Poznáte recept na cesto na pizzu?

vodniicka
8. dec 2007

ahojte, mate niekto recept na tenke cesto na pizzu a na pizzovy zaklad ale nie s kecupom? Dakujeem 😀

zajo79
12. júl 2009

na mmb si dajte vyhladat talianska pizza...ta je supeeer, aj s tipom na pecenie

pancake
12. júl 2009

mne nikdy kvasok nenakysol a dala som ho aj tak do cesta a potom uz mi cesto krasne nakyslo. bez problemov.
len sa chcem spytat ci neexistuje aj nejake cesto ktore netreba nechavat kysnut.
teda okrem lineckeho. taku pizzu ja nemusim. 😝

mukky
12. júl 2009

pancake precitaj si dozadu par prispevkov o mojom kvasku na pizzu 😀 ,nieco robime asi zle.. 😀 😝

pancake
13. júl 2009

citala som ta, neboj 😉
mne nevykysne ale potom mi uz muka nakysne dobre. a to pouzivam susene kvasnice.

mukky
14. júl 2009

pan 😵 ,mne ani muka 😀
ale nabuduce mi to urcite vyjde 😉

alami
17. júl 2009

pancake - ja mám takú čo sa nenecháva kysnúť, je to s tých prvých slovenských "akožepíc" 😀 😀 😀 😀 také to čudo na celý plech, ja to sem tam robím namiesto obeda, alebo večere a podľa mňa je fajná 😉

25dkg polohrubej múky, kvások, soľ, korenie, majoránka, vegeta, mletá červená paprika, rasca, trochu mlieka - tak aby sa to všetko spojilo
cesto rukami ponaťahujem na vymastený plech, cesto pokvapkám olejom - a rozotriem ho, dám šunku, syr, lečo, rozšľahané vajíčka, postrúhaný syr, prípade na drobné kocky nakrájaný, pekne sa tam pustí, nechať upiesť na konci kto chce kečup.

cesto nenechávam kysnúť, nakysne pri pečení 😉

pancake
17. júl 2009

alami presne taku robim aj ja. kysne az v trube. a davam na nu kecup,leco, a na hrubo nastruhany syt. tak vela, aby to bolo biele. bez sunky a salamy. ta je moja najoblubenejsia. je mnam. a samozrejme oregano.

alami
18. júl 2009

zajo - práve robím tú pizzu čo si odporučila 😵 paradajky sú už "obarené" cestíčko kysne 😵 😀

ralanka
19. júl 2009

zajo chcem sa opýtať dávaš celé droždie lebo aj ja mám presne to čo je na obrázku a je písané až na 1kg múky tak sa mi to zdá vela ani do prkárne na chleba nedávam celé Dík 🙂

ralanka
19. júl 2009

moj recept je síce na langoše ale je ho dosť veľa ked spravíte tak som potom skúšala aj pizzu nech sa minie a je super a dlho vydrží v chladničke. Mám dva druhy jedem s vajcom a druhý bez tak si vyberte 🙂

1kg hladká múka
kvások z 1ks droždia
1celé vajce a 1 žltok
6PL oleja
1ČL soda bicarbona
1ČL soli
1 zákysanka
Všetko vymiešať, mikrotén. sáčok zvnútra potrieť olejom a dať doň cesto a do chladničky na 2 hodiny.Potom už
len robiť langoše alebo pizzu

bez vajec:
1kg polohr. múky
500 ml mlieko
250 ml kyslej smotany
kvások z 1ks droždia
štipka cukru a soli
1ČL soda bicarbona

opäť vypracovať dať do potretého sáčka olejom do chladničky na 2 hodiny a potom už robiť je to naozaj otestované vydrží týždeň v chladničke!!!! Dobrú chuť 😉

grenadinka
10. aug 2009

no ked pizzu tak klasika s kysnuteho cesta a hlavne teraz ked je sezona tak na nu nakopit vela fajnovych dusenych hub.
je jedno ake huby kazdy podla chuti 😝
vzdy sa z nej naje cela rodina a stoji to par drobnych 😀

ikke
2. dec 2009

havedka • Včera o 16:30
Kto ma osvedceny domaci recept na dobru pizzu?

lyongirl • 2d • Včera o 16:36
osvedčený recept nemám, stále mi na tej mojej niečo chýba 😕 , ale na cesto si dávam takúto dobrotu:
nechám si speniť cibuľku na oleji, neskôr pridám na olej cesnak a ten ešte osmahnem, do toho lúpané rajčiny z konzervy, osolím to, pridám trošičku cukru, dám tam oregano a bazalku a nechám to dusiť, pokým sa to nerozvarí.

lyongirl • 2d • Včera o 16:37
a teraz som zistila, že už tu téma pizza je, daj si do vyhľadávača pizza a nájdeš 😉
túto asi zamknú...

dadous • 1d, 25tt • Včera o 16:39
pul kila hl. mouky
pul kostky droždí
3 lžíce oleje
sul
asi 1/4l vody,
navažím mouku, do dulku udělam kvasek, pak dolejvam vodu podle potřeby, někdy musím přidat, zaleží na mouce, ale těsto nesmí bejt tuhy, spíš řidší, no a necham vykynout, je to na dva plechy 😵

beruska2x • 1d • Včera o 21:18
manza dela v italske pizerii, vymlatim z nej recep(jeste mi ho nedal, testo dela radsi sam ) a pridam vam ho 😉

ikke
14. jan 2010

pancake • 1d • Dnes o 14:06
ahojte.
chcela by som naozaj dobry recept na pizza cesto, co sa netrha pretoze ho robievam velmi casto. ja iny neviem iba ten klasicky: kvasok,muka,mlieko.
vdaka

junovka • 2d • Dnes o 14:21
co sa tyka cesta na pizzu, ktoru robim ja, tak tu je recept:
250 g hladkej muky, 1/2 KL soli, 100 ml mlieka, 1 KL cukru, 1 cele susene drozdie/10 g/, 50 g Hery, ked nemam , tak davam Ramu, 1 vajce.Niekedy sa mi stane, ze sa dost lepi po vykysnuti, tak vtom pripade pridam este na doske troska hl.muky a zamiesim do cesta.

saska.t • 1d • Dnes o 14:43
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8815
zuzi fakt vyborne...

kibuk • 2d, 15tt • Dnes o 14:54
tak pridam aj ja svoj recept na pizzu,ktory chuti celej mojej rodinke je dobra nelepi sa
http://www.ankak.estranky.sk/clanky/varenie_-pe...

carodejnica
14. jan 2010

Najlepší recept na pizzu (je tam aj video pre blbých ako ja)

http://domacnost.sme.sk/c/4310008/minipizza-kto...

Cesto je super nelepivé a chutné !!! !

milocka29
15. jan 2010

carodejnica, vdaka za recept, dnes som robila prave ten tvoj, pizza vyborna ako z pizzerie. Ja som ale robila 2 velke na cely plech. Uz som robila naozaj vela, ale ten super.

zuzulatko
1. feb 2010

AHOJTE ženy,

nemate recept iba na CESTO (na pizzu), ale to cesto po upeceni nie je hrube, ale tenke ako z pizzerie???
Dakujééém 🙂

zdenallicka
1. feb 2010

AHoj, necetla jsem, tak nevim, jestli to tu uz nemate, ale ja pouzivam tohle testo a je skvele..🙂

Tenke, krupave, moc dobre..🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=59704&use...

zuzulatko
1. feb 2010

ahojky zdenallicka idem ceknut, a ked ho aj vyskusam napisem 🙂

marti73
14. máj 2011

Můj recept: PIZZA těsto: na 1.plech:
250g hladké mouky | 2.lžíce oliv.oleje (extra virgin) | 100ml vlažné vody | 1/2 lžičky soli
na kvásek: 15g droždí, 1.lžička cukru, 2.lžíce mléka
Rozděláme droždí na kvásek........ já dávám vzejít do nahřáté trouby na 50'C ale VYPNUTÉ..!! Pak jí zase dohřeji a dám do ní kynout na cca 1.hodinu těsto.. zase vypnout..!!
Když máme kvásek, vše smícháme.. těsto je dost hutné, tak se toho nelekněte.
A dáme kynout do nahřáté, vypnuté trouby.
Těsto rozválíme na velikost plechu, dá to trochu víc práce, jak je hutné.. dávám ho přímo na plech, jen pomoučním hladkou moukou.
Potřít olivovým olejem (extra virgin), propíchat hustě po celé ploše vidličkou, aby se nedělaly vzduchové bubliny.
Co na ní dávám já.. pro inspiraci:
Potřu kečupem, posypu kořením: PIZZA od Vitany, dál posypu česnekem nakrájeným na kousky (musí přijít dospod, nahoře by se spálil a byl hořký), pak pokladu šunkou, můžete přidat třeba houby a navrch posypu strouhaným sýrem.
Peču v horkovzdušné troubě na 200'C 10-12.min. až se zbarví okraj, tak vyndavám.
Může se k šunce přidat i jiný salám typu poličan, herkules, nebo třeba vysočina.. hezky to provoní.. 🙂
Nebo třeba celá salámová.. 🙂

Dejte vědět, jak Vám chutnala.. 😝 😅 ................Martina

slavkamesinova
17. apr 2012

ahojte ako robite kysnute cesto na pizzu?s postupom..

natasha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz