Recept na arabský chlieb

jankaholubekova
24. apr 2008

je to veľmi ľahké potrebujete iba
200 g hladkej múky
1dcl mlieka (studené)
0,5 dcl oleja
trošku soli

všetko spolu zmiešame a necháme asi 5 minút stáť na pomúčenej doske. Bochník si rozrežeme na 4 a vyvaľkáme si tenké placky. Pečieme na suchej panvici ale iba chvíľku to uvidíte keď budu tak ich potom otočíme. Plníme podľa chuti chlebíky su úžasne a netrvá vám to dlhšie ako 15 minút.

valhali
24. apr 2008

konecne recept na arabsky chlieb! 🙂 zboznujem ho,ale doteraz som si ho len kupovala,lebo som nevedela ako na neho. Takze zajtra ho robim 😉

magg
24. apr 2008

janka a on sa aj tak pekne v strede oddeli?

jankaholubekova
autor
24. apr 2008

oddelyale mamnatoeste jeden trik das si dva ale tenjeden potri olejom z jednej strany a prilep tam ten druhy a upec tak su pevnejsie ale ja som ich plnila aj samostatne ale su fantasticke.

kili
24. apr 2008

super, skúsime. Ja to používam ako náhradu za chlieb Pita pri robení gyrosu. Nemáte niekto recept na Pita chlieb???

lusil2005
25. apr 2008

kili a ako robis gyros? normalka sote a zelenina do toho chlebika?

katarinkad
25. apr 2008

dnes som ho robila a dobry. Super rychle, ani nie za 15 minut je chlebik hotovy, a je este lepsi ako ten co kupujeme. Taky makkucky a vonavy. 😝 😝 😝

jankaholubekova
autor
25. apr 2008

Tešim sa že vám chutil je jednoduch BOŽSKÝ

lusil2005
25. apr 2008

no dobre dobre ukecali ste ma 😀

kili
25. apr 2008

lusil, nie, na grile alebo na oleji opečieme mäso, ale tak aby bolo mierne vysušené, spravíme hranolky, nakrájame cibulu (na polku a potom na tenké plátky), rajčinu na plátky, môžeme aj papriku a čo kdo rád. Nedávno v Kauflande kúpil caciky (neviem ako sa píšu) a všetko to dáme podľa chuti do toho chlebíka + horčica a kečup a zatočíme to ako kornút. Mňam 😝 😎

katarinkad
25. apr 2008

mnam, kili narobila si mi chute 😝

Fakt je ten arabsky chlebik dobry. Neverila som az kym som ho nespravila. Aj mangel si pochvaloval. 😵

A aky je to Pita chlieb? Sorry, ze sa pytam, ale fakt neviem. 😀

anamor
25. apr 2008

no toto skusim aj ja 😉

lusil2005
25. apr 2008

tak prave sme dopapali - rodina sa nevie dohmmmmkat od slasti 😀 spravila som to taky mix receptov na giros - oprazila som cibulu s paprikou, na to som supla kuracie na rezance nakrajane nalozene v gyros koreni, a to som dala do placky spolu s uhorkou, paradajkou a cibulou a zaliala som to tsatsiky dressingom 😅

kili
25. apr 2008

lusil, v Grétsku sa gyros balí do placky pita, neviem vôbec povedať, že z čoho je alebo k niečomu prirovnať, len je taká hrubšia a šťavňatejšia ako ar.chlieb. Už si to ale moc nepamätám, už je dávno, čo som bola v grétsku.

jankaholubekova
autor
25. apr 2008

baby najlepsie caciky korenie je od vitany a vola sa to zaziky su perfektne vazne su najlepsie a som velmi rada ze vam chuti

lusil2005
25. apr 2008

ahahahah janka teraz som si vsimla tvoje info 😀 😀 😀 velmi velmi krasne a hlavne vystizne 😀 fakt som sa pobavila haha

jankaholubekova
autor
25. apr 2008

a nacom si sa tak pobavila lusil

kili
25. apr 2008

jáj, že máš manžela ako dieťa 😀

v tom Kauflande mali to zaziky už hotové v takom pol litrovom kelímku ako býva jogurt, ale presne neviem kde to bolo. Asi ako sú mrazáky zo zeleninou tak nad ním sú koreniny, ale bral to manžel, tak som si nie istá, len zrazu dobehol celý šťastný 😀

leishmania
25. apr 2008

ja mam recpt na pitu 🙂

http://dobrejedlo.blogspot.com/

kili
25. apr 2008

leish, no vizerá nejak inak 😕 , škoda, že si ho moc nepamätám, vždy som ten gyros tak rýchlo zjedla 😀

leishmania
25. apr 2008

ja mam recept na izraelsku pitu...ktovie, mozno v grecku ju trochu inak robia

kili
25. apr 2008

aha, tak to to vysvetluje

zuz11
25. apr 2008

ja arabsky chlieb plnim tym ogrilovanym maskom, osmahnutov cibulov a paprikov ( to zmiesam po osmahnuti s maskom ) a potom rajciny a uplne mnamky na tom je biely jogurt s pretlacenym cesnakom 😝
uz len tento recept na chlieb vyskusat 😀 🤐 😝

lusil2005
26. apr 2008

zuz presne tak nejak som robila ten gyros. a ten receptik - vyzera super, lahko a co je najlepsie, vyzera to ako praca pre domacu pekaren 😀

jankaholubekova
autor
26. apr 2008

ahoj lusil nacom si sa tak vcera bavila

kluara
26. apr 2008

Janka, aj ja som dnes robila tvoj arabský chlieb, a všetkým nám chutil, díky za recept 😉

jankaholubekova
autor
26. apr 2008

som velmi rada ked zase vymyslim nieco nove a odskusam to tak napisem

lusil2005
26. apr 2008

janka na tom ze mas manzela ako tretie dieta 😝

lusil2005
26. apr 2008

pocuvajte baby, teraz som to asi az pochopila - to ked vyvalkam jednu placku, a upeciem ju na panvici - tak sa v strede oddeli tak ze ju mozem potom v strede plnit?????? ja som myslela ze to musim spojit dve placky. 😕 ci to len pita sa tak oddeli, tento arabsky musim robit tak ze peciem dve placky naraz?

jankaholubekova
autor
27. apr 2008

nie aj tento sa ti odlepi v strede ale ked to chces mat pevnejsie tak si spojis dve ja to robim z jednou ale suseda z dvoma a mylis si ze manzel nie je dieta varis mu, peries mu, zehlis mu a hlavne staras sa o neho aby sa malako v nebicku tak ako o deticky

lusil2005
27. apr 2008

janka ano mas pravdu. ved som aj napisala ze je to krasne a hlavne vystizne 😉