Recept na detskú výživu

melory
27. sep 2006

bola som poziadana o recept:
jablka osupem, aby boli bez koze a jadra. umyjem a vlozim do hrnca kde je na spodku asi 5cm vody. na malom plameni varim, az kym sa jablka nerozpadnu. casto miesam a ku koncu stale. pridam cukor. zalezi na jablkach, ked su kysle viac {asi kilo} ak su sladke menej {asi pol kila}. niekedy pridam aj skoricu a to je ta najlepsia presnidavka. ked dam do poharov na vrch pridam stipku kyselky - dobre zakonzervuje - a potom uz len sterilizujem zhruba 10minut tak aby pohar nebol vieckom vo vode. a hotovo.
su aj rozne sackove pomocky ktore tento proces urychlia, ale ja som za klasiku.

titkovamiriam
8. júl 2008

skus,neboj bude mnam-ja zavaram vsetko a vyzivu robim z coho sa da a co sa urodi!

burina111
16. júl 2008

baby, nemáte náhodou recept na výživku z ribezlí alebo malín?

titkovamiriam
17. júl 2008

recept na kzdy zvlast ci spolu a vlastne je to jedno,proste to treba uvarit,popripade ribezle ostavit a nadavkovat do poharov,aj ked maliny by som skor mrazila.a potom ich trebars pridala do jablkovej vyzivy.

ukana
17. júl 2008

burina, ja by som to prepasirovala, aby tam neboli tie zrnka, a potom rozvarila s jablckami...aby to nebolo kysle 🙂 cukor+ zlaty klas, uvarit, rozmixovat, dat do flasiek ( inak mne muz z roboty nosi flasticky z RAUCH dzusov,take modre, tie su na presnidavky akurat) a sterilizovat 😉

titkovamiriam
17. júl 2008

ukana preco davas zlaty klas?

ukana
17. júl 2008

aby to bolo take vanilkove a trochu to zhusti....neviem, my to tak vzdy robime 😅 nemusis tak dlho varit 😅

titkovamiriam
17. júl 2008

fii tak to mozno skusim,ja ju mavam redsiu to je pravda ale deti meju radi do nej piskoty,inak ja zamrazujem vsetko drobne ovocie lebo mi je luto robit tu vyzivu taku silnu ,potom decka ked boli mensie trochu drhlo v krku tak som si vymyslela to mrazenie a pridavam par kuskov ovocia do jablkovej,hruskovej alebo marhulovej.Ked mam ozaj vela jahod tak spravim aj cistu jahodovu no tak to zasa pouzivam na kasu a puding. 😀 -boze akoby som si dala a ja sedim v praci 😢

ukana
17. júl 2008

skus ten zlaty klas, ja na velky hrniec aj dva dam, rozrobim do vody a vlejem to tam....nie je to o moc hustejsie

maliny aj ja mrazim, ale ribezle, len do lekvaru a to este s niecim, lebo kysle nemame radi 😝 inak ribezle maju nasi na zahrade asi za vagon, otec robi z nich vino 😝 😀
aj to by si si dala? 😀

titkovamiriam
17. júl 2008

taky dobra ribezlak nieje zly 😀 aj ked ja som skor pivova

stresmenka
18. júl 2008

baby vie mi niektora poradit ako spravit vyzivu z minulorocnych marholovych kompotov mam ich kopu a nikto to nechce jest ale viem, ze vyzivu by pojedli 🙂 a kompoty mi je luto vyhodit ☹

kisska
18. júl 2008

stresmenka - ja marhulovy kompot pouzivam len do hrncekoveho kolaca. Vyzivu by som uz z minulorocnych asi nerobila. Ale ked ich mas moc kysle, len ich na kolaci zasyp skoricovym cukrom a tak daj piect a nebudes stihat krajat 😀 (teda aspon ja nestiham, moj drahy zje plech kolaca sam na 3x)

titkovamiriam
18. júl 2008

ak su dobre tak ich len rozmixuj a zaflaskuj,alebo aj pomraz a ked nie tak vypalit na marhulovicu 😀

kubko
30. júl 2008

Ahojte chcem sa opytat, ci treba niektore ovocie na vyzivu osupat. Viem ze broskyne kvoli chlpkom, ale nie som si ista pri jablkach, hruskach, marhuliach a inom ovoci.....

titkovamiriam
31. júl 2008

tak ja supem aj ked zavaram-jablka,hrusky-ale marhule nie.

deina
9. aug 2008

Ja som v zivote nic nezavarala a nesterilizovala, tak asi blba otazka - musia sa na to pouzit sklenene flase?

junovka
9. aug 2008

No, pokial ja viem, tak ano 😕 A vcom by si Deina chcela zavarat? 😕 ...teda aspon ja neviem , alebo aspon ma teraz nic nenapada, zeby sa dalo zavarat aj v niecom inom 😒

deina
9. aug 2008

V tych Avent Via poharikoch. To teda asi nepojde, ze?

junovka
9. aug 2008

😅 to, neviem.Nemam odskusane 😕

deina
9. aug 2008

Nevadi, mam odlozene flasky zo Sunarkov, tak len dokupim dake viecka. 🙂

janina77
9. aug 2008

Deina, asi ta nepotesim - vo viapoharoch nezavaris nic, tie su vhodne len do mraznicky. No a od Sunarka - to su tie sklenene pohariky s tymi sprostymi vrchnacikmi, co drzia len na originalnom baleni prvy krat. Do toho ked nieco nalozis a vysterilizujes, aj tak sa ti to pokazi, lebo to riadne nedrzi. Ja tie pohariky vyhadzujem, lebo su fakt nanic. Skoda ze uz nedavaju tie vyzivky do klasickych poharikov, ako boli dakedy, co sa dali viackrat pouzit ☹.

deina
9. aug 2008

Tak som to myslela, ze vrchnaky dokupim - alebo taku velkost nemaju? No nepotesila si ma, ja si tu poctivo odkladam Sunarky flasky... 😅

mimom
11. aug 2008

zienky poradte,moja mala nesmie zlaty klas,mohla by som teda na zahustenie vyzivy dat solamyl alebo radsej nie?diky

frog
11. aug 2008

janina77:já občas kupuju výživy zn. včelka mája a ty maj klasické šroubovaní jako dřív.

junovka
11. aug 2008

mimom, a kolko ma tvoja dcerka mesiacov??

lubecka
12. aug 2008

co sa stane ked neosupem broskyne.. asi nic, nie? pokazit by sa mi to nemalo, no nie?

ukana
12. aug 2008

lubecka, nic sa nestane, poriiadne to rozmixuj, pokazit sa to urcite nepokazi 😉 daj trochu kys. citronovej ako konzervant 🙂

mimom
12. aug 2008

moja dcera bude mat dva roky,ale ked som jej varila zlaty klas,vzdy sa vysypala a mala krce a hnacku,mame straasne vela potravinovych alergii,preto mi znasa iba solamyl,toleruje vyzivy hipp,chcem jej vyskusat domacu,lebo to ide strasne do penazi.

ukana
12. aug 2008

mimom, podla mna ho tam nemusis davat ( ten Z.K.), len to dlhsie povar, aby nebola presidavka riedka. Ja ho niekedy dam, niekedy nie...ak by bola moc riedka, tak pri jedeni zahustis rozdrobenou piskotou, vlockami a pod.
Solamyl neviem, neskusala som 😒

verusamarusa
13. aug 2008

ahojte,rada sa s vami tiez podelim o nas najoblubenejsi recept a hlavne osvedceny mojimi detmi na jablckovu vyzivu.paci sa mi hlavne koly lahodnej a jemnej chuti
potrbujeme;
3kg osupanych jablk(bez jadierok)pokrajanych na stvrtky,
1l vody,
2vanilkove cukry,
60dkg krystaloveho cukru,
z 1 citrona stava,
!!---1lyzicka kyseliny citronovej ta ide do vody ,ked jablka cistime,aby nezhnedli---!!
postup:
1 hodinu vsetko povarime,potom nechame trochu ochladnut,rozmixujeme,nalejeme do poharikov,pevne zatvorime a 25 minut sterilizujeme

inak vsimla som si,ze moc sa tu riesi problem so sterilizovanim,ja mam osvedcenu fintu,kedze nepouzivam teplomer na dosiahnutie 80 stupnov,ktore sa najcastejsie spominaju v navodoch na sterilizovanie,a pouzivam len hrnce klasicke z mojho kredenca (hehe) tak dam do najvacsieho hrnca pohariky a zalejem vodou asi 1-1a1/2 cm pod okrajom vicka a hrniec zakrijem pokrievkou.Necham vodu aby zacala bublat-nie varit,len skoro varit- a potom to vypnem a necham do vychladnutia tak.Esta sa mi nic nepokazilo a vsetky pohare chytia viecko

verusamarusa
13. aug 2008

minon- zlaty klas je kukuricny skrob,ochuteny vanilkovou aromoy a umelymi farbivami a solamil-teraz si nie som ista,ale je to bud kukuricny alebo zemiakovy skrov bez ostatnych aromat a farbiv,takze dcerka bude asi hakliva na samotny skrob (podla mna)