak to, to sa bojim, ze mi korpus splasne, ze to potiahne na figu, chystam sa uz konecne na prvu potahovanu takze absorbujem vsetko co sa da, dneska som si aj tu zehlicku objednala na potah, neviem sice ci to bude na volaco ale aspon pre dobry pocit ze som spravila pre to vsetko aby to ako tak vypádalo 😀

aduskatt
18. mar 2013

@lenka268 jasne, ze bude, inak, ak by si cokolvek potrebovala na tortu, kludne mi pisni IP🙂
zehlicka je fajn vecicka, korpus nesplasne, to sa neboj🙂 treba piect radsej dlhsie a na nizsej teplote

lenka268
18. mar 2013

@aduskatt dakujem, no budem sa na to sustredit intenzivne, koncom marca mam narodeniny tak si chcem sama sebe upiect. 🙂

aduskatt
18. mar 2013

@lenka268 tak to budem drzat palce🙂

audiova
19. mar 2013

@lenka268 ahoj aj ja budem v piatok piecť svoju prvú poťahovanú tortu.teda dúfam 😵 .poťah som si už pripravila s marschmalows cukríkov( cukor som mala aj za ušami),ale nakoniec som to zmiesila dokopy 😀 .dúfam že ju budem vedieť potiahnuť.kúpila som si aj novú formu takú hranatú 24x24cm.spravím asi mramorový korpus a plnku dám buď parížsky alebo pribináčikový krém. keď sa podarí odfotiť,tak pridám aj foto 😵 .čítala som tu že sa má piecť pri 150°C cca 1-11/2 hod.takže dlho.aj ja som si objednala žehličku,aj také špachtličky,takže výbavu mám 😀 .len jedno neviem,keď dám na tortu tú poťahovku,ako to zarovnám na tých rohoch ☹ .to ešte musím zistiť.tak nech sa ti tortička podarí

lenka268
19. mar 2013

@audiova Ahoj, vidim ze nas trapia dost podobne veci 😀 , tiez si idem robit potah z cukrikov, treba si to urobit dopredu? ked pises ze uz si si to spravila, to som nevedela, ja mam gulatu formu priemer 26 cm. Tiez rozmyslam ako to potiahnem hlavne tie boky , ci necham hranate alebo jako 😕 , normalne som sa v noci zobudila a rozmyslala o tom, 😅 , este mi nieco napadlo, vcera som sa pytala ohladne toho masla s cukrom na vrch, ako to budes robit? ked mi ostane plnka mam tortu potriet a na to este to maslo s tym curkrom aby sa ten potah netopil? ci tortu nenatret so zvysnym kremom a potret len s maslom a cukrom 🙄 , no chystame sa na to teda riadne 😵 ,

mpg
19. mar 2013

Zvyknem robiť jahodové kocky, cesto je kakaové a plnka ružová - je to jednoduché a pekné, dá sa urobiť aj z jahodového kompótu.

audiova
19. mar 2013

@lenka268 ja si myslím že boky a vrch len maslo s cukrom.nemusí sa robiť vopred,ja len aby som toho nemala veľa.lebo v piatok upečiem tortu aj ju naplním,potom ju vraj treba dať poriadne vychladnuť.takže ju dám do chladničky a v sobotu potiahnem

lenka268
19. mar 2013

@audiova ok, dakujem aj ja drzim palce nech sa vydari 😉

aduskatt
23. mar 2013

hranatu potiahneme tak, ze si vyvalkate hmotu, musi byt vacsia, ako je cela torta. POtah prenesiete na tortu, uhladite najskor rohy a potom postupne natahovanim a uvonovanim urobite boky a vrch, treba postupovat opatrne a zehlickou vyrovnavat.....cim vacsi potah, tym lepsie sa robi a menej krci. Gulata sa potahuje lepsie, ale takisto treba mat potah vyvalkany na vacsiu plochu ako je torta

lenka268
23. mar 2013

@audiova ahoj 😉 , tak ako? torta je upecena? podarila sa?

papuka
23. mar 2013

tak dievčence aj ja sa chystám na prvú potahovanú tortičku, ale až mm na narodeniny, ktoré bude mat v máji, bude to premiéra a ked sa vydarí tak chcem urobit mojmu malému na 1. ročik v júli. chcela by som sa opýtat, kolko marcipánu budem potrebovat na tortu, priemer 26cm, vysoká bude z troch korpusov, tada jeden prekrojený 2x a ešte jedna rada, chcem na vrchný marcipán dávat motýliky ako ich tam pripevnit, teda prilepit, marcipán o marcipán 😒