Prevárate trvanlivé mliečko?

luky1313
22. okt 2012

ahojte dievčata, chcela by som sa spytať či prevarate svojim detičkam mliečko z krabice, klasicke trvanlive, do dvoch rokov pila mala nutrilon, potom sme prešli na obyčajne mliečko, každy mi vravi že ho zbytočne prevarame, ake davate vy?

brnka
22. okt 2012

neprevarene, len zohriate 🙂

zigzag
22. okt 2012

ja davam z automatu, a prevaram, kedze nevem od akej, a kolkych krav vlastne mieko je,lebo ho zmiesaju,to so je v skatulke vlastne ani mlieko nie je, kedze to odstreduju, odtucnuju a pridavaju do toho vapnik a by to bolo "zdravsie" :P takze radsej automat 😉

akina20
22. okt 2012

ani ja neprevaram 🙂

zuzkaremiaska
22. okt 2012

ahoj,ja som ho vôbec neprevárala a nič jej nie je,klop,klop 😉 😉

nanku
22. okt 2012

kupujeme zasadne iba cerstve mlieko, ktore neprevarame. mlieko z mliecneho automatu to prevarame ... trvanlive mlieko v krabicke nie je podla mna mlieko ... preto ho ani nekupujeme

lucula73
22. okt 2012

aj ja len zohrievam,neprevárame 🙂 ,malý ho pije od 2O mesiacov takto,lebo všetky umelé odmietal 😒

mamkabeika
22. okt 2012

My volime radsej kefirove mlieko tu krabicovu bielu vodu davam len do varenia 🙂

something
22. okt 2012

zigzag otazka bola ci prevarate...nie co davas... 🙄

sympa1
22. okt 2012

voda v krabici s prichutou mlieka nieje mlieko ..netreba prevarat...z automatu mliecko pre dieta mozes prevarat

anjelicek26
22. okt 2012

@luky1313 - nasmu malemu vysla z krvi uplne slaba alergia na kravske mlieko - ale len surove - po prevareni uz ziadna. V tomto stave by malo byt stravitelnejsie. Rob ako myslis, osobne - kysle mliecko v style kefir je z ponuky najzdravsie 😉 Ine ani nedostane..

moniciak
22. okt 2012

Zas odveci reči typu biela voda na to sa nikto nepytal kočeny zas len tu sa ukazovať že aké sú ostatné nezodpovedné a vy perfektné lebo kupujete z automatu bez urážky ale dnes už má každý dosť informácií aby sa rozhodol ... ja preváram 🙂

nanulik
22. okt 2012

ja som prevárala asi iba týžden ked sme prešli z UM na kravské. ale to mal už 18 mesiacov. po týždni som prestala a teraz vypije len také prihriate. a kupujeme trvanlivé

zuzana17
22. okt 2012

Ahoj, ak ide o trvanlivé mliečko, tak ho vôbec nemusíš prevárať, pokiaľ ide o mliečko v krabičke, ktoré je 7dňové, tak to áno 😉

dudduli
22. okt 2012

trvale mliecko netreba prevarat 😉

moncsesz80
22. okt 2012

Ahoj, my neprevárame a pijeme už iba kakavko 🙂

euka210
22. okt 2012

je pasterizovane, takze vobec netreba prevarat. Iba automatove treba a 3-dnove ked este take vobec su. A ked je to take trvanlive, ze vydrzi par mesiacov, to nie je mlieko vobec pre dieta, to je voda :(

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ileas
22. okt 2012

ja prevaram 🙂

dadka232
22. okt 2012

Ja nekupujem trvanlivé, podla mna vhodnejšie je pre dieťatko to sedemdnové a nepreváram ho, len prihrievam. Občas pridám aj granko, aby to nemala také jednotvárne. Ale to je na každej mamine ako sa rozhodne, sto ludí, sto názorov 😉

fedorkaa
22. okt 2012

Ja kupujem väčšinou to sedemdňové, ale občas aj trvanlive a nepreváram ho 🙂

crazybabenka
22. okt 2012

nikdy nie trvanlivé.....sedemdňové plnotučné

rolak
22. okt 2012

nikdy som neprevárala, pijeme od roka a pol,ak nie skôr...

sendy182
22. okt 2012

trvanlivé mliečka sú už prevarené 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucka1987
22. okt 2012

neprevaram, zohrievam

monyccka
22. okt 2012

Trvanlive mliecko je vysokopasterizovane homologizovane, co v preklade znamena, ze uz preslo "prevarenim", neobsahuje zarodky ktore by ho mohli pokazit a nam v brusku ublizit a ma strukturu v ktorej sa nezraza tuk na povrchu. Netreba prevarat. Aj ked ako tu niektore pisali, trvanlive mlieko ani plnotucne nie je vhodne pre deticky, je to tzv mrtve mlieko, obsahuje uz len pramalo potrebnych bakterii. Ked ste zvyknuti prevarat, bolo by pre vas mozno naozaj lepsie kupovat mliecko z automatu, ak mate tu moznost.

ikke
22. okt 2012

2.5-rocnemu dietatu neprevaram a ani nezohrievam 😀 pije studene rovno z chladnicky, ale pije ho v minimalnych mnozstvach.
inak trvanlive mlieko je naozaj len pre pripad nudze, na pravidelne pitie je urcite vhodnejsie mlieko s kratsou trvanlivostou (max. 7 dni).

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pomoc23
22. okt 2012

ja prevaram ako nam uz doktorka povedala mala uz salmonelu aj s krabicoveho mlieka tak tych 5 minut ma nezabiju

bianca
22. okt 2012

nie........aj chleba prepekas?Opakovanym varom zabijes komplet vsetko prospesne co v mlieku este nestalo.To ze dieta dostalo salmonelu s krabicoveho mlieka je hlupost ako brno.To by musela draha pediatricka okamzite v cuku letu hlasit na hygienu a ta by hned zavrela zavod v ktorom bolo mlieko vyprodukovane a urcite by z toho bola afera kedze jedna salmonelka by urcite neskocila do jednej jedinej krabicky