Poznáte recept na ryžovú kašu?

sue
27. jún 2008

Kaša - robená čisto z domácich produktov - MM a potravín. Niekde na koníkovi som čítala ako niekto pripravuje doma ryžovú kašu. Mohol by prosím napísať recept?
Díky moc 🙂

ichbinich
16. apr 2012

@vikazv:
Mozes miesat gulatu bielu ryzu s trochou nelupanej. Aby sa pustil skrob z gulatej (to ju robi kasovitu a vlacnu), a mas ju aj zdravsiu, ked pridas nelupanu. Ale maximalne pol na pol. S UM by som najprv varila asi 30 minut, potom pridala UM, premiesala a mixovala. S UM som nepracovala, tak to je iba moja predstava 😉 Potom by som to zmixovala ponournym mixerom, aby to bolo jemnejsie.
Ked jej ten maglajz necukreny nechuti, tak to trosisku mozes skuit osladit - napr. pridas ovocne pyre, ktore uz moze a ma rada. Vanilka tiez prida sladku chut, aj ked neobsahuje cukor. O skorici a inych pochutinach je to asi na inu diskusiu (😉), ale od roka potom moze. Ja som vanilku davala relativne skoro, davala som ju do domaceho ovocneho pyre. Ale skus to zmiesat s ovocim, to je mnamka 😉

vikazv
17. apr 2012

@ichbinich Dobry den, chcela som sa opytat su vhodne pre take male deti ako je moja 7,5mesiaca instantne celozrnne bio kase ????...len zaliat mlieko a je hotova????...dakujem.....a aj instantna ryzovo-pohankova bio kasa???.....

anaxamon
17. apr 2012

ja robim domacu ryzovu kasu z ryzovych vlociek, daju sa kupit napr. v bille
do vody dam vlocky a miesam na miernom ohni asik 6 minut kym nie je kasa husta, nic neprihori a je to rychlovka.

salomee
17. apr 2012

@ichbinich Děkuju, to zkusím. Je zvláštní, že ta kaše furt nešla, ale když jsem vařila normální rýžu- tu samou, ale ve vodě klasicky jako přílohu, rozvařila se raz dva☹
@anaxamon To zní dobře, kde v té bille to asi tak je? U čeho to mám zhruba hledat?🙂

ichbinich
18. apr 2012

@vikazv:
Nie vsetci znasaju dobre celozrnne obilie. Mozes skusit, vprincipe su v ponuke celozrnne instantne kase uz od 6. mesiacov. Ked budes mat podozrenie, ze ju z toho napr. zapecie, tak ich miesaj s obycajnymi. Ja som napr. tie ciste celozrnne pridavala do hotovych mliecnych kasi, ktore su presladke, ked sa spravia podla navodu. Tak som dala pol na pol mliecku kasu a tieto vlocky.
Ryzu moze uz urcite, pohanku tiez. A podla najnovsich vyskumov sa aj lepok ma zavadzat POMALY, ale uz skoro, najlespie, pokial je dieta este kojene.

@salomee: Mozno si mala dve rozne ryze: gulatozrnna sa rozvari, dlhozrnna nie a drzi tvar. Parboiled ryza sa NIKDY nerozvari, teda sa z nej neda urobit kasa... Ja mam doma vdzy min. 2 druhy ryze: gulatu na kasu a risotto a dlhu na prilohy a salaty.

salomee
18. apr 2012

@ichbinich Měla jsem tu stejnou na oboje- kulatozrnou, vím, že parboiled se nerozvaří. Taky jsem ji omylem koupila a všimla si až doma, ale tu mám ještě nenačatou, protože ju moc nemusím. Ale díky za rady a možná to zkusím dneska.

mafianka
22. apr 2012

My děláme kaši z jasmínové. je nejlepší i nejlíp voní. ale celkem mi trvalo než jsem vychytala ty poměry aby z toho nebylo bláto anebo naopak cement 😀

cibulienka
22. jan 2014

@denisocka naturalna ryza sa vari ca 40 min, aby bola ok 🙂 trva to dlhsie, ako s obycko ryzou, ale je to vraj zdravsie 🙂 no co ja viem..