Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prosím recept z kuracieho alebo morčacieho mäsa, ktoré možno zmraziť

pjana
8. feb 2013

Ahojte, moja mala ma 22 mesiacov, ale stale jedava zmixovanu stravu, kusy vobec nechce. Momentalne som jej jedlo zacala mixovat nahrubsie a moc sa jej to nepaci, ale zvyka si. Doteraz som jej masko vzdy mixovala najemno a davala do kociek na lad do mraznicky a tak postupne vyberala. Prave sme dojedli hovadzie masko a preto by som Vas chcela poprosit o nejaky receptik na kuracie alebo morcacie masko, ktore by sa dalo zamrazit. Pripadne ocenim aj rady, akym sposobom vy vasim detickam pripravujete masko na dlhsie, aby ste nemuseli zakazdym kusok maska povarit. Dakujem🙂

alena0305
8. feb 2013

@pjana Moja má síce len 9 mesiacov - ale ja to robím tak, že uvarím celý príkrm, zmixujem a rozdelím na 3 časti - jedna porcia na obed, druhá na druhý deň a tretia do mraziaku. Tie z mraziaku vyťahujem, keď sme niekde doobeda a nestíham jej navariť. V tvojom prípade by som skúsila dusené mäso so zeleninou formou omáčky zamraziť a k tomu dovariť ryžu, malé cestoviny alebo zemiakovú kašu a to už nemixovať.

ekinkala
8. feb 2013

tvoja mala ma uz 22 mesiacou nemusis zamrazovat normalne uvaris kuracie mesko a zemiakovu kasu a 2 dni budes mat v ladnicke..........ale uz je dost velka na mixovane jedlo to ma skoro 2 roky moj mali uz v jej veku sam papal chlebyk s masielkom a sunkou

ela2710
8. feb 2013

@pjana robis hlupost, potom sa necudujte, ze vám deti nechcu jest tuhu stravu, mixovat by sa malo tak do cca. 9 mesiacov, potom zacat pucit a neskor davat uz len pokrajane, nas Tomáško mal v roku už skoro všetky zuby a nerobilo mu nikdy problem zjest pokrajane jedlo, tvoja dcerka ma uz skoro 2 roky musi sa naucit jest tuhu stravu, nemusis uz mrazit ako pre babatko, ale normalne navarit, dat do chladnicky a na druhy den dojest...v skolke jej nikto nebude mixovat jedlo...skoda, ze si jej tak dlho mixovala, budes mat zlozitejsie ucenie na tuhsiu stravu... 😒
a este taka rada, cca. od 1 roka by si mala dietatu davat to, co jete vy dospelí, len menej solit a korenit, ale v dvoch rokoch uz samozrejme moze jest to, co vy, budes mat aj menej roboty, ved varit kazdy den dva obedy nie je ktovieco... 🙂 polievocky, hlavne jedla, atd. co ti mala papa na ranajky? na olovrant? zje aspon pecivo, ci ani to, ovocie, ci ani to?

ekinkala
8. feb 2013

ja len nechapem co jej davas papat ?mixovany banan,jablcko ? Jej uz nestaci papat mixovane veci .......boze mali ma 2apol a od 2 rokov mi kraaaasne sam papa polievku a hlavne jedlo a normale cestoviny co uvarim uz ani nekrajam je velky on si to sam pokuse ..........budes mat este problemi s nou

bronia13
8. feb 2013

no je to hrozne divne ze 22 mesacnemu dietatu mixujes stravu, ved ma zuby..... moje deti to uz si vedeli sami drzat pribor a krmit sa... ALE mala som jednu znamu a jej syn asi do 3-4 rokov (nepametam presne) tiez nezjedol absolutne nic co nebolo zmixovane takze ta chapem (trosku) 😉

zivika
8. feb 2013

@pjana tak ta uz vsetky dokonale matky riadne dodzubali 🙂 ja som malemu sice tiez stravu mixovala len kym mu nenarastli prve stolicky, ale tak nebudem ti tu davat rozumy, hlavne ked si ich nepytas 😉 asi ti mala odmieta jest tuhu stravu, zacala si dobre, mixuj cim dalej tym menej, masko deti tazsie pozuju, to kludne zmixuj na hladko a pomaly skus zemiak v kuse, ten sa v puse lahko rozpadne, alebo piskoty, detske chrumky...ved ona sa casom nauci 🙂 ale co sa tyka tych receptov, baby maju pravdu, v 22 mesiacoch kludne davaj to, co varis pre vas, pokial teda nemate nejaku exotiku 😝 fakt je zbytocne varit zvlast 😉

dedenini
8. feb 2013

ja som moju malu naucila prejst na tuhsiu stravu ,piskotmi,alebo tymi zltymi hadikmi...alebo chlebikom... som jej zacala pomalicky davat...do vtedy tiez som len mixovala... a jak parkrat zjedla hentak kusok chlebiku, alebo piskotku alebo tych hadikov..tak hned dokazala zjest aj kusky hocicoho..takze uz od asi 8.apol mesiaca nemixujem..a papkame vsetko ..len troska popucim ked su velke kusy ale uz nam to ide super... no a ano poculasom ze vela deticiek, papka dlho mixovane...

pjana
autor
9. feb 2013

@ekinkala
@alena0305
@bronia13
@dedenini
Ahojte, dakujem Vam vsetkym za reakcie🙂 Az na zaklade Vasich reakcii som si uvedomila, ze sa to dalo pochopit aj inak, ako som to myslela. Moja mala mala uz do roka zubkov vela a samozrejme som jej davala chrumky, rozok, chlebik, neskor aj piskotky, banan, jablcko a pod....ona s tymito potravinami nikdy nemala problem, ma ich rada dodnes. Chlebik so sunkou a syrom nema problem spapat, zobrala by ho aj kazdy den🙂 My mame problem v tom, ze iba hlavne jedlo jej musim pomixovat. Uvedomujem si, ze som si ju to tak naucila, ale s jedlom sme mali vzdy problem a tak som sa vtedy nezamyslala nad dalsim "levelom" jedenia.
@zivika dakujem za pochopenie🙂 presne ako pises..zalozenim tejto diskusie som chcela ziskat iba zopar receptikov, ktore Vasim detickam mimoriadne chutia, aby som sa mala od coho odrazit a prejst na normalnu stravu pre moju malu. Viem, ze ich je na nete vela ale chcela som osobne skusenosti mamiciek, ktore jedla ich detickam najviac chutia🙂

bronia13
9. feb 2013

@pjana tak to nie je az take hrozne podla mna len ked jej musis mixovat hlavne jedlo, ja som myslela ze vsetko, lebo tento chlapec nic nezjedol co nebolo mixovane, hroza nie????

dedenini
9. feb 2013

@pjana ono da sa aj tak ze do nejakej vyzivy alebo mixu, dat stroska ryze... alebo napr na dronucko nakrajanu cestovinku... aj tak moja malinka zacinala ....

pjana
autor
9. feb 2013

@bronia13 no to hej, ale priznam sa, ze neviem co by som v situacii jeho mamy robila..obcas sa naozaj neda s tymi nasimi ratolestami pohnut. Citala som aj take nazory, ze dieta sa bezproblemov naucilo papat hned v skolke. Ked v tomto veku su uz deti vynaliezave🙂
@dedenini dakujem za napad🙂 uz tym, ze som jej to prestala mixovat uplne najemno, ma v tom nejake kusky a nepaci sa jej to velmi, ale co uz. Mama sa uz hadam neda🙂

pjana
autor
17. feb 2013

Takze po Vasich radach a skusenostiach som si povedala, ze vyskusam v pondelok navarit kuracie prsia na zelenine so zemiakovym pyre. Nakrajala som to na malinke kusky a potom som to dala malej na tanierik. Povedala som si, ze skusim a ked nie, tak trosku pomixujem. Dala som jej najskor jednu kukuricku, hrasok ..pomaly som postupovala dalej a na moje pocudovanie to nevypluvala. Mala problem to pozut, tak som jej k tomu davala jej oblubene chrumky. Lyzicka masko so zeleninkou, lyzicka zemiackov a chrumka🙂 Neskor som si vsimla, ze to co jej neslo dole krkom si zacala odkladat do licok, aby si vytvorila priestor pre chrumocku🙂 Dalsie jedla sme uz papkali bez chrumocky. No ale celkovo to zhodnotim, ze papkala pekne. Po dvoch dnoch som spravila hrachovu kasu s vajickom a na druhy den s detskou parkou. Potom sme papkali kuraci perkelt s haluskami a dnes sme si spravili granadir. Mixer zostava na policke nepouzity🙂 Takze Vam vsetkym dakujem za prispevky vdaka ktorym som si povedala, ze to opat vyskusam a zabralo to🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli