Recept na detskú výživu

melory
27. sep 2006

bola som poziadana o recept:
jablka osupem, aby boli bez koze a jadra. umyjem a vlozim do hrnca kde je na spodku asi 5cm vody. na malom plameni varim, az kym sa jablka nerozpadnu. casto miesam a ku koncu stale. pridam cukor. zalezi na jablkach, ked su kysle viac {asi kilo} ak su sladke menej {asi pol kila}. niekedy pridam aj skoricu a to je ta najlepsia presnidavka. ked dam do poharov na vrch pridam stipku kyselky - dobre zakonzervuje - a potom uz len sterilizujem zhruba 10minut tak aby pohar nebol vieckom vo vode. a hotovo.
su aj rozne sackove pomocky ktore tento proces urychlia, ale ja som za klasiku.

ukana
25. sep 2009

lestep, ja by som kludne dala aj so supkou, ked sa poriadne rozvaria a rozmixuju 😉 ja napr. marhule ani broskyne nesupem.......... 😉

lestep
26. sep 2009

ukana.- díky. zítra jdu na to.

nsoci
23. okt 2009

Holky poradte....

Chcela by som na zimu zavarit pre maleho
tekvicu, cukinu, kalerab, mrkvu, pastrnak, brokolicu a karfiol...

Mozem to proste osupat, uvarit, urobit pyre, dat do hrncov a vysterilizovat? Bez pridania cohokolvek?
Dakujem moc.

nsoci
23. okt 2009

Pomoooc 😉

lenka1smejka
28. okt 2009

Ahojte potrebujem radu.moja mala nechce nic jest domace myslim zeleninu ale iba kupovane presnidavky.Maso jej do toho pridavam ja ale inak ked jej uvarim mrkvu s zemiakom tak nechce.Chcem sa len spitat ci ma potom aj vitaminy v sebe,ked je iba presnidavky.Dakujem za odpoved

uankab
9. jún 2010

ahojte, skusali ste niekto robit vyzivky z bananu a cucoriedok? to je totiz jedine ovocie, ktore nasa malinka toleruje a chcela by som jej aspon par poharikov spravit, aby sme mali nieco ked cestujeme....
a fakt tie nove flasticky so silikonovymi vrchnacikmi nefunguju? praveze tym ze na vicku je silikon a nie zarezy, tak by to malo chytit bez problemov, nie?? dakujem 😉

kwetinnka
17. jún 2010

NSCOSi ja som takto zeleninu urobila a vsetka sa mi pokazila..asi predsa len nejaky konzervant tam byt musi.A Uankab podla mna by si to spravit mohla..Banan na kusky,cucoriedky pomackat a uvarit..myslim ze cucoriedky maju pektinu dost...to by sa ti mohlo podarit..

brisilda
30. sep 2010

kocky ja by som sa vas skusenejsich chcela opytat ci nemate osvedceny recept na mrkvovu vyzivu? + cistu jablkovu dakujmem

kwetinnka
7. okt 2010

Aj jedno aj druhe uvaris,rozmyxujes das do poharov a vysterilizujes...

katka55
8. nov 2010

ahojte, vyziva sa vydarila, ale... neviem aku mate skusenost s flaskami od kupenskej vyzivy, ale oni sa asi nedaju pouzit na zavaranie, ze?? lebo z 13 flias mi viecko chytilo len na 5 😠 ostatne sa pretacaju 😠 a tak som sa tesila na domacu vyzivu ☹

katka55
8. nov 2010

aha... uz som sa docitala, ze tie flasky su jednorazovky... hlavne, ze som to tu studovala, ale stranu 4 som uz necitala 😠 jaaaj...

vierkasteffi
22. jún 2011

babenky a dala by sa takto zavarit aj nejake zeleninkove pyre (vyziva) napr. mrkvova, pripadne nejaka ina spenat, brokolica a tak podobne aby som to nemusela po tych miniporciach varit kazdy den?

magdula13
4. júl 2011

@bibinka ahoj davas vyzivu do original poharikov od vyzizvy??pretoze ja som skusala ale viecka nechcely chztit ked sa to sterilizovalo..az ked trochu ochladli...porad dakujem

bibinka
4. júl 2011

magdula- ja som robila presnidávky pred pár rokmi, ale určite som to dávala do
fľašiek napr od tatarskej, horčice a pod, nie do originál presnidávkových, lebo tie nedržia víčka na závite.

zuziq8
26. sep 2011

ahojte, mozno hlupa otazka, ale este som nesterilizovala, tak sa chcem spytat ako viete ze viecko sa chytilo? 😅 dakujem 🙂

adka7755
27. sep 2011

@zuziq8 po vysterilizovaní vždy prevráť poháre hlavou a nechaj ich tak odležať. keď ti nevyteká nálev, tak je dobre prichytené víčko 😉 veľa šťastia🙂

8petule8
30. sep 2011

Já som ale teď pozerala sama doma a tam hovorili že to nie je nutné prevracať. Že prý sa to chytne aj tak 😉 ...ale taky som to zatial vždy prevracala 😎

zuziq8
5. okt 2011

baby, mate niekto overeny recept na jablkovo-bananovu vyzivku? chcela by som malej spravit, uz som poskusala rozne kombinacie ovocia, ale s tym bananom neviem ako 😅 viem ze jablcko rozvarit a tak, ale co s bananom? zamiesat ho len tak popuceny, alebo povarit s jablkom? 😕

oranzada
11. okt 2011

otazocka: mozem pouzit pohariky z tychto kupovanych presnidavok vseliakych a aj tie viecka? mam to len poriadne zastuplovat \ zatiahnut a sterilizovat? 😖

eriana22m
11. okt 2011

@oranzada mne sa to neosvedcilo, zacalo mi to plesniet, aj ked sa najprv zdalo, ze to v pohode chytilo, tak nie, musela som to nakoniec vsetko povyhadzovat, tak len normalne pohariky na zavaranie

meo
11. okt 2011

@zuziq8 normálně jablko trochu povaříš do měkka a banán do toho jenom rozmačkáš, krásně ti to osladí a zahustí.

zuziq8
11. okt 2011

@meo dakujem za odpoved 🙂

tepka
6. júl 2012

@sabka no ja tiež chcem bez cukru aj bez nahrady cukru urobiť...ako čítam len med v malom množstve je zdravy ako tak a med sa nedava ved to stačí dosladiť väčším deťom a moja je zvyknutá na nesladke...načo jej davať zbytočne🙂 😉

zdenula81
8. aug 2012

vie mi niekto poradit ci staci broskyne len pomixovat bez varenia a tak naplnit do poharov a sterilizovat?

mysiatko
24. sep 2012

ahojte baby mate nejaky osvedceny recept na jablkovo-broskynovu vyzivku?dakujem

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dana_l
30. sep 2013

idem osviezit tuto temu. ak nemam pohare a chcela by som urobit jablkovu vyzivu tak ako dlho mi to vydrzi v chladnicke?
mate niekto radu?

hruveop
23. jún 2014

@vierkasteffi @bibinka ahoj, prosím ťa písala si, že si všetko mrazila, chcela by som sa ťa opýtať, či je blbosť zamraziť, zavariť zeleninový príkrm teraz a použiť ho až niekedy napr. vo februári. Stačí zeleninu len uvariť, rozmixovať a zamraziť, alebo to treba normálne "zavariť"? ďakujem krásne za odpoveď 🙂

julia283
26. jún 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

moj maly vobec nechce papat taku surovu zeleninu ani ovocie.. neviem ako ho "donutit" jedine ako do neho dostanem je detska vyziva OVKO... a to je mu jedno aka prichut.. a bez problemov to zje :D jedine co si hovorim.. ze aspon ze to je bio.. a je to kvalitnejsie ako ine kupovane vyzivy 🙂