Poznáte recept na pečenú kačku?

teodorka
14. dec 2008

Baby poradte mi mnamky recept na pecenu kacku ,nikdy som ju nerobila ....dakujem

vinka
14. dec 2008

Teodorka kačku najprv uvar tak do 3/4 mäkka.A potom pred pečením si priprav taký pac.Pivo,olej,med,sojova,worchestrová omáčka,vegeta,cesnak aj čer.papriku.To zmiešaj a potreš tým kačku a potom plátok slaniny namáčaj do toho a potieraj počas pečenia.Ono to sa nedá napísat kolko čoho.Takže sa neboj ochutnat pac či cítiš z každého rožku trošku. 😉 Ten recept mám od muža.On je kuchár.Robí ku kačke aj slivkovú omáčku ale to mi už nevyzradil.Ináč ja pacujem aj kurča na mede a konaku.A je to paráda fakt. 🙂

teodorka
autor
14. dec 2008

vinka,
dakujem a este mi povedz ako ju mam piect aby mala peknu farbu a bola chrumkava 🙂

vinka
14. dec 2008

No ved ju pred pečením potri tým pacom a pročas pečenia to potieraj.A tým dosiahneš nielen výbornú chut ale aj farbu. 😉

vinka
14. dec 2008

Zabudla som a ked ju pôjdeš varit kludne tam daj zeleninku a máte aj polievočku. 😉

roasha
14. dec 2008

kačka,naporcovat-osolit,posypat rascou,podliat trochou vody,zakryt alobalom a piect.ked je makka,odkryt a este zapiect do chrumkava. 😵 🙂
podavat s knedlou,a podusenou kapustou. 🙂
vinka,to kde si pocula ze varit.... 😲 😝 .........takto by som kacku nikdy neznicila 🙄 ............ale proti gustu.... 😝

roasha
14. dec 2008

kacku mozes piect aj v celku,len to trosku dlhsie trva,vtedy sa dava do vnutra aj jablcko. 🙂

vinka
14. dec 2008

Pretože je potom suchá.Kačka je sama o sebe suchá.Ale jasné každý podla svojej chuti. 😉 Každý varí a pečie ináč. 😉

vinka
14. dec 2008

Ono ja som sa pýtala muža ked je kuchár.CVarí sa preto aby sa nepiekla dlho a nevyschla tak strašne.Ale vravel,že sa nemusí varit ale je to lepšie.Možno,že keby si to skúsila tak by ta to aj oslovilo.Ja som tiež bola proti ked chcel kurča napacovat medom a konakom a teraz ináč kurča ani nepečiem. 😀

roasha
14. dec 2008

no super,tak nauc muza kuchara pocas pecenia tu kacku zakryt alobalom,a nebude sucha........ 😀

vinka
14. dec 2008

Ale ved som písala každý podla svojho gusta.Vôbec to nemusíš čítat ak s tým nesúhlasíš.Moja ja ho nemusím učit lebo je žiadaný kuchár.Ale nerozoberaj to dalej a peč ako si piekla do teraz. 😀

nevesta
14. dec 2008

Ja kacku len podlejem vodou, posypem solou a rascou, robievam ju v jendkej mise, cize dam piect aj s vrchnakom, tak po 2 a pol hodinach odokryjem, popolievam, dopeciem do chrumkava... Este sucha nebola, aj dnes sme mali, robil moj tatino, presne tak isto a bola mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉 🙂 😎

petulienka
14. dec 2008

no baby tak ja kacku den pred pecenim umyjem poriadne nasolim, dam na noc do chladnicky, rano len podlejem troskou vody a peciem na 160 stupnov aj 4 - 5 hodin pomalinky a oblkievam ju vypekom a dovolim si tvrdit ze v zivote som kacku nemala ani suchu a nedavam do nej ani jablcko. Kacka ma svoju nezamenitelnu chut a dochucovat ju medom, jablckom a podobnymi vecickami je podla mna nicenie kacky.
K tomu podavam lokse s kacacou pecienkou alebo kapustu a knedlu a vsetci sa idu oblizat az za usami 😉 robi to takto cela moja rodina aj svokrovci a vsetci co poznam a naozaj nikdy nejedla suchu kacku, ci je domaca alebo kupovana, to je jedno, ked je dobre spravena tak nemoze byt sucha
tot moj nazor 😉

jajax
14. dec 2008

nevsta ja tiez robim kacku aj kura zakryte a az ked je mäkke odokryjem a dam z vrchu zapiect.koza je krasne chrumkava a mäso stavnate.

roasha
15. dec 2008

.....tiez som nepocula o"suchej kacke" 😕 ,pokial sa spravi ako ma,ale nooooo 😅 ....mozno sa mam co ucit-robit suche kacky... 😀

roasha
15. dec 2008

a este k vareniu kaciek,a ich naslednemu peceniu,v jedalnach,alebo "restauraciach",logicke-zabije dve muchy jednou ranou-1.,nachova ludi polievkou,2.,a este aj kackou 😝 😀

petulienka
15. dec 2008

suhlasim s roasha 😉

teodorka
autor
15. dec 2008

baby dakujem ste zlate 🙂 a este robi niektora z Vas z cervenej sladkej kapusty prilohu?ked ano ako?

kasis
15. dec 2008

Kacku tiez peciem len osolenu a orascovanu ,peciem zakrytu a casto polievam vypekom. Nikdy nebola sucha. Ja cervenu kapustu nasekam na drobno,dam do velkej misy,posolim a necham odlezat hodinu. Potom na oleji oprazim cibulu,ked je uz skoro hotova dam 2 pol.lyzice kryst. cukru,zamiesam a dam kapustu. Pridam rascu, vodu a dusim do makka. Pred koncom pridam trosku octu podla chuti.

roasha
15. dec 2008

priloha kapusta 🙂 -nasekanu cibulu podusit na oleji,jemne poprasit mukou,mlete korenie,sol,rasca,hodis cerstvu nasekanu kapustu/alebo kyslu kapustu/,podlejes vodou,a zakryte podusis,podlievas podla potreby vodou/nie vela/.ked je kapusta makka odkryjes,voda sa rychlo odpari,dochutis stipkou cukru. 🙂

zade
15. dec 2008

jeeeej, to je mila tema. Ja som ju akurat vcera tiez piekla prvykrat. A bola fantasticka.
Piekla som ju klasicky bez pacu, ci tak. Len som ju posypala gril. korenim a cerv. paprikou, podlievala vodou a bolo to. Dve hodky a huraaa. Vobec mi nepripadala sucha, ako tu pisete. Npredvarala som ju. Mam pocit, ze ta polievka by bola ohromne mastna. Teda aspon nasa, my sme mali domacu od tetusky a mala v sebe kopec masti.

K tomu manzel urobil salatik z cinskej kapusty s jogurtom. Ziadna knedla, loksa a podobne, to by som uz nezvladla... spapat.

jajax
15. dec 2008

pridam recept na kapustu aj ja.
udenu slaninku nakrajat na drobne kocky,vyskvarit,dat cibulu podusit.pridat pokrajanu kapustu,pokial je cerstva tak osolim a pridam rascu,podlejem a dusim do mäkka.nakoniec pridam podla potreby cukor a korenie.

emjee
15. dec 2008

moja svokra takisto kacku pred pecenim vari, aby bola makka a rovnako robi aj pecene maso bravcove - neviem co je na tom cudne, nahodou je to velmi chutne 😝

roasha
15. dec 2008

emjee.... 😀 ...........no dobre,zasa vieme nieco nove....ale ja ju budem aj dalej robit po starom.... 🙂
.........ja mam rada aj tu mast z nej....mnamky.......... 🙂

teodorka
autor
15. dec 2008

babenky dakujem ste zlate 🙂 toto forum fakt nema chybu 🙂

lalupa
15. dec 2008

sucha kacka je nevydarena kacka 😉 , je to podla mna delikatesa, aj o huske sa vravi,ze je tvrda, bla bla, ale treba to jednoducho vediet spravit
a tie debaty o predvarani - to je podla mna roky dozadu stary sposob, tak sa robilo aj pecene kura, teraz su super rury, zapekacie misy, tak netreba, skoda
z vnutornosti sa da spravit vyborna polievocka s pecenovymi haluskami
tiez si myslim, ze netreba nic zvlastne, kaca je sama o sebe chutna, plus prilohy ako cervena kapusta, lokse tomu daju kompletku
apropo, na kazde polkilo kacky zhruba 20 minut plus minus orientacne, ku koncu odkryt na zapecenie ako bolo uz pisane

dobru chut 😝

teodorka
autor
16. dec 2008

a este sa opytam na spodok davate aj olej alebo len vodu ked ju idete piect

bronia13
16. dec 2008

ja som pozerala jednu tv show a tam robili kacicu tak ju robili tak aby nevyschli nohy a kridla ze najprv kridelka obalili alobalom a potom cez kridla a prsia to stiahli snurkou a tak isto nohy stiahli tou snurkou lebo ked su tie nohy a kridla stiahnute tak nevyschne.Potom mi teta poradila dat na stvrtky pokrajane jablka do vnutrat kacice ze tak nevyschne. ja plnku robim zvlast.
Treba ju prikrit alobalom prvu hodinu hodinu a pol potom odokrit a kazdych 10 minut podlievat stavou. ja som to pekla prvy krat a bola fantasticka. fakt tie kridla a nohy boli akurat dopecene a nie prepecene ako ked ju robi mama.

sakura77
16. dec 2008

ja podlejem len vodou,-a pocas pecenia natieram marinadou-z medu,cesnaku,oleja,sojovky a nejakeho grilovacieho korenia-peciem zakrytu az uplne nakonci necham "pripiect"korku-a treba dost dlho piect,aby nebola gumova-zatial sa mi vzdy vydarila-k tomu kapusticka aknedla,mnam mna

petulienka
16. dec 2008

teodorka ja davam len na zaciatku trocha vody, ona si mast pusti svoju 😉

teodorka
autor
16. dec 2008

netreba olej ani ked nie je domaca kacka?