Poznáte dobré recepty s ovsennými vločkami?

spantex
24. mar 2008

Ahoj!
Ak vie niekto dobré recepty s ovs. vločkami pre ročné bábo, napíšte.
Budem rada.
Ďakujem. 🙂

lusil2005
24. mar 2008

aj ja chceeeem! 😵

ufka
25. mar 2008

ahojte ja dávam malej často ovsené vločky a skoro do všetkého. napr kašu robím tak,že umyté vločky zalejem horúcou vodou a nechám napučat potom zlejem dám donich mliečko+ ovocie,alebodo jogurtíku,do vývaru,úplne všade.
ja si robím omeletu + vločky a je to super tiež.
konkrétne recepty nemám. budem rada ak niekto napíše pa 🙂

nelika666
25. mar 2008

viem polievku 🙂

POLIEVKA S OVSENÝMI VLOČKAMI

olej, cibulka, solčanka (nemusi byt), ovsené vločky (ja mam z Rakuska nie cele, ale take ako struhanka ale mozu byt aj obycajne vcelku, staci namliet)

na troske oleji sprazime cibulku, zalejeme vodou a dosypeme ovsene vlocky, ochutíme solčankou, a polievocka sama zacne hustnut - treba davat pozor a dolievat vodu ak je prilis husta, polievku s vlockami treba povarit dlhsie aby sa dobre rozvarili..

tato polievka je vraj dobra ked je dieta chore 😉 robia ju v Rakusku

ufka
25. mar 2008

napísala som sprosto to s tým mliekom samo nepatrí aj do vývaru atd ale to ste asi pochopili.
nelika a čo je solčanka?

nelika666
25. mar 2008

je to ako vegeta ale bez glutamanu a podobnych "gebuzin" - da sa kupit v obchodoch so zdravou vyzivou 😉

krajcoanka
25. mar 2008

ja robievam polievku z ovsených vločiek, ktorú osolím (iba trocha!)a dám do toho variť nadrobno nakrájanú mrkvu (môže sa dať variť aj zvlášť a potom sa v tom mrkv. náleve rozmixuje a obe sa zmiešajú).

masinka
25. mar 2008

ak chcete mlete ovsene vlocky, tak Emco ma "Ovsene vlocky jemne" a tie su take pomrvene
ja z nich robim kolaciky, recept som nasla niekde tu na konovi v teme o peceni a malej celkom chutia

avanka
20. apr 2008

ja si ovsene vlocky zomeliem v mixeri na normalne s nimi zahustujem, prestala som pouzivat hladku muku, je to zdravsie a staci toho na zahustenie menej...
Inak cele pridavam do chleba a milujem kasu z ovsenych vlociek, ktoru robim tak, ze ich v miske zalejem trochou vody, dam do mikrovlnky na 2 minuty, prisladim trochou medu a pridam si tam ovocie - jablko, banan..
Tak v tejto kasi by som dokazala sediet

renerka
21. apr 2008

ahojte, ja velmi oblubujem ovsene vlocky do mnohyh receptov hlavne do zeleninovych polievok, namiesto halusiek alebo akychkolvek zavarok. Ozivia posievku, zahustia a nemusite pouzivat bielu muku, alebo zaprazku. Je jedno ci su to velke vlocky, alebo Emco jemne /to uz je na zvazeni podla typu polievky.

Mojmu drobcekovi casto varievam kasu:
2dcl mlieka /alebo vody/ , 2pol.lyz.kopcom Emco vlociek, 1 mensie jablcko
mlieko s vlockami privedieme do varu a na malom ohni za obcas. miesania varime 1min.prikryjeme a nechame napucat 3min. zatial si ocistime a nastruhame jablcko na jemnom struhaku.

kasa sa da hned jest a netreba ju vobec sladit. je vinikajuca aj pre dospelakov. da sa variovat s akymkolvek ovocim a doporucuje sa detom od 7.mes. vyborne chuti na ranajky ci veceru.

Klasicke vlocky mozete pridat do zemiakovych placiek namiesto muky. Vlocky treba umyt v studenej vode a povarit vo vode s vegetou, pridate vsetky ostatne ingrediencie ako do placiek a je to. Chutia fakt vyborne. Iba moj muz mi to nechce jest, lebo tam nie je maso 🙂

bika
22. apr 2008

Super nápad s tou kašou na večeru, Renerka. Vyskúšame. Aj ostatné recepty sú dobré, ja ovs. vločky používam často. Niekedy si urobím také domáce müsli: na masle opražím vločky (dajú sa opražiť aj na sucho, len ich treba miešať, aby neprihoreli), pridám trochu posekaných orechov, hrozienka, príp. nakrájané sušené ovocie, a ak to chcem mať ako veľkú mňamku, tak aj kúsky čokolády 🙂 Skladujem potom chladničke, aby sa maslo nepokazilo.

leoni.d
22. apr 2008

Tak mi tu vo Svajciarsku oblubujeme Birchenmüesli- Ovocna bomba z ovsenych vlociek

Potrebujeme 3 az 4 lyz. ovsenych vlociek, ktore dame napucat do trochu mlieka, pridame pol. alebo cely biely joghurt, nastruhame 2 jablka, dva banany pokrajame na male kusky,po pripade pridame hrozno a treba tam pridat za hrst ovocnej zmesy ako su maliny , ribezle , cernice, jahody, ale mozu byt napr. iba same maliny.Tato zmes nam vsetko sfarbi, a vsetko by malo byt bledoruzovej farby.Ja kupujem mrazenu, ktoru roztopim v mikrovlnke.Moze sa tam dat vlastne vela ovocia podla chuti a fantazie. Davam tam i zomlete mandle.Na koniec to treba osladit bud medom alebo cukrom. Moze to byt ako dezert, vydatne ranajky, olovrant.. Moze sa to podavat i so slahackou. Moj syn to moc nemusi, ale pre nas dospelych je to naozaj bomba. Tu u nas to Svaciari miluju..a ja tiez..
Treba iba vyskusat..

renerka
29. apr 2008

Ahoj babenky,
nasla som vam vyskusany recept na vynikajuce susienky a hlavne zdrave. Ja by som to uz dala aj mojmu drobcekovi bez tych orieskov, ale je to na kazdej...a preco by sme si nezamlsali aj my?

BEBE SUSIENKY
2 salky hrozienok zalejeme vriacou vodou aby zmakli a necháme vychladnut. Vo vacsej miske vymiesame 6 vajec, 2 hrnceky oleja, 3 hrnceky pras.cukru, 1 vanilkovy cukor. Pridame 5 hrncekov poloh.muky a 1 prasok do peciva.
Vsetko zmiesame, pridame 3 hrnceky ovsenych vlociek 1 hrncek sezamu, 1 hrncek slnecnicovych semiacok, 1 hrncek posekanych orechov, hrozienka, posekanu cokoladu (200g)
Vypracujeme cesto, tvarujeme gulocky, stlacime na placku a na papieri pecieme vo vyhriatej rure -180C do ruzova.

Este skor ako sa do toho date mali by ste si prizvat dalsiu pomocnu silu k drobcovi. Ked som to robila prvy krat skoro som omdlela z toho mnozstva, este ze som si vybrala najvacsiu nadobu aku som doma mala 😉 .
Tak uz len doru chut.

lyongirl
30. apr 2008

Ja varím pri chorobe polievku z vločiek, teda pri hnačkách, je diétna:
mrkva, petržlen, zeler, zemiak, vločky, len to uvariť vo vode s rascou a soľou a je to aj mňam a ak sa spraví na cibuľke a oleji, tak samozrejme diétna nieje a je dobrá aj pre dieťa či dospelého.

kuky8
23. sep 2008

Ahojte,
chcela by som začať s ovsenými vločkami - kde dostať kúpiť tie Emco jemné? Na začiatok asi skúsim tieto...
Stačí len preliať horúcou vodou, nechať napučať a primiešať do jedla?

renerka
25. sep 2008

Ahoj Kuky, Emco maju vo vsetkych retazcoch, a neviem co z toho budes kuchtit, ale velmi rychlo zmeknu. Ked ich miesam na ranajky do jogurtu kym sa s malym dame do poriadku (cca 20 min.) mozme rovno jest a netreba ich ani prelievat horucou vodou. Vela zdaru 🙂

kuky8
26. sep 2008

renerka - dik 😉

kangaroo
27. sep 2008

taká mňamka: nasucho opražiť vločky /aby vonali/, pridať med, spolu opražiť, pridať nahrubo postrúhané jablko, namočené hrozienka,

graziela
11. dec 2008

Ahojte, mna by zaujimalo, ci a ako robievate kasu z ovs. vlociek...mne to velmi zachutilo v porodnici, ked mi po sekcii ako dietu tuto kasu dali ako 1.jedlo, co som smela...a mne to taaaak velmi chutilo...chcela by som si ju urobit aj doma, len neviem presny recept...bolo to aj so skoricou...ak mate niekto osvedceny receptik, prosiiim si...dakujem

sirinka
11. dec 2008

ja pre malu varim tak, ze necham vo vode uvarit na drobno nakrajanu zeleninku(akukolvek aj rozne druhy), pre dokoncenim pridam dve lyzice vlociek a desat minut povarim, treba stale miesat a je z toho ovseno zeleninova kasa...nakoniec pridam este uvarene masko a mala to zboznuje...
a do kase pridavam rozne bylinky, ake ma v ten den napadnu...

magda22
12. dec 2008

renerka a aky olej tam davas?
neda sa to nahradit maslom? myslim, ze by to bolo aj chutnejsie hm?

magda22
12. dec 2008

a este som sa chcela spytat, ze ake su tie susienky, ked su hotove, tvrde? alebo makksie?

sabka
15. dec 2008

Ahojte. Ja robievam jogurtovu kasu. Jemne ovsene vlocky (bud emco alebo take s klickamy) zalejem viacou vodou a necham cca minutu odstat. Zatial si nastruham jablko banan alebo akekolvek ovocie. Vsetko to aj s jogurtom ovocim a vlockamy zmiesam a hotovo.
Vlocky su uzasne aj v obycajnej krupicovej kase(To si mozno jedla v porodnici graziela.) alebo v pudingu. Daju sa kupit spaldove, celozrnne ryzove a rozne ine vlocky.

sabka
15. dec 2008

magda22 dakujem za typ na dobru stranku.

graziela
16. dec 2008

Sabi, moznoze to bola predsa len ta krupic. kasa s pridanymi vlockami, to ma vobec nenapadlo, ze aj takto sa to da pripravit...Ja som zial doteraz nenatrafila na ine ako klasicke ovsene vlocky, videla si tie spominane aj u nas niekde?

belusa
5. mar 2012

Ahojte môžem pripraviť ovsené vločky pre 6 mesačné bábo?Chcela by som mu dať tú kašu s ovocím len neviem či už môžem?Dakujem

belusa
6. mar 2012

to fakt nikto nevie poradiť?aj niaky dobrý recept by bodol

stanullka
3. dec 2012

moje ranajky: ovsene vlocky zalejem trochou vriacej vody nech napucia, posypem vlasskymi orechmi mletymi, pridam dve KL. medu, banan a na to ovocny jogurt 🙂 dobru chut

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz